IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Жони, 56-то място лошо ли е ? При положение, че цените на имотите ни са около 196 място?
    Тая глупост па как я изчисли!?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Не знам какво да ти кажа. Това е пълно безобразие. Може би не помниш, но през имота ми в Радомирско минава малка пресъхваща лятото рекичка / бара по нашенски/ .Пълна е с боклуци., макар и да няма много имоти по нея преди нас...., а децата обичат да си играят покрай нея....От имота ми НЯМА сметосъбиране макар и да плащаме за такова , защото е леко извън населено място. Всички боклуци които правим се събират в торби и ги извозваме към кошове за боклук...дори и в София често съм ги хвърлял. Не ми пречи да ги карам в колата. За мен има 1 основен принцип - не прави другиму това, което не искаш на теб да направят. Та на Витоша като ходим или където и да било не съм изхвърлил ей така дори 1 пластмасова чашка. Давам така пример и на децата...., но не всички разсъждават по този начин за съжаление..., а на държавата не и пука.... Не мога нищо повече да направя...
      Добре, а не смяташ ли, че първо трябва да почне да и пука на държавата, а след това чак да почнем да говорим за стандарт, богатство, напредък?

      Мухъл и падащи тавани в болниците
      Сметища в парковете
      Кабели с ток по улиците
      Пияни и дрогирани шофьори, с полицейски чадър
      Незаконни строежи по плажовете
      Фекални води в морето
      Незаконна сеч, водеща до наводнения и суши
      Ремонт на ремонта и кражба на милиони от инфраструктурни проекти
      Източване на ддс
      Кражби на ток и вода
      Изповядване на данъчна оценка
      Цигански терор над пенсионери
      Побой над лекари в спешното
      Онкоболни без лекарства
      Деца-инвалиди обречени на смърт
      Незаконни гонки
      Незаконен превоз на туристи и унищожаването на рилските езера
      Насилие над животни и тровенето им с антифриз
      И още и още
      ..................................................

      Това са 90% от всички новини всеки ден. Такова нещо няма в развитите държави, разбери го. Ако ще и 20 бона да стане заплатата в САП България, ние си оставаме държава от третия свят. Не сме дорасли за висок стандарт и няма как да го имаме, след като горните проблеми преобладават в ежедневието ни. Почва се от малкото и постепенно се гради. При нас само се руши, а парите се прибират по чекмеджета. През 90те поне имахме национален отбор, който да ни радва - сега вече приближаваме Сан Марино и Андора в класацията на Фифа. И спорта унищожихме.
      Last edited by ejonny2376; 08.09.2022, 19:53.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Става въпрос за жилища.А в жилищата живеят хора. Когато има 30 процента необитаеми жилища, 220 хиляди нови жилища в София за последните 15 години и хората във възрастта 25-40 години постоянно намаляват (такива купуват жилища за живеене)нищо учудващо няма .Даже учудващото е как са и толкова високи.Единствено поради факта ,че много хора си набивате парите в имоти.
        Не се наемам да кажа как ще се развият нещата, щото манталитета на българите трудно се променя.
        Ок първо не са 30% празните или да речем ненужни или непостоянно използвани в София Мисля, че са не повече от 10-15%. После откъде взе тази цифра за 220К нови жилища в София за 15 години ? Това прави по 15К на година. Това просто не е вярно. От тези 15 години има само 1 или 2 години с по 15К нови жилища с Акт 16. Не ми се търси , но за последните 15 години новите жилища мисля че са в рамките на 70-90К макс . Отново да подчертач с разрешение за ползване. И населението и се е увеличило за 15 години.
        Пускал съм инк в старата тема и сега няма да търся Но имаше стари демографски прогнози на НСИ, на базата на които се планира и развитието на града, инфраструктурата и т.н. Според тях София няма да намалява като население до 2070 година. Ще застарее със сигурност, но бройката ще е повече от сега. А тогава всички жилища от комунизна ще са на 100 години.... Знам, че са здрави.... ама стават за живот само на хлебарки....
        Добави още и статистиката, че у нас по спомен около 40% от жилищата са пренаселени.
        Така че картината поне засега не показва никакви основания за дългосрочни спадове в София поне според мен.
        С едно условие, че ако продължава да има по 15-20К нови разрешителни и съответно жилища след няколко години то това би било прекалено много и ще свали цените. Ще видим още колко време ще продължи това положение...
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.09.2022, 19:41.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Имаме си Spermüll-календар, идват и ги вземат на точно определена дата. Ако го изхвършиш тайно в горичката до кооперацията, следва най-лошото.

          Ето този сигнал до инспектората пък е подаден още 2021 от мои познати-екоактивисти. Незаконно сметище в Южния Парк. Виж отговорите на общинарите. Преди седмица си говорих с едно момиче от тяхната група - изнесли са тонове боклук от Рила, а за махането на това сметище се борят над година с община и инспекторат. Има и красиви снимки прикачени. В Ловния парк и Борисовата имало още поне няколко такива сметища. Не си мърдат пръста, а тоновете боклуци растат ли растат.

          https://call.sofia.bg/en/Signal/Details/253455

          И за този казус ли ще измислиш някакво интересно оправдание?
          Не знам какво да ти кажа. Това е пълно безобразие. Може би не помниш, но през имота ми в Радомирско минава малка пресъхваща лятото рекичка / бара по нашенски/ .Пълна е с боклуци., макар и да няма много имоти по нея преди нас...., а децата обичат да си играят покрай нея....От имота ми НЯМА сметосъбиране макар и да плащаме за такова , защото е леко извън населено място. Всички боклуци които правим се събират в торби и ги извозваме към кошове за боклук...дори и в София често съм ги хвърлял. Не ми пречи да ги карам в колата. За мен има 1 основен принцип - не прави другиму това, което не искаш на теб да направят. Та на Витоша като ходим или където и да било не съм изхвърлил ей така дори 1 пластмасова чашка. Давам така пример и на децата...., но не всички разсъждават по този начин за съжаление..., а на държавата не и пука.... Не мога нищо повече да направя...

          Коментар


          • Айде чИстито на купилите на върха с кредит. Дупи да ви е яко:
            Задава се сериозно поскъпване на заемите

            ЕЦБ повиши основните лихви с рекордни 0.75 процентни пункта

            https://www.segabg.com/hot/category-...ane-na-zaemite
            Last edited by better; 08.09.2022, 19:20.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Пак ще повторя - сделките в София като процент от общото количество жилища са ПЪТИ ПОВЕЧЕ от всеки голям Западен град. Т.е. все още не сме достигнали Западняците по непродаване, но разликата ще намалява защото будалите намаляват. За обикновеният човек не може да има нищо по-ценно от жилището....
              Има фактори за падане и за вдигане на цените у нас. Разбира се за още доста години напред посоката може да бъде яко нагоре, защото имотните ни цени изостават много от цените по света / не само Европа/. Едно време като реших да вкарам повечето ми средства в имоти от София по света имаше едва десетина столици или милионни градове с по ниски цени от нея. Разбирай Африка, Латинска Америка, Азия всички съм проверявал един по един. Сега малко дръпнахме , и да речем вече може да има няколко десетки такива градове с по-ниски цени, но остават стотици с по-високи.
              В същото време България, в частност София във всякакви световни класации както видяхме 2 днес е обикновено 50-60 място. Тези класации не са правени от нашите брокери със сигурност :-)
              Не мисля, че е нормално държавата ни да е на 60-то място в света примерно / колкото Жони да я плюе това са фактите/ и имотите ни да са на 160 или на 190-то място като цени. Тази разлика няма как да не се коригира във времето. И не е задължително имотите ни да станат и те на 60-то място. Може страната ни да стане на 190-то вместо това...., но движение ЩЕ има....:-)
              Става въпрос за жилища.А в жилищата живеят хора. Когато има 30 процента необитаеми жилища, 220 хиляди нови жилища в София за последните 15 години и хората във възрастта 25-40 години постоянно намаляват (такива купуват жилища за живеене)нищо учудващо няма .Даже учудващото е как са и толкова високи.Единствено поради факта ,че много хора си набивате парите в имоти.
              Не се наемам да кажа как ще се развият нещата, щото манталитета на българите трудно се променя.
              Last edited by mirodes; 08.09.2022, 19:17.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Имаме си Spermüll-календар, идват и ги вземат на точно определена дата. Ако го изхвършиш тайно в горичката до кооперацията, следва най-лошото.

                Ето този сигнал до инспектората пък е подаден още 2021 от мои познати-екоактивисти. Незаконно сметище в Южния Парк. Виж отговорите на общинарите. Преди седмица си говорих с едно момиче от тяхната група - изнесли са тонове боклук от Рила, а за махането на това сметище се борят над година с община и инспекторат. Има и красиви снимки прикачени. В Ловния парк и Борисовата имало още поне няколко такива сметища.

                https://call.sofia.bg/en/Signal/Details/253455

                И за този казус ли ще измислиш някакво интересно оправдание?
                Ти в Германия ли си?Като каза,че най-способните емигрирали имам един съученик в Германия, който е там от 25 години и е работел единствено почасова работа като студент. През останалото време кара на социални помощи. Сега е женен,има две деца и се води, че гледа децата и пак е на социал. Наистина тарикат момче излезе.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  В България е така.И то не отсега. Наскоро гледах отново "Записки по българските въстания ".И един от ръководителите на въстанието си продаде лозето,за да купи пушки с парите. И се събраха старейшините на града, които не знаеха защо продава лозето и му казаха, че се е чалнал, защото българите не продавали имоти,а само купували.Та за българина недвижимият имот е като конят за монголците-най-ценното нещо на света. Затова и в България цените се увеличават въпреки всички обективни фактори, които съществуват против подобно увеличение.
                  Пак ще повторя - сделките в София като процент от общото количество жилища са ПЪТИ ПОВЕЧЕ от всеки голям Западен град. Т.е. все още не сме достигнали Западняците по непродаване, но разликата ще намалява защото будалите намаляват. За обикновеният човек не може да има нищо по-ценно от жилището....
                  Има фактори за падане и за вдигане на цените у нас. Разбира се за още доста години напред посоката може да бъде яко нагоре, защото имотните ни цени изостават много от цените по света / не само Европа/. Едно време като реших да вкарам повечето ми средства в имоти от София по света имаше едва десетина столици или милионни градове с по ниски цени от нея. Разбирай Африка, Латинска Америка, Азия всички съм проверявал един по един. Сега малко дръпнахме , и да речем вече може да има няколко десетки такива градове с по-ниски цени, но остават стотици с по-високи.
                  В същото време България, в частност София във всякакви световни класации както видяхме 2 днес е обикновено 50-60 място. Тези класации не са правени от нашите брокери със сигурност :-)
                  Не мисля, че е нормално държавата ни да е на 60-то място в света примерно / колкото Жони да я плюе това са фактите/ и имотите ни да са на 160 или на 190-то място като цени. Тази разлика няма как да не се коригира във времето. И не е задължително имотите ни да станат и те на 60-то място. Може страната ни да стане на 190-то вместо това...., но движение ЩЕ има....:-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Жони , точно на това място от снимката ти има цяла уличка с нови сгради 2005-10 по спомен строени.... Иначе не знам кога съм писал къде живея ?! Освен в Радомир :-))) И той е в Южните райони на София. Човек като има повече имоти може да си избира къде да живее . Ето сега например се чудех дали да не бодна некое къще или в краен случай апарт в Бояна. Оня ден водих чаветата пак на морените и по пътя се строят няколко нови къщи, ама 2-3 са направо в планината... Как са взели разрешително да се строи там се чудя....Обаче предполагам, че е скъпичко, а и бих я ползвал само няколко месеца / лятото/ в годината. Не съм сигурен дали си струва.... Гледах също по някои има решетки на всички прозорци, камери навсякъде и се сетих как преди няколко години на едни познати опразниха целият първи етаж на къщата докато те спят на вторият....
                    Та така и не каза къде се изхвърлят матраците в Германия ? Не е ли на боклука ?. Сериозно питам...
                    Имаме си Sperrmüll-календар, идват и ги вземат на точно определена дата. Ако го изхвършиш тайно в горичката до кооперацията, следва най-лошото.

                    Ето този сигнал до инспектората пък е подаден още 2021 от мои познати-екоактивисти. Незаконно сметище в Южния Парк. Виж отговорите на общинарите. Преди седмица си говорих с едно момиче от тяхната група - изнесли са тонове боклук от Рила, а за махането на това сметище се борят над година с община и инспекторат. Има и красиви снимки прикачени. В Ловния парк и Борисовата имало още поне няколко такива сметища. Не си мърдат пръста, а тоновете боклуци растат ли растат.

                    https://call.sofia.bg/en/Signal/Details/253455

                    И за този казус ли ще измислиш някакво интересно оправдание?
                    Last edited by ejonny2376; 08.09.2022, 19:24.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Многократно съм писал, че имот се продава само при форсмажорни обстоятелства. И това е факт в целият свят. У нас все още има многократно повече продажби от всеки Западен град само поради лесно придобитите и наследени имоти от собственици, които на Запад никога не биха били такива. и лесното строителство.
                      В България е така.И то не отсега. Наскоро гледах отново "Записки по българските въстания ".И един от ръководителите на въстанието си продаде лозето,за да купи пушки с парите. И се събраха старейшините на града, които не знаеха защо продава лозето и му казаха, че се е чалнал, защото българите не продавали имоти,а само купували.Та за българина недвижимият имот е като конят за монголците-най-ценното нещо на света. Затова и в България цените се увеличават въпреки всички обективни фактори, които съществуват против подобно увеличение.
                      Най-интересното е,че дори хора, които мизерстват, не продават въпреки високите цени,а с парите биха могли да си осигурят висок стандарт на живот.
                      На мен лично ми е необяснима тая привързаност към недвижимите имоти и с интерес наблюдавам случващото се.
                      Last edited by mirodes; 08.09.2022, 19:01.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        https://allegra.chp.bg/%d0%b0%d0%bf%...1%82-%d0%b118/
                        Папура 4 до Бизнеспарка...продадени повечето. Тук там някой свободен. За цените и не съм питал.
                        Лошо, много лошо. Фрустриран съм. И на хартия няма вероятност за понижение.
                        Продадено, но необитаемо.
                        Явно не сте учили вероятности в медицинския. Баба ти Лагард днес доста ясно каза - 75 сега плюс още доста пъти пак, докато не стигне 2%.
                        И математика/дисконтиране не сте учили явно.

                        Оттук насетне само господ може да помогне на "инвеститорите".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение
                          Знаете ли кое ми е интересно. Темата е оптимистична, за повишения и въпреки това вместо да пишат в съседната тема маса хора се изявяват като анализатори?

                          В България има нещо, което не е пазарно - народопсихологията. Народа не вярва на банките и пъха всички спестявания в имоти. И за разлика от много държави повечето хора са собственици, с наематели почти няма… А вие сравнявате?

                          Аз си мисля че до последно българина ще стиска, няма да продава … а рова нагоре/надолу на имотите ще е на все по-малко сделки и неотразяващо реалната цена … А реалната цена р не статистиката а за колко може да ги продадеш когато ти трябва (или никога, както много правят)
                          Многократно съм писал, че имот се продава само при форсмажорни обстоятелства. И това е факт в целият свят. У нас все още има многократно повече продажби от всеки Западен град само поради лесно придобитите и наследени имоти от собственици, които на Запад никога не биха били такива. и лесното строителство.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            В никакъв квартал на богатите не сме, в ЕС сме по геополитически причини, изтривалката на Вашингтон и Брюксел.
                            Ето къде сме - в компанията на Уругвай, Панама, Бахамите и Барбадос. Това не е никакъв кръг на богатите, а е кръгът на банановите републики, в които ако не друго то поне има течаща вода.

                            https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...elopment_Index
                            Жони, 56-то място лошо ли е ? При положение, че цените на имотите ни са около 196 място ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Къде там има ново-ново? Има точно 2 сгради на Луи Айер - едната е още в строеж, другата е по-стара и я имаше и през 2019. Тотална излагация - тотална, хахаха. Вече е ясно, че не си стъпвал никога в Гоцето и лъжеш, че живееш там. Точно в този район няма ново, там кочината и през 2022 е точно като през 2019, даже е по-зле, защото боклуците са повече.

                              Това е положението - клошарите си харесвате мизерията и продължавата да си я хвалите и да и се кефите. България е единственото място в Европа, където можеш да хвърляш боклуци и да правиш мизерии безнаказано и явно това е причината, поради която ти и подобните ти харесвате това място. В Белград съм ходил доста отдавна, беше чисто и подредено, сега предполагам е още по-добре. В София съм всеки 2-3 седмици за по ден-два - всеки път се натъквам на камари с боклуци, оголени кабели, разбити шахти и нагли селяндури.
                              Жони , точно на това място от снимката ти има цяла уличка с нови сгради 2005-10 по спомен строени.... Иначе не знам кога съм писал къде живея ?! Освен в Радомир :-))) И той е в Южните райони на София. Човек като има повече имоти може да си избира къде да живее . Ето сега например се чудех дали да не бодна некое къще или в краен случай апарт в Бояна. Оня ден водих чаветата пак на морените и по пътя се строят няколко нови къщи, ама 2-3 са направо в планината... Как са взели разрешително да се строи там се чудя....Обаче предполагам, че е скъпичко, а и бих я ползвал само няколко месеца / лятото/ в годината. Не съм сигурен дали си струва.... Гледах също по някои има решетки на всички прозорци, камери навсякъде и се сетих как преди няколко години на едни познати опразниха целият първи етаж на къщата докато те спят на вторият....
                              Та така и не каза къде се изхвърлят матраците в Германия ? Не е ли на боклука ?. Сериозно питам...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Ами ето-взел си няколко негативни примери и правиш извод за цялата държава .А пренебрегваш това,което става в другите държави. Нищо не казваш за изнасилванията и грабежите на гарата в Кьолн, за прикритите от полицията ХИЛЯДИ СЛУЧАИ на изнасилвания във Великобритания от пакистански банди, за тероризма,масовите убийства.
                                И забогатяването не е само на хартия-колите се увеличават и стават все по-нови,масово се строи и то не само от строителни фирми, ами и къщи,по курортите е претъпкано.,майсторите имат поръчки за месеци напред.
                                https://allegra.chp.bg/%d0%b0%d0%bf%...1%82-%d0%b118/
                                Папура 4 до Бизнеспарка...продадени повечето. Тук там някой свободен. За цените и не съм питал.
                                Лошо, много лошо. Фрустриран съм. И на хартия няма вероятност за понижение.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X