IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

    Не сте прав. Нали да дали една купчина пари на предишния собственик? Той ще създаде нещо полезно. Не разбирам защо се тревожите за купувача, а не виждате полза на купувача. Често се случва хора с имоти да не могат да си позволят основен ремонт или дори им е писнал и искат промяна - това отваря нови възможности за продавачите. Та не ги мислете купувачите, вижте ползата за продавачите.
    Въпросът е принципен.За ценностите в живота. Кой каквото ще да прави,мен не ме бърка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

      Ако изкарвахте 10 000, което е съвсем достижимо, щяхте да правите същото и да ви остават 6000 за инвестиции.
      Това имах предвид.
      Ами така е.Ама не съм толкова умен като теб.Не на всеки се отдава да печели много пари.
      Сега замислям един проект,който ако тръгне успешно ще ми се повишат доходите в пъти.Но тепърва ще има развитие и не знам дали ще е успешен.Тъкмо ще ме стимулирате богатите хора в тая тема. Казвам го без ирония.
      Last edited by mirodes; 16.10.2022, 15:01.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

        "да караш хубава кола (не е задължително да е нова)" - Ако един човек може да е хепи с това че колата не му е нова съвсем спокойно може да е хепи и с това че не е скъпа, а милиони хора по света са хепи без въобще да имат кола

        Това да бъдеш щастлив е вътрешно състояние на душата и начин на мислене.

        Хората които си мислят че са щастливи карайки нов VW и ходещи веднъж годишно по островите са всъщност много нещастни че другите карат нов Мерцедес и ходят по два пъти по островите и тн.
        Има огромна разлика между това да караш кола,която не ти е по джоба и това да караш трошка въпреки че можеш да си позволиш по-добра.
        Така че ако си човек със средни доходи е еднакво глупаво и това да караш кола за 100 хиляди лева,както и да караш трошка за 2000.
        А тия,които гледат в канчето на другите винаги ще са нещастни.На мен изобщо не ми пука каква кола карат другите и къде ходят. Интересува ме единствено аз какво правя.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Ами не съм казвал подобно нещо. 4000 лв ми е семейният доход.Не е много, но ни позволява веднъж месечно да ходим на спа курорт,два пъти седмично на ресторант и да карам хубава кола среден клас.
          Въпросът е не какви са доходите на човек, а как ги разходва. Ако ще и милионер да е като пести,кел файда му от милионите.
          Ако изкарвахте 10 000, което е съвсем достижимо, щяхте да правите същото и да ви остават 6000 за инвестиции.
          Това имах предвид.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            В гроба ли ще ги носи тия имоти?Егати и мизерника,вместо да си позволи висок стандарт на живот, той мизерства. Точно заради такива цените са на тези нива.Ако купуваха само хора, които искат да живеят в жилищата,цените щяха да са различни.
            Не сте прав. Нали да дали една купчина пари на предишния собственик? Той ще създаде нещо полезно. Не разбирам защо се тревожите за купувача, а не виждате полза на купувача. Често се случва хора с имоти да не могат да си позволят основен ремонт или дори им е писнал и искат промяна - това отваря нови възможности за продавачите. Та не ги мислете купувачите, вижте ползата за продавачите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

              Пропускате най-важната част от уравнението - доходите. Някъде бяхте споменал, че изкарвате 2000 лв на месец, това стига колкото да оцелееш и криво ляво да поддържаш наследствен имот.
              Не знам за какви екскурзии, ресторанти и коли говорите.
              Човек с добър доход, може да си позволи да живее добре и същевременно да инвестира.
              Там трябва да е фокуса.
              Ами не съм казвал подобно нещо. 4000 лв ми е семейният доход.Не е много, но ни позволява веднъж месечно да ходим на спа курорт,два пъти седмично на ресторант и да карам хубава кола среден клас.
              Въпросът е не какви са доходите на човек, а как ги разходва. Ако ще и милионер да е като пести,кел файда му от милионите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Висок стандарт е да ходиш на почивки в хубави курорти,да караш хубава кола (не е задължително да е нова),да си купуваш качествена храна,вещи за дома,играчки за децата, да обзаведеш дома си с качествени материали, да ходиш по качествени ресторанти и да си позволиш други забавления.
                Егати и живота, да мизерстваш,само за да купиш няколко апартамента. Една позната така все спестяваше, натрупа пари и умря на 40 години. И преди да умре беше казала на мъжа си,че много съжалявала, че не са си позволявали повече неща. И ако се оправила щяла да си го позволи.Да ама не се оправи. Аз и утре да умра няма да съжалявам грам за това как съм си изхарчил парите. Или съм ги дал за по-добър стандарт на живот или съм направил къщата си по добро място за живеене. Вярно е ,че не съм инвеститор в имоти,ама и не искам да бъда.
                И мисля да продължавам в същия дух и ако ми се повишат доходите,ще си позволя още по-луксозни неща.Един живот живеем и е най-глупавото да правим като немските пенсионери които по на 70 години се втурнат по почивки и круизи. Хайде няма нужда.
                А при положение, че доходите в България растат всяка година е нелепо да се твърди ,че ако на 40 години не си натрупал пари след това ще мизерстваш.Напротив-стандарта на живот се вдига за повечето хора.
                Друг въпрос е,че ако на 35 години си спестявал,надали на 65 години ще си позволиш луксозен начин на живот. И голяма е вероятността тоя,който не е пестил пак да си позволява повече неща ,щото спестителя и на стари години ще пести.
                "да караш хубава кола (не е задължително да е нова)" - Ако един човек може да е хепи с това че колата не му е нова съвсем спокойно може да е хепи и с това че не е скъпа, а милиони хора по света са хепи без въобще да имат кола

                Това да бъдеш щастлив е вътрешно състояние на душата и начин на мислене.

                Хората които си мислят че са щастливи карайки нов VW и ходещи веднъж годишно по островите са всъщност много нещастни че другите карат нов Мерцедес и ходят по два пъти по островите и тн.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Висок стандарт е да ходиш на почивки в хубави курорти,да караш хубава кола (не е задължително да е нова),да си купуваш качествена храна,вещи за дома,играчки за децата, да обзаведеш дома си с качествени материали, да ходиш по качествени ресторанти и да си позволиш други забавления.
                  Егати и живота, да мизерстваш,само за да купиш няколко апартамента. Една позната така все спестяваше, натрупа пари и умря на 40 години. И преди да умре беше казала на мъжа си,че много съжалявала, че не са си позволявали повече неща. И ако се оправила щяла да си го позволи.Да ама не се оправи. Аз и утре да умра няма да съжалявам грам за това как съм си изхарчил парите. Или съм ги дал за по-добър стандарт на живот или съм направил къщата си по добро място за живеене. Вярно е ,че не съм инвеститор в имоти,ама и не искам да бъда.
                  И мисля да продължавам в същия дух и ако ми се повишат доходите,ще си позволя още по-луксозни неща.Един живот живеем и е най-глупавото да правим като немските пенсионери които по на 70 години се втурнат по почивки и круизи. Хайде няма нужда.
                  А при положение, че доходите в България растат всяка година е нелепо да се твърди ,че ако на 40 години не си натрупал пари след това ще мизерстваш.Напротив-стандарта на живот се вдига за повечето хора.
                  Друг въпрос е,че ако на 35 години си спестявал,надали на 65 години ще си позволиш луксозен начин на живот. И голяма е вероятността тоя,който не е пестил пак да си позволява повече неща ,щото спестителя и на стари години ще пести.
                  Пропускате най-важната част от уравнението - доходите. Някъде бяхте споменал, че изкарвате 2000 лв на месец, това стига колкото да оцелееш и криво ляво да поддържаш наследствен имот.
                  Не знам за какви екскурзии, ресторанти и коли говорите.
                  Човек с добър доход, може да си позволи да живее добре и същевременно да инвестира.
                  Там трябва да е фокуса.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                    Ти пък, заговори все едно тука всички понижители са се втурнали да вадят нови коли с найлони по седалките Мерак с пари се гаси. Но както споменава 6000 една кола с времето, спокойно може да стъпи като разходи на цената на 1 апартамент. На кола за 100к, само вноската за каското е колкото годишния наем на маломерка в Младост. Отделно другите разходи. Тея с Артеончета и Тигуанчета пред панелките, взети с кредити и лизинги за да се покажат, са първите кандидат пешеходци при едно малко МЯУ.
                    Е, то е ясно, че повечето са скъсаняци. Песимиста като им напише, че си е подсигурил децата с имоти, виж как подскачат като ужилени...ама бил ги разглезил, нямало да се борят сами за да постигнат нещо и прочее оправдания защо САМИТЕ ТЕ, не са осигурили себе си и децата си с имоти.
                    Що се отнася за тези с новите коли пред панелките, като дойде лелеяната рецесия, ще има чудесни възможности за байбек

                    Коментар


                    • От хотел излиза мъж с дълга пура в уста. Уличен минувач се вглежда в него и пита:
                      - Извинете, господине, колко струва вашата пура?
                      - Тридесет долара.
                      - А по колко пури изпушвате на ден?
                      - Може би по десет...
                      - Ето, виждате ли, господине, това са триста долара на ден. Ако за няколко години се откажете от пушенето, с икономисаните пари бихте могли да си купите този хотел.
                      - А вие самият пушите ли?
                      - Не, разбира се.
                      - Тогава защо не си купите този хотел, който, между другото, е мой?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Затова имащите, като не даваме пари за глупости, особено такива на които им пада цената с 10% след изкарването от склада, много роптаят на чужди гробища разни понижители с крехка психика
                        Ти пък, заговори все едно тука всички понижители са се втурнали да вадят нови коли с найлони по седалките Мерак с пари се гаси. Но както споменава 6000 една кола с времето, спокойно може да стъпи като разходи на цената на 1 апартамент. На кола за 100к, само вноската за каското е колкото годишния наем на маломерка в Младост. Отделно другите разходи. Тея с Артеончета и Тигуанчета пред панелките, взети с кредити и лизинги за да се покажат, са първите кандидат пешеходци при едно малко МЯУ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Всяка една качествена почивка в чужбина за семейството годишно е минимум един апартамент по малко в дългосрочен план

                          Всяка една нова лизингова кола е един апартамент по малко в дългосрочен план

                          За тези за които спомените от пътешествията и новите коли са по важни от тези неща спокойно могат да продължават в същият дух

                          Горните думи разбира се не важът за тукашните понижители за тях знаем те са с по 10+ имота и въпреки това карат нови коли и всеки месец са в чужбина, както се казва надскочили са си сянката
                          Надценяваш много доста от списващите тук , те за да се решат да похарчат 20-50к лева за нещо ще са им нужни поне 5 години мислене ! За коптор минимум 5г мисъл и реализа;ия след 10години !
                          ПП То са кризи ,то са лихви , то са сметки а ако ги питаш какъв кеш изкарват на месец е "мълчанието на агнетата"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            Миро би ли ни обяснил какво според тебе е висок стандарт на живот??? И как според теб човек притежаващ 5 апартамента би си го позволил?

                            Ако въпросният човек си беше позволявал да кара нова кола нисък клас през всичките тези години сега вероятно щеше да има макс 2 апрата

                            На всеки му се живее на млади години но прозореца за натрупване на начален капитал е много кратък има няма 15г от 25 до към 40 всеки който го проспи това време после до де е жив ще мизерства. Аз поне не познавам хора дето до 40г да са си веели оная работа и после изведнъж да са почнали да натрупват капитал.
                            Висок стандарт е да ходиш на почивки в хубави курорти,да караш хубава кола (не е задължително да е нова),да си купуваш качествена храна,вещи за дома,играчки за децата, да обзаведеш дома си с качествени материали, да ходиш по качествени ресторанти и да си позволиш други забавления.
                            Егати и живота, да мизерстваш,само за да купиш няколко апартамента. Една позната така все спестяваше, натрупа пари и умря на 40 години. И преди да умре беше казала на мъжа си,че много съжалявала, че не са си позволявали повече неща. И ако се оправила щяла да си го позволи.Да ама не се оправи. Аз и утре да умра няма да съжалявам грам за това как съм си изхарчил парите. Или съм ги дал за по-добър стандарт на живот или съм направил къщата си по добро място за живеене. Вярно е ,че не съм инвеститор в имоти,ама и не искам да бъда.
                            И мисля да продължавам в същия дух и ако ми се повишат доходите,ще си позволя още по-луксозни неща.Един живот живеем и е най-глупавото да правим като немските пенсионери които по на 70 години се втурнат по почивки и круизи. Хайде няма нужда.
                            А при положение, че доходите в България растат всяка година е нелепо да се твърди ,че ако на 40 години не си натрупал пари след това ще мизерстваш.Напротив-стандарта на живот се вдига за повечето хора.
                            Друг въпрос е,че ако на 35 години си спестявал,надали на 65 години ще си позволиш луксозен начин на живот. И голяма е вероятността тоя,който не е пестил пак да си позволява повече неща ,щото спестителя и на стари години ще пести.
                            Last edited by mirodes; 16.10.2022, 14:24.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Затова имащите, като не даваме пари за глупости, особено такива на които им пада цената с 10% след изкарването от склада, много роптаят на чужди гробища разни понижители с крехка психика
                              Всяка една качествена почивка в чужбина за семейството годишно е минимум един апартамент по малко в дългосрочен план

                              Всяка една нова лизингова кола е един апартамент по малко в дългосрочен план

                              За тези за които спомените от пътешествията и новите коли са по важни от тези неща спокойно могат да продължават в същият дух

                              Горните думи разбира се не важът за тукашните понижители за тях знаем те са с по 10+ имота и въпреки това карат нови коли и всеки месец са в чужбина, както се казва надскочили са си сянката

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                И що си мислиш, че имам нещо против тия,които отдават имоти под наем?Щом могат да изкарват законно пари,мога само да им кажа браво.И приветствам такива хора, щото жилищата се използват по предназначение, а не са като тия, които купуват жилище , не го обзавеждат и нито живеят в него, нито го отдават под наем. И така то вече не се използва като жилище.
                                Коментирам тия,които мизерстват,въпреки че могат да си позволят висок стандарт на живот. Независимо дали имат имоти или държат 1 милион в банка.За мен са мизерници.
                                Миро би ли ни обяснил какво според тебе е висок стандарт на живот??? И как според теб човек притежаващ 5 апартамента би си го позволил?

                                Ако въпросният човек си беше позволявал да кара нова кола нисък клас през всичките тези години сега вероятно щеше да има макс 2 апрата

                                На всеки му се живее на млади години но прозореца за натрупване на начален капитал е много кратък има няма 15г от 25 до към 40 всеки който го проспи това време после до де е жив ще мизерства. Аз поне не познавам хора дето до 40г да са си веели оная работа и после изведнъж да са почнали да натрупват капитал.

                                Коментар

                                Working...
                                X