IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

    Обявите изобщо не ги гледай. Брокерастите топят въдичка с менте обяви. Като звъннеш и искаш да го видиш, се почва с оправдания и измислени истории. Цените ги виждаш, когато тръгнеш по огледи. Възможните дискаунти, когато отправиш кешова оферта. Имало е години, когато свалят и 20% от обявената цена. Имало е години, когато се съгласяваш на обявената цена, но няколко часа по-късно ти се обаждат да си вземеш капарото, защото си бил надцакан. Брокерски простотии. Пазарът нарочно е манипулиран от брокерите. Пускал съм обява и сам. Препечатват я без да ме питат и вдигат и цената! Свършвам си сделката, изтривам си обявата, а ментето с моите снимки си стои още няколко месеца на сайта! Мизерници долни. Регулация трябва за тях.
    Отдавна прокламирам че трябва закон за спекулата с имоти,с кредити,със всички дето прокламират поскъпване.Чуеш ли го да действа,да работи,да инициира,да преследва ,да прави каквото и да е в името на спекулативното поскъпване на имота,затвор,преследване и репресии срещу такива хора.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

      Въпросният "спад" е само в броя на сключените сделки, но не и цените им. За сега. На полусъединител съм за атрактивни имоти на дискаунт
      Цецо ,
      Ти гледа ли видеото на проф.Петров ?
      Какво казва там ?
      Помниш ли и кой цитира ?
      Той цитира и видеата на една вече известна брокерка ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

        Когато се забележи видимо в обявите, нещата вече са така да се каже отекли. Защото при оферти с общи части, тераси, мазета, необходими тотални ремонти или дори изграждане, както и дежурните +10% от целената при сделка цена - това дава мегдан за преговори до 10-15% от рекламираната цена. Та при едни 10% надоле на бенчмарк КВРКВ, реално е 20% и так дале.

        Мисля, че е редно да му дадем това име на бенчмарка, заслужава го. Иначе дръжте се, че иде буря. Тези в списание Икономист не пишат просто да им минава времето.
        Обявите изобщо не ги гледай. Брокерастите топят въдичка с менте обяви. Като звъннеш и искаш да го видиш, се почва с оправдания и измислени истории. Цените ги виждаш, когато тръгнеш по огледи. Възможните дискаунти, когато отправиш кешова оферта. Имало е години, когато свалят и 20% от обявената цена. Имало е години, когато се съгласяваш на обявената цена, но няколко часа по-късно ти се обаждат да си вземеш капарото, защото си бил надцакан. Брокерски простотии. Пазарът нарочно е манипулиран от брокерите. Пускал съм обява и сам. Препечатват я без да ме питат и вдигат и цената! Свършвам си сделката, изтривам си обявата, а ментето с моите снимки си стои още няколко месеца на сайта! Мизерници долни. Регулация трябва за тях.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          умий си очите.
          Обема на пазара е брой сделки по цената. Покупко-продажбите през третото тримесечие са със 7% по-малко на годишна база, а в София свиването е двойно по-голямо или 15.23%

          Интересно що на НАЙ-ГОЛЕМИЯ пазар има най-голям спад?
          Въпросният "спад" е само в броя на сключените сделки, но не и цените им. За сега. На полусъединител съм за атрактивни имоти на дискаунт

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

            Кавръков, а какво очакваш да правя, да скачам и да "викам" цените паднаха след като не са мръднали изобщо ! И на теб ще ти го напиша, хайде да видим поне началото на спада защото още го няма никакъв
            Когато се забележи видимо в обявите, нещата вече са така да се каже отекли. Защото при оферти с общи части, тераси, мазета, необходими тотални ремонти или дори изграждане, както и дежурните +10% от целената при сделка цена - това дава мегдан за преговори до 10-15% от рекламираната цена. Та при едни 10% надоле на бенчмарк КВРКВ, реално е 20% и так дале.

            Мисля, че е редно да му дадем това име на бенчмарка, заслужава го. Иначе дръжте се, че иде буря. Тези в списание Икономист не пишат просто да им минава времето.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Кавръков, а какво очакваш да правя, да скачам и да "викам" цените паднаха след като не са мръднали изобщо ! И на теб ще ти го напиша, хайде да видим поне началото на спада защото още го няма никакъв
              умий си очите.
              Обема на пазара е брой сделки по цената. Покупко-продажбите през третото тримесечие са със 7% по-малко на годишна база, а в София свиването е двойно по-голямо или 15.23%

              Интересно що на НАЙ-ГОЛЕМИЯ пазар има най-голям спад?
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                https://www.capital.bg/politika_i_ik...ar_prikljuchi/


                Бумът на жилищния пазар приключи Колко зле ще станат нещата ???
                Имотния пазар в България 60 % надценен !

                ШОК СТАТИЯ ОТ ДНЕС !!!

                БУМЪТ НА ЖИЛИЩНИЯ ПАЗАР П Р И К Л Ю Ч И !!!!!!!!

                20% Спадове като за начало !!!!
                Бях постнал по-интересна статия от същия брой.
                Ще ви хареса заглавието, пълната статия е зад пейуол:

                https://www.economist.com/leaders/20...lump-is-coming
                A global house-price slump is coming

                It won’t blow up the financial system, but it will be scary


                Oct 20th 2022
                Share Over the past decade owning a house has meant easy money. Prices rose reliably for years and then went bizarrely ballistic in the pandemic. Yet today if your wealth is tied up in bricks and mortar it is time to get nervous. House prices are now falling in nine rich economies. The drops in America are small so far, but in the wildest markets they are already dramatic. In condo-crazed Canada homes cost 9% less than they did in February. As inflation and recession stalk the world a deepening correction is likely—even estate agents are gloomy. Although this will not detonate global banks as in 2007-09, it will intensify the downturn, leave a cohort of people with wrecked finances and start a political storm.

                The cause of the crunch is soaring interest rates: in America prospective buyers have been watching, horrified, as the 30-year mortgage rate has hit 6.92%, over twice the level of a year ago and the highest since April 2002. The pandemic mini-bubble was fuelled by rate cuts, stimulus cash and a hunt for more suburban space. Now most of that is going into reverse. Take, for example, someone who a year ago could afford to put $1,800 a month towards a 30-year mortgage. Back then they could have borrowed $420,000. Today the payment is enough for a loan of $280,000: 33% less. From Stockholm to Sydney the buying power of borrowers is collapsing. That makes it harder for new buyers to afford homes, depressing demand, and can squeeze the finances of existing owners who, if they are unlucky, may be forced to sell.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Знаеш ме, ама не посмя да кажеш коя точно от имотния форум си, нали!?
                  Скри си ника..... .... Еми крий го! все тая.

                  Реално ти си ми още по-малко интересна, защото разсъжденията ти са точно тип Мика Зайкова.
                  Затова ти викам "баба" - не заради възрастта, а заради бабешките размисли и страсти.
                  И не го казвам да те засегна, а да ти напомня.
                  Много любопитно. Малко ти е интересна, но това е поредно твое мнение към нея, видимо язвително, без тя да ти е влизала остро.

                  ​​​​​​Усещам някакъв сериозен комплекс при теб.
                  ​​​​​
                  Аз малко чета, и още по-малко пиша, но ми прави впечатление.
                  Айде дерзай.

                  Last edited by X_Y; 30.10.2022, 19:51.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Знаеш ме, ама не посмя да кажеш коя точно от имотния форум си, нали!?
                    Скри си ника..... .... Еми крий го! все тая.

                    Реално ти си ми още по-малко интересна, защото разсъжденията ти са точно тип Мика Зайкова.
                    Затова ти викам "баба" - не заради възрастта, а заради бабешките размисли и страсти.
                    И не го казвам да те засегна, а да ти напомня.
                    Спирам да те отразявам ,ти си непростимо некултурен човек !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Джулката е прав.
                      Може и да не си инфантил но когато поствам новина от Еconomist относно факта,че имотния бум е приключил,ти се държиш все едно нищо,айде да не е икономист,да напишем ключовите думи,имоти,лихви и ще видим че от цял свят новините са само едни,спадове на жилищните пазари,и очертаващи се трудни времена за тях,както и за цените и за всичко свързано с имотните пазари .Дори родните брокери вече няма с какво да замаскират положението,качвах и клипове от тях,но Вие се правите на луди отново,все тая .
                      Като теглим чертата виждаме че дали в България или извън нея не е имало период в историята когато кредитите да са поскъпвали,парите да са поскъпвали и цените на жилищата да не са падали,или да не е имало криза.Такъв период в световната история няма .
                      Кавръков, а какво очакваш да правя, да скачам и да "викам" цените паднаха след като не са мръднали изобщо ! И на теб ще ти го напиша, хайде да видим поне началото на спада защото още го няма никакъв

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                        Юлка, понеже се знаем повече от десетилетие и от форума на имоти.нет, ти такива ги пишеше и тогава и с нищо не ме изненада когато си се появил отново тук.
                        Знаеш ме, ама не посмя да кажеш коя точно от имотния форум си, нали!?
                        Скри си ника..... .... Еми крий го! все тая.

                        Реално ти си ми още по-малко интересна, защото разсъжденията ти са точно тип Мика Зайкова.
                        Затова ти викам "баба" - не заради възрастта, а заради бабешките размисли и страсти.
                        И не го казвам да те засегна, а да ти напомня.

                        Коментар


                        • Отдавна съм казал, че като дигнем нивото в БГ, трябва да изкупим западната тухла. И там хем да работят, хем да мислят новите технологии, а ниЙ да въртим синджира и да консумираме. Само евреите ни превариха малко, ама съм спокоен, щото архитекта от другата тема ще им вземе паричките.


                          Оф топик: (Юлка и аз видях твоето)
                          Та, кога ще ни порасне работата да пуснем пипалата извън БГ зависи от нас. Преди години кляках на международни компании и офертите им за заплати и работа. Сега не им цепя басма и ги бия с техните камъни по тяхната глава - разбирай - те ми говорят за глобализация и за международни пазари, аз им говоря за цени и западни заплати. Вече ни кризи ме вълнуват, ни приказки от 1001 нощи и алабализми, що не могат да ми дадат повече. Казвам кашкавала е 35лв. килото, никой не ме пита-имам ли нямам ли.

                          Коментар


                          • Почне ли да се говори ,а брокери ,и посредници в тая тема съм забелязал че Дъри,Бони веднага скачат без дори да са назовани....смешно е и аз не вярвах ,но сами се обаждат и сами се посочват....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Пълни глупости,така започва ,с пример от там ,но се отнася глобално,за всички пазари.
                              Ние не сме пазар на НИ по смисъла, по който съществуват останалите пазари на НИ. Казвал съм го и съм го разказвал защо. Ние сме пазар, където има само едни обяви за купуване и продаване. Даже не знам каква е ролята на брокерите в тази схема. Тяхната работа може да си я свършиш и ти - да провериш за тежести и да се обърнеш към нотариус. От брокер няма да разбереш никога за характеристиката и параметрите на жилището, за текущи и бъдещи инфраструктурни решения, засягащи имота, за индекс на развитието на квартала и пр. и пр. Единствено можеш да разбереш, дали предишните собственици не са си забравили сокоизстисквачката. Е, какъв пазар е това и как можеш да имаш каквито и да било очаквания, които да покриват неговата крива на развитието? В Сидни има опера и акули, а у нас Стамболийски е застанал на входа на операта, облечен в селския си балтон и вперил поглед в отсрещния прозорец, където балетът към операта е наел зала и провежда полуголи тренировки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение
                                Аз говорих за моя опит, тъй като твърдо съм решил да купя.
                                По сметките ти става ясно, че само си разглеждал.
                                Ако ми намериш имот за 300 000 евро с годишна възвращаемост от 10% (не съм алчен) след всички разходи, ще ти дам 10 000 да се почерпиш.
                                Сериозен съм.
                                Еми разглеждах.
                                Last edited by Julius_BG; 23.03.2023, 16:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X