IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Повечето я карат на обезщетение, а тези, на които им излиза 1000 евра (само земята) ще продават под себестойност, защото другите (дет им излиза на 500) ще продават на 800 евра. Само не казвай, че ще си държат стоката 30 год. (някъде там може би ще паднат панелките).
    Виж примерно земеделците. Казаха под 800-900 лв. зърно нЕма да видите, защото разходите на дка са :рента 100 кинта, тор 80, семена, препарати, горива и т.н отиват към 250 лв. себестойност при добив 500 кг идва на 300 лв. В момента цената на зърното е 650 лв/тон и няма търсене, понеже Укрите заливат пазара, но не съм видял някой земеделец да се отказал, всички викат имаме мазнинки засега.
    На 570 последно 150тона. Цената пада.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Продават въшки.... Има един имот за продажба засега . Дай да видим другите ?
      Написах ти какво са взели до момента и са ок. У нас цените все още не са надолЕ, а на други места са. Явно за тях е ок да разчистят тук уж на върха и да купят след година в друга страна на минус 20%.....
      Аз и да искам не мога да го направя това защото не мога да менажирам апарти в друга страна, а на посредници не вервам много....
      Освен това моите апарти са за наследниците ми...не са инвестиционни....

      ПП Хубавото Джони е че хората мислят различно и взимат различни решения. Да спекулираш с имоти като физическо лице не е много разумно според мен...според други е...Здраве да им е :-)
      Е как да не са? Само днес ти изкарахем 10-20 оферти с минус 10-20%.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Тц :-) При теб в Ливадите може и да е така. При мен може и да има 2-3 активни строежа към приключване и макс ако се бутнат всички останали къщета още 10-20 блокчета по 20 апарта.... Толкоз. Няма място за друго.... Няма и тъмни прозорци почти / 10-15% макс/
        А себестойността само за земята в момента е сигурно към или над 1000 евро на квадрат РЗП нататък си смятай строителната част , ддс и другите неща....Та себестойност под 1500 + ДДС не мое да има, а Берти ме издаде :-) че съм купувал на 1000-1200....
        Ся ако кажеш ама те мое да строят на друго място , което ще засегне и теб....ТЦ много слабо.... Като в Слънчака има цени по 300 евро / или имаше/ това не пречи в Бургас да има по 2000.....
        Локация Бетерчо , нещо като при койните на първите 10 не им пука, че цената на 178-ият е паднала 10 пъти :-)
        Повечето я карат на обезщетение, а тези, на които им излиза 1000 евра (само земята) ще продават под себестойност, защото другите (дет им излиза на 500) ще продават на 800 евра. Само не казвай, че ще си държат стоката 30 год. (някъде там може би ще паднат панелките).
        Виж примерно земеделците. Казаха под 800-900 лв. зърно нЕма да видите, защото разходите на дка са :рента 100 кинта, тор 80, семена, препарати, горива и т.н отиват към 250 лв. себестойност при добив 500 кг идва на 300 лв. В момента цената на зърното е 650 лв/тон и няма търсене, понеже Укрите заливат пазара, но не съм видял някой земеделец да се отказал, всички викат имаме мазнинки засега.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Като в Слънчака има цени по 300 евро / или имаше/ това не пречи в Бургас да има по 2000.....
          Локация Бетерчо , нещо като при койните на първите 10 не им пука, че цената на 178-ият е паднала 10 пъти :-)
          Аз преди се интересувах от Слънчака, но при предната криза, когато не бях много в час за морските имоти. Даже съм писал, че , ако си продам златото, мога да купя в някой комлекс студио близо до Тънково.
          21-ва, при избор между Сарафово и центъра на Бургас, категорично избрах второто и не съжалявам. В карето в което съм, има един строеж и един зарязан. В Редута на моята улица в момента има два строежа за съжаление..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Продават въшки.... Има един имот за продажба засега . Дай да видим другите ?
            Написах ти какво са взели до момента и са ок. У нас цените все още не са надолЕ, а на други места са. Явно за тях е ок да разчистят тук уж на върха и да купят след година в друга страна на минус 20%.....
            Аз и да искам не мога да го направя това защото не мога да менажирам апарти в друга страна, а на посредници не вервам много....
            Освен това моите апарти са за наследниците ми...не са инвестиционни....
            Никой не го интересува какво са взели бе човек...Тава е минало.
            Въпросът е защо днес и сега продават - хубав апарт в нова сграда на добра локация. Такива имоти нали не се продават никога? Е, явно се продават.

            А тук вече имаш сериозно прозрение:
            "...У нас цените все още не са надолЕ, а на други места са. Явно за тях е ок да разчистят тук уж на върха и да купят след година в друга страна на минус 20%....."

            Следователно да имаш имот в България вече не е най-доброто нещо на света и имотите е добре да се разкарват и да се търсят алтернативни инвестиции. Твоите може и да са за наследниците, но хилядите "инвестиционни" имоти в София не са, а много хора тепърва ще се осъзнават.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Въпросът беше защо тези хубостници си вдигат чукалата и разпродават, а и явно бягат от БГ...За какво им е кеш? Продават и в ЕСТЕ-то, продават и на Мадрид...Нали имотът е най-сигурното вложение? Досега тръбеше, че всеки имал много пара, никой за нищо на света не би продал имот, в БГ чужденците се избивали да идват....Това са все твои думи тук в този форум. В случая се продава цяла сграда, при това нова и на нелоша локация, а чужденците буквално се спасяват в последния момент и изнасят капиталите навън. Хайде сети се поне дали това има нещо общо с доходността от наеми и с новите лихвени нива....И дали кеш-флоуът няма значение (както ти твърдиш че си струвало да се държи дори празно, само парите да са "спасени" в тухли). Е, тези пичове явно не мислят така.

              Само шикалкавиш и се измъкваш, този пример обаче опровергава изцяло твърденията ти досега и потвърждава моите.
              Продават въшки.... Има един имот за продажба засега . Дай да видим другите ?
              Написах ти какво са взели до момента и са ок. У нас цените все още не са надолЕ, а на други места са. Явно за тях е ок да разчистят тук уж на върха и да купят след година в друга страна на минус 20%.....
              Аз и да искам не мога да го направя това защото не мога да менажирам апарти в друга страна, а на посредници не вервам много....
              Освен това моите апарти са за наследниците ми...не са инвестиционни....

              ПП Хубавото Джони е че хората мислят различно и взимат различни решения. Да спекулираш с имоти като физическо лице не е много разумно според мен...според други е...Здраве да им е :-)
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 11.01.2023, 20:32.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Има. Няма как да са нагоре, защото строителите са ти подготвили 6 600 000 кв.м НОВИ и като видят зора, могат да продават на близки до себестойност цени, т.е 600-800 евро. Пазарът буквално ще бъде наводнен с имоти за 30 год напред, ти можеш да си търсиш 3000 евро/ кв, никой няма да ти прави проблем.
                Тц :-) При теб в Ливадите може и да е така. При мен може и да има 2-3 активни строежа към приключване и макс ако се бутнат всички останали къщета още 10-20 блокчета по 20 апарта.... Толкоз. Няма място за друго.... Няма и тъмни прозорци почти / 10-15% макс/
                А себестойността само за земята в момента е сигурно към или над 1000 евро на квадрат РЗП нататък си смятай строителната част , ддс и другите неща....Та себестойност под 1500 + ДДС не мое да има, а Берти ме издаде :-) че съм купувал на 1000-1200....
                Ся ако кажеш ама те мое да строят на друго място , което ще засегне и теб....ТЦ много слабо.... Като в Слънчака има цени по 300 евро / или имаше/ това не пречи в Бургас да има по 2000.....
                Локация Бетерчо , нещо като при койните на първите 10 не им пука, че цената на 178-ият е паднала 10 пъти :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Разбира се че имот не се продава никога освен при личен форсмажор. Наистина не проумявам как не можете да схванете че 10% транзакционни разходи, години пропуснат наем и нов имот с неизвестни проблеми не могат да оправдаят почти никой спад / до 30% за 2-3 години/. Очевидно, че има такива които продават , но те са зле с аритметиката :-) А в конкретните случаи това са имоти за нощувки , прибрали са си ДДС-то + амортизационни отчисления + наеми от каки :-) Ок са. И да не забравя втората сграда е строена и се отдава/продава от арко / демек коста е съвсем различен/ Първата може би и тя е така щом цялата е с наеми....
                  Иначе имотите от 100+ години вървят над официалната инфлация малко = на реалната инфлация. сега няма причина да е по-различно.. Моите имоти в момента са НАД инфлацията, сега няколко години ще дадат назад, после пак нагоре и така накрая колкото инфлацията. Това ми е целта.
                  Дъри е от съвсем различно ниво и нея не мога да я стигна няколко живота :-)
                  Въпросът беше защо тези хубостници си вдигат чукалата и разпродават, а и явно бягат от БГ...За какво им е кеш? Продават и в ЕСТЕ-то, продават и на Мадрид...Нали имотът е най-сигурното вложение? Досега тръбеше, че всеки имал много пара, никой за нищо на света не би продал имот, в БГ чужденците се избивали да идват....Това са все твои думи тук в този форум. В случая се продава цяла сграда, при това нова и на нелоша локация, а чужденците буквално се спасяват в последния момент и изнасят капиталите навън. Хайде сети се поне дали това има нещо общо с доходността от наеми и с новите лихвени нива....И дали кеш-флоуът няма значение (както ти твърдиш че си струвало да се държи дори празно, само парите да са "спасени" в тухли). Е, тези пичове явно не мислят така.

                  Само шикалкавиш и се измъкваш, този пример обаче опровергава изцяло твърденията ти досега и потвърждава моите.
                  Last edited by ejonny2376; 11.01.2023, 20:25.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Даже, една оферта, само на тебе са я казали
                    И друг се похвали тук, че са му предлагали. Отделно на сайта им стои другата оферта от 4%, засега.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                      Долара като говори беше 1.72 сега колко е ? Златото помниш ли колко беше тогава ? Пишеш ама и те не знаеш какво !
                      Я купи на 1.72,беше минал 2 лева па продай,а ?
                      Златото беше на 1600,1700 долара сега е на 1860

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Като баМките, и те на порции почнаха с офертите за депозит, сакън да не се разчуе, че иначееее....
                        Даже, една оферта, само на тебе са я казали

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Разбира се че имот не се продава никога освен при личен форсмажор. Наистина не проумявам как не можете да схванете че 10% транзакционни разходи, години пропуснат наем и нов имот с неизвестни проблеми не могат да оправдаят почти никой спад / до 30% за 2-3 години/. Очевидно, че има такива които продават , но те са зле с аритметиката :-) А в конкретните случаи това са имоти за нощувки , прибрали са си ДДС-то + амортизационни отчисления + наеми от каки :-) Ок са. И да не забравя втората сграда е строена и се отдава/продава от арко / демек коста е съвсем различен/ Първата може би и тя е така щом цялата е с наеми....
                          Иначе имотите от 100+ години вървят над официалната инфлация малко = на реалната инфлация. сега няма причина да е по-различно.. Моите имоти в момента са НАД инфлацията, сега няколко години ще дадат назад, после пак нагоре и така накрая колкото инфлацията. Това ми е целта.
                          Дъри е от съвсем различно ниво и нея не мога да я стигна няколко живота :-)
                          Има. Няма как да са нагоре, защото строителите са ти подготвили 6 600 000 кв.м НОВИ и като видят зора, могат да продават на близки до себестойност цени, т.е 600-800 евро. Пазарът буквално ще бъде наводнен с имоти за 30 год напред, ти можеш да си търсиш 3000 евро/ кв, никой няма да ти прави проблем.
                          Last edited by better; 11.01.2023, 20:14.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                            Това им е другата сграда, в която продават, явно пускат на порции офертите за да не "наводнят" пазара...
                            Тук трябва да ми плащат за да живея, иначе съм съгласен, че обзавеждането и довършителни работи са на по-високо ниво.
                            Като баМките, и те на порции почнаха с офертите за депозит, сакън да не се разчуе, че иначееее....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              Не знам защо ме питаш мен за това. Продала съм толкова много имоти ,че вече не ги помня всички. Дори и аз "играх форекс" с имоти в началото и така направих много пари. Днес, вече не го правя по много причини ,но най-важната е ,че съм купила имотите които точно ми трябват и съм изключително доволна от тях.
                              Защото ти си спец в сферата на отдаването.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                И аз това питам. Дъри? Песи?
                                Разбира се че имот не се продава никога освен при личен форсмажор. Наистина не проумявам как не можете да схванете че 10% транзакционни разходи, години пропуснат наем и нов имот с неизвестни проблеми не могат да оправдаят почти никой спад / до 30% за 2-3 години/. Очевидно, че има такива които продават , но те са зле с аритметиката :-) А в конкретните случаи това са имоти за нощувки , прибрали са си ДДС-то + амортизационни отчисления + наеми от каки :-) Ок са. И да не забравя втората сграда е строена и се отдава/продава от арко / демек коста е съвсем различен/ Първата може би и тя е така щом цялата е с наеми....
                                Иначе имотите от 100+ години вървят над официалната инфлация малко = на реалната инфлация. сега няма причина да е по-различно.. Моите имоти в момента са НАД инфлацията, сега няколко години ще дадат назад, после пак нагоре и така накрая колкото инфлацията. Това ми е целта.
                                Дъри е от съвсем различно ниво и нея не мога да я стигна няколко живота :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X