IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Това очаквам и аз. Както пишеш ще видим. Това лято ,дори от пролетта ще посмятам малко дали си струва да се купува за наем там. За сега не се наемам да споря дали е добре и на каква цена трябва да купуваме. До тук всичко ми е за лично ползване и съм много доволна да си призная.
    Ако нещо прилично се появи което не те интересува пусни моля те едно съобщение. Аз може и да се навия защото в София близките 1-2 години не мисля да купувам.... изглежда....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Защото Черно море ми е студено. Трябва да е нещо супер изгодно и добро....Може и да се появят такива скоро с руснаците.... Ще видим.
      Иначе харесвам кораловите рифове и топла вода ми трябват.... един познат си купи имение в Тайланд миналата година. Аз съм много далеч от финансовите му възможности , но мога от първа ръка да проуча как се случват нещата ако реша да взимам морски имот на добро по моите разбирания място....
      Това очаквам и аз. Както пишеш ще видим. Това лято ,дори от пролетта ще посмятам малко дали си струва да се купува за наем там. За сега не се наемам да споря дали е добре и на каква цена трябва да купуваме. До тук всичко ми е за лично ползване и съм много доволна да си призная.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

        Леле, леле...сега като го преведем на имотен език и положението става доста неприятно за цените на имотите.
        Не знам дали колегите осъзнават какво означават тези цифри... Честно казано мен ме изненадват....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Ама пак казвате КУПУВАХА. Тва не е исторически форум! В момента НЕ МОЖЕ, защото една панелка 80 кв е 1500 евра за изриване~120 000 е + 30 к евтиндос ремонт са 300 000 лв. Как?
          Всичко се променя, заплатите също и намира своята равновесна стойност. Отново ще се случи и затова пиша , че очаквам все по-голямо сегментиране.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

            Не обичам да давам такива съвети ама защо не се замислиш / не веднага / за ваканционен имот. ? Мисля, че ще има големи отстъпки там
            Защото Черно море ми е студено. Трябва да е нещо супер изгодно и добро....Може и да се появят такива скоро с руснаците.... Ще видим.
            Иначе харесвам кораловите рифове и топла вода ми трябват.... един познат си купи имение в Тайланд миналата година. Аз съм много далеч от финансовите му възможности , но мога от първа ръка да проуча как се случват нещата ако реша да взимам морски имот на добро по моите разбирания място....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Купуват панелките ,приятелю. Надявам се вече да са спрели, но можеха и го правеха. Не забравяй ,че примерно 2018 -19 г. една двустайна панелка струваше 60-70000 €. Взимаха заеми и купуваха. Наши приятели тогава си продадоха панелната двустайка за 65000 €, точно на някаква касиерка и шофьор.
              Ама пак казвате КУПУВАХА. Тва не е исторически форум! В момента НЕ МОЖЕ, защото една панелка 80 кв е 1500 евра за изриване~120 000 е + 30 к евтиндос ремонт са 300 000 лв. Как?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                Oĸoлo 5%- 7% oт xopaтa в Coфия пoлyчaвaт зaплaти нaд 7 000 - 8 000 лeвa

                https://money.bg/economics/okolo-5-7...-000-leva.html
                Леле, леле...сега като го преведем на имотен език и положението става доста неприятно за цените на имотите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Само малко, извинявай ама много кеш се събра :-(
                  Не обичам да давам такива съвети ама защо не се замислиш / не веднага / за ваканционен имот. ? Мисля, че ще има големи отстъпки там

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Никой не те кара, тук обсъждаме инвестицията в имоти. Изводът е, че не си струва. За живеене изобщо не говорим. Хубаво е човек да има жилище!
                    Последното е така. За теб вероятно не си струва щото правиш много кеш ... от въздуха.
                    За мен обаче си струва защото целта ми е да покрива инфлацията..... нищо повече.... Поне за момента това се случва и съм доволен :-)

                    Коментар


                    • Hong Kong Luxury Home on the Peak Sold at $17 Million Loss

                      https://www.bloomberg.com/news/artic...premium-europe

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                        Ееее, аз накриво, ти на кестерме хахаха Сега ще се "цакаме ли "
                        Само малко, извинявай ама много кеш се събра :-(

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Ливадите , къде другаде . То в София има ли друго място с толкова високи цени :-) Бетерчо няма как да продам имот с наемател чужденец на каквато и да било цена....
                          Никой не те кара, тук обсъждаме инвестицията в имоти. Изводът е, че не си струва. За живеене изобщо не говорим. Хубаво е човек да има жилище!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            И аз качих снимка на нотариалния. Вече дали е само един, можеш да гадаеш.
                            Ъхъ , а мармота ко праи....
                            Аз поне не съм видял какво си качвал. Не искам и да го виждам. Останалото което си споделил ми е достатъчно да си направя извод . Няма нужда нищо да ми доказваш..... Квото си взел или не си е за теб :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Сигурно, добре, че няма да ми се наложи да проверявам дали е така.... А аз съм много по-ларж от нея ще давам по 60% от исканите цени :-)
                              Ееее, аз накриво, ти на кестерме хахаха Сега ще се "цакаме ли "

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Става така, че нуждата от жилищна площ намалява с постоянен темп, докато наличието на такава се увеличава със същия темп. Следователно ефектът е не X2,а X4.

                                Кой какво и колко ще купува ще има пряка зависимост от горното - на всяко ново семейство ще има готови средно по 4 празни апартамента.
                                За София това не важи чак толкова.

                                Има семейства с деца и тези деца ще купят един ден освободените апартаменти и ще си ги ремонтират.

                                Коментар

                                Working...
                                X