IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    Оптимизмът за жилищния пазар засили потребителското доверие в Канада

    Доверието все още се възстановява от края на миналата година, когато индексът отчете някои от най-песимистичните показания от разгара на пандемията от Covid-19

    накаврък?
    https://www.investor.bg/a/534-novini...ata-se-zabavya
    Продажбите на жилища в САЩ намаляват за 12-и пореден месец, инфлацията при цените на жилищата се забавяЖилищният пазар е най-голямата жертва на агресивното затягане на паричната политика от Фед14:23 | 27.02.23 г.СПОДЕЛИ: Изпрати в Messenger Сподели във Facebook Сподели във Twitter Сподели във Viber

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Относно Мадрид е видно. Там цените са ПОНЕ по 2....
      И за другото нещо е елементарно да се провери....

      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8zc0ry&f1=1

      1 - 40 от общо 473 обяви - Продава
      Резултат от Вашето търсене на:
      Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН, МНОГОСТАЕН, МЕЗОНЕТ,
      Местоположение: град София

      Цена на кв.м площ: до 1000 EUR, Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

      Средна цена на имотите в извадката: 162473 euro
      Средна цена на кв.м: 856 euro.
      И къде видя жилище годно за обитаване?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

        Тази тема е за цените на имотите, не на наемите.

        Или викаш не могат да върнат бързия кредит, не плащат наема и отиват да живеят под моста или на село, и цените в града се сгромолясват?
        Ами незнам, питай тях как се връщат 4,5 млрд лв на 30% лихва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

          Глупости, не е по-скъпо в Мадрид. С София няма под 1000 евро/кв, Няма и ново под 1000 евро/кв.
          Относно Мадрид е видно. Там цените са ПОНЕ по 2....
          И за другото нещо е елементарно да се провери....

          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8zc0ry&f1=1

          1 - 40 от общо 473 обяви - Продава
          Резултат от Вашето търсене на:
          Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН, МНОГОСТАЕН, МЕЗОНЕТ,
          Местоположение: град София

          Цена на кв.м площ: до 1000 EUR, Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

          Средна цена на имотите в извадката: 162473 euro
          Средна цена на кв.м: 856 euro.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

            Незнаех, че имотния пазар не включва наемите.
            Има си отделна тема за наемите, пишете там.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Не споря, че Мадрид е добро място за имотна покупка. А твърдя само че номинално е по-скъпо от София.
              На всяко място по света новото е 30-50% по-скъпо от старо на същото място. Мадрид не е изключение. Посочените цени за София и за Мадрид вклчюват и двете категории ново и старо. Не е коректно да се сравняват различни неща.....В такъв случай се чудите що така....:-)

              В София има 400+ обяви под 1000 евро. Има и ново под 1000 със завършването тънко ще стъпи на 1000-1200 примерно....
              Глупости, не е по-скъпо в Мадрид. С София няма под 1000 евро/кв, Няма и ново под 1000 евро/кв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                Незнаех, че имотния пазар не включва наемите.
                Тази тема е за цените на имотите, не на наемите.

                Или викаш не могат да върнат бързия кредит, не плащат наема и отиват да живеят под моста или на село, и цените в града се сгромолясват?
                Last edited by Zalmoxis; 27.02.2023, 18:09.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  да бе фред/бетер, ама тия са извън имотния пазар така или иначе.
                  Незнаех, че имотния пазар не включва наемите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    То реално тази година ще има спад ... мерен през инфлацията. Но за номинален вече не съм толкова убеден макар и все още да се надявам.
                    Сега основната надежда вече стана да сме нула на нула до 25-та защото строителите имат достатъчно марж и не е нужно да вдигат цените дори и да не ги свалят.. Колкото и нетипично да е за мен също се надявам и лихвите по ипотечките да се вдигнат и по този начин да изкарат извън търсенето слабокешови купувачи....Знам че това ще е само за крайните квартали, но това може да провокира промота и от там да натиснат и желаните места....Дълъг процес....
                    Не мисля, че ще видим сериозно вдигане на ипотеките тази година. Евровите са под 5% от целия обем. Левовите през РЛП ще се движат много бавно нагоре, заради депозитите. За рязко покачване абсурд, най-малко още имат надежди за еврото, макар да е ясно че няма да стане поне до 2025-6, така че няма да клатят кораба. Т.е. ако тази сюжетна линия зависи от лихвите по ипотеките, икономиката и стабилността на строителите, по-вероятно е да не видим спад.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                      Да,ама в България новото строителство се продава на замазка и общи части.Ако се продава като в Испания, то цените на жилищата в София отиват поне на 2500 евро. При 3500 в Мадрид. Ама в Мадрид и заплатите са по-високи и има демографски прираст.
                      Не споря, че Мадрид е добро място за имотна покупка. А твърдя само че номинално е по-скъпо от София.
                      На всяко място по света новото е 30-50% по-скъпо от старо на същото място. Мадрид не е изключение. Посочените цени за София и за Мадрид вклчюват и двете категории ново и старо. Не е коректно да се сравняват различни неща.....В такъв случай се чудите що така....:-)

                      В София има 400+ обяви под 1000 евро. Има и ново под 1000 със завършването тънко ще стъпи на 1000-1200 примерно....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                        Това е еднократно за тази год. Догодина дали ще има - не се знае. Отделно тези 18% са нищо при положение, че инфлацията през храните е 50-100%. Т.е реално е покупателната способност е паднала драстично, затова говори и спадналаото потребление и увеличените бързи кредити.
                        Скоро би трябвало да излязат данните от НСИ за януари и ще може да се направи сравнение на месечна и на годишна база.
                        Няма как потреблението да е спаднало, а коефициентът за безработица да продължава със свиването. И какъв е този предприемач, който при намаление на поръчките (свиване на потреблението) ще продължава да наема хора и да оферира и плаща по-добри възнаграждения?

                        Между другото, броят на обявите за работа в един от порталите продължава да расте:
                        Дата: Брой обяви:
                        2023.02.03 37521
                        2023.02.25 38799
                        2023.02.27 39433 (+4.84%)
                        За по-малко от месец, броят на обявите се е покачил с 4.84%.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Имам наемател от Мадрид. Предградията не ме интересуват - те да се сравняват с Ихтоман и Костинброд :-)

                          https://www.numbeo.com/cost-of-livin...atchComparison
                          Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 5,383.47 €
                          (10,523.97 лв)
                          2,496.44 €
                          (4,880.20 лв)
                          -53.6 %
                          Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 3,556.76 €
                          (6,952.99 лв)
                          1,630.34 €
                          (3,187.09 лв)
                          -54.2 %
                          Да,ама в България новото строителство се продава на замазка и общи части.Ако се продава като в Испания, то цените на жилищата в София отиват поне на 2500 евро. При 3500 в Мадрид. Ама в Мадрид и заплатите са по-високи и има демографски прираст.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                            Добре нека оставим Париж. Виж в Мадрид какво става:

                            https://realadvisor.es/es/precios-vi...ovincia-madrid

                            Още ли смяташ, че е по-евтинои тук и ше катери?

                            https://realadvisor.es/es/precios-vi...ovincia-madrid
                            Имам наемател от Мадрид. Предградията не ме интересуват - те да се сравняват с Ихтоман и Костинброд :-)

                            https://www.numbeo.com/cost-of-livin...atchComparison
                            Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 5,383.47 €
                            (10,523.97 лв)
                            2,496.44 €
                            (4,880.20 лв)
                            -53.6 %
                            Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 3,556.76 €
                            (6,952.99 лв)
                            1,630.34 €
                            (3,187.09 лв)
                            -54.2 %

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Е тва са игри над нивото ми :-)
                              И за съжаление си прав за момента само си свиркам, дори и гуменки не хабя за огледи. Надявам се да съм познал и за мен годините ще са 24-25....
                              Но поне към момента изглежда, че пак съм се объркал с песимистичните си очаквания..
                              Наскоро имахме гости - роднини на жената от провинцията с малък бизнес....Познай....надиплили са кеша и са в имотната чакалня...Казвам им сега стана много скъпо...те не се отказват.....Сигурен съм че не е единичен случай
                              И кът се събудиииии.

                              Коментар


                              • Оптимизмът за жилищния пазар засили потребителското доверие в Канада

                                Доверието все още се възстановява от края на миналата година, когато индексът отчете някои от най-песимистичните показания от разгара на пандемията от Covid-19

                                накаврък?
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X