IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    гледай сега снимка от римското гоце
    https://www.investor.bg/news/news/last/

    от парижкото и берлинското хич и няма смисъл да качвам
    Аааа не тва е Римската Папура :-)))))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

      А знаеш ли, че много от започнатите проекти от началото на 2022 умишлено не продаваха имоти защото чакаха цените да се вдигнат и тогава да ги развързват, е сега се опитват да ги пласират, но им е трудно на тези цени.
      Имам един познат (милионерче), който пролетта на 2022 започна да строй в София и ми беше казал, че няма да продава докато не напредне със строежа до акт 15 и тогава ще продава на по-висока цена. Преди няколко дни го срещнах и ми каза, че ще почва да продава защото привършва с кеша и трябва да тегли кредит, а още няма акт 14. Ще видим на къде ще избият нещата.
      Честно не знам за такива строители - моят любим почва нов проект / разрешително може да има отдавна/ само като е продал поне половината още преди дупка....
      Но може да има и такива каквито ти пишеш...да са изалчнели леко.... Ако са и с кредит както твоят познат ще им бъде доста сложно защото не че няма пазар, но не е същият като до скоро и основното посоката не е положителна според мен като търсене на тези цени.
      Ако го срещнеш пак пиши да видим как се е развило...интересно ми е....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        имоти като двустайна панелка в младост за 150К евро или някакви други?
        има имоти и имоти, а много хора спекулират с покупки на няколко имота на зелено и последваща препродажба с горница - тази схема е много добра при покачващ пазар, но е убийствена при стресиран пазар.

        В България пазарът още не е стресиран, а само има едно ослушване в последните 6м, което е затишие пред буря.
        Още не можете да проумеете че 150К евро са нищо пари. ТИ работиш 5-10 години за тия пари а те ги принтират за микросекунди и ги поставят по сметката на Киро-инфлацията да раздава на компании които никога не си чувал като Джемкорп.

        И аз това ти казвам пазара в България изобщо не е стресиран, имотите не са паднали и 1% от върха, и инфлацията ни е 15%. А те започват да печатат пари!!! Какво ти говори това? Че имотите ще падат? Хахаха.

        Коментар


        • гледай сега снимка от римското гоце
          https://www.investor.bg/news/news/last/

          от парижкото и берлинското хич и няма смисъл да качвам
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение
            Не с кредити а конкретно с имоти. Оня ден ви казах още от неделята да търсите брокер и ето че съм прав, днеска не мога да се свържа с моя брокер изобщо все заето и затваря. Вече е късно така че се фокусирайте върху терапията. Не всичко е пари, даже парите май нищо няма да струват скоро.
            имоти като двустайна панелка в младост за 150К евро или някакви други?
            има имоти и имоти, а много хора спекулират с покупки на няколко имота на зелено и последваща препродажба с горница - тази схема е много добра при покачващ пазар, но е убийствена при стресиран пазар.

            В България пазарът още не е стресиран, а само има едно ослушване в последните 6м, което е затишие пред буря.

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Ами там е въпроса, че не е същото, няма нищо общо като икономическа ситуация. Няма алтернатива на кеша....и за строителите също.
              Как ги виждаш да надиплят няколко милки в бамка / припомнихме си че е риск/ при двуцифрена инфлация ?! И да го направят на прИмоция....
              Ще правят примоции само ако им трябва кеш спешно...по някаква причина. В техният случай е нов проект...Ама то в момента не е много ок за нови проекти....
              Айде ще издам и малка тайна Левчо да не ми се сърди. Последната му покупка в София заедно с Маверик беше от строител...., който е държал 10 години апарта..... известна строителна фирма. Продадоха го само защото им е трябвало кеш за нов проект....
              Моят любим инвеститор държа в една сграда 2 апарта / последен етаж/ 3 години.....продаде ги когато му потрябва кеш....за нов проект....
              А знаеш ли, че много от започнатите проекти от началото на 2022 умишлено не продаваха имоти защото чакаха цените да се вдигнат и тогава да ги развързват, е сега се опитват да ги пласират, но им е трудно на тези цени.
              Имам един познат (милионерче), който пролетта на 2022 започна да строй в София и ми беше казал, че няма да продава докато не напредне със строежа до акт 15 и тогава ще продава на по-висока цена. Преди няколко дни го срещнах и ми каза, че ще почва да продава защото привършва с кеша и трябва да тегли кредит, а още няма акт 14. Ще видим на къде ще избият нещата.
              Last edited by Traicho_80; 13.03.2023, 14:12.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Ами там е въпроса, че не е същото, няма нищо общо като икономическа ситуация. Няма алтернатива на кеша....и за строителите също.
                Как ги виждаш да надиплят няколко милки в бамка / припомнихме си че е риск/ при двуцифрена инфлация ?! И да го направят на прИмоция....
                Ще правят примоции само ако им трябва кеш спешно...по някаква причина. В техният случай е нов проект...Ама то в момента не е много ок за нови проекти....
                Айде ще издам и малка тайна Левчо да не ми се сърди. Последната му покупка в София заедно с Маверик беше от строител...., който е държал 10 години апарта..... известна строителна фирма. Продадоха го само защото им е трябвало кеш за нов проект....
                Моят любим инвеститор държа в една сграда 2 апарта / последен етаж/ 3 години.....продаде ги когато му потрябва кеш....за нов проект....
                никога не е същото, но принципите и пазарните сили са едни и същи.
                ако беше същото сега нямаше да се строи толкова и да има толкова обекти на дупка, които са прибрали значителни суми от FOMO (fear of missing out) инвеститорите.

                изхождането от части случаи като прословутата маломерка на левчо е грешно за изграждане на стратегия, но хора разни
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  кризите са кофти нещо, но ако чакаш принтене и рахат за хората с кредити - в грешка си
                  Не с кредити а конкретно с имоти. Оня ден ви казах още от неделята да търсите брокер и ето че съм прав, днеска не мога да се свържа с моя брокер изобщо все заето и затваря. Вече е късно така че се фокусирайте върху терапията. Не всичко е пари, даже парите май нищо няма да струват скоро.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                    Ами от 2012-та https://www.fsb.org/wp-content/uploads/P211122.pdf
                    Вие на луди ли се правите или наистина нямате идея какво ще стане при фалит на която и да е банка от тоя списък. И освен тази имаме още два рекорда днес.
                    кризите са кофти нещо, но ако чакаш принтене и рахат за хората с кредити - в грешка си
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      същото, което ги накара да продават 2009-та на цени значително по-ниски от 2008-ма значително!

                      пазарна икономика

                      в добрите времена пари и кредит бол и имаш диманд (demand)
                      в кофти времена пари и кредит зле, безработица, фалити и всеки се свива, а съплая (supply) подготвен в добрите времена среща пазара.
                      Ами там е въпроса, че не е същото, няма нищо общо като икономическа ситуация. Няма алтернатива на кеша....и за строителите също.
                      Как ги виждаш да надиплят няколко милки в бамка / припомнихме си че е риск/ при двуцифрена инфлация ?! И да го направят на прИмоция....
                      Ще правят примоции само ако им трябва кеш спешно...по някаква причина. В техният случай е нов проект...Ама то в момента не е много ок за нови проекти....
                      Айде ще издам и малка тайна Левчо да не ми се сърди. Последната му покупка в София заедно с Маверик беше от строител...., който е държал 10 години апарта..... известна строителна фирма. Продадоха го само защото им е трябвало кеш за нов проект....
                      Моят любим инвеститор държа в една сграда 2 апарта / последен етаж/ 3 години.....продаде ги когато му потрябва кеш....за нов проект....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        От кога Кредит Суис е 'банковата система на Европа'
                        Тези са в блатото от известно време, но не е от миналата седмица.
                        Ами от 2012-та https://www.fsb.org/wp-content/uploads/P211122.pdf
                        Вие на луди ли се правите или наистина нямате идея какво ще стане при фалит на която и да е банка от тоя списък. И освен тази имаме още два рекорда днес.

                        Коментар


                        • Обикновено недоверието между пазарните участници (банките в конкретния случай) винаги води до повишение на 'цената на парите'. Единствено ЦБ ако желае може да застане между недоверчивите страни и да пусне принтера, НО поне на този етап от борбата с инфлацията - това не е на дневен ред.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Правя това което всички в момента правят с кеш,детайли няма как да кажа
                            какво се случва, когато всички правят едно и също
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              накавръков, имам един сериозен въпрос
                              как успяваш всеки път да се разположиш
                              откъм грешната страна на оградата
                              сам ли стигаш до тия решения
                              или някой по-опитен инвеститор те насочва

                              имам предвид, кога влезе в безрисковата инвестиция на очаквани 3%
                              кога почнаха да пукат банките като сапунини балони
                              а ти дори още се радваш
                              Правя това което всички в момента правят с кеш,детайли няма как да кажа

                              Коментар


                              • Беконе, ето виж какво си писал!
                                Накрая ми препоръчваш да си сменя ника, но всъщност ти пишеш под нов ник, т.е. признаваш своето поражение! Жалка история!

                                Коментар

                                Working...
                                X