IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    с кольо сме инвестирали (всеки в напълно различно начинане) по 100К за последните 3 месеца - това, че не се коментира е именно заради постоянни нападки и заяждания в стил не е важно аз да съм добре - важно е вуте(кольо) да е зле..
    Когато всичко живо си дърпа парите на рекордни върхове, вие ги затваряте. Кавръка не се и съмнявам, че "инвестира" наследството, ама и ти не оставаш по-назад. Балона се пука именно когато дори и най-върлите мечки се пречупят. Значи момента е назрял.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo

      От моя опит с отдаването, наемателите не искат да влагат нищо в чужд апартамент, дори да са на нисък наем.

      Аз съм имал 2 двойки и съм доволен и от двете. Първите дори ми оставиха доста неща - пердета, килимчета, посуда, тъй като не им трябваха вече.

      И с течение на времето реновирах почти изцяло въпросния апартамент, на етапи, с нови неща и ремонт.
      Когато си рентиер и отдаваш имоти трябва освен икономика да си учил или да разбираш психологията. Както каза Ратко, ако при огледя някой има претенции отива в 9та глуха.
      Само като чуя на огледа въпроси от типа:
      може ли тази диван да го сменим или тази етажерка да я махнем или преместим, отговарям:
      - не, не може. Ако сключим договор дори една картина не можете да закачите ако не ме уведомите и им пожелавам лек ден

      Буквално правя кастинг. Може някой брокерез да чете това и да преживее дежавю, но това е положението.
      Грешка е да пуснете сама дама ако не е мъжкарана и няма техническо образование. Буквално една крушка не може да си смени сама.
      Играх я тази игра 1 година и от тогава имам едно наум.
      Чужденци много осторжно!!!
      Може голями шефове на големи фирми, ако наема се плаща от фирмата.
      Такива мижитурки, които търсят само подслон и адресна регистрация... бягайте далеч от тях. Само проблеми и после гони Михаля. Отказвал съм дори 10 депозита!
      Дано съм бил полезен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        На оливото отвсякъде си има ДЕФЛАЦИЯ от 8 на 2,50
        Гориво от 3,50 на 2,50, а метан от 6лв на 1,50.
        Дори и строителните материали върнаха леко от 3 пъти по скъпи на само 2 пъти
        За сметка на основното потребление, а именно храната. И лекарствата. Там дефлация май няма. Цените на храните са по- виски от много държави в ес и това много добре го знаем всички. Щот без оливо и дизел можеш, ама без папо и хапчета за кръвното не.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
          А какви бяха прогнозите ви от 2022 година за цените на жилищата и изпълниха ли се?
          Не от 2022, от 2020 прогнозите му бяха за срив със 70 процента. След това се превъзбуди че има война и предвиди бомби по плажовете на Варна, накрая призова за революция и линч на имотните. Общо взето, като видите негови, на берти, професор юлка прогнози, го считайте за обратното. Сериозно.
          Last edited by Minaiivan; 15.03.2024, 21:19.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo

            От моя опит с отдаването, наемателите не искат да влагат нищо в чужд апартамент, дори да са на нисък наем.

            Аз съм имал 2 двойки и съм доволен и от двете. Първите дори ми оставиха доста неща - пердета, килимчета, посуда, тъй като не им трябваха вече.

            И с течение на времето реновирах почти изцяло въпросния апартамент, на етапи, с нови неща и ремонт.
            какво стана с тях, купиха ли
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://www.investor.bg/a/517-pazar-...na-pandemiyata

              2022 прогнозирах до какво води огромната инфлация ...
              Безработица и криза ..
              А какви бяха прогнозите ви от 2022 година за цените на жилищата и изпълниха ли се?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                то и баба знае царевица и слънчоглед номера е да вадиш някой лев от трънаците ама баш трънаци

                намирай холандски конюшни да им продаваме чували сушена шипка ( по една щепа в ярмата на кончетата слагат, за витамини, здрави кости и тн)
                имаш 20% комисион (йлядо евро на тон комисионно - добре ли е ?)
                10 тона 10К ойро в джобчето
                Берти, останали са ти 10 тона шипки за развързване?

                Другия път помисли къде ще реализираш продукцията преди да я засееш.

                Добре че ти е хоби (скъпо такова)

                Коментар


                • Дискаунта бумти --

                  Asking prices of new listings posted their smallest increase in roughly two months; additionally, 5.5% of home sellers dropped their asking price, on average, the highest share of any February since at least 2015.

                  https://www.redfin.com/news/housing-...-eight-months/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    Да не съм те нашил аз с трънаците?
                    то и баба знае царевица и слънчоглед номера е да вадиш някой лев от трънаците ама баш трънаци

                    намирай холандски конюшни да им продаваме чували сушена шипка ( по една щепа в ярмата на кончетата слагат, за витамини, здрави кости и тн)
                    имаш 20% комисион (йлядо евро на тон комисионно - добре ли е ?)
                    10 тона 10К ойро в джобчето
                    Last edited by bertram; 15.03.2024, 15:22.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Странното е, че пясък още се продава на 31 лв. на тон

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        На оливото отвсякъде си има ДЕФЛАЦИЯ от 8 на 2,50
                        Гориво от 3,50 на 2,50, а метан от 6лв на 1,50.
                        Дори и строителните материали върнаха леко от 3 пъти по скъпи на само 2 пъти
                        Те така ще е и с имотите. От средна цена 8700 ще върнат на 6200. Дефлация яка.

                        Коментар


                        • https://www.investor.bg/a/517-pazar-...na-pandemiyata

                          2022 прогнозирах до какво води огромната инфлация ...
                          Безработица и криза ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение

                            Бе то има дефлация, юлката така каза
                            На оливото отвсякъде си има ДЕФЛАЦИЯ от 8 на 2,50
                            Гориво от 3,50 на 2,50, а метан от 6лв на 1,50.
                            Дори и строителните материали върнаха леко от 3 пъти по скъпи на само 2 пъти
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              Ай ся виж колко е поскъпнал живота за тези години? Виж реалната инфлация колко е?
                              Бе то има дефлация, юлката така каза

                              Коментар


                              • Oбщият брой на заетите лица през четвъртото тримесечие на 2023 г. е 2 920.6 хил., от които 1 556.5 хил. мъже и 1 364.1 хил. жени. В сравнение с четвъртото тримесечие на 2022 г. броят на заетите намалява с 2.0%, с 1.6% при мъжете и с 2.5% при жените.

                                Общият брой на икономически неактивните лица (лицата извън работната сила) на възраст 15 и повече навършени години през четвъртото тримесечие на 2023 г. е 2 455.5 хил., от които 988.3 хил. (40.2%) са мъже и 1 467.2 хил. (59.8%) - жени.

                                Икономически неактивните лица на възраст 15 - 64 навършени години са 1 049.0 хил. (455.3 хил.мъже и 593.6 хил. жени) и представляват 26.3% от населението в същата възрастова група (22.6% от мъжете и 30.1% от жените). От икономически неактивните лица на възраст 15 - 64 навършени години 41.0% са неактивни поради участие в образование или обучение.

                                https://www.nsi.bg/sites/default/fil...q4_S7YBT20.pdf
                                Last edited by unimog; 15.03.2024, 10:03.

                                Коментар

                                Working...
                                X