IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Е, то не всеки от наемателче в панелка в Люлин5, може да възкръсне, като Феникс от пепелта и да стане биткойн милионер и освен да купи в бетонното гробище манастирски ливади "лукс апарт", да има и десетки хилядарки месечен приход...това и Пепеляшка не го може, изгубил си си пантофката някъде.

    ПП Всеки здравомислещ човек, ще отсъди кой е измислен герой от приказките.
    Така е, измислен херой съм. Притежавам 0,1 битконя. Сега можеш да си спиш спокойно, по-богат от теб (тук във форума) - нЕма.
    Last edited by better; 28.08.2023, 00:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ходили ли сте в Белград ? Защото аз съм бил там между 30-50 пъти за последните 20 години. Реките са силно надценени макар и да направиха или поне строяха един хубав комплекс до нея / араби/ и дори един форумен колега обмисляше да купува там та му пращах снимки от строежа :-). Има капанчета по тях, некой мост и толкова. То ако ставаше само с река Видин трябваше да е топ...ама не е ....
      Ако гледаме географските особености за основен критерии е въпрос на вкус ..... и точно река поне на мен не ми е много на сърце. Морето дори и да е нашето във Варна и Бургас е много по-голяма водна екстра. А София пък с Витоша има друга рядко срещана екстра... От Гоцето съм айде реално да напиша за 30 минути на морените....Правя го поне десетина дни в годината.... Ако не бяха комарите щях да ходя почти всеки ден....
      Обаче нито аркитектурата, нито тротоарите , нито реките ми слагат папото в чинията. По този показател / покупателна сила/ Белград изостава с ЦЕЛИ 75% !!!!!!! от София. А София изостава с макс 30-40% от най-добре платените европейски градове. Т.е. по-нормално би било сравнението на София с Берлин от колкото на София с Белград . Във вторият случай разликата е прекалено голяма. И на този фон имотите в Белград са по-скъпи от София....Луда работа....подлежаща на корекция....
      И това без да отчитам основният фактор, че в София , колкото и да е разбита и кофти българите са си у дома, а на всяко друго място са нежелани гастери....
      Сближаваме мненията за София изглежда. Кенеф, ама си е наш трябва да е изводът от свръх дългия Ви пост. Вярно - много по-зелена от повечето, но това не е заслуга на никой от живите към момента, даже ако питаме тях - ще пада сеч и строителство. Но малката ни дискусия е за инфраструктурата - за столица с косолаен бюджет и изключително скъпи имоти, инфраструктурата на София е трагична. Самозаблуждението, че е нещо различно, е нищо повече от патриотичен онанизъм, който заслепява.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

        Как ли пък не? Като инфраструктура на сърбите нито по пътищата, нито по тротоарите можем да ги стигнем! Особено Белград. Но и като всеки град на голяма река, това си има своето предимство да го прави далеч по-живописен от София, която все още е постсоциалистически архитектурен кошмар. Локацията до река/море/океан не е за подценяване, не случайно имаше планове за Софийското море.
        Ходили ли сте в Белград ? Защото аз съм бил там между 30-50 пъти за последните 20 години. Реките са силно надценени макар и да направиха или поне строяха един хубав комплекс до нея / араби/ и дори един форумен колега обмисляше да купува там та му пращах снимки от строежа :-). Има капанчета по тях, некой мост и толкова. То ако ставаше само с река Видин трябваше да е топ...ама не е ....
        Ако гледаме географските особености за основен критерии е въпрос на вкус ..... и точно река поне на мен не ми е много на сърце. Морето дори и да е нашето във Варна и Бургас е много по-голяма водна екстра. А София пък с Витоша има друга рядко срещана екстра... От Гоцето съм айде реално да напиша за 30 минути на морените....Правя го поне десетина дни в годината.... Ако не бяха комарите щях да ходя почти всеки ден....
        Обаче нито аркитектурата, нито тротоарите , нито реките ми слагат папото в чинията. По този показател / покупателна сила/ Белград изостава с ЦЕЛИ 75% !!!!!!! от София. А София изостава с макс 30-40% от най-добре платените европейски градове. Т.е. по-нормално би било сравнението на София с Берлин от колкото на София с Белград . Във вторият случай разликата е прекалено голяма. И на този фон имотите в Белград са по-скъпи от София....Луда работа....подлежаща на корекция....
        И това без да отчитам основният фактор, че в София , колкото и да е разбита и кофти българите са си у дома, а на всяко друго място са нежелани гастери....
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 27.08.2023, 23:27.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Колега, пак не сте в час с нито едно от нещата, които сте написали :-)
          Първо, за Гоцето бъзикам Жонката щото му е болна тема и да тротоарите поне засега в тази му част са ок, но се пооправят и някои вътрешни. Разбира се има много ама много какво да се желае и вероятно никога няма да са добре поради липсата на паркоместа и накачени коли по тях / каквото и да се направи освен че е некачествено и се разбива бързо.... тъпо планиране и слаби закони и глоби/ Но нещата в града се подобряват и човек трябва да е сляп да не го забелязва..... като Жони , който вижда единствено лошите неща и то само у нас, а тези на Запад ги пропуска....., а те не са хич малко.
          Рим всеки знае що за град е и каква история има... Единици градове по света могат да се сравняват с него...по-скоро да правят опити за сравнение.... София е много далеч от тази категория въобще да се помисли за сравнение , НО цифрите показват съвсем друга реалност - именно , че към момента е финансово по-изгодно да се живее в София и нейната инфраструктура и че имотите у нас въпреки ръстовете са 2-3 пъти по-евтини..... Толкоз. нататък кой както иска да живее си е личен избор - било с по-ниска покупателна способност на заплатата или в много по-скъп имот, но с бонус тротоари и история
          Важната част е че до преди 5 години и да речем 20-30 назад Италия и Рим бяха мечта за нашите гастери..., а сега давам квартири под наем на Италианци дошли у нас да гастеруват..... как се променят нещата....
          За Белград личи , че никога не сте стъпвали там. дори Нови Београд НЕ СТАВА. Няма нищо с което да е по-добър града от София, например транспорта е ад / няма метро , а засега само план/, само капанчетата са добри и тънки.... Ама то цифрите всичко показват. София е пъти по-добро място във финансов и имотен план.
          Consumer Prices in Sofia are 2.1% higher than in Belgrade (without rent)
          Consumer Prices Including Rent in Sofia are 9.1% lower than in Belgrade
          Rent Prices in Sofia are 36.3% lower than in Belgrade
          Restaurant Prices in Sofia are 9.1% higher than in Belgrade
          Groceries Prices in Sofia are 6.4% higher than in Belgrade
          Local Purchasing Power in Sofia is 74.5% higher than in Belgrade
          Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 3,556.23 €
          (416,453.04 Дин)
          2,559.39 €
          (5,005.74 лв)
          -28.0 %
          Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 2,152.13 €
          (252,024.79 Дин)
          1,641.40 €
          (3,210.31 лв)
          -23.7 %
          Как ли пък не? Като инфраструктура на сърбите нито по пътищата, нито по тротоарите можем да ги стигнем! Особено Белград. Но и като всеки град на голяма река, това си има своето предимство да го прави далеч по-живописен от София, която все още е постсоциалистически архитектурен кошмар. Локацията до река/море/океан не е за подценяване, не случайно имаше планове за Софийското море.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

            Вярно е, но като за Балканския полуостров. Наистина се вижда голяма промяна в София в сравнение с да кажем преди 15 години. Но като инфраструктура - пътища, тротоари сме конкуренция само на Белград, ама той печели заради водата. Праховото замърсяване е кошмарно и навсякъде - колата ми е в малка улица и е цялата в прах... Самият факт, че се хвалите с тротоара на Каблешков сочи и малките ни очаквания към инфраструктурата. Разбираемо след като 50% от живеещите в столицата нямат здрави тротоари около сградите, в които живеят. Така, че - да, като за балканска държава, София се развива добре. Сравнения с Рим са в категорията на вицове за полицаи (ДС ченгета).
            Колега, пак не сте в час с нито едно от нещата, които сте написали :-)
            Първо, за Гоцето бъзикам Жонката щото му е болна тема и да тротоарите поне засега в тази му част са ок, но се пооправят и някои вътрешни. Разбира се има много ама много какво да се желае и вероятно никога няма да са добре поради липсата на паркоместа и накачени коли по тях / каквото и да се направи освен че е некачествено и се разбива бързо.... тъпо планиране и слаби закони и глоби/ Но нещата в града се подобряват и човек трябва да е сляп да не го забелязва..... като Жони , който вижда единствено лошите неща и то само у нас, а тези на Запад ги пропуска....., а те не са хич малко.
            Рим всеки знае що за град е и каква история има... Единици градове по света могат да се сравняват с него...по-скоро да правят опити за сравнение.... София е много далеч от тази категория въобще да се помисли за сравнение , НО цифрите показват съвсем друга реалност - именно , че към момента е финансово по-изгодно да се живее в София и нейната инфраструктура и че имотите у нас въпреки ръстовете са 2-3 пъти по-евтини..... Толкоз. нататък кой както иска да живее си е личен избор - било с по-ниска покупателна способност на заплатата или в много по-скъп имот, но с бонус тротоари и история
            Важната част е че до преди 5 години и да речем 20-30 назад Италия и Рим бяха мечта за нашите гастери..., а сега давам квартири под наем на Италианци дошли у нас да гастеруват..... как се променят нещата....
            За Белград личи , че никога не сте стъпвали там. дори Нови Београд НЕ СТАВА. Няма нищо с което да е по-добър града от София, например транспорта е ад / няма метро , а засега само план/, само капанчетата са добри и тънки.... Ама то цифрите всичко показват. София е пъти по-добро място във финансов и имотен план.
            Consumer Prices in Sofia are 2.1% higher than in Belgrade (without rent)
            Consumer Prices Including Rent in Sofia are 9.1% lower than in Belgrade
            Rent Prices in Sofia are 36.3% lower than in Belgrade
            Restaurant Prices in Sofia are 9.1% higher than in Belgrade
            Groceries Prices in Sofia are 6.4% higher than in Belgrade
            Local Purchasing Power in Sofia is 74.5% higher than in Belgrade
            Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 3,556.23 €
            (416,453.04 Дин)
            2,559.39 €
            (5,005.74 лв)
            -28.0 %
            Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 2,152.13 €
            (252,024.79 Дин)
            1,641.40 €
            (3,210.31 лв)
            -23.7 %

            Коментар


            • АMG-то бил с кеш, хахахахахахахахахаааааа, кеша е най-обезценяващо нещо, което може човек да си представи!!!!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                Бах този Бургас станал като Маями? Какви ултрацентрове в град, където всичко важно е на пешеходно разстояние?
                Ами, разходи се пешеходно до Меден рудник или Сарафово...гледай нещо и за вените да имаш...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                  Така ли...?
                  От къде пък ти дойде това прозерение? Разликата междру мен и теб е аз имам кеш а ти имаш тухли.Хайде да видим кое ще е по-ценно следващите няколко години и кой има повече място за маневри.Само гледай да не си просрочиш вноската да не останеш на сухо с оскубани коси и да се гътнеш от стрес.
                  Аз съм си опекъл агнето, ти видимо си супер фрустриран и недоволен от съществуването си sorry!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                    През април 21г. си купих последния недвижим имот с 60% самоучастие и 40% привлечен ресурс. Кредит за 5г. Още 2022г. през лятото месечния ми доход скочи с 35% от размера на ВНОСКАТА!!!!
                    Това лято личния ми доход скача с още 50% от размера на вноската!!!! През него време инвестирах в дивидентни акции в размер 50%от оставащата ми главница. Лихвата засега е непроменена от банката. Към момента в който се очаква да се вдигне в края на тази година или началото на следващата, аз ще имам ресурса да си погася изцяло апартамента.
                    Следвайте смело мечтите си приятели, купувайте желаното жилище за нуждите на семейството си, не се съобразявайте с хейтърите понижители, те преди да мразят държавата си или имотния пазар, най-много мразят себе си и близките си, не им се връзвайте на вродената им мизантропия.
                    Добри съвети, но за съжаление неприложими за купувачи на първи имот. 60% самоучастие е мечта за повечето с необходимост от имот. В София пък е абсурдно с подобни цифри, при днешни цени дори за малък апартамент това са поне 100к евро и още кеш за ремонт/обзавеждане. Невъзможно за почти всички.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Реално е двустаен, хол и отделна стая с усвоена тераса и санитарен възел. По новите стандарти е двустаен от всякъде. Щом е в ултрацентъра на даун тауна, нямам никакви притеснения за цените.
                      Гледай с доходите какво се случва и се притеснявай за перонообитателите, излишно е да се притесняваш за хората, които вече са придобили имот, те само се наслаждават и не гледат цени, които вече отдавна са преборили.
                      Бах този Бургас станал като Маями? Какви ултрацентрове в град, където всичко важно е на пешеходно разстояние?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Жони радвам се че си добре , даже и кола имаш и дори я караш.... Това е нещо ново, макар че почти сигурно виртуално си я карал :-) Без да издребнявам , ако наистина си карал кола въобще някога в София би бил наясно, че В МОМЕНТА трафика е много лек поради отпускарският сезон , съответно паркиране и т.н. А пък да се шокираш от простотиите по улиците СЕГА и по принцип означава, че никога не си карал в София.... винаги ги е имало и разбира се не ги одобрявам / имам златен талон... язък че го премахват Аз спазвам макс възможно правилата , както и във всичко останало..../
                        Цифрите са такива каквито са и им е все тая дали ги харесваш или не и какви са причините зад тях, а те показват, че в София е по-изгодно финансово да се живее от Рим ... и не само от него.....има и други Европейски столици в същата ситуация.... и имотите там са много ама много по-скъпи....
                        За наемите...как да го напиша...Ако са приятели на баща ти не им вярвай много . При тях лъжата е нещо като добро утро.... Имаш много да учиш докато ги достигнеш / в лош смисъл/
                        Нататък е безсмислено щото тези 3-4К за ставащо в София са еквивалентни на 10-15К в Рим....И да не съм прочел лоша дума за Гоцето.... Видя ли как е Каблешков, а тротоара по него....С всеки ден София става по-голяма и по-добро място за живеене....:-)
                        Вярно е, но като за Балканския полуостров. Наистина се вижда голяма промяна в София в сравнение с да кажем преди 15 години. Но като инфраструктура - пътища, тротоари сме конкуренция само на Белград, ама той печели заради водата. Праховото замърсяване е кошмарно и навсякъде - колата ми е в малка улица и е цялата в прах... Самият факт, че се хвалите с тротоара на Каблешков сочи и малките ни очаквания към инфраструктурата. Разбираемо след като 50% от живеещите в столицата нямат здрави тротоари около сградите, в които живеят. Така, че - да, като за балканска държава, София се развива добре. Сравнения с Рим са в категорията на вицове за полицаи (ДС ченгета).

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                          Така ли бе брокераз?
                          От къде пък ти дойде това прозерение? Разликата междру мен и теб е аз имам кеш а ти имаш тухли.Хайде да видим кое ще е по-ценно следващите няколко години и кой има повече място за маневри.Само гледай да не си просрочиш вноската да не останеш на сухо с оскубани коси и да се гътнеш от стрес.
                          хахахахаха кеш, това е най-обезценяващото се нещо в живота, което дори можеш да си представиш. Смешник, аз от две години инвестирам в много по-доходни инструменти.

                          https://www.facebook.com/reel/121529...?s=yWDuG2&fs=e
                          кеш, да те съжаляваме ли си го написал? Виж инфлацията и жалкия си кеш, мале, мале....
                          Last edited by Bailor; 27.08.2023, 22:04.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Ти визираш само един от седемте ми имота, които са ми собствени по НА но го сравняваш със само един в чужбина, който ще го придобиеш след 40г. Няма база за сравнение. Ти си слуга, а аз господар на имотите си. Това е разликата.
                            Така ли...?
                            От къде пък ти дойде това прозерение? Разликата междру мен и теб е аз имам кеш а ти имаш тухли.Хайде да видим кое ще е по-ценно следващите няколко години и кой има повече място за маневри.Само гледай да не си просрочиш вноската да не останеш на сухо с оскубани коси и да се гътнеш от стрес.
                            Last edited by RUBLA; 27.08.2023, 22:03. Причина: Спазвайте добрия тон!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                              Не се ядосвай притежавам имот и нека ти дам джокер не е в БГ и цената винаги ще му е висока, защо ли ?
                              Ами защото не е преправян панел.А да направиш от кухнята спалня и от тераса да направиш баня голяма гордост ли е или е цигания ?
                              Но ти си мислиш че може да искаш да го шитнеш на някой обитак за 500 бона и да си най-хитрия е ще те разочаровам няма го тоя филм.
                              И не не си милионер а си хайде да не казвам какъв
                              Но не се нареждай сред успелите защото си смешен и не можеш ти и останалите брокерази защото гащите са ви кафеви отдолу
                              Ти визираш само един от седемте ми имота, които са ми собствени по НА но го сравняваш със само един в чужбина, който ще го придобиеш след 40г. Няма база за сравнение. Ти си слуга, а аз господар на имотите си. Това е разликата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Не се ядосвай, вярвай в прераждането и ще притежаваш имот.
                                Не се ядосвай притежавам имот и нека ти дам джокер не е в БГ и цената винаги ще му е висока, защо ли ?
                                Ами защото не е преправян панел.А да направиш от кухнята спалня и от тераса да направиш баня голяма гордост ли е или е цигания ?
                                Но ти си мислиш че може да искаш да го шитнеш на някой обитак за 500 бона и да си най-хитрия е ще те разочаровам няма го тоя филм.
                                Не си милионер а си хайде да не казвам какъв
                                И не се нареждай сред успелите, смешен си а не можеш ти и останалите брокерази защото гащите са ви кафеви отдолу
                                Last edited by AMG2023; 27.08.2023, 21:29.

                                Коментар

                                Working...
                                X