IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

    А кога ще живееш снежинке (това в децката не е точно живот)?

    Като станеш на 60+?

    Като не ти се купува, излез под наем и си вземи живота в ръцете както подобава на един мъж.
    Че аз си живея, даже много добре. Пия си биричката и си гледам кефа. Много ми е леко на душата, че не дължа нищо на банкстери и на гангстери, и мога да правя каквото си искам. А тия с ипотеките - нещо не ми изглеждат щастливи да ти кажа - бачкат от сутрин до вечер, някакви мрачни лица, гледам ги все някви изнервени, бързат, напрегнати, депресирани, нямат никакво спокойствие... Защо да си го причинявам и аз?!
    Цял живот да ставам роб на някакви тухли ли?! Thanks, but no thanks! Не е за мен това.
    Last edited by Frosty; 22.10.2023, 17:48.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • https://www.businessinsider.com/us-e...lation-2023-10

      Икономиката на САЩ ще изпадне в рецесия през следващата година, като ще удари акциите и цените на жилищата, казва Харли Басман. Скот Олсън/Гети изображения Американската икономика ще капитулира и ще влезе в рецесия през следващата година, казва Харли Басман.
      Ветеранът от Уолстрийт очаква акциите и цените на жилищата да паднат, след като безработицата и просрочените ипотечни кредити се повишат.
      Веднъж Басман пренебрегна предупреждението на звездата от "The Big Short" Стив Айсман за балона от средата на 2000-те.

      Жилищата няма да паднат, защото няма продавачи. Всеки е затворен в къщата си. Това е някаква странна форма на контрол на наемите, при която не можете да се местите, освен ако къщата ви не изгори, защото не можете да рефинансирате на 7 %. Вече имате 3% ипотека. Ето защо цените не падат. Докато хората не загубят работата си, не загубят доходите си, те ще останат в къщите си."

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        Ама аз нямам никакви угризения, нито притеснения докато си живея в децката, да си вземам доходността по книжата - даже ми е много хубаво. За 40% годишна доходоност даже ако трябва ще се преместя от децката в гаража...

        Бай Лоре, аз не те ли предупредих миналата година, че след 5 години ще ти се наложи да си продадеш хола, кухнята, детската... и гаража, за да си купиш само едно дялче от моите акции...
        А кога ще живееш снежинке (това в децката не е точно живот)?

        Като станеш на 60+?

        Като не ти се купува, излез под наем и си вземи живота в ръцете както подобава на един мъж.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          Слава Богу, дори през смутната 2023-та доходоността на порфейла, който държа е ~ +39%.
          Надявам се и догодина пак направи същата(или още по-добра) доходност.

          При тухлите нещата са ясни - набиваш 150 000 евра, и после го пускаш за 350 евро наем...
          не четеш. казах усреднена. за голям период от време.
          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Е, ти как го приемаш сериозно това, възрастен човек да живее в детската стая при тяхните и да забогатява на борсите или по-какъвто и да било начин. Всякакви забогатяли хора познавам, но нито един от тях не е със сърце на заек.
            Ама аз нямам никакви угризения, нито притеснения докато си живея в децката, да си вземам доходността по книжата - даже ми е много хубаво. За 40% годишна доходоност даже ако трябва ще се преместя от децката в гаража...

            Бай Лоре, аз не те ли предупредих миналата година, че след 5 години ще ти се наложи да си продадеш хола, кухнята, детската... и гаража, за да си купиш само едно дялче от моите акции...
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

              Но, банката ти дава 80 - 90% ипотечен и още един потребителски за "самоучастие".

              Хватката е, че ти дава тези пари. Защото за да успееш трябва да харчиш пари, които нямаш. Дали за жилище, дали за бизнес.




              Мои факти.
              продадох 1-я за 100% ипотечен кредит, не знам за потребителски.
              2-я - с ПОТРЕБИТЕЛСКИЯ ми плати капарото. Над 120% от исканата цена взе от бамките.
              Колега - 2-ен апарт+ 2-но таванско до ГМ димитров. Само за апарта могат да дадат ипотека, ака да извадят 50к€ КЕШ - поне 50 са казвали веднага го вземам. НИКОЙ НЕ УСПЯ ДА ГО КУПИ 2 ГОДИНИ - 2017-2019г. Взе си сам ипотека за 90к€ на свое име да си купи къща. НИТО ЕДИН ЦЪРВУЛ НЯМА КОЙТО ДА ИЗВАДИ 100к€ КЕШ. Тези дето имат ПРАВЯТ ДАЛАВЕРИ - зилену, строят и т.н. Всички останали са прецакани кокошкари от строително, банкерско-брокерастката МАФИЯ надуваща цените.
              И СЕГА НЯМА НИ ЕДИН со 100к€ да си купи имот и да си живее в него. НИТО ЕДИН.
              НИТО ЕДИН ЦЪРВУЛ КОЙТО ДА МОЖЕ ДА СТАНЕ ТРАНДАФОР
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                Бързо да забогатеем? Човек ти от коя планета идваш? ако вадиш усреднена годишна доходност на фондовите пазари над 15% си цар.
                Слава Богу, дори през смутната 2023-та доходоността на порфейла, който държа е ~ +39%.
                Надявам се и догодина пак направи същата(или още по-добра) доходност.

                При тухлите нещата са ясни - набиваш 150 000 евра, и после го пускаш за 350 евро наем...
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Така не съм се смял от изказването на Борисов за мисирките. Сложи ни на място до един!

                  https://www.youtube.com/watch?v=QmsDc-kZOEI - ИМОНТИЯТ БАЛОН СЕ СПУКА!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                    Бързо да забогатеем? Човек ти от коя планета идваш? ако вадиш усреднена годишна доходност на фондовите пазари над 15% си цар.
                    Е, ти как го приемаш сериозно това, възрастен човек да живее в детската стая при тяхните и да забогатява на борсите или по-какъвто и да било начин. Всякакви забогатяли хора познавам, но нито един от тях не е със сърце на заек.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                      Бързо да забогатеем? Човек ти от коя планета идваш? ако вадиш усреднена годишна доходност на фондовите пазари над 15% си цар.
                      Богатство и детска по-принцип нямат работа в едно изречение. Но нека забогатяват хората. Надявам се, поне до сватбата да са го направили, че е на лош късмет зет да влезе, да живее в къщата на булката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        За ваш ужас- върпросната "децка" ни спасява да плащаме наеми на тухло-поклонници като вас. Също така ни спасява да даваме луди пари на банкстерската мафия за лихви. Да, и спестените пари, пак докато си живеем свободно и щастливо в децката, можем да ги инвестираме на финасовите пазари и бързо да забогатеем. Много е добре, нали?
                        Бързо да забогатеем? Човек ти от коя планета идваш? ако вадиш усреднена годишна доходност на фондовите пазари над 15% си цар.

                        Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          Абсолютно си прав, не само че няма да ти даде повече, а даже оценителите и занижават 10- тина процента оценката и вече банката ти дава 80-90 процента от оценката. Добавете към това и 10- тина процента разходи за затваряне на сделката( нотариус, такса придобиване, брокер ....) Та с 2 думи купуването с 0% самоучастие е възможно само ако си взел 2 кредита- единия за самоучастието, а другия за покупката. С 2 думи в София да купиш с отстъпка са ти само 2 вариантите и при двата трябва да имаш готови пари- първия е на тъмнозелено още преди разрешение за строеж( и съответно си поемаш рисковете от вариант да не се завърши) и втория да имаш готови големи суми кеш и хората да те знаят че купуваш и да идват директно при теб подобно на хоум ту ю, та да можеш да купиш с 15-тина процента под пазарната цена. Та втория вариант не е за простолюдието
                          Но, банката ти дава 80 - 90% ипотечен и още един потребителски за "самоучастие".

                          Хватката е, че ти дава тези пари. Защото за да успееш трябва да харчиш пари, които нямаш. Дали за жилище, дали за бизнес.





                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                            Уважаеми Безимотни Дедо,

                            Зазидахте толкова много народ в деЦките, а дългоочакваният спад пак се оказа ръст. Затова единственият вариант за 80% от хората вече не е покупка, а само и единствено на квартира. За 2023 имахме към 20-25% ръст на наемите. За 2024г очаквайте още от същото. При минимална заплата от иляда лева и 2000 стартова в Кауфланда как иначе да е
                            За ваш ужас- върпросната "децка" ни спасява да плащаме наеми на тухло-поклонници като вас. Също така ни спасява да даваме луди пари на банкстерската мафия за лихви. Да, и спестените пари, пак докато си живеем свободно и щастливо в децката, можем да ги инвестираме на финасовите пазари и бързо да забогатеем. Много е добре, нали?
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                              Критиката никога не е била към строителите, те създават продукт и работна ръка. Проблемът е с препродавачите, така наречените инвеститори, които нямат добавена стойност, а разчитат само на спекула. Представи си на какво положение щяхме да сме, ако вместо тухли, имахме културата тия €200,000 да ги инвестираме в бизнеси, които наемат хора и развиват квалификации и дори имат социална и културна стойност.
                              И да и не. Голям % от купувачите в София, все още си купуват първо жилище, а не имот за инвестиция. Та в тоя ред на мисли консерватизма на населението е напълно оправдан. Не може да нямаш покрив над главата и да се нашиеш със зверски кредити, с цел да отвориш бизнес, който я успее, я не. Ако успее супер. Но в противен случай си прецакваш целия живот. Все още шансът човек да изплати ипотека е значително по-голям, отколкото да създаде успешен бизнес у нас.

                              Предприемачеството го остави за следващите поколения, на които няма да им се налага да купуват имоти, защото предците им са били прозорливи. Те ще трябва да се учат как да управляват и умножат богатството. Затова мисля, че на този етап е хубаво да не слагаме каруцата пред коня.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Финансирането идва от твоя ,моя джоб,и на всички ,минава през Народното събрание и отива в сградите на зелено.Ратко и къмпани не са фактор те са само придадтъка
                                От там са останалите теоретични 50%.

                                Коментар

                                Working...
                                X