IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

    Бензинджията за имотите не спомена ли нещо? Петък вечерта, като се прибирам от ресторант ще питам шофьора на такси как вижда икономическата ситуация в страната. В събота ще пиша какво ми е казал бакшиша.
    ама още ли не сте го обсъдили миналия петък
    изоставаш, трайчо
    нищо чудно, че си на опашката
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Така трябва да бъде, но у нас е различно, ако на даден производител му се вдигне себестойността с 5% заради нафтата той ще надуе цената с 25% и разликата ще я набие в тухли . Потребителите на продуктите му разбира се ще обеднеят и немат шанс за тухли , но те така или иначе не са имали и преди това....
      Опичай си пипето Бетер4о . Това е история безкрай....постоянно нови епизоди и хората не се учат от грешките си....:-)
      https://it.dir.bg/crypto/hakeri-otkr...ipto-platforma
      Е щом са им краднали 200 милки, значи не са ги заслужавали.
      Аз си спа спокойно с моите 0,1 коня.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

        Бензинджията за имотите не спомена ли нещо? Петък вечерта, като се прибирам от ресторант ще питам шофьора на такси как вижда икономическата ситуация в страната. В събота ще пиша какво ми е казал бакшиша.
        Ех...пропуснах да го питам за имотиту :-(

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Тук на средиземноморието, е точно обратното - нафтата нагоре, туулите - надоле. Има оферти, които са - 20%.
          Чудя се единия в бг дали да го продам или да го ипотекирам и да купя тук. 3 кофтора в една държава ми се струва риск...
          Така трябва да бъде, но у нас е различно, ако на даден производител му се вдигне себестойността с 5% заради нафтата той ще надуе цената с 25% и разликата ще я набие в тухли . Потребителите на продуктите му разбира се ще обеднеят и немат шанс за тухли , но те така или иначе не са имали и преди това....
          Опичай си пипето Бетер4о . Това е история безкрай....постоянно нови епизоди и хората не се учат от грешките си....:-)
          https://it.dir.bg/crypto/hakeri-otkr...ipto-platforma

          ПП Относно имотите ти си знаеш/решаваш дали да продадеш или отдаваш под наем. Отдаването е лесна работа - преценяваш си приемлива за теб цифра и го отдаваш, ако няма кандидат седи празен и толкоз.... Покупките в други държавина имоти аз съм ТВЪРДО против. Менажирането е сложно от разстояние и всякакви посредници и т.н. са предпоставки за проблеми особено в чужда държава въпреки че имам приятели с по няколко имота в Гърция които отдават през платформите и са много доволни...
          Отново твое решение...Аз бих предпочел обаче финансови инструменти пред имот в чужбина... инвестиционен....
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.09.2023, 22:16.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Спрямо инфлацията за последната година съм ок, но отново нова покупка с цел отдаване особено ако минавам през етап на довършителни работи в момента не искам....Като цяло доходността ако може така да се нарече спрямо офертните продажни цени не ми е добра дори и след актуализирането..., но при мен имотите които са под наем не са инвестиционни, а са за бъдещо семейно ползване така че ок....
            Нафта заредих последно на 2.84 ама бензинджията каза че по нова година да чакаме петарка.... Ако това стане имотите догодина ще са още поне 10% нагоре....:-)
            Бензинджията за имотите не спомена ли нещо? Петък вечерта, като се прибирам от ресторант ще питам шофьора на такси как вижда икономическата ситуация в страната. В събота ще пиша какво ми е казал бакшиша.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Спрямо инфлацията за последната година съм ок, но отново нова покупка с цел отдаване особено ако минавам през етап на довършителни работи в момента не искам....Като цяло доходността ако може така да се нарече спрямо офертните продажни цени не ми е добра дори и след актуализирането..., но при мен имотите които са под наем не са инвестиционни, а са за бъдещо семейно ползване така че ок....
              Нафта заредих последно на 2.84 ама бензинджията каза че по нова година да чакаме петарка.... Ако това стане имотите догодина ще са още поне 10% нагоре....:-)
              Прав е бензинджията. Нефт и горива ще купуваме по европейски цени. В Холандия бензина е €2.60/л сега и чакат 3-3,40 зимата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Нафта заредих последно на 2.84 ама бензинджията каза че по нова година да чакаме петарка.... Ако това стане имотите догодина ще са още поне 10% нагоре....:-)
                Тук на средиземноморието, е точно обратното - нафтата нагоре, туулите - надоле. Има оферти, които са - 20%.
                Чудя се единия в бг дали да го продам или да го ипотекирам и да купя тук. 3 кофтора в една държава ми се струва риск...

                П.с комшиите във Вн отдават за 850 евра същия като моя, за мен не си струва да се занимавам за под 1000 евра.
                Last edited by better; 25.09.2023, 22:09.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                  Лелейй… щом за 10-20% не си заслужава, представям си с каква благодарност е прието увеличението от 35%
                  Аз ако бех квартирант и получа подобно предизвестие, директно ще се самозазидам у деЦката. И после оттсм ще рута цени и ще вдигам революции.
                  Хората във всички случаи бяха притеснени да не ги изгоня..., че чух имало такива случаи...гонят ги и го пускат на съвсем друга цена на нови....
                  Интересното е че като вдигах не е имало пазарлък или мислене...приемаше се на момента....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    Лелейй… щом за 10-20% не си заслужава, представям си с каква благодарност е прието увеличението от 35%
                    Аз ако бех квартирант и получа подобно предизвестие, директно ще се самозазидам у деЦката. И после оттсм ще рута цени и ще вдигам революции.
                    много помага гледането на предавания с професора краси
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Ако коня качи на 1 млн, може да спокойно да Фнасяме бачкери от..... Швейцария.



                      https://www.segabg.com/hot/category-...jzNn2UYHH9NI-c

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Начи реално си свалил наема. Само нафтата за последния месец се вдигна с 20% (когато бях в бг преди 15 дни де) сега нз колко е, може би мина 3 кинта.
                        Спрямо инфлацията за последната година съм ок, но отново нова покупка с цел отдаване особено ако минавам през етап на довършителни работи в момента не искам....Като цяло доходността ако може така да се нарече спрямо офертните продажни цени не ми е добра дори и след актуализирането..., но при мен имотите които са под наем не са инвестиционни, а са за бъдещо семейно ползване така че ок....
                        Нафта заредих последно на 2.84 ама бензинджията каза че по нова година да чакаме петарка.... Ако това стане имотите догодина ще са още поне 10% нагоре....:-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          Всичко ще СЕКНЕ .2024
                          Подготви се,ако искаш да оцелееш
                          Кое ще свърши ? Наемателите ми са чужденци / от Европа/ и ще са у нас още между 3 и 10 години според зависи... е освен ако някой локдаун не дойде.
                          Ако имаш предвид, че цените ще паднат 2024. Дано да си прав. На настоящите нива дори да мога не искам да купувам. Не виждам засега обаче предпоставки за спад.... Трябва да има мотивираща причина цените да тръгнат надолу...силно мотивираща / лихвите у нас не са такава поне за имотите които ме интересуват.... те не се купуват с кредити..../

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            Всичко ще СЕКНЕ .2024
                            Подготви се,ако искаш да оцелееш
                            И ти ли у деЦката?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ако не си все още...сбъркал си. И аз не бих ако ставаше въпрос за 10-20%.... но са повече навсякъде....Нямаше как да не го направя и всички бяха ок, че е ''умерено'' спрямо пазарните нива на реални обяви.
                              Аз приключих с актуализациите...Имам само 1 гараж който не съм пипал, но там не искам защото когато наемателя на тамошният апарт се изнесе следващият може да поиска гаража ....
                              Начи реално си свалил наема. Само нафтата за последния месец се вдигна с 20% (когато бях в бг преди 15 дни де) сега нз колко е, може би мина 3 кинта.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Ако не си все още...сбъркал си. И аз не бих ако ставаше въпрос за 10-20%.... но са повече навсякъде....Нямаше как да не го направя и всички бяха ок, че е ''умерено'' спрямо пазарните нива на реални обяви.
                                Аз приключих с актуализациите...Имам само 1 гараж който не съм пипал, но там не искам защото когато наемателя на тамошният апарт се изнесе следващият може да поиска гаража ....
                                Лелейй… щом за 10-20% не си заслужава, представям си с каква благодарност е прието увеличението от 35%
                                Аз ако бех квартирант и получа подобно предизвестие, директно ще се самозазидам у деЦката. И после оттсм ще рута цени и ще вдигам революции.

                                Коментар

                                Working...
                                X