IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой квартал в София е най-хубав за живеене?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
    Най добре е:
    около НДК
    около Градската градина, Съборна и т.н- от над 10 години гледам за нещо на княз Александър и няма.
    Московска, с гледка към църквите и понеже горе е високо има и страхотна гледка към Витоша и центъра
    Оборище и Докторска
    Долен Лозенец
    от горната част на Лозенец става само ж. гр Южен парк-на границата на парка
    За къща-само Горна Баня или Бонсови поляни, отсттани на планината е.Всички други северни склонове не Витоша става тъмно и студено в 16 часа лятото и сигурно 14 часа зимата!

    Напълно съгласен.На Бонсови поляни е супер а гледката към София и Витоша е убийствена.Преди две години ходих там на кръчма и си беше супер.Къща в Горна Баня или Банкя.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

      аз съм живял в Лозенец на Миджур 17 и Хаджикоцев май 39 беше

      на Миджур беше готино но като тичах в Борисовата гледах по светло, че все пак се е дива част, а беше отдавна

      Но е супер близо до центъра. Но нагоре билото към семинарията не си е работа. Ако си тръгнал на официално трябва да се преоблечеш, защото се потиш три пъти

      всеки квартал си има хубаво

      сега където съм има счетоводна къща отдолу, значи принтера си е като мой. Днес ходих два пъти, веднъж за принтиране после за химикалки. Продължавам нататък, магазинерите във всички посоки и кафенета познати.С този се заговориш с онзи се заговориш. Нещо като в малък град или село. На миджур хаджикоцев братя миладинови, младост дружба 1 и дружба 2 това го нямаше. Няма с кой да обелиш 2 думи. Всичко на прибежки. Аз така не харесвам. Е малко е като гестапо, всеки знае всичко за всеки, кой какво прави и кога къде тръгва. Но си има и плюсове.

      Колко пъти обикалям драгалевци от край до край и всичко лети нанякъде, с коли. Тук таме пият кафе пред магазинче. Хора почти няма по улиците. Всичко по колите и лети. А както каза един приятел "колата е стрес".

      в центъра самите хора са по спокойни, живота е по тих (вечер след 17:30 всичко изчезва по спалните квартали)

      едно време доставях едни застрахователни полици и тогава обиколих почти всички квартали. Любимото ми беше да тръгна от Дружба за Люлин или Банкя
      Това, за което говориш го описва много хубаво един датски урбанист, Ян Гейл, за машаба на възприятието когато си пеша-всичко е много по-малко и детайлно-магазинчета, галерии, бръснарници. Пространството е обживяно. Когато си с кола, е друго-мащабът е огромни билбордове, молове, няма ги детайлите. Мисля че се казваже Градове за хората книгата

      Коментар


      • Най добре е:
        около НДК
        около Градската градина, Съборна и т.н- от над 10 години гледам за нещо на княз Александър и няма.
        Московска, с гледка към църквите и понеже горе е високо има и страхотна гледка към Витоша и центъра
        Оборище и Докторска
        Долен Лозенец
        от горната част на Лозенец става само ж. гр Южен парк-на границата на парка
        За къща-само Горна Баня или Бонсови поляни, отсттани на планината е.Всички други северни склонове не Витоша става тъмно и студено в 16 часа лятото и сигурно 14 часа зимата!


        Коментар


        • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение

          Лозенец трябва да се коментира не комплексно' както и Яворов. Тези квартали имат обособени части' които са прекрасни и такива' които са осрани...не може просто да си временен наемател от прованса и да ги коментираш в цялост' трябва да си запознат със всички кътчета' като мен и Мариян. Другото е логорея
          аз съм живял в Лозенец на Миджур 17 и Хаджикоцев май 39 беше

          на Миджур беше готино но като тичах в Борисовата гледах по светло, че все пак се е дива част, а беше отдавна

          Но е супер близо до центъра. Но нагоре билото към семинарията не си е работа. Ако си тръгнал на официално трябва да се преоблечеш, защото се потиш три пъти

          всеки квартал си има хубаво

          сега където съм има счетоводна къща отдолу, значи принтера си е като мой. Днес ходих два пъти, веднъж за принтиране после за химикалки. Продължавам нататък, магазинерите във всички посоки и кафенета познати.С този се заговориш с онзи се заговориш. Нещо като в малък град или село. На миджур хаджикоцев братя миладинови, младост дружба 1 и дружба 2 това го нямаше. Няма с кой да обелиш 2 думи. Всичко на прибежки. Аз така не харесвам. Е малко е като гестапо, всеки знае всичко за всеки, кой какво прави и кога къде тръгва. Но си има и плюсове.

          Колко пъти обикалям драгалевци от край до край и всичко лети нанякъде, с коли. Тук таме пият кафе пред магазинче. Хора почти няма по улиците. Всичко по колите и лети. А както каза един приятел "колата е стрес".

          в центъра самите хора са по спокойни, живота е по тих (вечер след 17:30 всичко изчезва по спалните квартали)

          едно време доставях едни застрахователни полици и тогава обиколих почти всички квартали. Любимото ми беше да тръгна от Дружба за Люлин или Банкя

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Бе някои брокери викат на Бенакса Лозенец.Когато се говори за Лозенец трябва да се уточнява къде точно.Аз харесвам ниската част нагоре не.
            Долен Лозенец се води централна градска част с еднопосочни павирани улици' идентична с централната градска част от Яворов.
            Някой по-долу писа за часта с/у амер посолство' каре от къщи по на два-три ката между кошарите и парка преди японския' там е ТОП!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение

              Лозенец трябва да се коментира не комплексно' както и Яворов. Тези квартали имат обособени части' които са прекрасни и такива' които са осрани...не може просто да си временен наемател от прованса и да ги коментираш в цялост' трябва да си запознат със всички кътчета' като мен и Мариян. Другото е логорея
              Бе някои брокери викат на Бенакса Лозенец.Когато се говори за Лозенец трябва да се уточнява къде точно.Аз харесвам ниската част нагоре не.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                ще те разочаровам, но ако трябва да ти напиша точни корени ще се спра до ниво прадядовци (4бр) Истанбул-София-София-София

                темата ми допада и е явно, че мариански уцели 10-ката с нея, че в имотите от хейтене и тролене не се чете.
                сега кажи нещо ти за някой квартал на софия или имаш още желание да коментираш другите участници тук и (или) безполезността на темата
                Мариян заби нож в далаците на перонните тролове' дето разчитаха' че пандемията ще им донесе подарък-евтин имот в Софето. Горчивата дъвка ги побърка' разбраха' че ще станат дядовци под наем и най-големия им враг е метрополията....
                Last edited by mibova; 20.01.2021, 11:16.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zemedelec Разгледай мнение
                  Какво стана с темата за поскъпването на имотите ? Според мен, цялостен хубав кварталв София няма, един от най-гадните за мен е лозенец P.S живял съм там, гроздето не е кисело
                  Лозенец трябва да се коментира не комплексно' както и Яворов. Тези квартали имат обособени части' които са прекрасни и такива' които са осрани...не може просто да си временен наемател от прованса и да ги коментираш в цялост' трябва да си запознат със всички кътчета' като мен и Мариян. Другото е логорея

                  Коментар


                  • Какво стана с темата за поскъпването на имотите ? Според мен, цялостен хубав кварталв София няма, един от най-гадните за мен е лозенец P.S живял съм там, гроздето не е кисело

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                      ура
                      диалог
                      Алеко и Ветровала са идеални да си учиш децата преди по дълга екскурзия
                      или да ги качиш за малко

                      басейн в Долна баня или Пчелин на 1 час
                      че Панчарево и Възраждане и Белчин са ми студени

                      защо няма път до Витоша?

                      на село фитнеса не ми липсва
                      правя го средно 50-100 дни в планината и не съм подтиснат от градската джунгла, напротив тя ми е разнообразие, е разбира се ако съм пеша, както съм.

                      и не искам да живея в блокче в гора, защото семейния ни състав е основно дамски и в тъмното зеленината около гевгелийски или в Яворов или в Иван Вазов или в Младост 1 или в Илинден и Света троица не ме кефи

                      просто илюстрирам че всеки е със собствени вкусове
                      свят широк

                      вчера говорих с приятел в затворен комплекс, той твърди че това е бъдещето. Може и да е прав, но като гледам децата са като отвързани като ги хване пубертета, 6-7 часа на ден ходене на тумби в центъра. Вържи го в затворен комплекс ама няма да иска.

                      случайно или не всички се влачат по центъра

                      иначе ставаш личен шофьор

                      всичко това е постижимо от центъра яворов оборище лозенец иван вазов и зоните горе долу

                      все пак всички елитни гимназии са в центъра
                      а тъста ми е в центъра на 4 мин с кола и на 20 пеша и няма смисъл да живея другаде
                      Лифта до Алеко дори не знам как да го квалифицирам пътя също.По скоро Витоша е за off road мераклии.За другото съм съгласен.Аз също не харесвам затворените комплекси щото не желая да ме следят и да живея в затвор с нагли муцини.Предпочитам Центъра и местата близко до центъра.Метро училища магазини пазари болници аптеки детски градини...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Big Brother 666

                        Пак се опитваш да мислиш вместо човека , и да му цитираш мнението с нежелана поправка и манипулативна насока ...
                        Ти от кой квартал на Ереван идваш - Център или Звартнотц
                        ще те разочаровам, но ако трябва да ти напиша точни корени ще се спра до ниво прадядовци (4бр) Истанбул-София-София-София

                        темата ми допада и е явно, че мариански уцели 10-ката с нея, че в имотите от хейтене и тролене не се чете.
                        сега кажи нещо ти за някой квартал на софия или имаш още желание да коментираш другите участници тук и (или) безполезността на темата
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение
                          Много си е хубава темата' това' че разни т.......ци нямат поглед върху кварталите си е техен проблем и да не пишат...нека си направят такава за Каспичан или Трън' тука пишем тарикати' стари софиянци...това' че не могат опр. индивиди да си купят имот в дадени квартали' не прави темата безмислена' а тяхното участие е безмислено' просто ги е яд' че съществува такава тема и затова хейтят
                          който не познава София да се хване таксиджия и ще опознае всяко ъгълче

                          Коментар


                          • Много си е хубава темата' това' че разни т.......ци нямат поглед върху кварталите си е техен проблем и да не пишат...нека си направят такава за Каспичан или Трън' тука пишем тарикати' стари софиянци...това' че не могат опр. индивиди да си купят имот в дадени квартали' не прави темата безмислена' а тяхното участие е безмислено' просто ги е яд' че съществува такава тема и затова хейтят

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                              Темата е ок, но е безсмислена, защото всеки човек има своите предпочитания, но и бюджетни ограничения. Един иска да е близо до работа, друг до тъста, трети иска чист въздух, четвърти не иска шум от трамваи, друг иска близост до парк и т.н. , а отделно колко хора са живели във всички квартали на софия, за да могат да ги оценят лично!
                              по-скоро темата се измества към " в кои кварталi на софия сте живяли, живеете и искате да живеете " , но това е естествено.
                              Last edited by bertram; 19.01.2021, 18:28.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                                да но аз получих обратна връзка че темата е много готина

                                много ясно че локацията не е само градът а квартала и точно така улицата и сградата

                                да чуете кореняци "изток-чани" как хранят Виделина на Артекс
                                че гледало към шумното цариградско

                                И правилно, започвате да напипвате какво значи ЛЛЛ
                                град квартал улица сграда
                                точно така
                                Темата е ок, но е безсмислена, защото всеки човек има своите предпочитания, но и бюджетни ограничения. Един иска да е близо до работа, друг до тъста, трети иска чист въздух, четвърти не иска шум от трамваи, друг иска близост до парк и т.н. , а отделно колко хора са живели във всички квартали на софия, за да могат да ги оценят лично!

                                Коментар

                                Working...
                                X