IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой квартал в София е най-хубав за живеене?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Подценяваш го. Аз съм забелязал, че и най-изпадналите африкански държави имат много по-хубави магистрали от в "Европейска България"

    Коментар




    • Питат за мнение - казвам го. Да, според мен 99% от София е напълно непригодна за живеене, със съществен риск за здравето и живота (най-малкото заради огромната вероятност да се спънеш и пребиеш по подобията на улици, характерни за градове като Нуакшот и Нджамена, но не и за столица на държава от ЕС).
      Нещо против мнението ми ли имаш?
      Last edited by X_Y; 25.01.2021, 16:30.

      Коментар


      • По степен на предпочитание:

        1) Лозенец в района на Американското Посолство - компексите между Била, посолството и парка, както и къщетата в Карето между Козяк, парк Кошарите и ул. Руй Планина.
        2) Идеален център и само отделни улици - Съборна, Московска
        3) Иван Вазов - само частта между Витошка и парка и не навсякъде
        3) Докторски Паметник, ако има тук-там по-читава сграда.
        4) Изток, само ул. Незабравка и ниските тухлени блокчета около нея.

        Всичко останало е напълно негодно за обитаване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          В мой имот влизаха преди години, заради наемателя, не заради мен. Не бях сложил СОТ още, след два дена го имаше. Късмет просто...или не, съгледвачи и сигнал. Лесно беше заради решетките на долните етажи - като стълба им служило. Влязоха през балкона, излязоха с ключ от масата вътре през парадния вход на жилището.
          Мерки - забавяне донякъде - СОТ, никакви решетки, само ролетни алуминиеви щори отвън. Не става за проникване, а и те вече са проверили.
          Левчо ми нали СОД информира престъпниците къде какво има.От много близък приятел знам че от големите крадци защита няма.Ако имаш много пари и ценности дома дори жива охрана да сложиш спасение няма.За да се защитиш от разни наркомани и дребни крадци никога не си слагай СОД и решетки защото ги предизвиквш.Най доброто решение е аларма която яко вие и вдига целият вход аларма която е нетърпима.Масова заблуда е че се краде на първият етаж.Краде се най удобно на последния защото там шанса да те види някой е много малък.През първия минават много хора.Другата защита е да не се държат пари и ценности в къщи.И да влезе какво ще ти открадне?Гащите ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Illiko Разгледай мнение

            Много ми харесва това виждане ЛЛЛ - град квартал улица сграда. От моя опит добавям и апартамент в сградата - етаж, изложение и т.н. Не се говори много за тези детайли, а според мен е важно, защото прекарваш вътре в апартамента по над 10 ч. на ден. Миналата година се отказах от покупка на НИ, който покриваше моите критерии за квартал, улица, цена, качество на сградата, южно изложение, но беше на втори етаж над гаражи. Улицата хубава, тиха, но тясна и слънцето не стига до втория етаж, а на трети вече всичко е ОК. Може и да не съм прав, но това ме отказа. Строителят ме убеждаваше, че няма проблем, че е над гаражи - изолацията била 12 см. Друг негатив в този случай, си мислех, че веднага след покупка трябва да си сложа някакви решетки на терасата и прозорците, защото втори етаж е лесно достъпен. За други тези неща не са проблем, а издребняване.
            В мой имот влизаха преди години, заради наемателя, не заради мен. Не бях сложил СОТ още, след два дена го имаше. Късмет просто...или не, съгледвачи и сигнал. Лесно беше заради решетките на долните етажи - като стълба им служило. Влязоха през балкона, излязоха с ключ от масата вътре през парадния вход на жилището.
            Мерки - забавяне донякъде - СОТ, никакви решетки, само ролетни алуминиеви щори отвън. Не става за проникване, а и те вече са проверили.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

              Бриз по деренце (каквито в София няма), т . нар. долинен вятър, в София няма и да има нищо не може да направи. Ако можеше нямаше в Павлово и Княжево да е меге зле, или в Панчарево. Истината е, че най-отворена към Вятър София е към Люлин, Надежда и Хаджи Димитър, но като има безветрие и температурна инверсия гейм овър. Качиш ли се над Драгалевци излизаш над смога, но точно Драгалевци в горната част на смога, който е най-гъст вероятно.

              Въздуха според дните
              В момента тъмно-зелено
              https://airtube.info/?pos=42.6455763...40258789063,11
              Значи става за разходки.

              В Добринище оранжево и червено. Ако си на почивка в Добринище, ще се разхождаш ли?

              Затова аз гледам дали въздуха е зелен и ако е зелен се разхождам. На ливав не се разхождам. Проветрявам само на обяд, когато смога се е вдигнал високо. Вечер не, защото смогът пада.
              Гъвкавост, която не е свързан с квартал, град или село. Примерно в с. Алдомировци така мирише на кюмюр, че не се минава дори транзит
              Дотам ли я докарахте?. Има ли карта зелено червено за това къде има некоя кака за долюбване. Тоест - не щат в района - червено, не им пука - зелено, искат - тъмно червено. Такава карта ме интересува, може въздуха и леко лилав да е, не пречи. ...мисля и за покупка евентуална важи.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Illiko Разгледай мнение

                Много ми харесва това виждане ЛЛЛ - град квартал улица сграда. От моя опит добавям и апартамент в сградата - етаж, изложение и т.н. Не се говори много за тези детайли, а според мен е важно, защото прекарваш вътре в апартамента по над 10 ч. на ден. Миналата година се отказах от покупка на НИ, който покриваше моите критерии за квартал, улица, цена, качество на сградата, южно изложение, но беше на втори етаж над гаражи. Улицата хубава, тиха, но тясна и слънцето не стига до втория етаж, а на трети вече всичко е ОК. Може и да не съм прав, но това ме отказа. Строителят ме убеждаваше, че няма проблем, че е над гаражи - изолацията била 12 см. Друг негатив в този случай, си мислех, че веднага след покупка трябва да си сложа някакви решетки на терасата и прозорците, защото втори етаж е лесно достъпен. За други тези неща не са проблем, а издребняване.
                Азз пък съм фен на ниските етажи и на малките сгради,Решетки няма а сложа щото това само подмамва крадците.Зларо и пари не държа дома.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  Бриз по деренце (каквито в София няма), т . нар. долинен вятър, в София няма и да има нищо не може да направи. Ако можеше нямаше в Павлово и Княжево да е меге зле, или в Панчарево. Истината е, че най-отворена към Вятър София е към Люлин, Надежда и Хаджи Димитър, но като има безветрие и температурна инверсия гейм овър. Качиш ли се над Драгалевци излизаш над смога, но точно Драгалевци в горната част на смога, който е най-гъст вероятно.

                  Въздуха според дните
                  В момента тъмно-зелено
                  https://airtube.info/?pos=42.6455763...40258789063,11
                  Значи става за разходки.

                  В Добринище оранжево и червено. Ако си на почивка в Добринище, ще се разхождаш ли?

                  Затова аз гледам дали въздуха е зелен и ако е зелен се разхождам. На ливав не се разхождам. Проветрявам само на обяд, когато смога се е вдигнал високо. Вечер не, защото смогът пада.
                  Гъвкавост, която не е свързан с квартал, град или село. Примерно в с. Алдомировци така мирише на кюмюр, че не се минава дори транзит
                  В случая с дерето на горното течение р. Слатинска бризът се появява през топлите месеци като се спуска от Витоша надолу. В студеното едва ли ще има значение. Но пък сградите в ниското около дерето остават под смога, който стои като ниска облачност. Ако в този район си далеч от големите булеварди, в ниското ще е по-чистичко. Днес се разхождах там и установих, че кооперациите на север от КАТ може би имат тоя късмет. Там има една с басейн и волейболно игрище. Докато спортуват, дано не гълтат много гадости.
                  Last edited by Trakatrak; 24.01.2021, 21:15.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                    да но аз получих обратна връзка че темата е много готина

                    много ясно че локацията не е само градът а квартала и точно така улицата и сградата

                    да чуете кореняци "изток-чани" как хранят Виделина на Артекс
                    че гледало към шумното цариградско

                    И правилно, започвате да напипвате какво значи ЛЛЛ
                    град квартал улица сграда
                    точно така
                    Много ми харесва това виждане ЛЛЛ - град квартал улица сграда. От моя опит добавям и апартамент в сградата - етаж, изложение и т.н. Не се говори много за тези детайли, а според мен е важно, защото прекарваш вътре в апартамента по над 10 ч. на ден. Миналата година се отказах от покупка на НИ, който покриваше моите критерии за квартал, улица, цена, качество на сградата, южно изложение, но беше на втори етаж над гаражи. Улицата хубава, тиха, но тясна и слънцето не стига до втория етаж, а на трети вече всичко е ОК. Може и да не съм прав, но това ме отказа. Строителят ме убеждаваше, че няма проблем, че е над гаражи - изолацията била 12 см. Друг негатив в този случай, си мислех, че веднага след покупка трябва да си сложа някакви решетки на терасата и прозорците, защото втори етаж е лесно достъпен. За други тези неща не са проблем, а издребняване.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                      Навремето по протежението на реката, минаваща през кв. "Витоша", Ловния парк и покрай култовото лечебно заведение на 4-ти километър се е водило климатично благоприятна зона. Бризът по течението би трявало да обменя въздуха. Но сега няма откъде да дойде чист въздух. Селата в покрайнините на София също са много мръсни. Може би Бистрица и Лозен са малко по-добре.
                      Бриз по деренце (каквито в София няма), т . нар. долинен вятър, в София няма и да има нищо не може да направи. Ако можеше нямаше в Павлово и Княжево да е меге зле, или в Панчарево. Истината е, че най-отворена към Вятър София е към Люлин, Надежда и Хаджи Димитър, но като има безветрие и температурна инверсия гейм овър. Качиш ли се над Драгалевци излизаш над смога, но точно Драгалевци в горната част на смога, който е най-гъст вероятно.

                      Въздуха според дните
                      В момента тъмно-зелено
                      https://airtube.info/?pos=42.6455763...40258789063,11
                      Значи става за разходки.

                      В Добринище оранжево и червено. Ако си на почивка в Добринище, ще се разхождаш ли?

                      Затова аз гледам дали въздуха е зелен и ако е зелен се разхождам. На ливав не се разхождам. Проветрявам само на обяд, когато смога се е вдигнал високо. Вечер не, защото смогът пада.
                      Гъвкавост, която не е свързан с квартал, град или село. Примерно в с. Алдомировци така мирише на кюмюр, че не се минава дори транзит
                      Last edited by mpy_yordanov; 24.01.2021, 16:04.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение
                        Здравейте-а качеството на въздуха и питейната вода дали се включва като критерий за вашите оценки?
                        Навремето по протежението на реката, минаваща през кв. "Витоша", Ловния парк и покрай култовото лечебно заведение на 4-ти километър се е водило климатично благоприятна зона. Бризът по течението би трявало да обменя въздуха. Но сега няма откъде да дойде чист въздух. Селата в покрайнините на София също са много мръсни. Може би Бистрица и Лозен са малко по-добре.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение
                          Здравейте-а качеството на въздуха и питейната вода дали се включва като критерий за вашите оценки?
                          Питейната вода си е добра в цяла София, а качеството на въздуха ако те вълнува, трябва да търсиш някъде извън околомръсното.

                          Коментар


                          • Здравейте-а качеството на въздуха и питейната вода дали се включва като критерий за вашите оценки?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              Ко каза, ко?
                              исток да се чете иЗток
                              цеВтър да се чета център

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                                център - исток - център - банишора - цевтър
                                Ко каза, ко?

                                Коментар

                                Working...
                                X