IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЕЛАНА Фонд за земеделска земя АДСИЦ (EALF / STREIT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Malka Boza Разгледай мнение
    Добре,но при тях не видях никакви обяви за продава.
    Аз имам идея да купя 50-100 декара земя която да оставя под аренда , но има много малко предлагане и то само пез саитове за имоти.
    Мове ли някои да ме посъветва за саит за земеделска земя.
    Благодаря
    Понеже трдно ще намериш земя без аренден договор, добре е преди да я купиш да разбереш какъв е той.
    Добре е да проучиш и кои са арендаторите в набелязаното землище.
    Случава се част от нивата да е необработваема по една или друга причина. Добре е и това да се провери.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Malka Boza Разгледай мнение
      Добре,но при тях не видях никакви обяви за продава.
      Аз имам идея да купя 50-100 декара земя която да оставя под аренда , но има много малко предлагане и то само пез саитове за имоти.
      Мове ли някои да ме посъветва за саит за земеделска земя.
      Благодаря
      имаш ли някъде корен и близки да купуваш в този район (землище) - ако не бързаш това е добър начин и да си в час с арендаторите и да имаш контакт с туземното население. Читава земя за отдаване под аренда се намира трудно, защото където рентите са добри цените са още по-добри (в лошата за купувача посока) + че добре работещите арендатори плащат сериозни пари за земя и купуват в интересните за тях землища без да им мигне окото.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Благодаря

        Коментар


        • http://www.zemi.bg/

          Коментар


          • Добре,но при тях не видях никакви обяви за продава.
            Аз имам идея да купя 50-100 декара земя която да оставя под аренда , но има много малко предлагане и то само пез саитове за имоти.
            Мове ли някои да ме посъветва за саит за земеделска земя.
            Благодаря

            Коментар


            • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
              А дали активизирането на това дружество ще повлияе на Агрокредита по някакъв начин?
              И да, и не.
              От една страна, ако много клиенти на агрото закъсат, ще има кой да ги "оправя"/купува земята им. Но при сегашните условия, горницата от продажбата отива в клиента. В бюлетина не помня да е имало случай, в който продадената земя да не покрива кредита на клиент. Остава успокоението, че все пак има някакъв гръб ако много клиенти го закършат.
              От друга страна - еларг2 има потенциален източник на атрактивна земя на атрактивна цена (в случай на кофти година за земеделците). Обаче нямам идея как ще решат проблема с потенциален конфликт на интереси, или поне моралната част на нещата. Може би ще се правят търгове, но пък тогава ще се свият маржовете.

              Аз по-скоро клоня към обратното - еларг2 ще се влияе от агрокредит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                Дълги години е било статус. Елана са го купили и преименували. Ням нищо общи с ликвидираното Еларг.
                https://www.status-imoti.com/pages.php?mm=2 Поправям си грешката
                А трябваше да знам.......Но човек греши понякога.

                Коментар


                • А дали активизирането на това дружество ще повлияе на Агрокредита по някакъв начин?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                    Хубаво е,че си я отворил темата,нооооо......... Дотам.Никога ELRG не се имали връзка със Статус Имоти .Имаше си ЕLARG и някои от нас направихме пари и от акциите им и от това,че им продавахме земеделски земя.Тече си ново увеличение на новият им фонд и ако наберат успешно капитал ще купуват земя.Само,че на каква цена......(Аз имам цени купува за определени региони от 2000 лева,и други с цени от 550 лева но с рента от 25-40 лева). Връзката му двете компании си я има,а тепърва какво ще стане.......
                    Дълги години е било статус. Елана са го купили и преименували. Ням нищо общи с ликвидираното Еларг.

                    Коментар


                    • Хубаво е,че си я отворил темата,нооооо......... Дотам.Никога ELRG не се имали връзка със Статус Имоти .Имаше си ЕLARG и някои от нас направихме пари и от акциите им и от това,че им продавахме земеделски земя.Тече си ново увеличение на новият им фонд и ако наберат успешно капитал ще купуват земя.Само,че на каква цена......(Аз имам цени купува за определени региони от 2000 лева,и други с цени от 550 лева но с рента от 25-40 лева). Връзката му двете компании си я има,а тепърва какво ще стане.......

                      Коментар


                      • ЕЛАНА Фонд за земеделска земя АДСИЦ (EALF / STREIT)

                        Здравейте,

                        Някой знае ли що за нещо е това?

                        Четох скоро, че са се раздвижили...
                        https://www.elana.net/bg/trading-new...а+фокус

                        Намерих и сайт отпреди сто години. Преди са се казвали Статус Имоти. Не са били в агпосктора въпреки името..

                        Имате ли представа дали ще повлияе по някакйв начин на Агрокредита?
                        Last edited by mpy_yordanov; 22.02.2021, 14:32.
                      Working...
                      X