IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Министерството на земeделието и горите организира трети национален търг за продажба на земеделски земи, като се предлагат 21 хил. дка в Софийска област при средна минимална цена в поименни компенсационни бонове (PKB) от 107,96 лв./дка. В петък търговията с тези компенсаторни инструменти приключи при цена от 33 ст. за 1 лв. номинал, следователно средната минимална цена на декар е 35,64 лв.

    На 16 декември 2008 г. Министерсвото на земезелието публукува във в-к "Стандарт" обява за търгове за земя, включително 21 130 декара в Софийска област и 24 000 декара в oбласт Видин.

    Заявленията за участие в търга за Софийска област се подават на следния адрес: Областна дирекция "Земеделие"- Софийска област, бул."Витоша" № 4. ет.2. тел: 980 28 73, 988 32 63.

    Крайният срок за подаване на заявленията за участие в търга е 30 /тридесет/ календарни дни от датата на последната публикация на заповедта. Когато последният ден от срока е неприсъствен, срокът изтича в следващия присъствен ден.

    Резултатите от търга ще се обявят в срок от 15 /петнадесет/ календарни дни след изтичането на крайния срок за подаване на заявленията за участие. Протоколът с резултатите ще се обяви на публично място в сградите на съответните общински служби по земеделие и в Областна дирекция "Земеделие" - Софийска област.

    Пълен списък на предлаганите имоти в Софийска област. Все още не е публикуван списък на предлаганите имоти в област Видин.

    Коментар


    • Спад и на пазара на земеделска земя

      http://citybuild.bg/news/pazara-zemedelska-zemia/7692

      Коментар


      • Ани не съм вземал инвестиционно решение. Знам че ги записаха правата, ама някой твърдеше, че няма да ги платят, затова питам. Бая неща четох от сайта им, ама примерно никъде не пише кои са акционерите с над 5%.
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso
          Първоначално изпратено от Novaka_Bull
          ето още една селска сметка


          срещу всяка акция на атера закупена от вас срещу един кинт

          ликвидавионната и стойност е 1,90

          и това от дружество с 60 милки сухо и без никакви задължения


          не е препоръка

          нямам атера но максимум до нова година обезателно ще имам
          А дали са вкарани тея 60 милки? Дали са си платили всички увеличението.Само питам.
          а дали си прочел поне един отчет на атера ............. само питам

          и ако не си на каква база си взел инв. решение

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Novaka_Bull
            ето още една селска сметка


            срещу всяка акция на атера закупена от вас срещу един кинт

            ликвидавионната и стойност е 1,90

            и това от дружество с 60 милки сухо и без никакви задължения


            не е препоръка

            нямам атера но максимум до нова година обезателно ще имам
            А дали са вкарани тея 60 милки? Дали са си платили всички увеличението.Само питам.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Novaka_Bull
              ето още една селска сметка


              срещу всяка акция на атера закупена от вас срещу един кинт

              ликвидавионната и стойност е 1,90

              и това от дружество с 60 милки сухо и без никакви задължения


              не е препоръка

              нямам атера но максимум до нова година обезателно ще имам
              + 1!

              Коментар


              • ето още една селска сметка


                срещу всяка акция на атера закупена от вас срещу един кинт

                ликвидавионната и стойност е 1,90

                и това от дружество с 60 милки сухо и без никакви задължения


                не е препоръка

                нямам атера но максимум до нова година обезателно ще имам

                Коментар


                • Ако някой ми каже, откъде мога да видя акционерната структура на това дружество, мноооого ще съм му благодарен.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от algo
                    karasuliev е прав.

                    Голям проблем е че се взема такса върху активи, които само се преоценяват и така се източва дружеството. Е това го има само в България. Щото никъде другаде не минава.
                    Имотите по правило не са като акциите. Всеки имот е малко или много уникален. Цената му е ясна като се стигне до сделка. Всякакви оценки са врели некипели.
                    Аз бих си купил само в АДСИЦ, в който управляващата компания получава пари само ако продаде на печалба или реализира кешови приходи от наем и то само ако преди това е докарала да речем 5% годишна доходност за акционерите си на кешова база. Така се прави по света (или поне в Щатите, за където съм запознат).
                    Благодаря за инфото. Таман щях да питам дали някой знае как е в чужбината.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Това с преоценките не е добре. Ама в крайна сметка акционерите са го допуснали.
                      Пазарът пък оценява акцията и се балансира нейната цена.
                      Другото е, че всяко нещо си има цена и организацията, която се създава за този бизнес не е евтина.

                      Коментар


                      • karasuliev е прав.

                        Голям проблем е че се взема такса върху активи, които само се преоценяват и така се източва дружеството. Е това го има само в България. Щото никъде другаде не минава.
                        Имотите по правило не са като акциите. Всеки имот е малко или много уникален. Цената му е ясна като се стигне до сделка. Всякакви оценки са врели некипели.
                        Аз бих си купил само в АДСИЦ, в който управляващата компания получава пари само ако продаде на печалба или реализира кешови приходи от наем и то само ако преди това е докарала да речем 5% годишна доходност за акционерите си на кешова база. Така се прави по света (или поне в Щатите, за където съм запознат).

                        Коментар


                        • http://www.karoll.net/bg/?section=in..._advance&id=44

                          http://www.elana.net/elarg/02_pazar_...ka_zemja.shtml
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Re: Въпрос към ATERA

                            Първоначално изпратено от Credit Card
                            В сметките на Алонсо има логика и пораждат някой размисли.
                            Въпросът ми е след, като ATERA е публично дружество, има ли задължението да отговори на тези въпроси и как и кой може да им ги постави?

                            И един въпрос към Алонсо: Не разбирам от земеделие, но се интересувам от тези райони на развитие за които говорите - какви са тези райони, какво общо имат със земеделските земи и т.н. Ако може да дадеш някакъв линк да прочета ще съм благодарен.
                            Поздрави
                            Ами в България качествената земя е предимно в северна България - трите северни района. В южна България няма толкова развито земеделие, както и много планини Рила, Пирин, Странджа.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Въпрос към ATERA

                              В сметките на Алонсо има логика и пораждат някой размисли.
                              Въпросът ми е след, като ATERA е публично дружество, има ли задължението да отговори на тези въпроси и как и кой може да им ги постави?

                              И един въпрос към Алонсо: Не разбирам от земеделие, но се интересувам от тези райони на развитие за които говорите - какви са тези райони, какво общо имат със земеделските земи и т.н. Ако може да дадеш някакъв линк да прочета ще съм благодарен.
                              Поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от INSIDER-A
                                Първоначално изпратено от Alonso
                                А да сте чували, че един комбайнер взема 300 лева на ден премии / 50 ст. на декар/, освен заплатата. Пък и при тая криза мисля, че ще се намери кой да копа.

                                Това са 600 декара на ден?
                                Съвременните комбайни жънат до 800 декара на ден, ако е добра земята / няма камъни /
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X