IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Novaka_Bull
    ето още една селска сметка


    срещу всяка акция на атера закупена от вас срещу един кинт

    ликвидавионната и стойност е 1,90

    и това от дружество с 60 милки сухо и без никакви задължения


    не е препоръка

    нямам атера но максимум до нова година обезателно ще имам
    + 1!

    Коментар


    • ето още една селска сметка


      срещу всяка акция на атера закупена от вас срещу един кинт

      ликвидавионната и стойност е 1,90

      и това от дружество с 60 милки сухо и без никакви задължения


      не е препоръка

      нямам атера но максимум до нова година обезателно ще имам

      Коментар


      • Ако някой ми каже, откъде мога да видя акционерната структура на това дружество, мноооого ще съм му благодарен.
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от algo
          karasuliev е прав.

          Голям проблем е че се взема такса върху активи, които само се преоценяват и така се източва дружеството. Е това го има само в България. Щото никъде другаде не минава.
          Имотите по правило не са като акциите. Всеки имот е малко или много уникален. Цената му е ясна като се стигне до сделка. Всякакви оценки са врели некипели.
          Аз бих си купил само в АДСИЦ, в който управляващата компания получава пари само ако продаде на печалба или реализира кешови приходи от наем и то само ако преди това е докарала да речем 5% годишна доходност за акционерите си на кешова база. Така се прави по света (или поне в Щатите, за където съм запознат).
          Благодаря за инфото. Таман щях да питам дали някой знае как е в чужбината.
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Това с преоценките не е добре. Ама в крайна сметка акционерите са го допуснали.
            Пазарът пък оценява акцията и се балансира нейната цена.
            Другото е, че всяко нещо си има цена и организацията, която се създава за този бизнес не е евтина.

            Коментар


            • karasuliev е прав.

              Голям проблем е че се взема такса върху активи, които само се преоценяват и така се източва дружеството. Е това го има само в България. Щото никъде другаде не минава.
              Имотите по правило не са като акциите. Всеки имот е малко или много уникален. Цената му е ясна като се стигне до сделка. Всякакви оценки са врели некипели.
              Аз бих си купил само в АДСИЦ, в който управляващата компания получава пари само ако продаде на печалба или реализира кешови приходи от наем и то само ако преди това е докарала да речем 5% годишна доходност за акционерите си на кешова база. Така се прави по света (или поне в Щатите, за където съм запознат).

              Коментар


              • http://www.karoll.net/bg/?section=in..._advance&id=44

                http://www.elana.net/elarg/02_pazar_...ka_zemja.shtml
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Re: Въпрос към ATERA

                  Първоначално изпратено от Credit Card
                  В сметките на Алонсо има логика и пораждат някой размисли.
                  Въпросът ми е след, като ATERA е публично дружество, има ли задължението да отговори на тези въпроси и как и кой може да им ги постави?

                  И един въпрос към Алонсо: Не разбирам от земеделие, но се интересувам от тези райони на развитие за които говорите - какви са тези райони, какво общо имат със земеделските земи и т.н. Ако може да дадеш някакъв линк да прочета ще съм благодарен.
                  Поздрави
                  Ами в България качествената земя е предимно в северна България - трите северни района. В южна България няма толкова развито земеделие, както и много планини Рила, Пирин, Странджа.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Въпрос към ATERA

                    В сметките на Алонсо има логика и пораждат някой размисли.
                    Въпросът ми е след, като ATERA е публично дружество, има ли задължението да отговори на тези въпроси и как и кой може да им ги постави?

                    И един въпрос към Алонсо: Не разбирам от земеделие, но се интересувам от тези райони на развитие за които говорите - какви са тези райони, какво общо имат със земеделските земи и т.н. Ако може да дадеш някакъв линк да прочета ще съм благодарен.
                    Поздрави

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от INSIDER-A
                      Първоначално изпратено от Alonso
                      А да сте чували, че един комбайнер взема 300 лева на ден премии / 50 ст. на декар/, освен заплатата. Пък и при тая криза мисля, че ще се намери кой да копа.

                      Това са 600 декара на ден?
                      Съвременните комбайни жънат до 800 декара на ден, ако е добра земята / няма камъни /
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от karasuliev
                        Първоначално изпратено от spread
                        Първоначално изпратено от karasuliev
                        Ще си поиграя после с калкулаторче по една математическа задачка. Условието и е:
                        "Ако имаме басейн на стойност Х и го преоценим няколко пъти без да има нищо, което да оправдава тая добавена стойност, а в същото време източваме басейна през тръба през която изтичат по 2 милиона на година за консултантски услуги - колко време ще е необходимо на шараните в басейна за да разберат, че са на сухо?"
                        Грешно ти е условието на задачата. Можеш ли да купиш сега земя на цени отпреди две години или само пишеш да се намираш на приказки?
                        Има няколко компонента цялата задача - ако купуват на такива цени каквито обявяват / за същата категория земя/ и я отдават на такива ренти каквито обявявят, значи аз и те сме на различен пазар. Щото имам и аз две папчици - едната с нотариални актове, другата с договори за аренда и договори за наем. Ако се вярва на това, което те ти представят като покупни цени и постъпления от аренда то възвръщаемостта от тия аренди излиза по-малко от 5% годишно. Ай стига, бе. Е къде е бизнесът в тия АДСИЦ-ове. Или далаверата е в това, че ще я преоценят един ден и ще я шитнат на голям чужд фонд, който само това чака. Земеделска земя в България. Никой няма да им го купи, ако не е комасирано, не е с добре изградени мелиоративни съоръжения,с добра инфраструктура, и ако няма кой да им го вземе под аренда.
                        А въпросът за повишаване на цената на земеделската земя на фона на драстичните спадове в цената на всички други реални активи също не е никак за подценяване.
                        Идеята за земеделска земя в АДСИЦ е абсурдна. Тя може да се пръкне само в България. Факт е, че никъде в Европа я няма. Сигурно е показателен. На мен АДСИЦ-овете за земя ми миришат здраво на пирамиди. Много повече хляб виждам ако щеш в ентусиастки инициативи като тая на Алонсо
                        Ами аз го смятам по бабешката така :

                        Придобити 256 800 дка земеделска земя и 138 дка градска земя.Около 90% от закупената земеделска земя се намира основно в 3 от 6-те района на планиране - Североизточен, Северен централен и Северозападен .
                        Не знам колко от тези 100 милиона на които са оценили земята си са земеделска земя ама да предположим че са примерно 75 млн. / 250 000 декара = примерно 300 лв./декар.
                        От друга страна рентата е 2.1 милиона от тези 75 милиона, което е доста по-малко от 5%.
                        Според сайта на адванс близо половината /46%/ от земята е в североизточен район. 125 000 декара по 20 лева да ги сложим пак идват 2.5 милиона.
                        Не ги пиша тези неща за да се заяждам. Обмислям да си купувам АТЕРА и затова разпитвам толкова.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Ами в момента би трябвало това да правят -да комасират, да изграждат мелиоративни съоръжения и добра инфраструктура, и да го отдават под аренда.
                          И понеже част от основните им действия липсват, затова и арендата им е псевдо...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso
                            А да сте чували, че един комбайнер взема 300 лева на ден премии / 50 ст. на декар/, освен заплатата. Пък и при тая криза мисля, че ще се намери кой да копа.

                            Това са 600 декара на ден?
                            МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от spread
                              Първоначално изпратено от karasuliev
                              Ще си поиграя после с калкулаторче по една математическа задачка. Условието и е:
                              "Ако имаме басейн на стойност Х и го преоценим няколко пъти без да има нищо, което да оправдава тая добавена стойност, а в същото време източваме басейна през тръба през която изтичат по 2 милиона на година за консултантски услуги - колко време ще е необходимо на шараните в басейна за да разберат, че са на сухо?"
                              Грешно ти е условието на задачата. Можеш ли да купиш сега земя на цени отпреди две години или само пишеш да се намираш на приказки?
                              Има няколко компонента цялата задача - ако купуват на такива цени каквито обявяват / за същата категория земя/ и я отдават на такива ренти каквито обявявят, значи аз и те сме на различен пазар. Щото имам и аз две папчици - едната с нотариални актове, другата с договори за аренда и договори за наем. Ако се вярва на това, което те ти представят като покупни цени и постъпления от аренда то възвръщаемостта от тия аренди излиза по-малко от 5% годишно. Ай стига, бе. Е къде е бизнесът в тия АДСИЦ-ове. Или далаверата е в това, че ще я преоценят един ден и ще я шитнат на голям чужд фонд, който само това чака. Земеделска земя в България. Никой няма да им го купи, ако не е комасирано, не е с добре изградени мелиоративни съоръжения,с добра инфраструктура, и ако няма кой да им го вземе под аренда.
                              А въпросът за повишаване на цената на земеделската земя на фона на драстичните спадове в цената на всички други реални активи също не е никак за подценяване.
                              Идеята за земеделска земя в АДСИЦ е абсурдна. Тя може да се пръкне само в България. Факт е, че никъде в Европа я няма. Сигурно е показателен. На мен АДСИЦ-овете за земя ми миришат здраво на пирамиди. Много повече хляб виждам ако щеш в ентусиастки инициативи като тая на Алонсо

                              Коментар


                              • А да сте чували, че един комбайнер взема 300 лева на ден премии / 50 ст. на декар/, освен заплатата. Пък и при тая криза мисля, че ще се намери кой да копа.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X