IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Май някой с пари ми е прочел анализа

    Коментар


    • http://www.youtube.com/watch?v=Atttv0JygGs
      От 27-мата минута нататък........
      10 лева , 20 лева ...........1000 кълбенца по 10 лева
      ЕХЕЕЕЕЕЕ !!!
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
        Да по-скоро си прав .
        Сега се зачетох за миналта година са продавали средно по 598 лв. !!!!!!!!!!
        Това означава, че 1000 лв на декар е постижима цена за останалите окрупнени парцели.
        т.е. 1000*288 000 дк. = 288 000 000 или 3,38 лв. на акция
        + отедлно кеша и парцелите в регулация
        не е препоръка

        Да ги закръглим на 100 лева на акция и да ходим да пийнем по случая, а!

        Коментар


        • Да по-скоро си прав .
          Сега се зачетох за миналта година са продавали средно по 598 лв. !!!!!!!!!!
          Това означава, че 1000 лв на декар е постижима цена за останалите окрупнени парцели.
          т.е. 1000*288 000 дк. = 288 000 000 или 3,38 лв. на акция
          + отедлно кеша и парцелите в регулация
          не е препоръка

          Коментар


          • " ....земята която остава би трябвало да струва поне по 700 лв декара ..."
            направо 1000 лв/декара.

            Коментар


            • Дори само земеделската земя без парцелите в регулация е 288 000 декара !
              И при това изчистване на малките и лоши парцели земята която остава би трябвало да струва поне по 700 лв декара - според мен.
              700*288 000 = 201 600 000 или по 2,36 лв на акция
              + отедлно кеша и парцелите в регулация
              не е препоръка

              Коментар


              • "Законът позволява на АДСИЦ да инвестира до 10 на сто от капитала си в обслужващото дружество."

                Коментар


                • http://www.karoll.net/bg/?section=in...&id=50&nid=451

                  Според мен се чудят какво да правят с кеша и се интересуват от мнението на акционерите си.
                  За съжаление нямам възможност да пътувам до София, но за мен има два варианта:
                  1. Продажба на всички активи. При този вариант акционерите ще получат дивидент на акция, горе-долу колкото текущата цена и пак ще разполагат със едни 100 милиона за нови инвестиции в различна сфера от земеделската земя.
                  2. Инвестиране на кеша в обработката на тази земя. При това положение, ако съумеят да го организират както трябва би следвало да печелят поне 100 лева на декар или около 30 милиона годишно.
                  Аз лично предпочитам вторият вариант, понеже смятам че земята има още на къде да расте, а дори и да не расте едни 30 стотинки дивидент на година ме устройва напълно.
                  Видно е че тази пасивна позиция, която са заели в момента не носи нужната доходност и нещо трябва да се промени.
                  Живо ме интересува какво мислят по въпроса останалите акционери.
                  Предпочитам ЛС
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Похвален е опита за анализ, но и без анализ е ясно че в момента е по изгодна директната покупка на земеделска земя. Ниви които съм купувал преди 5-6 години ми дават вече рента над 20% спрямо покупната цена. Затова и предпочитам БРЕФ и ЛАНД
                    да да само бреф-а и ланд-а

                    Коментар


                    • Похвален е опита за анализ, но и без анализ е ясно че в момента е по изгодна директната покупка на земеделска земя. Ниви които съм купувал преди 5-6 години ми дават вече рента над 20% спрямо покупната цена. Затова и предпочитам БРЕФ и ЛАНД

                      Коментар


                      • Много странен анализ. Включва много неизвестни, а известните не ги включва
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от octacomm Разгледай мнение
                          Абсолютно приемам зебелжките. Като цяло никой не знае с какъв темп ще продават земята, защото това не е заложено в протоколите и устава на фонда. Тази година са продали около 10%, именно за това съм заложил подобно намаляване на портфейла от земя. Относно рентите, имам коментар надолу, че дори при увеличаване на ръста им двойно, възвръщаемостта от инвестицията ще се покачи с около 1% на годишна база. Анализа не е в никакъв случай точен, тъй като има много променливи. Целта му е да даде рамка и ориентир за очакваното. Определено УД печели много от такси, и там отива голяма част от печалбата, това може да убегне на инвеститорите и да доведе до инвестицият със слаба възвръщаемост (особенно спрямо алтернативите). Точно за това реших да направя анализа. Надявам се, че с него ще помогна на някой а други ще ги предпазя от грешки.
                          Най-малкото даваш обосновано мнение и тема за дискусия по същество, поздрави за което. Независимо че борсата ни е в детски период е хубаво да не си дърдорим единствено като тинейджъри

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                            octacomm, първо поздравления за труда. Моето мнение за недостатъците, като изключим някои по-дребни забележки: първо, изключително бавно нарастване на рентите и второ, предпоставяне на 10%-но намаляване на портфейла от земеделски земи
                            Абсолютно приемам зебелжките. Като цяло никой не знае с какъв темп ще продават земята, защото това не е заложено в протоколите и устава на фонда. Тази година са продали около 10%, именно за това съм заложил подобно намаляване на портфейла от земя. Относно рентите, имам коментар надолу, че дори при увеличаване на ръста им двойно, възвръщаемостта от инвестицията ще се покачи с около 1% на годишна база. Анализа не е в никакъв случай точен, тъй като има много променливи. Целта му е да даде рамка и ориентир за очакваното. Определено УД печели много от такси, и там отива голяма част от печалбата, това може да убегне на инвеститорите и да доведе до инвестицият със слаба възвръщаемост (особенно спрямо алтернативите). Точно за това реших да направя анализа. Надявам се, че с него ще помогна на някой а други ще ги предпазя от грешки.

                            Коментар


                            • octacomm, първо поздравления за труда. Моето мнение за недостатъците, като изключим някои по-дребни забележки: първо, изключително бавно нарастване на рентите и второ, предпоставяне на 10%-но намаляване на портфейла от земеделски земи
                              Last edited by znae6t; 11.10.2011, 15:33.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Пиши все пак кои цени на земята и рентите взимаш за средни в EC
                                Кирчо потърси информацията сам, стига чакахте наготово. Питай гугъл.

                                Коментар

                                Working...
                                X