IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Моите уважения, колеги инвеститори, но тук ще видим 2 лв след разпределяне на дивидента. А вариант за 1.30 в момента не мога да си представя как може да се получи, макар че не трябва да се залъгваме - всичко си е възможно на този свят
    Може би боравиш с вътрешна информация и да си наясно
    There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

    Коментар


    • Моите уважения, колеги инвеститори, но тук ще видим 2 лв след разпределяне на дивидента. А вариант за 1.30 в момента не мога да си представя как може да се получи, макар че не трябва да се залъгваме - всичко си е възможно на този свят

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Импе, не бързай. Акцията е добра, ма туканка дирижабъл в момента.
        Само ги сравни с агрофинанса. Имат точно наполовина декарите на тези, а пазарната им капитализация е 4.4 пъти по-малка. Разликата в дивидента им е 10%.
        А другото ? Смятай сам с калкулатора за какво иде дума.
        Просто всичкото кеч, и ПФ и спекулант влезе на тоя баламатум.
        Само стой та гледай какво става когато им затрябва свеж кеш за другаде, ако дай боже пазара отлепи от дъното дори и преди дивидента. А след него пък -съвсем.
        Те тогава ще е нашия ред.
        Бре, кога дойдохте, кога се изучихте !? Но почитания все пак! Щом импето взе да не довижда балоните, а младите кадри да му ги казват - имаме еволюция. (на бфб)
        А Импето, да "земе", да си смени розовите очила, че май не му спират УВ-то )))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Споря заради принципът - туканка не можах да вляза овреме... но догодина ще вляза.
          Импе, не бързай. Акцията е добра, ма туканка дирижабъл в момента.
          Само ги сравни с агрофинанса. Имат точно наполовина декарите на тези, а пазарната им капитализация е 4.4 пъти по-малка. Разликата в дивидента им е 10%.
          А другото ? Смятай сам с калкулатора за какво иде дума.
          Просто всичкото кеч, и ПФ и спекулант влезе на тоя баламатум.
          Само стой та гледай какво става когато им затрябва свеж кеш за другаде, ако дай боже пазара отлепи от дъното дори и преди дивидента. А след него пък -съвсем.
          Те тогава ще е нашия ред.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
            Винаги на една борса има балони
            Сега балонът се нарича - отричане напълно на акции, които не дават дивиденти и балонизиране на такива , които може да се твърди умишлено (бих казал и не много разумно) ликвидират активи по време на криза с цел да раздадат дивидент - балонът на дивидентно снасящите акции

            Сега ви угояват и надъхват, ама внимавайте много, като дойде момента да ви намажат ските..
            Работата им е да снасят дивиденти, нали са АДСИЦ-ове. Разбира се, това е добре само когато не се източва и съсипва дружеството.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Винаги на една борса има балони
              Сега балонът се нарича - отричане напълно на акции, които не дават дивиденти и балонизиране на такива , които може да се твърди умишлено (бих казал и не много разумно) ликвидират активи по време на криза с цел да раздадат дивидент - балонът на дивидентно снасящите акции

              Сега ви угояват и надъхват, ама внимавайте много, като дойде момента да ви намажат ските..
              Геко, предполагам визираш ЕЛАРГ и/или БРЕФ в своя пост и донякъде съм съгласен с теб. Обаче при Атерата не съм. Хората постоянно купуват и продават земи, в момента имат някъде към 289 000 дка ако не се лъжа и не мисля, че това което казваш е релевантно за тях.

              Отделно ако им погледнеш бюлетините за първо тримесечие имат да събират (по груби спомени) към 6.5-6.7 мил. лв. от арендите за 2011. За последните години събираемостта е към 90%. Плюс вече имат продадени земи за 12+ мил. лв. Още сме на първо тримесечие а вече се формира солиден дивидент за годината. Т.е. до средата на 2013 (когато ще се раздава дивидента за 2012) нещата изглеждат добре. От там нататък - каквото сабя покаже

              Не е препоръка.
              Last edited by kashoooo; 19.04.2012, 20:44.

              Коментар


              • Винаги на една борса има балони
                Сега балонът се нарича - отричане напълно на акции, които не дават дивиденти и балонизиране на такива , които може да се твърди умишлено (бих казал и не много разумно) ликвидират активи по време на криза с цел да раздадат дивидент - балонът на дивидентно снасящите акции

                Сега ви угояват и надъхват, ама внимавайте много, като дойде момента да ви намажат ските..
                There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                Коментар


                • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                  Да не би да се окека тука, императоре ?!?!
                  Споря заради принципът - туканка не можах да вляза овреме... но догодина ще вляза.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Точно толкова иде, да. И това дава 13.4% дивидент на сегашните нива.
                    Какъвто е всъщност при доста други АДСИЦи и няколко привелигировани. А при Брефа е 27%, т.е. над двойно повече. Тук е предостатъчно напомпано за мене и следва слалом надоле, дори и преди дивидента.
                    Аз ще чакам макс.нива за пълнене от под 1.65 преди и под 1.40 след дивидента.
                    Максимални казах...
                    Ха-ха-ха - Пипбелов - и кой ще ти продаде на 1.58 тая акция, заедно с 22.5 стинки дивидент? Някой луд ли?

                    А не щеш ли аз да ти шитна Златни жабоци на 3.8 кинта, с дивидента барабар... или Честни игри на 18 стинки?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Точно толкова иде, да. И това дава 13.4% дивидент на сегашните нива.
                      Какъвто е всъщност при доста други АДСИЦи и няколко привелигировани. А при Брефа е 27%, т.е. над двойно повече. Тук е предостатъчно напомпано за мене и следва слалом надоле, дори и преди дивидента.
                      Аз ще чакам макс.нива за пълнене от под 1.65 преди и под 1.40 след дивидента.
                      Максимални казах...
                      Начинанието започва да се обезсмисля още над 1,20- 1,30. Сиреч, за да купиш, търсиш някаква мижава премия, поне да мотивираш инвестицията, уж че си влязъл на "ефтино".
                      Но на 1,40 какъв дисконт !???? Нема нужда, както се казва.
                      Е ако целта ти е да останеш дългосрочен - ок, но това може да го постигнеш в която и да е, дори и чиста артия
                      Не е препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
                        Абе както си преглеждах отново вече старата "новина" за дивидента на АТЕРА и ме осени едно математическо съмнение. Вижте какво пише:

                        http://www.investor.bg/novini-i-anal...2011-g,132431/



                        5% от 0.25 не прави ли 0.0125? Което от своя страна не значи ли, че нетния дивидент на акция трябва да бъде 0.2375?
                        Точно толкова иде, да. И това дава 13.4% дивидент на сегашните нива.
                        Какъвто е всъщност при доста други АДСИЦи и няколко привелигировани. А при Брефа е 27%, т.е. над двойно повече. Тук е предостатъчно напомпано за мене и следва слалом надоле, дори и преди дивидента.
                        Аз ще чакам макс.нива за пълнене от под 1.65 преди и под 1.40 след дивидента.
                        Максимални казах...

                        Коментар


                        • Абе както си преглеждах отново вече старата "новина" за дивидента на АТЕРА и ме осени едно математическо съмнение. Вижте какво пише:

                          http://www.investor.bg/novini-i-anal...2011-g,132431/

                          Съветът на директорите на Адванс Терафонд АДСИЦ предлага брутен дивидент от 0,25 лв. за 2011 г. на свиканото за 17 май 2012 г. общо събрание на акционерите.

                          ...
                          Нетният дивидент за акционерите физически лица ще бъде 0,225 лв. на акция, като от сумата се удържа данъкът от 5%.
                          5% от 0.25 не прави ли 0.0125? Което от своя страна не значи ли, че нетния дивидент на акция трябва да бъде 0.2375?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Стъпков - земи си.

                            Или ще ги шитнеш на 2.08, или ще вземеш сосен като процентно съотношение дивидент - на далаверка си и в двата случая.
                            Да не би да се окека тука, императоре ?!?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              Само да кажа че цената на последното увеличение при което набраха към 80 милиони още не сме я стигнали ...
                              Няма и да я стигнете, според мен. Надеждите че ще продавате всички категории над 500 са до време
                              Не е препоръка

                              Коментар


                              • Стъпков - земи си.

                                Или ще ги шитнеш на 2.08, или ще вземеш сосен като процентно съотношение дивидент - на далаверка си и в двата случая.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X