IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
    Привет, балонизатори!
    Посоката пак ли е само нагоре
    Тя посоката винаги е само напред и нагоре!

    Сега малко по-сериозно. Прочетох мненията няколко страници назад и доста се посмях. Някои хора вярват, че щом фонда има средна цена на придобиване 290 лв/дка и купувайки акции на фонда и те придобиват на същата цена. Хахахахаххаха. Да ама не.
    С моментната цена на акциите придобивате на около 530 лв/дка, което е може би и средната пазарна цена в момента. Сметнете си го. Така че, тези които виждат 3 лв тук, не е зле да си поохладят страстите.

    И преди да се почне с това, че нямам акции тук и не съм влезнал когато трябва, рискувам да ви разочаровам. Имам акции при средна цена 1,55, така че си го спестете. Това не ми пречи да не харесвам сегашната политика на разпродажба на активи. Има признаци на забалончване тук, защото всички знаем какъв е дивидента без еднократните печалби от продажба на активи. Миналата година беше под 5 ст. Всеки да сметне каква дивидентна доходност прави това. Най-лошото е, че се предполага, че тя също страда от разпродажбите. И така в гатанката се пита, от какво ще идват бъдещите дивиденти, след силното намаляване на портфейла от земи след като се раздадат дивидентите и следователно как ще бъде достигнати тези бленувани цени от 2-3 лв за акция.
    Някои ще ме опровергаят с това, че те едновремено с това купуват земи. Е добре, ама какъв е смисълът да продаваш земи, придобити да кажем на 250 лв и да купуваш такива на 580? Оптимизация на портфейла викате? А да не би да е за онези 10%, които отиват за УД при продажба?!

    Не е препоръка. Със здраве и умната!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Браво на Атерата - ще си зема още, ама подир сборището, сигур наесен.
      Ахааа, нахитрял си Имп ! Май искаш, да изчакаш, да се разбалончи малко от малко поне..

      Коментар


      • Браво на Атерата - ще си зема още, ама подир сборището, сигур наесен.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
          Яд ли те е, че не напълни навреме? Гледаш ли от тримесечния отчет как вече се заформя втори тлъст дивидент?
          Един четвъртит дано не се заформи накрая
          Не е препоръка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
            Привет, балонизатори!
            Посоката пак ли е само нагоре
            Яд ли те е, че не напълни навреме? Гледаш ли от тримесечния отчет как вече се заформя втори тлъст дивидент?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
              Привет, балонизатори!
              Посоката пак ли е само нагоре
              да

              Коментар


              • Привет, балонизатори!
                Посоката пак ли е само нагоре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alhimik Разгледай мнение
                  С 8 549 дка нещата вече изглеждат по иначе. Ще взема и аз да вляза да посмятам да ви проверя, да не бъркате нещо Успех
                  Посмятай, няма да съжаляваш за отделеното време

                  Коментар


                  • С 8 549 дка нещата вече изглеждат по иначе. Ще взема и аз да вляза да посмятам да ви проверя, да не бъркате нещо Успех

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Привет Алхимик,
                      6,021 дка са купени само през март, за тримесечието са купени 8,549 дка по мои сметки. Прав си за сумичката 4,959 хил лв, което на мен ми се вързва 580 лв на дка. Ами купуват си хората значи на 580, продават си над 900 ... дай боже все така да продължават.

                      Поздрави и успех ти желая!
                      И аз мисля ,че твойте сметки са правилни иначе отдавна да сме сключили сделка и да съм им продал 340 декара на 700 лева.Не купуват на високи цени,алчни са за глеми печалби.

                      Коментар


                      • Привет Алхимик,
                        6,021 дка са купени само през март, за тримесечието са купени 8,549 дка по мои сметки. Прав си за сумичката 4,959 хил лв, което на мен ми се вързва 580 лв на дка. Ами купуват си хората значи на 580, продават си над 900 ... дай боже все така да продължават.

                        Поздрави и успех ти желая!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                          Как е, кой ще коментира отчета на Адванс Терафонд-а? Значи към 31 март вече имат продадени 12,512 дка и предварителни договори за продажба на още 12,216 дка. Успокоихте ли се че дивидента хич няма да е еднократен?
                          А иначе и покупките не лъжат, успели са да купят над 6 хил дка само за март (чакам да видя цената само, че нещо аз не я открих). Хич не говорим за ликвидация, а за добър бизнес модел според мен.
                          А аз не видях това число - 6 хил. дка. но ще те ориентирам за цената - виж във фин.отчет на стр. 10 - перото " придобити през периода" - 4 959 хил. лв. което прави по около 826 лв/дка ако са купили 6 хил. дка. Поздрави.

                          Коментар


                          • Как е, кой ще коментира отчета на Адванс Терафонд-а? Значи към 31 март вече имат продадени 12,512 дка и предварителни договори за продажба на още 12,216 дка. Успокоихте ли се че дивидента хич няма да е еднократен?
                            А иначе и покупките не лъжат, успели са да купят над 6 хил дка само за март (чакам да видя цената само, че нещо аз не я открих). Хич не говорим за ликвидация, а за добър бизнес модел според мен.

                            Коментар


                            • На 8-ми ще има среща в сградата на Адванс Терафонд
                              http://www.investor.bg/borsa/10/a/ad...-8-mai,133552/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Значи чакаме 1.43 при ЕЛАРГ за да пия мента със спрайт аз или 1 лев преди дивидент или 79 стотинки след дивидент на БРЕФ за да ядеш баничка с боза ти. Нали така
                                Иначе не помня от кога беше уговорката, но мисля че Адванса от тогава бие по доходност и двете.
                                Така е честно....!
                                Атерата също е ОК..

                                Коментар

                                Working...
                                X