IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
    Ами и на първолаците е ясно, че някой от малкото останали ЧУЖДИ инвеститори на БФБ си изпразни портфейла, защото разпродажбите бяха по няколко основни "сини" чипа.
    Дали е поредния който си затвори загуба и избяга с подвита опашка или е купил поне Атерките на 1.00-1.20 и оттам си е оправил баланса само можем да гадаем!
    Тяхното поведение обаче не е от типа - цената ще стане 2.00 - ще чакам, ами обаждам се на брокера си (обикновено Уникредит Булбанк) и той да разпродава всички акции, които имам независимо от цената (тоя филм вече много пъти сме го гледали)!!!
    Има логика в това ,което казваш....само това,че е излязъл НАПЪЛНО....този чужденец....от вътрешно инфо ли е.Защото излизането му продъкжава няколко няколко дена...ако е само един де.Да не се окаже че има още някой друг милион акции.Тука фриифлоут да искаш.Не е препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
      Е щом според теб цената трябва да е над 2лв...защо този продаде това кифте с 20% по-ниско.Явно един от двамата ви не смята правилно....ама не знам кой
      Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
      За мен е важно пък кй продаде.Ликвидни проблеми ли има,или вижда примерно бъдещ малък дивидент....или пък бъдещ спад.....копувачът най-вероятно е някой пенсионен фонд.Те са червиви с пари...купуват хората....Е как купиха на Грамърси пакета във Фармата....След година ще ядат голямото дърво ...ама парите нали не са тяхни....лесна е тяхната
      Ами и на първолаците е ясно, че някой от малкото останали ЧУЖДИ инвеститори на БФБ си изпразни портфейла, защото разпродажбите бяха по няколко основни "сини" чипа.
      Дали е поредния който си затвори загуба и избяга с подвита опашка или е купил поне Атерките на 1.00-1.20 и оттам си е оправил баланса само можем да гадаем!
      Тяхното поведение обаче не е от типа - цената ще стане 2.00 - ще чакам, ами обаждам се на брокера си (обикновено Уникредит Булбанк) и той да разпродава всички акции, които имам независимо от цената (тоя филм вече много пъти сме го гледали)!!!

      Коментар


      • Разбира се отчетите се надуваха безбожно, а Божков още не беше се демаскирал като кофти мажоритар

        Коментар


        • Първо парите не бяха толкова дребни и второ тогава пазара беше само нагоре- беше модерно някои посредници да си набелязват акции и да ги балонират- разбира се нисколиквидни позиции и големи посредници със фондове на които правеха доходност. Тогава всички печелеха , а ХДПАТ се изкупуваше веднага и всеки ден. Имаше търсене по голямо от предлагането с марж 500-1500 лева.Познаите после какво стана с доходността на тогава наи- печелившия фонд.Както съм писал и преди аз купувам и продавам акции вече повече от 20 години

          Коментар


          • Киро - като нищо така си направил - тогава и планктоните се мислеха за лъви.... ама Пипбелов най-добре го рече - трябва да знаеш какво реално струва тая акция и перспективите пред нея какви са - тогава си крачка напред и пред лъвеещите се и пред планктонаджиите.... просто защото те разсъждават със сърцата си, а ти - с тимберицата си.

            Секи инвеститор има две сърца - едното му вика: Дръж !!!, другото му вика: Беж !!! - и он като слуша ту туй, ту онуй, често почва да не обръща внимание какво му говори тимберицата.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Продадох е защото Капман я манипулираха и ВБ е измамник, но после се покачи още няколко хиляди
              Играл си си с огъня за дребни пари, но имал си късмет

              Вероятно сега го осъзнаваш, че самият вход е бил турбо катастрофа!

              Коментар


              • Не си прав- големия въпрос в методите на Бъфет е точното определение за продажбата на акции- неговите учители са го учили че при 50 процента над -се продава, а после открива, че може и да се чака за повече и да се продаде по рано- въпрос на методи, но е един скромен гении

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Хаааааааааааа не знам колко лоша е била ХДПАТ, но на времето купих една на 34000 и продадох на 41000- ходих 2 пъти на море послеКакто казва Бъфет по- важното е да знаеш кога да продадеш акцията
                  Не съм 100% сигура, ма мисля Бъфет казваше точно обратното.
                  В смисъл като знаеш колко е реалната цена на 1 акция по важното е влизането на какво ниво е. А излизането е лесно.
                  В тоя смисъл - купувача днес е по-умния от продавача.
                  Ма знаеш ли го последния - или е бил на голям ликвиден зор, или му трябват някъде пари за далавера от където ще изкяри повече от 50% на годишна база.

                  Коментар


                  • Продадох е защото Капман я манипулираха и ВБ е измамник, но после се покачи още няколко хиляди

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Хаааааааааааа не знам колко лоша е била ХДПАТ, но на времето купих една на 34000 и продадох на 41000- ходих 2 пъти на море послеКакто казва Бъфет по- важното е да знаеш кога да продадеш акцията
                      Що я продаде, не даваха ли дивидент ?
                      http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                      Коментар


                      • Хаааааааааааа не знам колко лоша е била ХДПАТ, но на времето купих една на 34000 и продадох на 41000- ходих 2 пъти на море послеКакто казва Бъфет по- важното е да знаеш кога да продадеш акцията

                        Коментар


                        • Ще захлебя, когато бизнесът им се спихне - т.е. като наближи снегът.

                          Психология един вид.




                          Не че няма да направя "клъв!" и по-рано, ако имам сгода откъм кеш и цена.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            ....още малко и ще спихнете до чакана от мен ценичка...
                            Е, че ти не захлеби ли вече? К'во чакаш? Тез ще си излезнат и пак ще залази нагоре.

                            И кой е тоз тъпак дето цъка всеки ден по една акциика? Много ме дразни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              ....още малко и ще спихнете до чакана от мен ценичка...

                              Колкото по-ниско купиш, толкова ще ти e по-добре май, нали импеratore ?
                              http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                              Коментар


                              • ....още малко и ще спихнете до чакана от мен ценичка...
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X