IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
    Със сигурност не е някой, който ще го изкара на пазара при цена под 2.00 лв.
    Е щом според теб цената трябва да е над 2лв...защо този продаде това кифте с 20% по-ниско.Явно един от двамата ви не смята правилно....ама не знам кой

    Коментар


    • Първоначално изпратено от KPAHK Разгледай мнение
      По ми е интересно кой го лапна тоз милион

      не кифте, направо шницел
      Със сигурност не е някой, който ще го изкара на пазара при цена под 2.00 лв.

      Коментар


      • По ми е интересно кой го лапна тоз милион

        не кифте, направо шницел

        Коментар


        • Продавача дали се изпразни вече или още има?!?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Човекът задава качествено сравнение - откъде накъде тая натъпкана с въздух гайда да е по-скъпа от хима
            Не е препоръка
            Хима?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
              Я-я-я, това е коренно нов елемент. Феновете на Хима се оплакват "от мафията на пазара" и от "пазарни манипулации". Интересни времена, наистина интересни...
              Човекът задава качествено сравнение - откъде накъде тая натъпкана с въздух гайда да е по-скъпа от хима
              Не е препоръка
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bse parody Разгледай мнение
                ....няма как просто, понеже това е подменен пазар - манипулиран и поддръжаван от Мафия, на която и ти и БСЕ традър и Владо, сте говорители....
                Я-я-я, това е коренно нов елемент. Феновете на Хима се оплакват "от мафията на пазара" и от "пазарни манипулации". Интересни времена, наистина интересни...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bse parody Разгледай мнение
                  пипбел,
                  твоите мнения, както и на Владо - са ясни
                  От сега мога да ти кажа, какво ще каже Владо в Понеделник за сесията на БФБ

                  Въпросът, е, че такива като него и теб, нямате право да подменяте пазара на БФБ!

                  Владо пенсионирва сини чипове и дамгосва други да са такива (с 1-2 млн. лв. на неликвиден пазар не е много трудно пазара да се подменя)

                  Аз, на тебе пипбел ти го казах още в първия си пост - няма как акция на Хима да струва 1/2 от акция на Атера - няма как просто, понеже това е подменен пазар - манипулиран и поддръжаван от Мафия, на която и ти и БСЕ традър и Владо, сте говорители

                  Та ти казвам пак, ските тук са ви намазани, първи чек поинт е когато поне се изравнят акция Хим и акция Атера

                  Приятно спускане! Вие си го направихте слалома

                  Добрата новина, е че мафията си отива лека полека - Стандарт, гледам много ДФ вече си крият постигнатите резултати вече за 2012 - работата е ясна, Монбат му изчезнаха котировките...

                  Смърди, и няма как ...
                  Успя да ми погалиш душата. Дано не спреш да пишеш. Жалко, че геко не пише, но има нужда и от такива мнения.
                  Не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                    Абсолютно си прав.сАМО ЕДНО НЕ ЗАБРАВЯЙ.Ликвидността носи и "обратната страна на медала"....Ако някой трябва спешно да излиза излиза там.А в момента не виждам другаде такава(дори и при любимата ти Софарма).За дивидента който раздадоха сега се знаеше още миналата година по това време.Приблизително естествено.Това и покачи акцията ...нормално.Но дали следващия ще е такъв.Ако се интерсуваш ,ще видиш,че маржът им намаля.Купуват все пшо-скъпо земята(продавачите и те се интересуват пък и в момента на пазара има още двама големи играча,не са публични)

                    От друга страна цената на която продават расте но с по-малки темпове.Иначе компанията си е перфектна...Преди се интересувах много от нея,участвал съм в първите увеличения още от 2005г

                    Защо за няколко дена от тук минаха няколкостотин...да не греша ...акции....и свалиха толкова цената.Спекуланти или инвеститори бяха....ако са инвеститори...според твоята логика защо го правят....ако са спекуланти...с такива обеми ...дали не виждат върха някъде тук....Обясни ако можеш....почти не я следя сега ...то и другите много не ги гледам де...
                    Верно е това за обратната страна на медала. Но мен специално тук ма никак не ме вълнува. Както споменах гледам с хоризонт 5 години поне напред. Аз коша съм го натоварил и претоварил дори и съм на 20% по ниско от fair value която за мен е около 1.80лв. (в момента). И да отиде дори до 1.30 слабо ме интересува, ще си сваля с още 1-2 стотинки средната цена ако купувам още ли, мерси.
                    Но за нови и допълващи наистина е от голям интерес докъде може да иде.
                    По ме интересува каква ще е политиката на мениджмънта през 2-та половина на годината.1-та не ми харесва особено, намалиха декарите до 280х с разпродажбите.
                    Сега са пак червиви от кеш, възстановиха за 5-6 месеца аче и отгоре 20-те милки дивидента дето го раздоха. Ако продължават в същия дух дивидента може 2013 да е даже и по-голям. Но аз предпочитам да си увеличат с наличните пари с поне 40-50хиляди декара базата и да ми дават като дивидент рентата. Оттам нататък да си кютат няколко годинки и малко по малко да си комасират парцелите увеличавайки стойността им.
                    От това което видя зависи и поведението ми другата година преди дивидента.
                    Ако са над 300х дка - кютам си и аз и си ги стискам. Ако са наближили вече 250 - разпродавам половината. Те така.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от colline Разгледай мнение
                      голямо чудене тук, големи думи.

                      преди по-малко от месец имаше големи прехвърляния на булбанк около сегашните нива. после предлагането изтъня и спекулантите набързо я закараха над 1.80 - все пак доста дивиденти се раздадоха скоро тук.
                      ако приемем, че големите имат още пакети за прехвърляне (и това вече се случва), ще стане отново около 1.63 примерно - нали не очаквате че щеше да стане около 1.90...
                      относно дивидента - не вярвам вече да падне под 12-15 стотинки в идните години, което при сегашните нива на акцията си е чудесна доходност. за цената на земята да не говорим...
                      ако пък вземе, че падне акцията много ( хипотетично ) - винаги има изход - справка
                      еларг. тук активите са реални, не като при някои други
                      Съгласен съм.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                        Абсолютно си прав.сАМО ЕДНО НЕ ЗАБРАВЯЙ.Ликвидността носи и "обратната страна на медала"....Ако някой трябва спешно да излиза излиза там.А в момента не виждам другаде такава(дори и при любимата ти Софарма).За дивидента който раздадоха сега се знаеше още миналата година по това време.Приблизително естествено.Това и покачи акцията ...нормално.Но дали следващия ще е такъв.Ако се интерсуваш ,ще видиш,че маржът им намаля.Купуват все пшо-скъпо земята(продавачите и те се интересуват пък и в момента на пазара има още двама големи играча,не са публични)

                        От друга страна цената на която продават расте но с по-малки темпове.Иначе компанията си е перфектна...Преди се интересувах много от нея,участвал съм в първите увеличения още от 2005г

                        Защо за няколко дена от тук минаха няколкостотин...да не греша ...акции....и свалиха толкова цената.Спекуланти или инвеститори бяха....ако са инвеститори...според твоята логика защо го правят....ако са спекуланти...с такива обеми ...дали не виждат върха някъде тук....Обясни ако можеш....почти не я следя сега ...то и другите много не ги гледам де...

                        голямо чудене тук, големи думи.

                        преди по-малко от месец имаше големи прехвърляния на булбанк около сегашните нива. после предлагането изтъня и спекулантите набързо я закараха над 1.80 - все пак доста дивиденти се раздадоха скоро тук.
                        ако приемем, че големите имат още пакети за прехвърляне (и това вече се случва), ще стане отново около 1.63 примерно - нали не очаквате че щеше да стане около 1.90...
                        относно дивидента - не вярвам вече да падне под 12-15 стотинки в идните години, което при сегашните нива на акцията си е чудесна доходност. за цената на земята да не говорим...
                        ако пък вземе, че падне акцията много ( хипотетично ) - винаги има изход - справка
                        еларг. тук активите са реални, не като при някои други
                        Last edited by colline; 07.07.2012, 00:27.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Много точно и обосновано мнение. Така е.
                          На тим не можеш им хванеш края на чудесата. Просто мъглата е преголяма за да рискуваш собствени пари. Затова са единици, които им вярват.
                          Днеска ако сте гледали имаше под 2000 акции съпорт на 0.902 и 0.90. После мижави бройки почващи от 0.85 надоле. Абе ужас - с 5 бона можеш го свали 15%.
                          Флагмана...

                          А иначе за Монбата е прав. Те пък други луди, купуват си сами акциите

                          Тука е абсурд това да се случи. Ликвидността и феновете са несравнимо повече.Защото са стъпили здраво на земята в какъвто и смисъл да го приема човек.
                          Аз днес например ако бях купил 300 акции на Атера на 1.66 си зная че купувам 1 декар нива, средно 3-та категория. И че съм платил 500лева за нея, което е 10% по евтино от средната пазарната цена в момента. И че следващите 5 години ще получавам поне 6% доход от нея във формата на дивидента от Атера.
                          А след 5 години когато цената на тази земя е над 1000лв на декар ( в Добруджа още отсега са отгоре) всяка една от моите акции ще струва над 3 лева.
                          И за никакво балонирване не може да се говори.
                          Цените на земята тук и в Румъния са двойно по ниски от тези в източноевропейските страни. А земята ни е по добра.
                          Тренда е ясен. Няма нищо общо с разни Владовци, скиорски вакси и т.н.
                          Абсолютно си прав.сАМО ЕДНО НЕ ЗАБРАВЯЙ.Ликвидността носи и "обратната страна на медала"....Ако някой трябва спешно да излиза излиза там.А в момента не виждам другаде такава(дори и при любимата ти Софарма).За дивидента който раздадоха сега се знаеше още миналата година по това време.Приблизително естествено.Това и покачи акцията ...нормално.Но дали следващия ще е такъв.Ако се интерсуваш ,ще видиш,че маржът им намаля.Купуват все пшо-скъпо земята(продавачите и те се интересуват пък и в момента на пазара има още двама големи играча,не са публични)

                          От друга страна цената на която продават расте но с по-малки темпове.Иначе компанията си е перфектна...Преди се интересувах много от нея,участвал съм в първите увеличения още от 2005г

                          Защо за няколко дена от тук минаха няколкостотин...да не греша ...акции....и свалиха толкова цената.Спекуланти или инвеститори бяха....ако са инвеститори...според твоята логика защо го правят....ако са спекуланти...с такива обеми ...дали не виждат върха някъде тук....Обясни ако можеш....почти не я следя сега ...то и другите много не ги гледам де...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Доста повърхностно и надъхано мнение. Повечето участници не мислят като теб. Това е ясно. Тези които мислят и гласуват с парите си избират акции на АДСИЦ. Другото са приказки по седенки. Няма как твоите акции да се срутват, АТЕРА да расте и да твърдиш, че пазара мислел като теб. Самозаблудата е опасна.
                            Втория много интересен момент е внушението как се манипулирала цената на АТЕРА. Осъзнаваш ли, че тук капитализацията на фри флоута е много по-голяма от тази на твоите любими дружества? При АТЕРА е около 90 милиона лева а при химимпорт е около 30.От тук следва, че просто няма как това да е причината. Тръгнеш ли да надуваш ще те залеят с акции. Приеми, че цената на АТЕРА е пазарна. Много по лесно се манипулират акции с малък фри флоут. Перфектна за надуване е примерно Синергона. Трябват ти около 15 пъти по-малко пари от колкото в АТЕРА. За твое съжаление обаче никой не прави такива врътки. Много по лесно е да си прехвърляш акции от джоб в джоб между свързани предприятия когато размера на фрифлоута е няколко десетки хиляди лева. Няма кой да ти излезе насреща и може да постигнеш счетоводни чудеса. До скоро се чудех какъв е смисъла от тези врътки. Убеждавам се че са прави. След като има кой да вярва да ги правят!
                            Много точно и обосновано мнение. Така е.
                            На тим не можеш им хванеш края на чудесата. Просто мъглата е преголяма за да рискуваш собствени пари. Затова са единици, които им вярват.
                            Днеска ако сте гледали имаше под 2000 акции съпорт на 0.902 и 0.90. После мижави бройки почващи от 0.85 надоле. Абе ужас - с 5 бона можеш го свали 15%.
                            Флагмана...

                            А иначе за Монбата е прав. Те пък други луди, купуват си сами акциите

                            Тука е абсурд това да се случи. Ликвидността и феновете са несравнимо повече.
                            Защото са стъпили здраво на земята в какъвто и смисъл да го приема човек.
                            Аз днес например ако бях купил 300 акции на Атера на 1.66 си зная че купувам 1 декар нива, средно 3-та категория. И че съм платил 500лева за нея, което е 10% по евтино от средната пазарната цена в момента. И че следващите 5 години ще получавам поне 6% доход от нея във формата на дивидента от Атера.
                            А след 5 години когато цената на тази земя е над 1000лв на декар ( в Добруджа още отсега са отгоре) всяка една от моите акции ще струва над 3 лева.
                            И за никакво балонирване не може да се говори.
                            Цените на земята тук и в Румъния са двойно по ниски от тези в източноевропейските страни. А земята ни е по добра.
                            Тренда е ясен. Няма нищо общо с разни Владовци, скиорски вакси и т.н.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bse parody Разгледай мнение
                              Така казва и Владо Панев, всички останали платени писерущи във форума на Инвестор, цялата ИП, ДФ и ПФ мафия. Това трябвало да е синият чип на БФБ.

                              Не така мислим, обаче повечето участници на БФБ.

                              Моля , не се заблуждавайте по цената и индекса БГРЕЙТ - те са много лесно манипулеруеми - именно Мажо там са същата тази мафия - просто са ви НАМАЗАЛИ СКИТЕ и са ви направили слалом спускачи скоро ще разберете

                              Не падайте в примките им!

                              Долу Мафията!
                              Доста повърхностно и надъхано мнение. Повечето участници не мислят като теб. Това е ясно. Тези които мислят и гласуват с парите си избират акции на АДСИЦ. Другото са приказки по седенки. Няма как твоите акции да се срутват, АТЕРА да расте и да твърдиш, че пазара мислел като теб. Самозаблудата е опасна.
                              Втория много интересен момент е внушението как се манипулирала цената на АТЕРА. Осъзнаваш ли, че тук капитализацията на фри флоута е много по-голяма от тази на твоите любими дружества? При АТЕРА е около 90 милиона лева а при химимпорт е около 30.От тук следва, че просто няма как това да е причината. Тръгнеш ли да надуваш ще те залеят с акции. Приеми, че цената на АТЕРА е пазарна. Много по лесно се манипулират акции с малък фри флоут. Перфектна за надуване е примерно Синергона. Трябват ти около 15 пъти по-малко пари от колкото в АТЕРА. За твое съжаление обаче никой не прави такива врътки. Много по лесно е да си прехвърляш акции от джоб в джоб между свързани предприятия когато размера на фрифлоута е няколко десетки хиляди лева. Няма кой да ти излезе насреща и може да постигнеш счетоводни чудеса. До скоро се чудех какъв е смисъла от тези врътки. Убеждавам се че са прави. След като има кой да вярва да ги правят!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от педро леон Разгледай мнение
                                Айде и аз влязох тука с няколкостотин бройки. В понеделник пак. Тук поне виждам да има обороти. Ако БСЕ Пароди ми каже според него коя е най-добрата акция на пазара, ще си купя и от нея. После ще имам интерес да следя дали той е бил прав или феновете на АТЕРА.
                                Въпреки че от дружествата в агро сектора предпочитам Агрия, заради по големи очаквания за растеж, определено Атера може да служи като пример на всички останали като истински публична компания - без изявен мажоритар с открит мениджмънт и изключително добра дивидентна доходност. Ако имаше повече такива дружества на БФБ нямаше сега пазара ни да е на този хал

                                Коментар

                                Working...
                                X