IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Тук като казваш "избиване" може би имаш предвид положителните парични потоци, които ще дойдат от рента и казваш един доста интересен срок от 3 години. Много ми е интересно да го пречупиш през призмата на честите ти коментари за златото - тук 6 години били набутване, а при златото и след 1 млн години няма да си го "избиеш", нито златото ще стане повече, нито ще ти донесе лихва, рента, дивидент или какъвто и да било текущ доход. Продажбата на злато си е чиста проба търговия със страха на хората, ама това е друга тема.
    Избиване означава да си възстановиш инвестицията на 100% и земята пак да си е твоя! Кви положителни, кви потоци, кви ручейчета?!...

    Златото НЕ Е ИНВЕСТИЦИЯ! Златото е пари! Колко пъти трябва да ви го казвам? Инвестицията е покупка на нещо от което очакваш самовъзпроизводство на изхарченото за покупката! Да имаш злато е все едно да имаш една банкнота на масата. Колкото и да се въртиш около нея и да я зяпаш, няма как да се появи друга банкнота до нея изневиделица! Трябва да инвестираш тази банкнота и там вече може да спечелиш но може и да изгубиш!!!

    Златото е уникален актив първо, защото зад този актив не стои нечий дълг и второ, времето и атмосферните условия по никакъв начин не променят неговите свойства!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      В развитият свят земеделска земя се купува ако можеш да си избиеш инвестицията за 3 години. Ако купиш земеделска земя която инвестиция се избива след 6 години, то това си е живо набутване отвсякъде!!!
      Тук като казваш "избиване" може би имаш предвид положителните парични потоци, които ще дойдат от рента и казваш един доста интересен срок от 3 години. Много ми е интересно да го пречупиш през призмата на честите ти коментари за златото - тук 6 години били набутване, а при златото и след 1 млн години няма да си го "избиеш", нито златото ще стане повече, нито ще ти донесе лихва, рента, дивидент или какъвто и да било текущ доход. Продажбата на злато си е чиста проба търговия със страха на хората, ама това е друга тема.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        дай малко повече информация за тази теза
        Цитирам по спомен едно интервю на Brad Farquhar вицепрезидент на един от най-големите фондове за земеделска земя в Северна Америка - Assiniboia Capital.
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          В развитият свят земеделска земя се купува ако можеш да си избиеш инвестицията за 3 години. Ако купиш земеделска земя която инвестиция се избива след 6 години, то това си е живо набутване отвсякъде!!!
          дай малко повече информация за тази теза
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
            Погледнато по-глобално и дългосрочно, земята е актив,който не се произвежда, напротив - обработваемата площ непрекъснато намалява, затова винаги ще бъде подценена. Да прибавим още съображения - ръст на населението, увеличаване на средната класа в световен мащаб /по разузнавателен аналитичен доклад/ , съответно ръст на консумацията на храни,включително месо.Което значи още фураж и допълнително търсене на земя за земеделски цели. Не случайно физиократите са казвали, че трудът е баща на богатсквото, а земята е неговата майка...
            Много грешни презумпции...

            1. Обработваемата земя по света намалява, защото не се обработва. Градското население се увеличава а селското намалява.
            2. Средната класа се увеличава но само в Азия. Средната класа в тъй наречените развити държави непрекъснато намалява.
            3. Потреблението на храни се увеличава, но не толкова бързо колкото намалява значението на земята за земеделие. Така например, промишленото производство на домати и краставици отдавна се прави във фабрики, а не на полето. Там земя не се използва а пряко се отглеждат от химически разтвори и компостни материали. С други думи, храната все повече се произвежда пряко от нефт и производни на нефта, но все по-малко с посредничеството на земя.

            Така че, инвеститорският ти ентусиазъм е закъснял в технологично отношение поне със 70-80 години.... В развитият свят земеделска земя се купува ако можеш да си избиеш инвестицията за 3 години. Ако купиш земеделска земя която инвестиция се избива след 6 години, то това си е живо набутване отвсякъде!!!
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BabaRada Разгледай мнение
              .... Съгласен съм обаче, че при текущия момент на борсата, парите ги няма. И като гледам какви поръчки се пускат - масово от по 200, 500, 700 лева, направо ми става смешно. Не ме разбирай погрешно - не съм инвестирал десетки хиляди левове, но поне не е трицифрена сума. ....
              бабо Радо всеки си има стратегия
              някои си пазаруват всеки месец за по-дребни суми
              "няколко основни действащи лица" правят "врътки" - мислят как да подпомогнат посредниците и борсата в тоя тежък момент
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Погледнато по-глобално и дългосрочно, земята е актив,който не се произвежда, напротив - обработваемата площ непрекъснато намалява, затова винаги ще бъде подценена. Да прибавим още съображения - ръст на населението, увеличаване на средната класа в световен мащаб /по разузнавателен аналитичен доклад/ , съответно ръст на консумацията на храни,включително месо.Което значи още фураж и допълнително търсене на земя за земеделски цели. Не случайно физиократите са казвали, че трудът е баща на богатсквото, а земята е неговата майка...
                "Купуването и продаването на гласове е престъпление"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BabaRada Разгледай мнение
                  Здравейте,

                  Притеснения – кеша. Не мога да си обясня наличието на толкова много пари – 22% от текущите активи. Единствено мога да предполагам, че имат намерение да купуват част от земите на еларга? Ама като видях, че не са те купувачите, догадките ми увиснаха.
                  Не е препоръка.
                  Може би това е част от текущата печалба, която са задължени по закон да раздадат между акционерите, и събират пари за следващия дивидент? В смисъл- нямат право да я инвестират, а трябва да я раздадат...

                  Коментар


                  • Отговор до: Ceneto
                    Съгласен съм че, цифрите са оптимистични, но както коментирах за парите, с които ще разполагат фермерите, тази цена е реална според мен за голяма част от земите. Дори и да сложим една средна цена от 700 лв. (намалям с около 22%), то тогава активите ще са подценени с около 97 млн.
                    Отговор до: toto 2
                    Наясно съм с пазарния принцип, няма нужда да ми се обяснява. Съгласен съм обаче, че при текущия момент на борсата, парите ги няма. И като гледам какви поръчки се пускат - масово от по 200, 500, 700 лева, направо ми става смешно. Не ме разбирай погрешно - не съм инвестирал десетки хиляди левове, но поне не е трицифрена сума. Въпреки това, атерките според мен са възможно най-дбрата комбинация между сигурна и доходна инвестиция..
                    Отговор то: Itrade
                    Явно имаш информация, която не знаем, щом твърдиш, че продават само комасираната земя. Причините да стоят едни 20% може да са много, за съжаление всички губят от тея пустеещи земи. Не съм сигурен, че пустеещите струват много по-малко - и на тях ще им дойде времето.

                    Коментар


                    • По мои изчисления, ако средната продажна цена си остане на около 900 лева – има около 124 мил. още към активите от разликите по земята.....
                      Като им е толква хубава земята, що отдават по аренда само около 80%
                      В момента просто обират каймака продават само най хубавата окрупнена земя за 900лв, а другите парцели са по разпокъсани и реално не струват толква.

                      Коментар


                      • Пазарът определя текущата стойност ,само допреди 3-4 мес беше на 1.45 и то при яснота от дивидвнт над 20 ст. Парите са най-страхливото нещо на света . Излишекът от пари и перспективата карат инвеститора да търси акции за увеличаване на богатството си.Засега и 2 те ги няма . Ако смяташ, че акцията е подценена купувай ,но хоризонтът за излизане може да бъде далечен ) В момента нямам акции тук
                        Първоначално изпратено от BabaRada Разгледай мнение
                        Здравейте,
                        За първи път пиша във форум, но просто сега съм директно засегнат – преди няколко седмици закупих прилично количество акции на атерата. Не отговарям на последните коментари във форума, просто се опитвам да направя собствен анализ.
                        Прочетох почти целя форум от 2005 година насам, за да видя с какви настроения са „играчите” или поне на тези, коити се представят за такива. За съжаление видях прекалено много догадки и злободневни коментарчета, отколкото добри аналази. Не липсваха и излишните тъпи коментари. Видях също и няколко основни действащи лица, които очевидно имат опит и пари на БФБ, както и един участник, който упорито се опитва да ви набута да му продадете акциите евтино (Императора) – нищо лично, не те познавам, просто коментар.
                        Така, искам да споделя част от моите анализи. Не видях никой до момента да коментира прилично отчета или да обърне внимание на одиторско мнение, камо ли да направи някакво изявление. Някой обърна ли внимание на „обръщането на внимание” в одиторския доклад? Доста ясно е казано, справедливата стойност е далеч от тази която е в отчета – средната цена на зем. земя в отчета е 477 лв. Извинете ама такава стойност къде има? Дори баба ти Пенка в някое добричко село няма да продадене 2-та си декара наследство за такава цена. Още повече, че голяма част от земите им са много добра категория. Тези, които са от тоя край(Добрич, Варна и околията) съм сигурен, че ще ме подкрепят. Идеята ми е – има още много място за растежа на цената на акцията защото освен че П/Б не е достигнато, ами и има да се достига реалната цена на активите. Щото ако тръгне да се ликвидира – съвсем логични са някои коментари за цена от 3-4 лева. По мои изчисления, ако средната продажна цена си остане на около 900 лева – има около 124 мил. още към активите от разликите по земята. Съвсем спокойно може да добавим и имотите в регулация – гледам че са ги обезценили през 2011, но все пак.... При това количество на акциите - това е още 1.45 към цената!!! Не претендирам за точност, ако някой иска ще му кажа как съм изчислил. Данните са от отчета за 2011, естествено към момента се различават, но все пак продължават да купуват и продават. Колкото до хората, които говорят за агрофинанс – ивинявам се, ама заверен отчет от едноличен български одитор малко изкривява нещата. Ако бяха сериозни щяха да наемат някой от BIG 4, за да могат да привлекат и сериозни чуждестранни инвеститори. Не знам що анализирате нещо, за което при такива обстоятелства може изобщо да не е сигурно. В никакъв случай не подценявам институционалните инвеститори, ама нали се сещате, че те може би имат по-добър достъп до информация от нас…
                        Още нещо – ако се разровите за субсидиите, които се раздават на фермерите ще разберете, че за 2013 субсидиите се увеличават. Още нещо – реколтата в БГ (изключвам царевицата) тази година е най-добрата от 20 години насам. Сега някой ще каже, че това би довело до ниска цена – не. Ако сте обърнали внимание основната „житница” на Европа – Украйна, в Азия –Казахстан , е с кофти реколта. Всичко това означава,че БГ фермерите тая и следващата година ще се пръскат от пари и ще искат да купуват земя. Сами разбирате на къде бия.
                        Притеснения – кеша. Не мога да си обясня наличието на толкова много пари – 22% от текущите активи. Единствено мога да предполагам, че имат намерение да купуват част от земите на еларга? Ама като видях, че не са те купувачите, догадките ми увиснаха.
                        Не е препоръка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BabaRada Разгледай мнение
                          .... По мои изчисления, ако средната продажна цена си остане на около 900 лева – има около 124 мил. още към активите от разликите по земята.....
                          доста оптимистични цифри използваш в анализа и изчисленията
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Здравейте,
                            За първи път пиша във форум, но просто сега съм директно засегнат – преди няколко седмици закупих прилично количество акции на атерата. Не отговарям на последните коментари във форума, просто се опитвам да направя собствен анализ.
                            Прочетох почти целя форум от 2005 година насам, за да видя с какви настроения са „играчите” или поне на тези, коити се представят за такива. За съжаление видях прекалено много догадки и злободневни коментарчета, отколкото добри аналази. Не липсваха и излишните тъпи коментари. Видях също и няколко основни действащи лица, които очевидно имат опит и пари на БФБ, както и един участник, който упорито се опитва да ви набута да му продадете акциите евтино (Императора) – нищо лично, не те познавам, просто коментар.
                            Така, искам да споделя част от моите анализи. Не видях никой до момента да коментира прилично отчета или да обърне внимание на одиторско мнение, камо ли да направи някакво изявление. Някой обърна ли внимание на „обръщането на внимание” в одиторския доклад? Доста ясно е казано, справедливата стойност е далеч от тази която е в отчета – средната цена на зем. земя в отчета е 477 лв. Извинете ама такава стойност къде има? Дори баба ти Пенка в някое добричко село няма да продадене 2-та си декара наследство за такава цена. Още повече, че голяма част от земите им са много добра категория. Тези, които са от тоя край(Добрич, Варна и околията) съм сигурен, че ще ме подкрепят. Идеята ми е – има още много място за растежа на цената на акцията защото освен че П/Б не е достигнато, ами и има да се достига реалната цена на активите. Щото ако тръгне да се ликвидира – съвсем логични са някои коментари за цена от 3-4 лева. По мои изчисления, ако средната продажна цена си остане на около 900 лева – има около 124 мил. още към активите от разликите по земята. Съвсем спокойно може да добавим и имотите в регулация – гледам че са ги обезценили през 2011, но все пак.... При това количество на акциите - това е още 1.45 към цената!!! Не претендирам за точност, ако някой иска ще му кажа как съм изчислил. Данните са от отчета за 2011, естествено към момента се различават, но все пак продължават да купуват и продават. Колкото до хората, които говорят за агрофинанс – ивинявам се, ама заверен отчет от едноличен български одитор малко изкривява нещата. Ако бяха сериозни щяха да наемат някой от BIG 4, за да могат да привлекат и сериозни чуждестранни инвеститори. Не знам що анализирате нещо, за което при такива обстоятелства може изобщо да не е сигурно. В никакъв случай не подценявам институционалните инвеститори, ама нали се сещате, че те може би имат по-добър достъп до информация от нас…
                            Още нещо – ако се разровите за субсидиите, които се раздават на фермерите ще разберете, че за 2013 субсидиите се увеличават. Още нещо – реколтата в БГ (изключвам царевицата) тази година е най-добрата от 20 години насам. Сега някой ще каже, че това би довело до ниска цена – не. Ако сте обърнали внимание основната „житница” на Европа – Украйна, в Азия –Казахстан , е с кофти реколта. Всичко това означава,че БГ фермерите тая и следващата година ще се пръскат от пари и ще искат да купуват земя. Сами разбирате на къде бия.
                            Притеснения – кеша. Не мога да си обясня наличието на толкова много пари – 22% от текущите активи. Единствено мога да предполагам, че имат намерение да купуват част от земите на еларга? Ама като видях, че не са те купувачите, догадките ми увиснаха.
                            Не е препоръка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
                              1.50 тогава
                              Ще ти се.
                              И на мене де, даже малко по ниско, ма нък.
                              Ма на левче отгоре може и да ти пусна 10-20 декара след 10-ина месеца.

                              Както вървят нещата след реинвестиране на дивидента догодина вероятно ще падна до нивата на Агрото си.
                              Хеле пък Цецо ако реши да ликвидирва АФ-са ( дай боже ) - може и да докарам 1 Атерка по-евтинка по себестойност и от Хима сега.
                              Пу пу дано, та да изпълня фантазиите на Геко за Хим>Атера.
                              Иначе по пазарни няма как да стане по-малко от 1:2(3)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Maлко е
                                1.50 тогава
                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X