IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
    Глупости на търкалета, дали ще ликвидираш като ЕЛАРГ или ще разпродадеш всичко и ще го раздадеш във вид на дивиденти, си е все тая. Аз нямам нищо против 5 години подред да вземам по 40ст, а после акциите да струват ... 50-60 стотинки!
    Приятелю, както си го написал излиза че за 5 г. ще изкараш от тази акция по 2,50-2,60 на брой. Или това прави по-малко от 10% средно-годишна доходност. Не мисля че би бил доволен на подобен резултат - близък до лихвата по депозитите. Осебенно пък ако в някъв момент през тия 5 г. БФБ вземе че най-сетне потегли нагоре

    Коментар


    • Aдванс Терафонд

      Колеги от Форума,
      Не би трябвало да се счита, че условията през новия програмен период 2014 - 2020 на Общата селскостопанска политика (ОСП) ще бъдат такива, кавито са сега до края на 2013 год. Арендаторите с размер над 10 хил. дка няма да получават преки плащания, тези с размери надолу съшо ще бъдат с намалени субсидии. А те са които понастоящем дърпат цената на земята нагоре - КУПУВАТ ЗДРАВО. Но няма да бъде вечно така, уверен съм!

      След 2014 год, все по-голяма част от парите на ЕС по Ос 1 на ОСП ще зависят от т.нар. кръстосано съответствие и екология, все повече ще се насочват към зеленчуци и трайни насаждения. Възможно е търсенето на земя след 2014 год. да не бъде такова както сега. Предвид на горното, за мен политиката на Адванс Терафонд е правилна и балансирана.

      Професор (Агромениджмънт и проекти)
      Имам доволно акции, не препоръчвам нищо, давам мнение!

      Коментар


      • Според мен преигравате и предвид резултатите на компанията (особено пък на общото цяло) намирате повече кусури отколкото би трябвало.

        Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
        Защо бързат да продават огромно количество земя?
        Това е въпроса.
        Ами предлагам ти да отидеш на някоя от регулярните 2 пъти годишно срещи с мениджмънта и да питаш каквото те интересува, ще ти отговорят. Ако пак не си съгласен ще обяснят тяхната гледна точка, а вече ако не си съгласен с мениджмънта ... ясно.

        Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
        Ако фонд мениджърите наистина гледат дългосрочно да развиват АТЕРАТА, правилната стратегия е покупките и продажбите да са приблизително равни поне на годишна база. Примерно продават 10% от земята и купуват подобно количество.
        Иначе това няма как да стане, щото в момента продават на 900 земя купена на 300 и са задължени да разпределят 90% от печалбата и грубо казано им остават 300 за инвестиране. Сега пазаруват на 600 (печалбата от 600 до 900 си е 50% и смятам че е повече от добре, но не могат да продават и да купуват все пак същата земя, а продават вече окрупнена) и съответно с 300 лв, могат да купят половин декар. Разбираш ли защо не могат да продават едно количество и да купуват същото!

        Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Или да купуват земя или да намалят капитала и да раздават кеша. Сами ще си купуваме реална земя ако трябва, но това задържане на кеш и на мен определено на ми харесва!
        А кеша не е чак толкова много, според отчета от днес имат инвестиционни имоти 152 млн лв, вземания 9.7 млн лв и кеш 41 млн лв, от този кеш имат задължение вече грубо около 15 млн да дадат като дивидент след точно една година. Тогава свободния кеш излиза че е около 25млн лв от активи 203 млн лв - 12% кеш не мисля че е чак толкова много, ще купуват ама е хубаво и сравнително евтино да купуват а не утре да ги набият тия пари на 800 лв че вие да сте доволни.

        Айде хубав уикенд!

        Коментар


        • Или да купуват земя или да намалят капитала и да раздават кеша. Сами ще си купуваме реална земя ако трябва, но това задържане на кеш и на мен определено на ми харесва!
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Абсолютно си прав. И рентите също ще растат.

            Само не разбирам защо тогава си противоречиш и за тебе е глупости на търкалета това което каза 77.
            Нали за да комасираш трябва да има какво

            Всички се радваме на голям дивидент.
            Ама изглежда че както са тръгнали настина до 2 години може да станат Еларг 2
            Като стане, стане, какво им е лошото на Еларгци сега? Вземаш си парите, ако се случи това и мислиш оттам насетне. Нито Адванс, нито някой от нас сме вечни! Пък може и да има някой Дънкан Маклауд измежду нас ... знае ли човек

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
              Бизнесът с комасиране на земеделска земя, ще бъде още доста години печеливш! Държавата, очевидно не иска да бъде конкуренция на АДВАНС!
              Абсолютно си прав. И рентите също ще растат.

              Само не разбирам защо тогава си противоречиш и за тебе е глупости на търкалета това което каза 77.
              Нали за да комасираш трябва да има какво

              Всички се радваме на голям дивидент.
              Ама изглежда че както са тръгнали настина до 2 години може да станат Еларг 2

              Коментар


              • Просто стискам палци да могат да купуват земя на дребно, на 600, после на 650, после на 700, 750 но все под 900
                И не е вярно че не купуват, последния месец са купили към 4300 дка
                Цената на земята бавно си пъпли нагоре с някакъв темп и това неминуемо ще се отразява на цената на акцията.
                Който иска бързи печалби може да си продава акциите.
                Ако фонд мениджърите наистина гледат дългосрочно да развиват АТЕРАТА, правилната стратегия е покупките и продажбите да са приблизително равни поне на годишна база. Примерно продават 10% от земята и купуват подобно количество.
                Последните две години покупките са просто смешни на фона на продажбите.
                Защо бързат да продават огромно количество земя?
                Това е въпроса.
                Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                Коментар


                • Бизнесът с комасиране на земеделска земя, ще бъде още доста години печеливш! Държавата, очевидно не иска да бъде конкуренция на АДВАНС!

                  Коментар


                  • 77, донякъде си прав, до едно време и аз бях на това мнение, но вече не съм. Теб ако те бяха питали преди 2 години дали си ок да продават земята да кажем 2015 на 900 сигурно щеше да си доволен. Само че те могат още сега да ги продават и при това да купуват разпокъсани парчета на 600, ами това е супер добър бизнес, когато имаш добре изградена мрежа от дилъри и имаш еспертизата къде и коя е добрата земеделска земя. Просто стискам палци да могат да купуват земя на дребно, на 600, после на 650, после на 700, 750 но все под 900
                    И не е вярно че не купуват, последния месец са купили към 4300 дка, когато купуваш на дребно това хич не е малко при среден размер на парцела от 5 дка, че то това са си 860 сделки по покупко-продажба за 1 месец.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                      Глупости на търкалета, дали ще ликвидираш като ЕЛАРГ или ще разпродадеш всичко и ще го раздадеш във вид на дивиденти, си е все тая. Аз нямам нищо против 5 години подред да вземам по 40ст, а после акциите да струват ... 50-60 стотинки!
                      По принцип при ликвидация по-лесно се разпределя кеш ......пък и по-бързо.....

                      Коментар


                      • Визирах, че е лоша новина за дългосрочните инвеститори с хоризонт 5-10 и повече години. Явно не сте те от тях.
                        Щом са глупости за Вас, радвайте се и удряйте задника в тавана, ама по полека та да не го натъртите.
                        Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
                          Това не е добра новина за всеки дългосрочен инвеститор който има мислеща глава на раменете.
                          Разпродажби, разпродажби..... докога?
                          А покупки?
                          Още няколко години разпродажби с такива темпове, без реципрочни покупки и от инвестиционния портфейл на фонда няма да остане нищо.
                          Тогава цената на акцията и може да я видим и доста под номинал.
                          Само мнение.
                          Имам.
                          Глупости на търкалета, дали ще ликвидираш като ЕЛАРГ или ще разпродадеш всичко и ще го раздадеш във вид на дивиденти, си е все тая. Аз нямам нищо против 5 години подред да вземам по 40ст, а после акциите да струват ... 50-60 стотинки!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
                            Това не е добра новина за всеки дългосрочен инвеститор който има мислеща глава на раменете.
                            Разпродажби, разпродажби..... докога?
                            А покупки?
                            Още няколко години разпродажби с такива темпове, без реципрочни покупки и от инвестиционния портфейл на фонда няма да остане нищо.
                            Тогава цената на акцията и може да я видим и доста под номинал.
                            Само мнение.
                            Имам.
                            Е т'ва си е пълна глупост за бисерите....Ми нали като разпродават и не купуват нова земя им се увеличава кеша бе....Да не забравяме,че колкото и да са добри ...просто маржа между продадена и новозакуупена земя намаля.Малките собственици,които продават по 20-30 декара вече и те искат пари.

                            Така,че си мисля някои неща за тази позиция....Не е препоръка

                            Коментар


                            • Адванс Терафонд АДСИЦ е сключил предварителни договори за продажба на още 35 495 дка земеделска земя през първото полугодие, показва отчетът му, публикуван чрез БФБ-София. Текущо те се водят в баланса на дружеството срещу 17,8 млн. лв. или 502 лв./дка.
                              Това не е добра новина за всеки дългосрочен инвеститор който има мислеща глава на раменете.
                              Разпродажби, разпродажби..... докога?
                              А покупки?
                              Още няколко години разпродажби с такива темпове, без реципрочни покупки и от инвестиционния портфейл на фонда няма да остане нищо.
                              Тогава цената на акцията и може да я видим и доста под номинал.
                              Само мнение.
                              Имам.
                              Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                                Ми граби бе .......прави репа ,ипотекирай имоти....и граби пари оставени на масата
                                На максимума съм в това отношение ... Затова казвам, че е голямо безпаричието

                                Коментар

                                Working...
                                X