IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Уауууу!!!
    Като ужилени скачате някой като се опитва да ви събуди от розовите сънища.
    Да уточня. Имам. Харесвам. Но:
    Тенденцията е да продават големи проценти земя от портфейла си без прилични реципрочни покупки. Така и този фонд ще падне в кереча.
    Земята с колко е намаляла - с около 7-8% от началото на годината.
    Нещо със сметките не си добре. Смятай пак.
    До юни продадени 28Т, купени 17Т. Дотук -11Т.
    Сключени договори за продажба на още 35Т.
    Дотук тази година -46Т.
    А сега си сметни с колко процента им намаля земята тая година.
    Моите скромни сметки показват че сега цената на земята измерена през цената на акциите на Терафонда е 450 лв/дка.
    Скромни са ти сметките. Всъщност ако се вземат всички налични данни при цена 2лв./акция и се направят някой допускания земята измерена през цената на акциите е в диапазона 510 - 530 лв/дка. С покачването на цената на акцията се покачва доста бързо и цената на земята измерена през цената на акциите.
    При 2.50 цена на акция, без да продават повече земя от портфейла си цената на земята измерена през цената на акциите отива над 650 лева/декар.
    То по-добре да си купи човек реална земя при това положение.
    Това че са продали земи на 900лв/дек. средно, не значи че всичката им стока е с подобна цена.
    Големия въпрос е колко е реалната стойност на земите в портфейла им според една коректна оценка.
    Видяхме при ЕЛАРГ оценките. Тук съм съгласен да е 30% повече, но това са само предположения и никой от нас не може да сметне с голяма точност .
    Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Моите скромни сметки показват че сега цената на земята измерена през цената на акциите на Терафонда е 450 лв/дка. Това е балон, ами добре

      Че акциите могат да ходят нагоре и надолу това е ясно, няма спор, но тази цена е оправдана на 100% и да се приказва че е балон е абсурдно. Дори Еларг дето схемата беше далеч от най-добрата си продават на средна 500, без да говорим за качество, мениджмънт и т.н.
      Туй до 2.80 - 3.00 лева не смятам изобщо да го мисля. Нататък ще видим...

      Коментар


      • Цената щяла да тръгне към НОМИНАЛА каза!!! Ти от къде ги смучеш тея приказки!!! Айде дай обективни причини. Земята с колко е намаляла - с около 7-8% от началото на годината. Е, и? Кога няма да остане много за продаване? Еми, те ако продадат всичката земя ще ликвидират. И тогава счетоводната стойност на акция, ако въобще си си направил труда да погледнеш малко цифри, ще разбереш, че не е реална. Много ясно одиторите са казали, че се различава. И ако сметнеш малко ще видиш, че по пазарни цени земята е доста по-висока като стойност - демек и счетоводната стойност ще нарастне. Аре, не пишете глупости...

        Коментар


        • Моите скромни сметки показват че сега цената на земята измерена през цената на акциите на Терафонда е 450 лв/дка. Това е балон, ами добре

          Че акциите могат да ходят нагоре и надолу това е ясно, няма спор, но тази цена е оправдана на 100% и да се приказва че е балон е абсурдно. Дори Еларг дето схемата беше далеч от най-добрата си продават на средна 500, без да говорим за качество, мениджмънт и т.н.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение

            Продажбите сега са лесни, ама скоро няма да е останало много за продаване и цената на акцията ще трябва да тръгне към номинала щото при тея два лева P/B ще си покаже носа над единицата и като няма какво да се продава ...
            Това беше забавно. Много забавно.

            Коментар


            • P/B 0.87, дивидентна доходност >12% спрямо сегашните нива. Другата година се очертава повече дори. ФФ 60%, кеш 50 милки, дългове - йок.

              Мноооого розово бе.
              Що ли цената не гони 3 лева???
              Покупките куцат отвсякъде.
              Продажбите сега са лесни, ама скоро няма да е останало много за продаване и цената на акцията ще трябва да тръгне към номинала щото при тея два лева P/B ще си покаже носа над единицата и като няма какво да се продава дивидентната доходност ще е около 3%.
              Фундамента е "железен"
              Съгласен съм с кавичките.
              Щеше да е железен ако не им намаляваше толкова бързо земицата.
              Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

              Коментар


              • Изобщо не се вързвам. Аз за това си и инвестирах парите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                  Бабо Радо, че е балон казват само тези дето НЕ са си купил. Няма какво да се връзваш, на празни приказки !
                  За Всички притежатели на хартиите, това е ракета, не е балон
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BabaRada Разгледай мнение
                    Който си мисли, че е балон поне да се обоснове - пак само догадки. Моите размисли се доказаха доста бързо (за справка - първия ми евър коментар във форум преди около 2 седмици)...
                    Бабо Радо, че е балон казват само тези дето НЕ са си купил. Няма какво да се връзваш, на празни приказки !

                    Коментар


                    • Който си мисли, че е балон поне да се обоснове - пак само догадки. Моите размисли се доказаха доста бързо (за справка - първия ми евър коментар във форум преди около 2 седмици)...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        съгласен!
                        аз влязах с малко и излязах около 1,5лв
                        ама чак 2лева!!!
                        P/B 0.87, дивидентна доходност >12% спрямо сегашните нива. Другата година се очертава повече дори. ФФ 60%, кеш 50 милки, дългове - йок. Мажо не е "настъпвал котето по опашката", засега. Фундамента е "железен".Риска малък. Тренда - Ъп.
                        Бе нека да си е балон.
                        Бая се чудех, ма днеска все пак разкарах почти половината си агро на +48% и печалбата немедленно поевтини атерките ми с 9 стотинки. Вече са 60% от портфейла.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          На инвестиралите - честито - да - ама на тия до 1.8 - 1.9.

                          За останалите - търсете си други АДСИЦ-и - тоя стана балон.
                          съгласен!
                          аз влязах с малко и излязах около 1,5лв
                          ама чак 2лева!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            На инвестиралите - честито - да - ама на тия до 1.8 - 1.9.

                            За останалите - търсете си други АДСИЦ-и - тоя стана балон.
                            Споделям ти вижданията тук, Импе.
                            Не е препоръка
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Адванс Терафонд

                              Г-н Императоре, 2,50 лв. е (мисля) счетоводната стойност на земята, а тя е нещо реално, поне до средата на 2014 год.
                              Имам акции 20 % от портфейла, не препоръчвам покупка / продажба на акцията.
                              Поздрави!
                              Професор (аграрна икономика и проекти)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                На инвестиралите - честито - да - ама на тия до 1.8 - 1.9.

                                За останалите - търсете си други АДСИЦ-и - тоя стана балон.
                                Импе, преди 2.50-3,00 ... никакъв балон не е! Недей обърква хората !

                                Коментар

                                Working...
                                X