IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
    Когато множество хора започнат да говорят, че актив, който за две години се е качил 4 пъти ще върви само нагоре ме обхващат едни съмнения....
    Всеки си решава, аз виждам покачване около 2 пъти за 5 години / средна цена на земята/. Но пък от друга страна гледам и това :

    http://static.seekingalpha.com/uploa...sheet_5.25.jpg

    Не бих държал парите си в пари, хартията все още е много по-евтина от златото или земята ... и бързо се печата на нея !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
      Така си е, въобще не е ясно дали цената на земята в злато ще падне или ще расте. Друга е темата срещу FIAT харийките
      Когато множество хора започнат да говорят, че актив, който за две години се е качил 4 пъти ще върви само нагоре ме обхващат едни съмнения....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение
        изобщо не е ясно, но щом си решил ...
        Така си е, въобще не е ясно дали цената на земята в злато ще падне или ще расте. Друга е темата срещу FIAT харийките

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
          А след ФЕД снощи стана ясно, че няма да има падащи цени на земя, злато или петрол следващите N - години.
          изобщо не е ясно, но щом си решил ...
          търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
            И все пак са единствените БГ акции с ръст за годината! А след ФЕД снощи стана ясно, че няма да има падащи цени на земя, злато или петрол следващите N - години.
            +1

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
              Последните 2-3 седмици Атерата и Еларг нещо загубиха инерция, паднаха цени, паднаха обороти.
              И все пак са единствените БГ акции с ръст за годината! А след ФЕД снощи стана ясно, че няма да има падащи цени на земя, злато или петрол следващите N - години.

              Коментар


              • Последните 2-3 седмици Атерата и Еларг нещо загубиха инерция, паднаха цени, паднаха обороти.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Професоре, вие наистина не разбирате как се използват практически тези анкети. Никой с акъла си не се интересува от средната стойност. Важно е самото разпределение. В хипотетечния случай който сте дали за пример, например, ще означава че цената на софарма ще е силно волатилна за този период, като може да се очакват движения в рейнджа на прогнозата. което пък означава че човек е хубаво да купува между 2,5-2,7 и да продава над 3,2. но не и да купува на 3,2 или да продава на 2,5
                  Професорът съвсем добре разбира, ама на теб не ти стига акъла. Той ти каза, че просто нищо за цената няма смисъл да се казва.
                  Не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                    Аткетата е затворена вече. Очакваната средна цена след една година на Атера от попълнилите анкетата е 2.187 лева, като се очаква да се разпредели средно 0,3149 лева дивидент за 2012 година.

                    Другите данни са на адрес - Адванс Тера 2Q 2012
                    Настоящата анкета е направена сред търгувалите и интересуващите се от български акции и не е препоръка за покупко продажба на акции.
                    Atera 2.18 - 80% profit 2013.
                    Not bad !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                      Господа,

                      Тръгнах без хули, а само с мнение за строгост на тълкуването на резултатите, докъде стигнахте да ме обвинявате, че отричам инициативата на "Голямата Мечка".

                      ПРИКАНВАМ при подобни инициативи:
                      (1) да се прави някакъв филтър на входа на анкетата, за да има качествено мнение и да се намали разсейването на резултатите;
                      (2) все пак да се увеличи броят анкетирани в бъдещи проучвания.

                      Ще ми се да Ви питам, колко изкарахте досега ... Аз съм на борсата от Пролетта на 1998 год. Работил съм с: Любо Леков, Атанас Видев, Христо Дурев, ...

                      Професорът!
                      Професоре, имам 1 въпрос:
                      Кое е по-хубаво според теб - да има такава анкета /с всичките и според теб недостатъци/ или да няма, като във втория вариант във форума да се говори само кой колко милиарда акции има при ръст и на колко продал при спад?

                      Коментар


                      • Професоре,
                        точки 1 и 2 взаимно се изключват. Слагането на филтър подобряващ качеството на отговорите намаля количеството на отговорите, докато привличането на масово участие от не напълно свързани участници с капиталовия пазар намаля качеството на отговорите.

                        По отношение на разсейката на резултатите, поне на мен ми е трудно предварително да оценя в какъв диапазон ще бъдат отговорите преди да съм ги видял. А правенето на повторна анкета с леко изменени въпроси и отговори сред сравнително ограничена аудитория е лукс, които не мога да си позволя.

                        На последния въпрос - всички които пишат тук купуват по дъната и продават по върховете- сам говориш за достоверност на резултатите, а питаш за цифров и конкретен отговор в анонимен форум. Търгувам с български акции от повече време но това не винаги ми е помагало че имам повече история зад гърба си...
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Анкета_Тера Фонд

                          Господа,

                          Тръгнах без хули, а само с мнение за строгост на тълкуването на резултатите, докъде стигнахте да ме обвинявате, че отричам инициативата на "Голямата Мечка".

                          ПРИКАНВАМ при подобни инициативи:
                          (1) да се прави някакъв филтър на входа на анкетата, за да има качествено мнение и да се намали разсейването на резултатите;
                          (2) все пак да се увеличи броят анкетирани в бъдещи проучвания.

                          Ще ми се да Ви питам, колко изкарахте досега ... Аз съм на борсата от Пролетта на 1998 год. Работил съм с: Любо Леков, Атанас Видев, Христо Дурев, ...

                          Професорът!

                          Коментар


                          • Иво Орозов

                            Принципно не публикувам броя на участниците, за да не увеличавам броя на желаещите да манипулират резултатите от анкетите. Данните минават обработка при съмнение за такива гласувания.
                            По лични наблюдения - броят на участниците е силно зависим от това къде се намира линка на анкетата в съответната тема - ако е в първите 4-5 поста от горе на долу - анкетата се попълва иначе попълването спира.
                            Методът с лични съобщения към най - активните никове които прилагах преди и ще правя вече само веднъж годишно, е по-точен но значително по трудоемък за мен.


                            Професорът

                            Имам специално уточнение, че анкетата няма учебникарската статистическа валидност - цитат

                            Настоящата анкета е направена сред търгувалите и интересуващите се от български акции и не е препоръка за покупко продажба на акции.


                            тоест анкета е изкривена още при попълването, защото са питани само хора които ги интересуват акциите на Атера в случая, отделно са питани само във форума на ИнвесторБГ.

                            По въпроса за минимален обем за валидност на анкетата - Цитат от пост на Професора...за необходимият обем на извадката е поне 386 анкетирани.
                            Професоре, ако имаше от този порядък хора които да се интересуват от български акции, аз нямаше да имам време за правене на анкети, а щях да търгувам
                            И не забравяите българската поговорка за коня и зъбите...


                            Приемам конструктивни предложения за подобрения и други анкети. Благодаря на всички, които участват и оценяват позитивно резултата от труда ми!
                            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                            Коментар


                            • Биг Беар е един сред малцината /да не кажа единственият/, който се мъчи да прави нещо градивно в тези форуми и веднага се намират хора да не харесват това. Няма значение колко е правилна математически, статистически и т.н. тази анкета, след като никой друг нищо не прави!!! Ще посъветвам Професора да направи по-добро и качествено проучване и тогава да плюе по това. За мен всеки човек, отхвърлящ дадена алтернатива е задължен да представи по-добра /или поне по-добра в неговите си очи/. Тук аз нищо такова не виждам.

                              Коментар


                              • Професоре, вие наистина не разбирате как се използват практически тези анкети. Никой с акъла си не се интересува от средната стойност. Важно е самото разпределение. В хипотетечния случай който сте дали за пример, например, ще означава че цената на софарма ще е силно волатилна за този период, като може да се очакват движения в рейнджа на прогнозата. което пък означава че човек е хубаво да купува между 2,5-2,7 и да продава над 3,2. но не и да купува на 3,2 или да продава на 2,5

                                Коментар

                                Working...
                                X