IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
    Защо за година-две цената на земята се удвои и съответно скочиха дивидентите и цените на АДСИЦ-ите?
    Ми така е, взаимосвързани са.
    И така както скочиха за година -2 мощно зърнените храни и земята така и може да има и корекция с 30% да кажем в близко време. Може би и за това продават сега усилено. После пък ще купуват като му дойде времето. Дано.
    Но дългосрочния тренд и на двете е само нагоре и поне за мене с много по добри темпове в сравнение със златото да кажем. 4-5 годинки след евентуална корекция очаквам нов дабъл.
    Но аз не съм за спекулата в тази акция ( макар че и за това е добра) , а дългосрочен, докато фонда съществува.
    В тоя смисъл го казах че не ме интересува дали арендатора ще пострада другата година от ниски цени на зърното или градушка. Да си е застраховал реколтата вместо да си купува яхта.
    Мене ме интересува да си ми прибират редовно рентата от тях хората на Атера.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Е не разбирам какво би трябвало да ме интересуват флуктуациите на зърнения пазар...
      Защо за година-две цената на земята се удвои и съответно скочиха дивидентите и цените на АДСИЦ-ите?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        Незнам какво да ти отговоря, защото си много убедителен в материя, която не може да се прогнозира толкова точно.
        Средните ми разходи за декар земя с разходите по прехвърляне са около 180лв. Не съм имал никога проблеми с арендатори.
        Основната дейност на този фонд е отдаването на земя под аренда. От тази дейност обаче те не могат да ти предложат дивидент в настоящия размер.
        Препродаването на земя няма да продължи много. Настоящия бум с врътките на фондовете стана възможно поради количествените им натрупвания през годините от създаването на фондовете до момента. В предходните години те не плащаха същите пари на акционерите си. Едва ли ще плащат същото в следващите години.
        Моето виждане е, че сметките ти не са точни. Въобще нямаш представа как ще се движи зърненият пазар догодина, още повече в следващите години.
        успех
        Е не разбирам какво би трябвало да ме интересуват флуктуациите на зърнения пазар. Нагоре надолу като всяка борсова стока. Не съм арендатор, а арендодател, а дотациите от ЕС си пристигат всяка година.
        Мен ме интересува рентата само от догодина нататък която по мои сметки би трябвало да ми осигури поне 9ст,на акция, респективно 10% доход.
        Оттам нататък каквото има отгоре - берекет да е.

        Коментар


        • Незнам какво да ти отговоря, защото си много убедителен в материя, която не може да се прогнозира толкова точно.
          Средните ми разходи за декар земя с разходите по прехвърляне са около 180лв. Не съм имал никога проблеми с арендатори.
          Основната дейност на този фонд е отдаването на земя под аренда. От тази дейност обаче те не могат да ти предложат дивидент в настоящия размер.
          Препродаването на земя няма да продължи много. Настоящия бум с врътките на фондовете стана възможно поради количествените им натрупвания през годините от създаването на фондовете до момента. В предходните години те не плащаха същите пари на акционерите си. Едва ли ще плащат същото в следващите години.
          Моето виждане е, че сметките ти не са точни. Въобще нямаш представа как ще се движи зърненият пазар догодина, още повече в следващите години.
          успех

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            браво бе, сега ли чак се сетихме какво става в тази схема??????
            ако имаше повече пари тук отколкото сам да имам земя отдавна щях да съм накупил доста акции тук......., ама не съм и се радвам, че през 2004г така прецених
            Браво градски,умен си бил, правилно си преценил 2004 да си купиш земички.
            А ний сме бляли в това време, мдааа
            Само че основателите на този фонд също са били достатъчно прозорливи като тебе и са направили същото тогава, само че в доста по големи мащаби.
            Това дава възможност на такива като мен осъзнали грешката си да я поправят донякъде, един вид да се върнат назад във времето
            Макар и от 1 година само на БФБ от Януари влязох мощно в тази акция и вече съм с 200дка, които до годинка време ще останат 100 при цена 0.90 на акция.
            Сам може да си сметнеш колко ще ми излезе реално декара
            След което ще си получавам всяка година 10% рента. Ти вземаш ли ги ?
            Или колко главоболия си имал с арендатори за рента (ако нямаш си късметлия) или колко такси/данъци би платил при реална покупка/продажба на земя ?
            Пък ако фонда след време тръгне по пътя на Еларг - печалбата ми ще е поне тройна.
            А Мастъра нека да си трепери над депозитчетата колко лихва ще му вземат или накъде аджеба ще поеме златото
            Мдааа, харесвам БФБ-то и всички борси по земните кълбета.
            Просто човек трябва да си прави добре сметката
            Затова си оставам оптимист ако ще и още 10 години да продължава тая криза.

            Коментар


            • Тоя въпрос с високите такси и комисионни помня преди месеци е ставало дума тука.
              Не знам дали са го обсъждали на ОСА-та, ма наистина са си високи. Почти 10ст на акция са изяли тая година. То верно че голяма жътва падна 70К дка и много добри маржове реализираха, ма за мене не е малко медеца дето си грабят от кацата.
              Поне има и за нас достатъчно за разлика от повечето т.н. блу чипс на БФБ.
              Хубаво е да се повдигне въпроса на следващото събрание !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                п.с. Сега осъзнах още нещо, Обслужващото дружество взима от вас повече от колкото си докарвате от рентата на 222 000 декара!!!
                Ами замислете се кой кого обслужва тогава те вас или вие тях!!!

                браво бе, сега ли чак се сетихме какво става в тази схема??????
                ако имаше повече пари тук отколкото сам да имам земя отдавна щях да съм накупил доста акции тук......., ама не съм и се радвам, че през 2004г така прецених

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  То вярно, че като всички сте много екзалтирани от печалбата не виждате дребните камъчета, ама:
                  "Печалбата за деветмесечието е 22,95 млн. лв., като се увеличава с 69% на годишна база."

                  РАЗХОДИ ЗА КОМИСИОННИ 1,8млн.
                  РАЗХОДИ ЗА ОБСЛУЖВАЩОТО ДРУЖЕСТВО 6,13млн.
                  Машалла при толкова разходи дано ги има след 5години!!!
                  п.с. Сега осъзнах още нещо, Обслужващото дружество взима от вас повече от колкото си докарвате от рентата на 222 000 декара!!!
                  Ами замислете се кой кого обслужва тогава те вас или вие тях!!!

                  Коментар


                  • То вярно, че като всички сте много екзалтирани от печалбата не виждате дребните камъчета, ама:
                    "Печалбата за деветмесечието е 22,95 млн. лв., като се увеличава с 69% на годишна база."

                    РАЗХОДИ ЗА КОМИСИОННИ 1,8млн.
                    РАЗХОДИ ЗА ОБСЛУЖВАЩОТО ДРУЖЕСТВО 6,13млн.
                    Машалла при толкова разходи дано ги има след 5години!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                      То наистина доскоро Агрофинанс си вървеше на 3-4% дивидентна доходност та може и атерата да удържи примерно 2-2.10 след едни 50 стотинки дивидент дори и да не продават повече. Ма кат ги гледам щом не купуват ще продават но на тия нива еларга изглежда по-добре стига да не оплескат нещо накрая. Не е препоръка
                      Ми то само от акумулирания кеш тази година и следващите 2 ренти се очертават 3 поредни години по 35 стотинки средно.
                      Ако няма да купуват да си ни ги дават. Никак няма се разсърдя
                      Ма добре е да спрат с тия продажби вече.

                      Коментар


                      • То наистина доскоро Агрофинанс си вървеше на 3-4% дивидентна доходност та може и атерата да удържи примерно 2-2.10 след едни 50 стотинки дивидент дори и да не продават повече. Ма кат ги гледам щом не купуват ще продават но на тия нива еларга изглежда по-добре стига да не оплескат нещо накрая. Не е препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                          Предния пък кат стигнахме 2.10 пак беше голяма радост пък после виж какво стана По-кротко
                          Да ама този път го задминахме 2,10 лв за парче, така че според мен следва да се порадваме малко на ралито ..... следваща спирка 2,50 .... за тези които са закаснели ...

                          Без препоръки !! Само размисли и страсти

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                            Предния пък кат стигнахме 2.10 пак беше голяма радост пък после виж какво стана По-кротко
                            Тъй тъй, важното е другата година на финала да ги надбягаме.
                            Пък ако ще пак да върнат до 2 лева преди Коледа - никак не е лошо даже.
                            Аз съм се затъкнал до дупка, ма то лакомията край няма...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                              Предния пък кат стигнахме 2.10 пак беше голяма радост пък после виж какво стана По-кротко
                              Нищо страшно не стана. Корекция от 15 стинки. Голям праз. По-лошо може да стане догодина по това време, ако продадат още 70 000 дка, както тази година. Тогава какво ще подпира цената не знам. Дано не следват същата политика и през 2013. А през това време ще си хапнем тлъсто дивидентче.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Туканка май дадохме здрава газ и вече гледам задминахме Еларгчето като пътна гара
                                Предния пък кат стигнахме 2.10 пак беше голяма радост пък после виж какво стана По-кротко

                                Коментар

                                Working...
                                X