IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    ами избори идват - търси финансиране за партията
    Ама чак пък да разпродава навсякъде - сигурно има нещо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
      Импето навлиза мощно тук, може би знае нещо
      ами избори идват - търси финансиране за партията

      Коментар


      • Импето навлиза мощно тук, може би знае нещо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          А ти пък защо не броиш лихвите от кеша над 45 милки който ще им остане след дивидента ?
          Ами да ги броим. Средногодишното им салдо едва ли е над 50 милиона. Ако тези пари са на разположение за инвестиции, т.е. на безсрочен влог, лихвите не надхвърлят 2 милки. Хайде да ги сложим 3, щото съм готин и сигурно има и срочни. Като сложим и рентата, да кажем, че минаваме 10 милки с малко. Имаме 85 милиона акции. Като сложиш разходите и таксите няма как да минем 7 ст'инки на акция. Недей си криви душата.
          Иначе съм съгласен с теб. Дано за този кеш бъде намерен начин да се инвестира, а не да стои като банкови депозити.

          Коментар


          • Мен ми се чини по-удачно да си зема капиталовата печалба дотук и отивам в еларг на 2.20 като плащам данък само на разликата 2.20-2.50 отколкото тук да вися до дивидента, да платя данък на 50 стинки дивидент примерно, а после акцията да струва 2-2.10. Да видим дали ще задържи тия цени де То за продажбите се знае от юли месец, всеки месец ги гледахме и сега щот продават още 6500 дайте 10-12% нагоре за 15 дена, ми не върви Евентуално да са продали повече и затуй да купуват па ние да разберем след 15-ти не е препоръка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
              А според теб обслужващото дружество не взема ли малко скъпо?
              Вече го казах вчера. Скъпо е и трябва да се направи опит за редуциране.. Но от наша страна винаги ще изглежда скъпо.
              Той и професора взема двойно/тройно спрямо току що завършилия доктор, ма риска за неправилна диагноза и здравето ти е различен, нали...

              Да не казвам че на БФБ-то е пълно с такива "професори" дето си морят пациентите.
              Даже има отделна класация за тях.
              Тука не е така.
              Last edited by pipbel; 05.11.2012, 22:08.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                А ти пък защо не броиш лихвите от кеша над 45 милки който ще им остане след дивидента ? Май танто за кукуригу става. Няма какво да го мислим финансирането на дружеството.
                Силно се надявам тези пари да се ползват след време при охлаждане на пазара за нови 80-100 хиляди декара. Така би било по профитно, отколкото да дойде като дивидент при нас следващите години. Бизнес модела си е супер и работи ОК повече от 7 години, дългосрочния тренд на фундамента е ясен - не виждам причина да не го направят.
                Затова съм мнооого дълъг тука. След 5-6 години тази акция ще струва 5-6 лева.

                Пенко - да те питам и аз нещо ?
                Ако можеше да се върнеш 2 години назад, ноември 2010 би ли си купил Атери на 1.10 знаейки че дивидента ще е само 5 стотинки ?

                Колко струва 1 акция не е само дивиденти и разни %-ти, но включва и доверие, отношение към акционерите, професионализъм, перспективи, задлъжнялост и доста други все такива ми ти още фактори и критерии.
                А това че и спекуланти влизат тука сега надявайки се на скорошна ликвидация и да направят едни бързи 50% отгоре си е отделен въпрос...
                А според теб обслужващото дружество не взема ли малко скъпо?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                  Цъ, по-малко е. Броиш само приходите, ама без да смяташ разходите, за да го изкараш толкова. Не е много коректна тази сметка.
                  А ти пък защо не броиш лихвите от кеша над 45 милки който ще им остане след дивидента ? Май танто за кукуригу става. Няма какво да го мислим финансирането на дружеството.
                  Силно се надявам тези пари да се ползват след време при охлаждане на пазара за нови 80-100 хиляди декара. Така би било по профитно, отколкото да дойде като дивидент при нас следващите години. Бизнес модела си е супер и работи ОК повече от 7 години, дългосрочния тренд на фундамента е ясен - не виждам причина да не го направят.
                  Затова съм мнооого дълъг тука. След 5-6 години тази акция ще струва 5-6 лева.

                  Пенко - да те питам и аз нещо ?
                  Ако можеше да се върнеш 2 години назад, ноември 2010 би ли си купил Атери на 1.10 знаейки че дивидента ще е само 5 стотинки ?

                  Колко струва 1 акция не е само дивиденти и разни %-ти, но включва и доверие, отношение към акционерите, професионализъм, перспективи, задлъжнялост и доста други все такива ми ти още фактори и критерии.
                  А това че и спекуланти влизат тука сега надявайки се на скорошна ликвидация и да направят едни бързи 50% отгоре си е отделен въпрос...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    кое е управляващото дружество тук? и кой го контролира него?
                    това риторичен въпрос ли е?

                    Коментар


                    • кое е управляващото дружество тук? и кой го контролира него?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                        Ми една купчина на БФБ не дават никакъв дивидент. Те колко трябва да струват, следвайки тази логика?
                        Вярно - кой купува такива? Аз май в моментът нямам нито една не снасяща дивидент акция. След днешните ми врътки, общата ми дивидентна доходност ще е над 10%, а ще се постарая и още да я кача.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                          Импето сега да каже дали си заслужава 2.50 при дивидент 0.09
                          9 стинки само от рента ??? Ми супер.
                          А докато се свърши сичкото земя за продан, човекът ще си избие инвестицията тотално.
                          Дори дивидентът да е само 9 стинки, то при тази цена Атера е по-дивидентносгодна от една от фабриките, от която днес шитках акции.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                            Импето сега да каже дали си заслужава 2.50 при дивидент 0.09
                            Ми една купчина на БФБ не дават никакъв дивидент. Те колко трябва да струват, следвайки тази логика?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Математика не сте ли учили навремето бе.
                              9 стинки. Чисто.
                              Цъ, по-малко е. Броиш само приходите, ама без да смяташ разходите, за да го изкараш толкова. Не е много коректна тази сметка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Математика не сте ли учили навремето бе.
                                9 стинки. Чисто.
                                Импето сега да каже дали си заслужава 2.50 при дивидент 0.09

                                Коментар

                                Working...
                                X