IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Връхът е далеко - като излезе отчетченце с над 38 стинки печалба на акция, дали ще останем на 2.18? Ми то тука ще дадат по-сосно дивидент от Любовното Послание и от ХЕС...
    така е човече прав си, ама .... М+С не си разпродават фабриката или другите активи за да ти дадат дивидент.
    п.с. и за да вземат поредната комисионна за управление или върху печалбата.
    Last edited by tony1975; 17.11.2012, 20:57.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      ей абе ти верно яко се ушобори в АТЕРА-та, а? и то на върха, а?
      Връхът е далеко - като излезе отчетченце с над 38 стинки печалба на акция, дали ще останем на 2.18? Ми то тука ще дадат по-сосно дивидент от Любовното Послание и от ХЕС...
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        еееее и ти ли взе да ме клъвваш!
        Ах ти Пиб!!!

        Коментар


        • еееее и ти ли взе да ме клъвваш!
          Ах ти Пиб!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            ей абе ти верно яко се ушобори в АТЕРА-та, а? и то на върха, а?
            Ти стария хитрец импов не го мисли, знай си той интереса, може да смята.
            И по добре по върховете на атерата отколкото по дъната на инсчето.
            Щото и в двата случая са все предпоследни

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Сосно !!!

              Проди - ми ако 3 години снасят по 28 стинки минимум, а после направят ликвидация на 2.8 кинта - ще съм доволен.

              Вторник кой ще дойде на информативното сборище?
              ей абе ти верно яко се ушобори в АТЕРА-та, а? и то на върха, а?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Ми нищо неочаквано в бюлетината. Вече са 65 милки от продажби. + 73% спрямо 2011. Съответно и дивидента се очертава да е мин. 37-38 стинки, абе 35 ст. чисто без данък е консервативната ми прогноза. Така че очакването да достигне напролет тука до 2.35-2.40 си остава. Немалко изкушени ще има за 15% дивидент и при тези нива.
                А ако на събранието поемат и курс към ликвидация може и да удари 2.50. Като едно нищо мога да си ги докарам 80 дка до цена 0.60/акция. Ще видим.
                Сосно !!!

                Проди - ми ако 3 години снасят по 28 стинки минимум, а после направят ликвидация на 2.8 кинта - ще съм доволен.

                Вторник кой ще дойде на информативното сборище?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  След 2 месеца може и 200 000 таргет за 2013 да е
                  а дано а дано тука ако за 2-3 години разпродадат всичко равни няма да имат гледах днеска сделката за агрофинанс на 2.17 дава оценка някъде 575 лева на земята, пък рентите са сходни та очаквам и атерата да си ги преоценят в края на годината нагоре, най-малкото да си лапат по-добра комисиона времето ще покаже

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                    Абе, то до преди два-три месеца пишеше все още "Да притежава 280 000 дка..." пък каква стана тя. Бързо се менят целите...
                    точно!
                    вече купуват на цени над 600лева!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                      Абе, то до преди два-три месеца пишеше все още "Да притежава 280 000 дка..." пък каква стана тя. Бързо се менят целите...
                      След 2 месеца може и 200 000 таргет за 2013 да е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                        Инвестиционни цели

                        1. Да притежава 240 000 дка в най-подходящите земеделски райони на страната до края на 2012г.
                        Абе, то до преди два-три месеца пишеше все още "Да притежава 280 000 дка..." пък каква стана тя. Бързо се менят целите...

                        Коментар


                        • Ми нищо неочаквано в бюлетината. Вече са 65 милки от продажби. + 73% спрямо 2011. Съответно и дивидента се очертава да е мин. 37-38 стинки, абе 35 ст. чисто без данък е консервативната ми прогноза. Така че очакването да достигне напролет тука до 2.35-2.40 си остава. Немалко изкушени ще има за 15% дивидент и при тези нива.
                          А ако на събранието поемат и курс към ликвидация може и да удари 2.50. Като едно нищо мога да си ги докарам 80 дка до цена 0.60/акция. Ще видим.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Ами мнението ми се промени зарад резултатите - впоследствие.

                            Тони - за Медика - преливането бе в рамките на консорциумът.

                            Като цяло търся максимумът на дивидентната доходност... в рамките на разумното де - затуй задържах пакети в Софарма, ХЕС и Любовното послание... но вече водещите ми акции са Жабоците и Атерата.
                            Е, каква средна дивидентна си сметнал за следващите 3 години, тук ?

                            Коментар


                            • Инвестиционни цели

                              1. Да притежава 240 000 дка в най-подходящите земеделски райони на страната до края на 2012г.

                              2. Дружеството отдаде 92% от закупените имоти под аренда за земеделската 2011-2012г. и предвижда да отдаде 93% за земеделската 2012-2013 година.

                              ето бе, ще продадат още поне 2 000 до края на годината, не се отчайвайте туй е хубавото на атерата, до края няма да се знае точно колко ще е доходността, еларгът много сухарски

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Аз от под 1.80 му опонирвам че не е балоняк и е сгодно той към 2.10 реши да открива хамериката. Няма доверие на заю като мене
                                Ами мнението ми се промени зарад резултатите - впоследствие.

                                Тони - за Медика - преливането бе в рамките на консорциумът.

                                Като цяло търся максимумът на дивидентната доходност... в рамките на разумното де - затуй задържах пакети в Софарма, ХЕС и Любовното послание... но вече водещите ми акции са Жабоците и Атерата.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X