IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    НЕ ПРОПУСКАШ ЛИ НЕЩО , много важно;- тук се взимат високи такси , но не се продава на ликвидацияяя , ( ЮРУШ )
    Високи, високи - колко да са високи

    10% - така пише на сайта им.

    Виж уточнението по-долу към колегата. Това е само за мое сравнение с ЕЛАРГа. Логично ако държат земята и цената и продължи да се качва, да видим и доста по-високи цени.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Да, дъбър си май в математиката, отговаряш си на ника.
      Ма нещо философията ти е сбъркана. Такова механично пренасяне не показва нищо.
      А и борсата е място което гледа и напред, моментната снимка си е само за момента.

      Та те вече на почти 600 купуват и на 900 продават. Пак може да вадиш калкулатора.
      Да, това го знам.

      Но просто исках да направя съпоставка с ЕЛАРГа и затова търсех инфо на колко средно са шитнали тяхната земя. Е средно ЕЛАРГа са продали на 500. Затова взех това число.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Нали не се заблуждаваш, че земите, които продават и тези, които купуват са една и съща категория?
        Не мисля че е голяма разликата.
        Ако имаш обратни доказателства е добре да ги чуем, инак е само предположение от твоя страна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Да, дъбър си май в математиката, отговаряш си на ника.
          Ма нещо философията ти е сбъркана. Такова механично пренасяне не показва нищо.
          А и борсата е място което гледа и напред, моментната снимка си е само за момента.

          Та те вече на почти 600 купуват и на 900 продават. Пак може да вадиш калкулатора.
          Нали не се заблуждаваш, че земите, които продават и тези, които купуват са една и съща категория?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
            Имаш грешка в броя акции по малко са49 милиона и декарите са също по-малко чети добре!!! Аз последно го изчислявах на 2.6 и нещо, дерзай
            Грешка няма, точни са му сметките на юнака. Проблема е твоя телевизор. Акциите са 85 милиона както е написал той, а не 49.

            Коментар


            • Да, дъбър си май в математиката, отговаряш си на ника.
              Ма нещо философията ти е сбъркана. Такова механично пренасяне не показва нищо.
              А и борсата е място което гледа и напред, моментната снимка си е само за момента.

              Та те вече на почти 600 купуват и на 900 продават. Пак може да вадиш калкулатора.

              Коментар


              • НЕ ПРОПУСКАШ ЛИ НЕЩО , много важно;- тук се взимат високи такси , но не се продава на ликвидацияяя , ( ЮРУШ )

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Намерих го.

                  http://www.investor.bg/novini-i-anal...akciia,134208/

                  Основните активи на дружеството са договорени за реализация чрез предварителни договори, както следва:
                  - Продажба на всички земи на фонда с изключение находящите се в област Видин и в област Стара Загора на средна цена от 504 лв./дка;
                  - Възлагане в ликвидационен дял на Агроменидж АД на 25 461 дка в област Видин по средна цена 450 лв./дка;
                  - Възлагане в ликвидационен дял на Рашко Славов на 196 дка в област Стара Загора срещу собствените му 48 459 акции в ЕЛАРГ;
                  - Възлагане в ликвидационен дял на Агроменидж АД на всички дялове в Еларг уинд ЕООД с основен актив 33,33% акционерно участие в Агроменидж АД по цена, която предполага оценка на земеделската земя на Фонда от 500 лв./дка;
                  - Възлагане в ликвидационен дял на Агроменидж АД на 183 дка в местността Камбаните (единствения непрофилен актив на фонда) по цена от 13 млн. лв.;
                  - Възлагане в ликвидационен дял на Био Фарминг ООД на 19 386 дка и уравнително плащане от 1 млн. лв. срещу собствените им 11 095 882 акции в ЕЛАРГ.


                  Малко като луд станах - сам си пиша, сам си отговарям.


                  Ми значи 500 лв средна на ликвидация. Ми значи и тука ако се сметне по 500 лв. средна излиза:


                  242624 декара * 500 лв на декар = 121312000 лв. / 85110091 акции = 1.42535 на акция + (кеша от 71 милиона / 85110091 акции = ) 0.83421 = 2.25956 лв.

                  това без да броим градската земя от 139 декара и приходите от рента и без да броим разните такси по управление (ликвидация).


                  Просто исках да си направя сметката за мен.

                  И като гледам пазарът горе долу правилно я е оценил.


                  Благодаря за вниманието.
                  Имаш грешка в броя акции по малко са49 милиона и декарите са също по-малко чети добре!!! Аз последно го изчислявах на 2.6 и нещо, дерзай

                  Коментар


                  • Намерих го.

                    http://www.investor.bg/novini-i-anal...akciia,134208/

                    Основните активи на дружеството са договорени за реализация чрез предварителни договори, както следва:
                    - Продажба на всички земи на фонда с изключение находящите се в област Видин и в област Стара Загора на средна цена от 504 лв./дка;
                    - Възлагане в ликвидационен дял на Агроменидж АД на 25 461 дка в област Видин по средна цена 450 лв./дка;
                    - Възлагане в ликвидационен дял на Рашко Славов на 196 дка в област Стара Загора срещу собствените му 48 459 акции в ЕЛАРГ;
                    - Възлагане в ликвидационен дял на Агроменидж АД на всички дялове в Еларг уинд ЕООД с основен актив 33,33% акционерно участие в Агроменидж АД по цена, която предполага оценка на земеделската земя на Фонда от 500 лв./дка;
                    - Възлагане в ликвидационен дял на Агроменидж АД на 183 дка в местността Камбаните (единствения непрофилен актив на фонда) по цена от 13 млн. лв.;
                    - Възлагане в ликвидационен дял на Био Фарминг ООД на 19 386 дка и уравнително плащане от 1 млн. лв. срещу собствените им 11 095 882 акции в ЕЛАРГ.


                    Малко като луд станах - сам си пиша, сам си отговарям.


                    Ми значи 500 лв средна на ликвидация. Ми значи и тука ако се сметне по 500 лв. средна излиза:


                    242624 декара * 500 лв на декар = 121312000 лв. / 85110091 акции = 1.42535 на акция + (кеша от 71 милиона / 85110091 акции = ) 0.83421 = 2.25956 лв.

                    това без да броим градската земя от 139 декара и приходите от рента и без да броим разните такси по управление (ликвидация).


                    Просто исках да си направя сметката за мен.

                    И като гледам пазарът горе долу правилно я е оценил.


                    Благодаря за вниманието.

                    Коментар


                    • Ако смея да попитам, понеже не следя - ЕЛАРГ на колко си продадоха земята средно или имат договори за продажба или там до където са стигнали.

                      Трябва ми някаква средна цена за оценка. Може и сметната по обратния начин - очакван ликвидационен дял 2.55 (май толкова беше) = притежавани декари * Х средна цена / броя акции. И тук намираме Х, като се предполага че декарите и броя акции ги знаем (акциите са 59 715 885) ама колко декара са имали не знам и търсих из сайта им ама не намерих и в темата четох - ама пак няма.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Да бе, голямо назлъндисване и канене днеска. 1 сделка нямате още.
                        Ма питаш ли ме мене докато излизах в периода 6-14 ноември, цели 8-9 сесии ква мъка беше.
                        Уж акцията ликвидна, ма докато разпродам половината си Атери имах чувството че само аз съм на пазаря. Като почнах от 2.26 та надоле малко по малко, даже последния ден не ми здържаха нервите и подарих няколко тона някому на 2.18.
                        Но затуй пък погледни само на графиката кви готини раменца и глава съм нарисувал. Абе класика, добър художник

                        А Еларга нека е умрял вече
                        Там ми се заформя профит почти колкото от дивидента на останалите Атери
                        Ти нали знаеш 10 пъти мери - веднъж режи. В инвестиционно поприще - 10 пъти смятай - веднъж продавай/купувай.
                        Щото аз съм на обратното мнение - ама хора всякакви.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Не е добра идея, не е препоръка дет се вика да се привързваш емоционално към някаква си там артия, па била тя и дъ бест и да ти е носила чудни финансови потоци досега. Всяка либов до време, еле пък акция...
                          Пип за едногодишен спекулант имаш голям напредък в инвестиционното мисленето и поведение( не е ирония), а колкото до излизането в атера това го напиши с големи букви за да го прочете Г(к)УРОТО защото аз като се дразня има за какво.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                            Не знам, ... аз през живота си тази акция не съм я продавал , мисля да го направя като се надуе балона след година две, че съм си харесал един магазин на Витошка, вчера писаха, че са им спаднали цените.
                            Не е добра идея, не е препоръка дет се вика да се привързваш емоционално към някаква си там артия, па била тя и дъ бест и да ти е носила чудни финансови потоци досега. Всяка либов до време, еле пък акция...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Да бе, голямо назлъндисване и канене днеска. 1 сделка нямате още.
                              Ма питаш ли ме мене докато излизах в периода 6-14 ноември, цели 8-9 сесии ква мъка беше.
                              Уж акцията ликвидна, ма докато разпродам половината си Атери имах чувството че само аз съм на пазаря. Като почнах от 2.26 та надоле малко по малко, даже последния ден не ми здържаха нервите и подарих няколко тона някому на 2.18.
                              Но затуй пък погледни само на графиката кви готини раменца и глава съм нарисувал. Абе класика, добър художник

                              А Еларга нека е умрял вече
                              Там ми се заформя профит почти колкото от дивидента на останалите Атери
                              Не знам, ... аз през живота си тази акция не съм я продавал , мисля да го направя като се надуе балона след година две, че съм си харесал един магазин на Витошка, вчера писаха, че са им спаднали цените.
                              Мнението ми не е препоръка!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                                Голямо дебнене пада днес ... някой не му ли трябва кеш, та да си купи от Еларга
                                Да бе, голямо назлъндисване и канене днеска. 1 сделка нямате още.
                                Ма питаш ли ме мене докато излизах в периода 6-14 ноември, цели 8-9 сесии ква мъка беше.
                                Уж акцията ликвидна, ма докато разпродам половината си Атери имах чувството че само аз съм на пазаря. Като почнах от 2.26 та надоле малко по малко, даже последния ден не ми здържаха нервите и подарих няколко тона някому на 2.18.
                                Но затуй пък погледни само на графиката кви готини раменца и глава съм нарисувал. Абе класика, добър художник

                                А Еларга нека е умрял вече
                                Там ми се заформя профит почти колкото от дивидента на останалите Атери

                                Коментар

                                Working...
                                X