IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от KPAHK Разгледай мнение
    Това как да го разбирам:



    ,че са некадърни даже да намерят депозит за над 4%. Че той Форексов даже си е договорил по ТЛЪСТИ лихви. Нещо ми мяза на здраво точене - такси-макси, ниски лихви, все си мислех, че са по-сериозни
    ми и мен ми се струва малко, викат били разпределени в 7-8 банки... ами калкулираме си го в цената и така аз предполагам че и от кеша си земат 1.5 % та реално е 2.3
    % не е препоръка

    Коментар


    • Това как да го разбирам:

      Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
      .... кешът им е инвестиран при 3.8%
      ,че са некадърни даже да намерят депозит за над 4%. Че той Форексов даже си е договорил по ТЛЪСТИ лихви. Нещо ми мяза на здраво точене - такси-макси, ниски лихви, все си мислех, че са по-сериозни

      Коментар


      • я какво затишие тука Казаха че продадената земя е със цена на придобиване 305 та си правете сметката Градската земя ще си я дондуркат още бая както изглежда, догодина казаха че пак щели колкото могат земеделска да продават, за ликвидация въобще не мислят засега, не мислят и за увеличение на капитала. Смутолевиха нещо че имали предварителни продажби за догодина на 1100-1200, иначе до края на годината щели да продадат май само още 2000 декара, можело и да купят та и над 240 000 да я докарат, абе кат гледам ще е 240 000 -/+ 2 000. За таксите никой не обели и дума казаха също че догодина им били падежирани някъде 70% от рентите, имало някакви врътки с права за субсидии за 2014-2020 та искали да си ги земат те тия права.... кешът им е инвестиран при 3.8% Ако се сетя още нещо после пак Не е препоръка за покупко-продажба на акции
        Last edited by Felbuzz; 20.11.2012, 22:09.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          нали се сещаш че и да споменат - нема кой да ги чуе
          както каза Батя под 1,7лева може да си говорим
          Кво 1.7 бе Тони, безбожно скъпо туй.
          Аз най много на 0.7лв ще съм другата година по консервативни допускания.
          Пък след още 2 години продажби/дивиденти тъй както го слушам - по евтина ще ми е акцията от зрънчо даже
          По него време ако падне до 1.5 лефченца - здраво пак ще пълним, особено ако и те почнат да товарят пак земички.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Хубаво, тенкс за инфото. Начи продажбите продължават.
            Нещо не споменаха ли прогнозно за 2013 поне Ще удържат ли 200К дка?
            Иначе както върви следващите 2 години току виж са се изравнили с Агрото по земя.
            Предполагам не се сетихте в еуфорията да поразчепкате и въпроса с таксите ?

            нали се сещаш че и да споменат - нема кой да ги чуе
            както каза Батя под 1,7лева може да си говорим

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Поговорихме си убаво - Бъзов - и он там - хората разказаха, че ще шитнат общо 75 000 дка земица до краят на годината (може да я докарат и до 78 000) на средна цена над 878 кинта. Правете си сметката що за соснотия се заформя - като турнем и рента и преоценка..
              Голямото удар обаче ще е 13 и началото на 14 година, щото който до май 14 година е купил земица, ще си подсигури субсидии - земицата може да фръкне до 1.2-1.3 Б според мене. Същевременно обаче са купени към 25 000 дка, горе-долу по 0.5 Б, в краят на годината ще имат към 240 000 дка. И си правят сметка 15-16 година, ако паднат цените - пак да пазаруват - и тъй.
              Хубаво, тенкс за инфото. Начи продажбите продължават.
              Нещо не споменаха ли прогнозно за 2013 поне Ще удържат ли 200К дка?
              Иначе както върви следващите 2 години току виж са се изравнили с Агрото по земя.
              Предполагам не се сетихте в еуфорията да поразчепкате и въпроса с таксите ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
                А кой е жабокът?
                София Комерс.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Поговорихме си убаво - Бъзов - и он там - хората разказаха, че ще шитнат общо 75 000 дка земица до краят на годината (може да я докарат и до 78 000) на средна цена над 878 кинта. Правете си сметката що за соснотия се заформя - като турнем и рента и преоценка..
                  Голямото удар обаче ще е 13 и началото на 14 година, щото който до май 14 година е купил земица, ще си подсигури субсидии - земицата може да фръкне до 1.2-1.3 Б според мене. Същевременно обаче са купени към 25 000 дка, горе-долу по 0.5 Б, в краят на годината ще имат към 240 000 дка. И си правят сметка 15-16 година, ако паднат цените - пак да пазаруват - и тъй.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Бъзов, я кажи как мина първото ти сборище Що хортуваха там ?
                    Като накупи и пласира кеша на тънките цени, ще разкаже

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                      дам очаквай следобяд инфо аз за пръв път ще ходя та нз дали има смисъл от тия сборища между другото агрофинанс са ни минали по ренти ма като не кешират земята там е за посветени или пък за някой очакващ инфлацията да им изяде облигацията
                      Бъзов, я кажи как мина първото ти сборище Що хортуваха там ?
                      Сигурно и Импа е сложил възела и се е надил. Он не пропуска май.

                      А иначе с прискърбие да съобщя че вече не ми е водещата акция.
                      Макар и не с много Еларга сега е най коравия кон на каруцата.
                      Ма пак ще се върна напролет де, зависи от политиката им колко мощно ще е..
                      А ако ще да сме само на ренти - имам още малко за чистене къмто 2.40

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                        Тука утре ли беше ОС-то? Кaква е темата
                        дам очаквай следобяд инфо аз за пръв път ще ходя та нз дали има смисъл от тия сборища между другото агрофинанс са ни минали по ренти ма като не кешират земята там е за посветени или пък за някой очакващ инфлацията да им изяде облигацията

                        Коментар


                        • Тука утре ли беше ОС-то? Кaква е темата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            М+С
                            А кой е жабокът?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              айде Импе бившото КД - сегашно Селект АМ(ТИМ) пуска ВФ инвестиращ само в дивидентни компании по цял свят!
                              Купи ли си дялове веке, щото на сайта им няма много инфо по въпроса(както на всеки тим-сайт)?
                              Жоро Бисерински отдавна ми се изфука с този фонд - ще проуча същият - това може да е важно за клиентите и за мен тоже.
                              Най-простото е да си прехвърля към него човекозастраховките, че сега са ми в облизвации.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                                Когато обявиха миналата година дивидента, аз припаднах като гледах как не само не купуваха, ами и разпродаваха, на смешни цени, не можех да повярвам, купувах, купувах ...

                                ... а днес, ашколсун, ... тази ниска ликвидност на БФБ, почна много да ми харесва, като изреве някой, че няма кеш, почва да си продава най-тлъстичките си акции.
                                Не сварвам да ходя до банката да си внасям парички в сметката.
                                И аз лапнах още 3 килца на 2.17 извън основния пакет, за малко спекулка
                                Чи и на 2.16 даже седи оферта, ма нямам паре веке, сичко друго у Еларго.
                                Ще им дойде времето.Чи другата пролет няма се диша тука в навалицата.
                                Може и по скоро..ей на, на тимаджиите им осигуриха милките и скоро ще се почувства свежест по основните дивидентни акции
                                Наистина - на БФБ-то КЕША си е ЦАРЯ

                                Коментар

                                Working...
                                X