IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Професоре - академично мнение плиийз, макар да е борса, ма нейсе...
    Ваша милост смята ли че ще имаме късмета след дивидента другата година да захлебим поне на 1.80-85 ?
    Аз не съм сигурен, но силно се надявам
    Догодина след дивидентът печалбичката за 6-месечието ще е такава, че ще хлебиш на 2.78.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Професоре - академично мнение плиийз, макар да е борса, ма нейсе...
      Ваша милост смята ли че ще имаме късмета след дивидента другата година да захлебим поне на 1.80-85 ?
      Аз не съм сигурен, но силно се надявам
      Ако 2013г орежат и европейските субсидии за земеделие,бъди повече от сигурен.

      Коментар


      • Професоре - академично мнение плиийз, макар да е борса, ма нейсе...
        Ваша милост смята ли че ще имаме късмета след дивидента другата година да захлебим поне на 1.80-85 ?
        Аз не съм сигурен, но силно се надявам

        Коментар


        • ЗАГАРИЯ

          От край време твърдата пшеница е известна у нас като "Загария", което означава че регионът й е ................................... (отгатнете?)

          Нищо лично: Професорът

          Коментар


          • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
            След като е "средиземноморска" простата логика води към "Ами някъде, където климата у нас е възможно най-близък до средиземноморския, демек на някъде на юг от Балкана"
            Тц, отговора е : В Приморска Добруджа (грубо-Балчик, Каварна и Шабла, близко до морето) - там е най-ниската част, със сравнително по-малки амплитуди, и преобладават карбонатните черноземи Твърдата пшеница можете да я срещнете единствено там. Затова и рентите в този район са от порядъка на 70-90 лв./д-ка годишно
            Last edited by SEBULBA; 25.11.2012, 11:33.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Ми ха дано. Ако заедно с кметовете на съответните общини успеят да се споразумеят с държавата за част от транзитните такси - цената на тези земи ще хвръкне в небесата.
              Има огромна вероятност Южен поток да не се строи никога. Причината отново е в шистовият газ.
              те лягайте много на това ухо...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                А сега по темата да попитам и тук, според вас дали Южен поток ще мине през земя на Атерата и дали ще се облажим скоро от това с порядъчен дивидент, руснаците не се скъпят - доста пари ще излеят. Имате ли си представа, че това са доста тръби, с изкупите по тях, ще са широки по двайсетина метра.
                Ми ха дано. Ако заедно с кметовете на съответните общини успеят да се споразумеят с държавата за част от транзитните такси - цената на тези земи ще хвръкне в небесата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                  .. руснаците не се скъпят - доста пари ще излеят. ...
                  НЕ САМО руснаците, всички големи компании раздават пари по света като истински филантропи!
                  Особено в случаи, когато насреща си имат хора, които управляват чужди пари, чл. 193 от ЗУТ и един институт в ЗДС.
                  Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Е, аз не умея да готвя вино (макар че го смуча), умея само да отглеждам туй, от което то се прави.
                    Това е втората фаза - приготвяне, голям кеф е да си отгледаш, след това да си го сготвиш, а за смученето ... мани мани, ако си го сготвиш сам виното, голяма хвалба пада на масата - пробвай.

                    А сега по темата да попитам и тук, според вас дали Южен поток ще мине през земя на Атерата и дали ще се облажим скоро от това с порядъчен дивидент, руснаците не се скъпят - доста пари ще излеят. Имате ли си представа, че това са доста тръби, с изкупите по тях, ще са широки по двайсетина метра.
                    Мнението ми не е препоръка!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                      Ние май си приличаме, таз година за пръв път си направих и аз собствено скромно като начало 20 литра (не бях убеден дали ще стане оцет) ... сигурно и винце пиеш.

                      ... а колегата дето пита за пшеницата, моята информация е, че в България има доста добри сортове и доста добри специалисти които ги разработват. Не случайно този бизнес се развива с бързи скорости ... помислете. Определено това се отразява и върху рентабилността на нашите земички (Атерата имам в предвид), без да знам съм убеден, че земите на Атерата се посяват основно със зърнени култури.
                      Е, аз не умея да готвя вино (макар че го смуча), умея само да отглеждам туй, от което то се прави.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                        Ние май си приличаме, таз година за пръв път си направих и аз собствено скромно като начало 20 литра (не бях убеден дали ще стане оцет) ... сигурно и винце пиеш.

                        ... а колегата дето пита за пшеницата, моята информация е, че в България има доста добри сортове и доста добри специалисти които ги разработват. Не случайно този бизнес се развива с бързи скорости ... помислете. Определено това се отразява и върху рентабилността на нашите земички (Атерата имам в предвид), без да знам съм убеден, че земите на Атерата се посяват основно със зърнени култури.
                        Специално при пшеницата масово се сеят български сортове. Друго е положението при царевицата и слънчогледа.

                        Коментар


                        • Ечемикът има повече листна маса и листата му са по-широки. Също така е по-светъл от пшеницата.
                          Твърда пшеница не съм виждал много в БГ. Основна причина, че няма търсене при по-високи цени от меката пшеница. Това е съвсем обобщено като инфо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Аз мо`ем да копам, бе !!! Ама не съм пшеничар, а лозар. Дори ного добро лозар бих рекъл малько нескромно.
                            Ние май си приличаме, таз година за пръв път си направих и аз собствено скромно като начало 20 литра (не бях убеден дали ще стане оцет) ... сигурно и винце пиеш.

                            ... а колегата дето пита за пшеницата, моята информация е, че в България има доста добри сортове и доста добри специалисти които ги разработват. Не случайно този бизнес се развива с бързи скорости ... помислете. Определено това се отразява и върху рентабилността на нашите земички (Атерата имам в предвид), без да знам съм убеден, че земите на Атерата се посяват основно със зърнени култури.
                            Мнението ми не е препоръка!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                              къде в България е най-подходящо да се отглежда т.н. "твърда" (durum) средиземноморска пшеница ( значително по-рентабилна, щото става за макарони), както и пивоварен ечемик?
                              След като е "средиземноморска" простата логика води към "Ами някъде, където климата у нас е възможно най-близък до средиземноморския, демек на някъде на юг от Балкана"
                              |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                              |___________||__|___|)
                              (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Ти още малко и ще накараш негово величество да копа и тори
                                Аз мо`ем да копам, бе !!! Ама не съм пшеничар, а лозар. Дори ного добро лозар бих рекъл малько нескромно.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X