IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Яко Ако не бъркам по сметките последните 1675 декара от тоя месец са ги продали по 1085 та май имат нов рекорд Иначе щом им е мерак да купуват още, аз бях настроен повече за кеширане ма Иначе за дивидент очаквам 49-51 след тия продажби ако дадат цялата печалба де, пък и де да ги знам как точно го смятат

    Коментар


    • А кой се оплакваше, че само продават без да купуват ? Я да погледне тук ! Може да е само моментно явление, но те си знаят и до сега се справят добре.

      http://www.investor.bg/borsa/10/a/ad...oemvri,144200/

      Това е лично мнение и не представлява препоръка за вземане на инвестиционно решение!!
      Иначе и аз очаквам дивидента да е около и над 40 ст.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
        Ясно е, че не може да поддържа дългосрочно такива дивиденти. Това си е направо поетапна ликвидация.

        Разсъжденията ми са изключително краткосрочни и технически. Миналата година дивидента беше 25 стотинки, цената стигна до 2 лв - т.е. 12,5% дивидентна доходност. Приемам, че тази година това ще се повтори. Имам и някакви очаквания, че заради по-високите цени на акцията и спадналите декари може и до 15% дивидентна доходност да стигне, но приемам че това е краен песимизъм и не го смятам.

        А дивидента го очаквам на 35 стотинки защото обичам да съм консервативен и да ме изненадват приятно
        Струва ми се че и при 15% доходност се получава доста щедра оценка за компанията (приемам дивидент от 40 ст). Дано да има повече подобни компании на БФБ. Успех.

        Коментар


        • Бе да го ликвидират още 14-а година ако щат... да земем по 3.08 кинта на акция примерно ликвидационен дял.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Ясно е, че не може да поддържа дългосрочно такива дивиденти. Това си е направо поетапна ликвидация.

            Разсъжденията ми са изключително краткосрочни и технически. Миналата година дивидента беше 25 стотинки, цената стигна до 2 лв - т.е. 12,5% дивидентна доходност. Приемам, че тази година това ще се повтори. Имам и някакви очаквания, че заради по-високите цени на акцията и спадналите декари може и до 15% дивидентна доходност да стигне, но приемам че това е краен песимизъм и не го смятам.

            А дивидента го очаквам на 35 стотинки защото обичам да съм консервативен и да ме изненадват приятно

            Коментар


            • Не знам защо цитираш дивидентна доходност, като за всеки е ясно че АТЕРА не може да плаща дългосрочно дивидент в размера от последните 2 години. Дори и десет стотинки ми се струват много,ако се разчита само на рентите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
                Срамота, една седмица без коментари по Флагмана!!!

                На какви нива очаквате да се търгува около сборището?

                Моите очаквания са да обявят 0.35 лв дивидент, и цената да се вдига докато дивидентната доходност спадне до 12,5%. Т.е. очаквам около сборището цената за акция да стигне 2,80

                Не е препоръка, 60% от портфейла ми е АТЕРА
                Не знам как го смятате, но според мен дивидента е твърдо над 40 ст, вече колко точно ще видим.

                Коментар


                • Срамота, една седмица без коментари по Флагмана!!!

                  На какви нива очаквате да се търгува около сборището?

                  Моите очаквания са да обявят 0.35 лв дивидент, и цената да се вдига докато дивидентната доходност спадне до 12,5%. Т.е. очаквам около сборището цената за акция да стигне 2,80

                  Не е препоръка, 60% от портфейла ми е АТЕРА

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    при всякасделка нещата са на кантар, продавачът мисли противопоолжно на купувача, но с цената всичко се изравнява
                    аз очаквам спад при цените на зърната в следващите 1-3 години, най-вероятно 2-3 години, което ще се отрази мултиплициращо върху българските зърнопроизводители поради високите им задължения към банки в средващите години
                    Привет, дано да не си прав, защото иначе, това наистина ще се случи.

                    Но аз залагам на природата, още един номер като преди две години в Русия ... и нещата с цената ще си остане същата, ... а да се увеличи цената в близко бъдеще е немислимо, глада ще доведе до войни, ще се опитат да задържат цената на каквато и да е цена.

                    А българските производители, са доста гъвкави и ще издържат, виждал съм как чудеса от храброст правя. Взимат кредити, купуват комбайни, но втора ръка доста по-евтини, рециклират ги като магьосници и работят.
                    Точно тези хора седем пъти мерят и един път режат, оцеля ли са досега, ще оцелеят и в бъдеще, ... българина си плаща първо кредита, а след това всичко останало - факт.
                    Още повече, печалбата която и остава след данъците е доста висока, а през последните годините натрупаха и за черни дни.

                    Само апокалипсис, ще спре българина ... помирише ли парите - става хищник
                    Мнението ми не е препоръка!!!

                    Коментар


                    • при всякасделка нещата са на кантар, продавачът мисли противопоолжно на купувача, но с цената всичко се изравнява
                      аз очаквам спад при цените на зърната в следващите 1-3 години, най-вероятно 2-3 години, което ще се отрази мултиплициращо върху българските зърнопроизводители поради високите им задължения към банки в средващите години

                      Коментар


                      • Тука милионите не спират да се връткат може американците да ни напускат

                        Коментар


                        • Машалла, бая сочен пържол мина току що.

                          Интересно кой ли е по на кяр - продавача или купувача.

                          Със сигурност купувача не споделя песимизма и предсказанията на някои другари тука за залеза на акцията

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Браво, Тони - чакаме те с интерес на сборището Ама Фортиссов идва само на сборището на Трейдингът.
                            Бая път бия, за да дойда да се видим. Не че не е възможно, ама колата ми ще се износи по ходения на общи събрания само и по нивите из Добруджа и покрай моя град
                            Добре, че имам пирятел, който гледа 150 00 декара и с неговата кола се разхождаме често !!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Браво, Тони - чакаме те с интерес на сборището Ама Фортиссов идва само на сборището на Трейдингът.
                              До колкото разбрах от изказванията му вече притежава и от истинската
                              Как бе идвам да си взема шапката дето лично чичо Оги ми я обеща

                              Коментар


                              • Браво, Тони - чакаме те с интерес на сборището Ама Фортиссов идва само на сборището на Трейдингът.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X