IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Още не - защо?

    Кое ти се вижда невъзможно - 2013 година Атера да продаде 150 000 декара (под 75% от наличните) в навечерието на определянето на евросубсидиите ли?
    И какво ще .."управляват" после....Една офца,може да я доиш,стрижеш...а пък само един път да я заколиш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
      Ти пил ли си?
      Още не - защо?

      Кое ти се вижда невъзможно - 2013 година Атера да продаде 150 000 декара (под 75% от наличните) в навечерието на определянето на евросубсидиите ли?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        ...
        7,65 мил. лева за обслужващото дружество?!
        Охаа, за добра работа, добри пари
        А тия дето чакат ликвидация...бъдете реалисти

        Коментар


        • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
          Това е балансовата печалба, а не за разпределение. Тук не е включен резултата от преоценките. За да си направиш правилната сметка виж в отчета за ІV трим. на 2011, че баланксовата печалба за 2011 г. е била 0,21 лв.
          Преоценките точно не се разпределят, то и няма в случая

          а това, че за 2011 се реши да се разпредели повече е друг въпрос

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Не мисля, че дивидентът е калкулиран. Просто е абсурдно да се смята, че дивидентец от може би 44-48 стинки може да бъде калкулиран в цена от 2.4 кинта... като имаме предвид, че при тия обстоятелства, догодина дивидентът може би ще е дори и още по-сосен !!!
            Тази година 0.44 кинта, догодина - защо не - 2.44 кинта !!!

            Ако Атерката шитне към 150 000 декара по около 1380 кинта... ърм?
            Ти пил ли си?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
              Аз виждам 32 ст. на акция печалба, от къде ги вадиш тия 44?
              Това е балансовата печалба, а не за разпределение. Тук не е включен резултата от преоценките. За да си направиш правилната сметка виж в отчета за ІV трим. на 2011, че баланксовата печалба за 2011 г. е била 0,21 лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Не мисля, че дивидентът е калкулиран. Просто е абсурдно да се смята, че дивидентец от може би 44-48 стинки може да бъде калкулиран в цена от 2.4 кинта... като имаме предвид, че при тия обстоятелства, догодина дивидентът може би ще е дори и още по-сосен !!!
                Тази година 0.44 кинта, догодина - защо не - 2.44 кинта !!!

                Ако Атерката шитне към 150 000 декара по около 1380 кинта... ърм?
                Евреите казват,по-добре 2лв днес от колкото 5лв утре.

                Аз моите (малко бяха) ги шитнах на 2.35....ама с тях взех на търга ХИМ днес....Дали е зле ,а...Бърза врътка за двайсетина процента.А пък ти чакай дивидент

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Не мисля, че дивидентът е калкулиран. Просто е абсурдно да се смята, че дивидентец от може би 44-48 стинки може да бъде калкулиран в цена от 2.4 кинта... като имаме предвид, че при тия обстоятелства, догодина дивидентът може би ще е дори и още по-сосен !!!
                  Тази година 0.44 кинта, догодина - защо не - 2.44 кинта !!!

                  Ако Атерката шитне към 150 000 декара по около 1380 кинта... ърм?
                  Аз виждам 32 ст. на акция печалба, от къде ги вадиш тия 44-48?

                  Коментар


                  • Не мисля, че дивидентът е калкулиран. Просто е абсурдно да се смята, че дивидентец от може би 44-48 стинки може да бъде калкулиран в цена от 2.4 кинта... като имаме предвид, че при тия обстоятелства, догодина дивидентът може би ще е дори и още по-сосен !!!
                    Тази година 0.44 кинта, догодина - защо не - 2.44 кинта !!!

                    Ако Атерката шитне към 150 000 декара по около 1380 кинта... ърм?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Тук не се ли чакаше повече печалба?

                      7,65 мил. лева за обслужващото дружество?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                        Яяяя Себулба се появил...Да ти кажа нещо на ухо,Себулба.Търсиш ли оше ХИМ на 50ст....ТЪРСИ И ЗА МЕН
                        Тука съм си на ол тайм макс, а в Хима още сте си на 90 % под върха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                          1500 в Добруджа не е абсурд. Колко трябва да струва нещо, дето ми носи 80-90 рента годишно? Не е ли абсурд изобщо да говорим за цени на нещо, което е вечно, свещенно, и поради тази причина - безценно ?
                          Яяяя Себулба се появил...Да ти кажа нещо на ухо,Себулба.Търсиш ли оше ХИМ на 50ст....ТЪРСИ И ЗА МЕН

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение

                            Тази цена е абсурд, само някои камикадзета може да се нашият, и то след уговорки на много лъжлив агент.

                            Цената е актив като всеки друг, точната цена зависи от възвращаемостта на инвестицията. много малко и то в Добруджа има масиви които връщат инвестиция 1500 лв. и то ако се има в предвид, че цените на рентите са изключителна променлива.
                            Както казва Фортис, при спад на цената на зърното /съвсем реално тази година/, то ще има и срив неизбежен.

                            ... но, ... тук вече съм на различни мнения с Фортисов, ... фондовете имат един скрит коз, ... това е комасацията, ... таз месечното вдигане на Атера, е благодарение на раздуханата информация за комасацията и нищо друго. Ако Атера успее, то и догодина ще раздадат такъв дивидент какъвто и в момента се очаква и е вече калкулиран в акцията.
                            1500 в Добруджа не е абсурд. Колко трябва да струва нещо, дето ми носи 80-90 рента годишно? Не е ли абсурд изобщо да говорим за цени на нещо, което е вечно, свещенно, и поради тази причина - безценно ?

                            Last edited by SEBULBA; 30.01.2013, 14:54.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                              1000 - 1500

                              Тази цена е абсурд, само някои камикадзета може да се нашият, и то след уговорки на много лъжлив агент.

                              Цената е актив като всеки друг, точната цена зависи от възвращаемостта на инвестицията. много малко и то в Добруджа има масиви които връщат инвестиция 1500 лв. и то ако се има в предвид, че цените на рентите са изключителна променлива.
                              Както казва Фортис, при спад на цената на зърното /съвсем реално тази година/, то ще има и срив неизбежен.

                              ... но, ... тук вече съм на различни мнения с Фортисов, ... фондовете имат един скрит коз, ... това е комасацията, ... таз месечното вдигане на Атера, е благодарение на раздуханата информация за комасацията и нищо друго. Ако Атера успее, то и догодина ще раздадат такъв дивидент какъвто и в момента се очаква и е вече калкулиран в акцията.
                              Мнението ми не е препоръка!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                                1000 - 1500
                                Дори и на толкова да я смяташ коректното изчисление би било да дисконтираш стойността на продадените през следващите години земя или по-скоро на получените от тези продажби дивиденти. Което ако продажбите се проточат 10 години, а земята не мръдне много нагоре за този период ще се получи че настоящата стойност на тази земя далеч не е 1000-1500 дори и съвсем реално в момента да струва толкова.

                                Коментар

                                Working...
                                X