IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Туканка вече трудно ще се върне под 2.5 кинта.

    Пипбелов, говоря примерно.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
      Браво фортис, най-адекватните постове в темата аз за рентите съм оптимист ма за цените не пък да видим Истината е в напояването!!!
      Грешка. Всичко това е важно, но не първостепенно.
      Истината за донадената стойност е основно в комасацията. От наша гледна точка....на акцията.
      Какъвто и е бизнеса в края на краищата.

      Импе - не споделям мнението ти. От кой джоб ги извади тея 80%
      Дори и тази година да се случи да продават повече отколкото да купуват (пак добър дивидент 2014 демек ) не очаквам да е повече спрямо отминалата година.
      Не мисля че ще паднат дори и в този вариант под 200К дка до края на 2013.

      И за Софармата несъгласен да се кръщава син чип. Поне по 3 критерия е далеч от това, поне засега....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        Статията е доста елементарно написана - клишета. Най-важният елемент на поскъпването - цената на продукцията е в заключението с едно изречение. Сами виждате, че през настоящата година високите цени на зърната понижиха потреблението с много повече от очакваното. В същото време високите цени създават условия за повишаване на произовдството.
        Важно е да се прецени правилно при кои цени ще има баланс на двете тенденции.
        Според мен през следващите години земеделците ще понижат рентабилността си поради по-нисик цени и по-високи ренти. Това ще намали техния апетит за покупки на земя. Определено цените нямат само една посока. В Петък USDA публикуваха февруарския си доклад. Можете да го прочетете. Аз забелязах няколко тревожни елемента:
        1.Бразилия започва стабилно да произвежда повече царевица и да изпревярва САЩ по износ.
        2.Въпреки ниската реколта в САЩ, царевица за износ се предлага, но не се търси, т.е. слаб експорт.
        3.Китай отдавна вече не внасят огромни количества царевица. Последните покупки в размер 1-2 млн. тона бяха от юли 2012г - доколкото помня.
        4.Отново Бразилия увеличава производството и на соя. Въпреки сериозното търсене от страна на САЩ цените не се повишават ударно. При реколта от соя в САЩ от 85 млн. тона ще се създаде сериозен излишък. Прогноците дочат реколта от 92 млн. тона, при това положение 27 млн. тона оснават в запасите, които и Китай не може да стопи.
        5.Индия ще изнесе 10 млн. тона пшеница тази година, а тя през последните 4 години нищо не изнасяше.
        6.Черноморския регион е нестабилен доставчик на зърно поради континенталния климат, но когато се изнася, количествата са големи.
        7.САЩ смениха политиката на скъп петрол, това е голям удар за целия зърнен и маслен сектори.

        Не искам да оставате с впечатление, че очаквам прекалено ниски цени. Но и високи не е серозно да се чакат в средносрочен период.

        Всеки има глава на рамената си, и щом се е захванал с тези инвестиции мисля, че знае това, което написах по-горе. Сам може да претегли нещата и да преценява кое как ще се случи.

        Да не забравя, че при нормални добиви в САЩ, реколтата от царевица в страната ще бъде над 360 млн. тона, а през 2012г беше 273 млн. тона. Къде ли може да отиде тази царевица???? И по важното е при каква цена. Потреблението на царевица за етанол в САЩ ще спадне с около 10 млн. тона тази година до около 114 млн. тона - това е за сравнение.

        успех
        аз нямам акции
        имам земя и съм от вашия отбор - за тези, които ще ме съдят за написаното
        Браво фортис, най-адекватните постове в темата аз за рентите съм оптимист ма за цените не пък да видим Истината е в напояването!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
          [/B]


          На мен ХИМа ми даде почти 100% печалба до сега,и забележи...САМО за 2мес.......Това на годишна база е 600%.......Някои анализатори предричат в следващите месеци още 50% ръст.(виж анализа на Профит.бг)
          Така,че не избързвай с твърденията ...кой е Флагман
          Благодарение на истинският Флагман,както и на съпровождащата го Армада от Групата....БФБ бе дръпната от дъното...Факт...
          Виж сега, флагман, дето си е на 90% под върха, не е флагман, а котва. Естествено всички сте на луда далавера от Хима, защото всички сте продали на върха и всички сте купили на дъното

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Бобо, чи то по тая логика трябва да обявиш Симовите патки за най як флагман дето 2 дена по 100% се дигаха...

            За да наречеш една акция флагман освен капиталовата печалба ( Хима и Атерата са на едно ниво на годишна база между другото) има и много други фактори - като задлъжнялост, рентабилност, прозрачност, кадърност и коректност на мениджмънта, доверие към него (виж и последните класации на Големия мечок) надеждност и предвидимост на фундамента, дивиденти към акционерите и т.н.

            Все неща , за които и много по добри акции не могат да стъпят на малкото пръстче на Атерата, камо ли пък Х(т)имуровци. И 4лв да станат отново - пак няма да са флагман.
            Само 1 син чип има за мене на БФБ. В темата му сме.
            Хм - Софарма също е могъща компания и синьо чип. А и Атерата докога ще е могъщ флагман? А ако следващите 15 месеца разпродадат 80% от земицата, както очаквам - после акцията ще тръгне накъде?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Давайте идеи. Да купувам или да продавам?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Don Archon Разгледай мнение
                А ето малко повече инфо за тези, които не са сигурни, че цената на земята ще продължи да расте, както и рентите.
                http://profit.bg/news/Zashto-zemedel...id-102504.html

                Без препоръки !!
                Статията е доста елементарно написана - клишета. Най-важният елемент на поскъпването - цената на продукцията е в заключението с едно изречение. Сами виждате, че през настоящата година високите цени на зърната понижиха потреблението с много повече от очакваното. В същото време високите цени създават условия за повишаване на произовдството.
                Важно е да се прецени правилно при кои цени ще има баланс на двете тенденции.
                Според мен през следващите години земеделците ще понижат рентабилността си поради по-нисик цени и по-високи ренти. Това ще намали техния апетит за покупки на земя. Определено цените нямат само една посока. В Петък USDA публикуваха февруарския си доклад. Можете да го прочетете. Аз забелязах няколко тревожни елемента:
                1.Бразилия започва стабилно да произвежда повече царевица и да изпревярва САЩ по износ.
                2.Въпреки ниската реколта в САЩ, царевица за износ се предлага, но не се търси, т.е. слаб експорт.
                3.Китай отдавна вече не внасят огромни количества царевица. Последните покупки в размер 1-2 млн. тона бяха от юли 2012г - доколкото помня.
                4.Отново Бразилия увеличава производството и на соя. Въпреки сериозното търсене от страна на САЩ цените не се повишават ударно. При реколта от соя в САЩ от 85 млн. тона ще се създаде сериозен излишък. Прогноците дочат реколта от 92 млн. тона, при това положение 27 млн. тона оснават в запасите, които и Китай не може да стопи.
                5.Индия ще изнесе 10 млн. тона пшеница тази година, а тя през последните 4 години нищо не изнасяше.
                6.Черноморския регион е нестабилен доставчик на зърно поради континенталния климат, но когато се изнася, количествата са големи.
                7.САЩ смениха политиката на скъп петрол, това е голям удар за целия зърнен и маслен сектори.

                Не искам да оставате с впечатление, че очаквам прекалено ниски цени. Но и високи не е серозно да се чакат в средносрочен период.

                Всеки има глава на рамената си, и щом се е захванал с тези инвестиции мисля, че знае това, което написах по-горе. Сам може да претегли нещата и да преценява кое как ще се случи.

                Да не забравя, че при нормални добиви в САЩ, реколтата от царевица в страната ще бъде над 360 млн. тона, а през 2012г беше 273 млн. тона. Къде ли може да отиде тази царевица???? И по важното е при каква цена. Потреблението на царевица за етанол в САЩ ще спадне с около 10 млн. тона тази година до около 114 млн. тона - това е за сравнение.

                успех
                аз нямам акции
                имам земя и съм от вашия отбор - за тези, които ще ме съдят за написаното

                Коментар


                • А ето малко повече инфо за тези, които не са сигурни, че цената на земята ще продължи да расте, както и рентите.
                  http://profit.bg/news/Zashto-zemedel...id-102504.html

                  Без препоръки !!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                    Смятай колкото искаш, само не знам на сфарм какъв ръст ще сметнеш, особено ако се случи не ръст ами спад
                    ами ще видим
                    имам акции в Софарма трейдинг

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Бобо, чи то по тая логика трябва да обявиш Симовите патки за най як флагман дето 2 дена по 100% се дигаха...

                      За да наречеш една акция флагман освен капиталовата печалба ( Хима и Атерата са на едно ниво на годишна база между другото) има и много други фактори - като задлъжнялост, рентабилност, прозрачност, кадърност и коректност на мениджмънта, доверие към него (виж и последните класации на Големия мечок) надеждност и предвидимост на фундамента, дивиденти към акционерите и т.н.
                      Все неща , за които и много по добри акции не могат да стъпят на малкото пръстче на Атерата, камо ли пък Х(т)имуровци. И 4лв да станат отново - пак няма да са флагман.
                      Само 1 син чип има за мене на БФБ. В темата му сме.
                      Пип,Пак казвам...и го знаеш....Гадните акции издърпаха Борсата до тук.Днес сме над 400 Софикс засега,дано и да затвори така.
                      Всичко това ,което си изброил го пише навсякъде ......но не е важно за менЗа мен коя акция е най -добра...и е Флагмън,ми го казват не анкети,не отчети,не дивиденти....Знаеш ли кой ми го казва ,и го запомни.

                      Най-добрата акция ми я показва ПОРТФЕЙЛЪТ МИ....Това дето си го изброил е вторично...
                      Ако станат 4лв,което е възможно до края на годината,при определени условия,ще изкарат целия Софикс нагоре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                        [/B]


                        На мен ХИМа ми даде почти 100% печалба до сега,и забележи...САМО за 2мес.......Това на годишна база е 600%.......Някои анализатори предричат в следващите месеци още 50% ръст.(виж анализа на Профит.бг)
                        Така,че не избързвай с твърденията ...кой е Флагман
                        Благодарение на истинският Флагман,както и на съпровождащата го Армада от Групата....БФБ бе дръпната от дъното...Факт...
                        Бобо, чи то по тая логика трябва да обявиш Симовите патки за най як флагман дето 2 дена по 100% се дигаха...

                        За да наречеш една акция флагман освен капиталовата печалба ( Хима и Атерата са на едно ниво на годишна база между другото) има и много други фактори - като задлъжнялост, рентабилност, прозрачност, кадърност и коректност на мениджмънта, доверие към него (виж и последните класации на Големия мечок) надеждност и предвидимост на фундамента, дивиденти към акционерите и т.н.

                        Все неща , за които и много по добри акции не могат да стъпят на малкото пръстче на Атерата, камо ли пък Х(т)имуровци. И 4лв да станат отново - пак няма да са флагман.
                        Само 1 син чип има за мене на БФБ. В темата му сме.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          Като ви гледам оптимисма се чудя дали да не си смятам още 5-10лв отгоре към рентата си лятото???
                          Да видим и каква ще е реколтата все пак. Надявам се спада в цената на зърното да се компенсира донякъде с по-добро качество и количество. Засега майката-природа като че ли е благосколонна, тая зима май ще се разминем с миналогодините полярни студове, след които през миналата пролет се наложи да презасяват.
                          Макар, че и меката зима също невинаги е с положителен знак. Моя арендатор веднъж ми обясняваше, че при много топла зима напролет избуява ... популацията на полската мишка. Така, че не е само една беля.
                          |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                          |___________||__|___|)
                          (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Смятай го паднал
                            Пак ще има нов връх, безбройни вече станаха.
                            Аз миналата седмица се поусетих че май ще се прекарам дето обърнах преди туй 6-7К в макар и 11ст.по евтин Еларг и си ги върнах (дори и повече) след като ликвидирах Неото и Елхима, както и голяма част от Фармата и МЦХ-то.
                            Вече над 68% без да смятам Еларга.

                            Абе флагмана си е флагман, пък и кой друг освен капиталова ти дава и 17-18% дивидентец.



                            На мен ХИМа ми даде почти 100% печалба до сега,и забележи...САМО за 2мес.......Това на годишна база е 600%.......Някои анализатори предричат в следващите месеци още 50% ръст.(виж анализа на Профит.бг)
                            Така,че не избързвай с твърденията ...кой е Флагман
                            Благодарение на истинският Флагман,както и на съпровождащата го Армада от Групата....БФБ бе дръпната от дъното...Факт...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                              Аз като гледам колко алчни и озверели за печалба купувачи има ... с много свеж кеш, от току що изтеглени влогове предричам ...

                              3.00 до след месец, ... след обявяване на дивидента и след кеша от Еларга,

                              ... цена 3.40., ... спад до 3,2 и до края на годината 4.00.

                              ... ако продължават да продават с такива темпове ... да видим първия отчет за 2013.
                              Истината е някъде там (The truth is out there)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Като ви гледам оптимисма се чудя дали да не си смятам още 5-10лв отгоре към рентата си лятото???
                                Това не е оптимизъм, а алчност, ... няма никаква логика цената да расте толкова бързо, чист балон, ето цената на пшеницата и на царевицата пада и то е ясно изразено,

                                .... но при АТЕРАТА за тези факти на кой му пука.

                                Моята прогноза ще се сбъдне, защото пари има, но няма ясно изявен сектор който да ги приеме с горе-долу малък риск за възвръщане на печалбата.

                                Парите парят като са ти в ръцете и не знаеш къде да ги денеш.

                                Аз ще си продам акциите, като за Атерата започне да се говори по медиите и когато акцията започне да се купува и от "таксиметърджиите"

                                Примери за балоните са много.
                                Мнението ми не е препоръка!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X