IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    http://www.investor.bg/surovini/365/...godina,146941/

    това в допълнение на по-долу написаното
    при цена на лекия петрол /не Брент/ от 60-70 дол/барел, предполагам, че царевицата трябва да бъде 4 дол/бушел /157 дол/тон
    всички дългосрочни индикатори са за спад
    Ако падне петрола ще паднат и торовете и разходите за обработка и земята ти пак ще носи печалба и съответно рента. А това дето го пишеш за американските проблеми и запаси мисля не ни засяга чак толкова. Ние сме много близо до основните вносители на зърнени култури - африка и близкия изток. Ако се опре до свръхпроизводство имаме конкурентно предимство от едни минимум 100 лева на тон транспортни разходи които не плащаме за разлика от америка, канада и русия. За инфлацията наистина е дълга тема, но не забравяй че основните купувачи на земя ги води точно този страх.Дали ще има или не няма да споря, но съм сигурен че страха няма да изчезне така лесно Нормално е човек да се притеснява за инвестициите си, но мисля че песимизмът ти е малко преувеличен
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Продажбите на земя защо спряха?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
        Прав си. По темата тук - ако слезне още малко цената на АДВАНС, ще пазарувам!
        С което не казвам, че нямам ТЕРКИ, а че ще допълвам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          съгласен съм
          но темата не е са тук
          Прав си. По темата тук - ако слезне още малко цената на АДВАНС, ще пазарувам!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
            СКУИЗ, знаете ли какво значи тази дума? Лихвите по бондовете искат да се качват, а правителствата не могат да си го позволят. Та, ако лихвата се качва, значи има инфлация, а ако седи на 0, защо да си държиш парите в пари !?
            съгласен съм
            но темата не е са тук

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              Очакваш лихвите още да падат? Това също е фактор, но за мен не основен.
              Темата за инфлацята е много протиоречива и спорна. По-добре да не я започваме тук!
              СКУИЗ, знаете ли какво значи тази дума? Лихвите по бондовете искат да се качват, а правителствата не могат да си го позволят. Та, ако лихвата се качва, значи има инфлация, а ако седи на 0, защо да си държиш парите в пари !?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                На царевицата може би, но най -важният фактор за цената на земята, а именно лихвата е и ще е в посока за поскъпване на земята.
                Очакваш лихвите още да падат? Това също е фактор, но за мен не основен.
                Темата за инфлацята е много протиоречива и спорна. По-добре да не я започваме тук!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                  На царевицата може би, но най -важният фактор за цената на земята, а именно лихвата е и ще е в посока за поскъпване на земята.
                  За инфлация ли говориш? Защото доходността по държавните облигации не предполага такова развитие.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    http://www.investor.bg/surovini/365/...godina,146941/

                    това в допълнение на по-долу написаното
                    при цена на лекия петрол /не Брент/ от 60-70 дол/барел, предполагам, че царевицата трябва да бъде 4 дол/бушел /157 дол/тон
                    всички дългосрочни индикатори са за спад
                    На царевицата може би, но най -важният фактор за цената на земята, а именно лихвата е и ще е в посока за поскъпване на земята.

                    Коментар


                    • http://www.investor.bg/surovini/365/...godina,146941/

                      това в допълнение на по-долу написаното
                      при цена на лекия петрол /не Брент/ от 60-70 дол/барел, предполагам, че царевицата трябва да бъде 4 дол/бушел /157 дол/тон
                      всички дългосрочни индикатори са за спад

                      Коментар


                      • USDA прогнозира, че през 2015-2016 МГ в САЩ ще бъдат засети само 348 млн. декара с царевица при очаквания от други анализатори за 2013г - 400.7 млн. декара.
                        Със соя ще бъдат засяти около 304 млн. декара при около 315 млн. декара през 2013година.
                        С пшеница ще бъдат засети 206 млн. декара при 232 млн. декара през 2012-2013 МГ.
                        За лятото на 2014г запасите от царевица в САЩ ще бъдат 51 млн. тона при 16 млн. тона през лятото на 2013 година.
                        Тази прогноза и да не бъде изпълнена в голяма степен, явно очакванията са за свиване на площите и то от ниски цени. В процесът на намаляване на площите, първото нещо е да се намалят рентите. Т.е. USDA очакват силно мечи пазар за всичко. При добри цени на зърното, площите не спадат.
                        Дори и американците го разбраха, че няма къде да си продават царевицата при възможен износ над 30 млн. тона.
                        Дори да предположим, че на 3 години една ще е със силна суша, през която ще се намаляват запасите, предполагам, че повече от 35 млн. тона общо за пшеница и царевица няма как да спаднат. Това се получава поради това, че точно в тази година цените са високи, а потреблението намалява. Т.е. смятам, че нарастването на запасите може да става по-бързо отколкото тяхното намаляване.
                        Рентабилността на бизнеса в България е добра, дори много добра. Средно добър земеделец може да получи по 80лв печалба преди рента. При повишаване на конкуренцията разделянето на печалбата ще е 50/50 за рента и печалба за производителя. Тогава нормално ще бъде да се получава рента от 40лв/дек, но ще бъде на максимума.
                        По моя преценка смятам, че в настоящия момент по стечение на обстоятелствата – сушата през 2012г бизнесът се намира в пикова точка и покупката на земя сега няма да носи повече от 5.5-6% годишно, може и по-малко. За акциите всеки сам да си прецени!!!
                        Ситуацията може да се промени ако САЩ намерят приложение на нови 30-40 млн. тона царевица годишно при запазване производството на етанол както до момента.
                        Написах каквото мисля с най-общо изразена обосновка!
                        Успех
                        От вашия отбор съм – имам земя

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          Производителите, които искат да напояват не са много, но това може да се промени. Необходими са доста инвестиции и нашия проблем /на собствениците на земя/ е, че всеки иска да го прави на собствена земя, а не под аренда. И по този начин ние ен можем да спчелим от тази работа - това по принцип, сигурно има изключения, но общото правило е такова.
                          Мислил съм аз да си направя поливно земеделие, но винаги съм се отказвал. Моята преценка е да се купува още земя, вместо други инвестиции във вече придобитата. Така запазвам повече спокойствието си, макар и с евентуална по-малка печалба. Въпросът е на гледна точка и възможности.
                          Поливната система трябва да се инвестира от собственика на земята. Арендатора няма да я изгради защото не знае до кога ще може да я ползва. Една поливна система утроява добивите. Та в този ред на мисли, има голям потенциал в инвестиции в комасирането и изграждане на поливни системи на земите на фонда. Добро място е за инвестиране на свободния кеш Инвестицията се избива за 2 години и е въпрос на договорка с арендатора. Има много възможности, които чакат някой да ги реализира. Още си държа терите, но новите ми инвестиции са в компания която освен че притежава земя, действа и по тези въпроси. Та господа мениджъри, не е зле да се замислите. Конкурентите ви вече го правят.
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от noker.bg Разгледай мнение
                            Последните финансови резултати на тази компания ми вдъхват голямо доверие за добро развитие.
                            Аз пък вече мога да драсна оттуканка и да зема печалбица, горе-долу колкото се очертава да бъде дивидентът.










                            Няма да драсна.



                            .
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Производителите, които искат да напояват не са много, но това може да се промени. Необходими са доста инвестиции и нашия проблем /на собствениците на земя/ е, че всеки иска да го прави на собствена земя, а не под аренда. И по този начин ние ен можем да спчелим от тази работа - това по принцип, сигурно има изключения, но общото правило е такова.
                              Мислил съм аз да си направя поливно земеделие, но винаги съм се отказвал. Моята преценка е да се купува още земя, вместо други инвестиции във вече придобитата. Така запазвам повече спокойствието си, макар и с евентуална по-малка печалба. Въпросът е на гледна точка и възможности.

                              Коментар


                              • Последните финансови резултати на тази компания ми вдъхват голямо доверие за добро развитие.

                                Коментар

                                Working...
                                X