IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    В новия програмен период има доста ограничения, има неясноти чие ще бъде правителството, а оттам се поставя на въпрос и % на усвояемост на средствата. Помниме не отдавна когато Атерата и Агрофа бяха левче при неразлична световна конюктура!
    Не съм съгласен, когато бяха по левче не генерираха печалба въобще! Сега генерират печалба (стабилна) и логично са си на мястото. Атерата е може би най-ликвидната акция на БФБ, което означава, че инвеститорите най-точно определят цената и, спрямо другите...
    Давам ти пример с Булленд - също чудесна акция, също ще извадят стабилен отчет. Но счет. цена на акция там е 1.40-1.50, а цената на пазара е 1.047 (При положение, че счет. цена на АТЕРА е 2.79). Това е защото инвеститорите си слагат парите в АТЕРА и Еларг, а не в Булленд. А и той е може би 3-4 пъти по-слабо ликвиден от тях. Иначе по нищо не им отстъпва, освен че самият фонд е по-малък.
    Last edited by LuckyYou; 29.03.2013, 00:59.
    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
    не е препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
      Това за дългосрочното не е вярно! Тази година определено печалбата ще достигне може би до 50% надолу дори, но следващата или по-следващата отново ще има избухвания! Защото те сега набират земя, но влезем ли в новия програмен период 2014-2020, очаквам още по-висока цена на декар. Перспективите пред фонда са много, много положителни именно в дългосрочен план
      !
      В новия програмен период има доста ограничения, има неясноти чие ще бъде правителството, а оттам се поставя на въпрос и % на усвояемост на средствата. Помниме не отдавна когато Атерата и Агрофа бяха левче при неразлична световна конюктура!
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
        Относно Еларг - след ликвидацията поне едно 30-40 млн. ще се изсипят в АТЕРА! Поне !
        Защо така говорите всички? Може и така да стане, но би било малоумно! На каква цена на Атерата биха влезли, или няма значение? Ами ако Атерата струва 5 лв. пак ли биха влезнали многото милки?
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Аз лично мисля, че би било изключително глупаво ако парите от Еларга влязат тук по презумция на каквато и да било цена, но не го изключвам като вариант. Има хора /като Императора/, които смятат основно дивидентна доходност и в този смисъл ако те засмятат ще разберат, че догодина /а дългосрочно още по-зле/ дивидентът би бил драматично по-нисък и съответно цената за тях би паднала много.
          Това за дългосрочното не е вярно! Тази година определено печалбата ще достигне може би до 50% надолу дори, но следващата или по-следващата отново ще има избухвания! Защото те сега набират земя, но влезем ли в новия програмен период 2014-2020, очаквам още по-висока цена на декар. Перспективите пред фонда са много, много положителни именно в дългосрочен план
          Относно Еларг - след ликвидацията поне едно 30-40 млн. ще се изсипят в АТЕРА! Поне !
          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
          не е препоръка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Don Archon Разгледай мнение
            Накратко да обобщя една оптимистична прогноза на база на коментарите по-долу.
            Възможно е преди дивидента цената да достигне нивото 3 лв. +/- 10 ст. ,а след дивидента да падне до нивото 2,40 - 2,60 лв за брой и ако след това влязат свежите попълнения от Еларга (няколко милки както беше споменато по-долу), то тогава за догодина е възможно цената да закръжи около 4-ката.

            Не е препоръка, само размисли и страсти !! Вие как мислите колеги ?

            П.С. Ами я си представете ако се включат и Шродерс (мисля, че така им беше името на онзи фонд) то тогава всеки сам може да си представи. На мен лично ми се привижда нещо около 5-6-7 лв, но това вече си е само лична моя мечта.

            И пак да повторя БЕЗ ПРЕПОРЪКИ !! Имам и им се радвам
            Аз лично мисля, че би било изключително глупаво ако парите от Еларга влязат тук по презумция на каквато и да било цена, но не го изключвам като вариант. Има хора /като Императора/, които смятат основно дивидентна доходност и в този смисъл ако те засмятат ще разберат, че догодина /а дългосрочно още по-зле/ дивидентът би бил драматично по-нисък и съответно цената за тях би паднала много.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Не знам за вас, но аз очаквах най-много 35-37ст. за разпределяне. Като видях 0.444 и то минимален, направо се изцъклих
              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
              не е препоръка

              Коментар


              • Яхо-о-о-о-о-о-о !!!!


                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Накратко да обобщя една оптимистична прогноза на база на коментарите по-долу.
                  Възможно е преди дивидента цената да достигне нивото 3 лв. +/- 10 ст. ,а след дивидента да падне до нивото 2,40 - 2,60 лв за брой и ако след това влязат свежите попълнения от Еларга (няколко милки както беше споменато по-долу), то тогава за догодина е възможно цената да закръжи около 4-ката.

                  Не е препоръка, само размисли и страсти !! Вие как мислите колеги ?

                  П.С. Ами я си представете ако се включат и Шродерс (мисля, че така им беше името на онзи фонд) то тогава всеки сам може да си представи. На мен лично ми се привижда нещо около 5-6-7 лв, но това вече си е само лична моя мечта.

                  И пак да повторя БЕЗ ПРЕПОРЪКИ !! Имам и им се радвам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    И търпение свате, и търпение.
                    При мене поне целта не е тройката, а четворката !
                    А дотогава - яко дивидентен кешец в джоба
                    Тука вече май се поизхвърли малко, ама 3,5 си е напълно реалистично.

                    П.С. Да не забравиш да си купиш петролче след Еларга. Онзи ден гледам, снесли дивидент Много добри хора са. На всеки 3 месеца цъкат
                    Last edited by snaky; 28.03.2013, 23:26.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                      Много добре ги редите , но ако погледнем в близката история /БРЕФа преди 4г. /
                      Прецаканке да влизаме ли в подробности И СЕГА СИ СТРУВА НАД 1,10 ;- нищо лично само че сме на пазара нали ? Ще е радост за всеки да си кешира на над тройката ! не е препоръка , дай боже всекиму нужния кураж
                      И търпение свате, и търпение.
                      При мене поне целта не е тройката, а четворката !
                      А дотогава - яко дивидентен кешец в джоба

                      Коментар


                      • да не забравите да видите днес борсите в Чикаго и Париж

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Здрасти Пиб и поздрави за достигнатата цена!!! честно не вярвах че АТЕРА ще стигне до там, но....... хайде да не нарушавам добрия тон
                          въпроса ми е: До къде смятате че ще падне след дивидента - 1,7лв постижимо ли е?

                          Успех!
                          За мен реалното положение е 2,90 преди дивидент, около 2,30 след дивидент, но ситуацията с Еларг за мен много изкривява пазара и са възможни сериозни отклонения.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Много добре ги редите , но ако погледнем в близката история /БРЕФа преди 4г. /
                            Прецаканке да влизаме ли в подробности И СЕГА СИ СТРУВА НАД 1,10 ;- нищо лично само че сме на пазара нали ? Ще е радост за всеки да си кешира на над тройката ! не е препоръка , дай боже всекиму нужния кураж

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Ооо, зависи много докъде ще стигне точно преди дивидента. После е лесно - вадиш 50-60 стинки и готово.
                              При вече достигната цена от 2,65, явно няма как да стане 1,7 А още повече че парите на еларга може да опитат да намерят най-близката до тяхната логика инвестиция, която, по наличния пазарен дял и сфера, всъщност е атера
                              И така, ако допуснем, хипотетично че последния ден преди дивидента, цената е достигнала 3,40-3,50, то като извадим въпросния дивидент, и характерната покрай датата за дивидента волатилизация на бягащите спекуланти, смятащи че са прибрали дивидента, може да очакваме връщане до към 2,70 а не до 1,70.
                              А това означава, че ако фармата не поскъпне до 3 кинта, то атерата пак ще е по-добре оценената хартия
                              Не очаквам да спадне прекалено много, след дивидента, защото точно тогава отдолу ще я причакват част от парите на еларга, а знаеш, че става дума за кеш за милиони )))
                              благодаря ти за мнението, той баса ни с Пиб за сравнение на цените между сфарм и атера мисля че обхваща малко по-голям период от време, но благодаря че я вкара във разговора
                              Успех!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Здрасти Пиб и поздрави за достигнатата цена!!! честно не вярвах че АТЕРА ще стигне до там, но....... хайде да не нарушавам добрия тон
                                въпроса ми е: До къде смятате че ще падне след дивидента - 1,7лв постижимо ли е?

                                Успех!
                                Ооо, зависи много докъде ще стигне точно преди дивидента. После е лесно - вадиш 50-60 стинки и готово.
                                При вече достигната цена от 2,65, явно няма как да стане 1,7 А още повече че парите на еларга може да опитат да намерят най-близката до тяхната логика инвестиция, която, по наличния пазарен дял и сфера, всъщност е атера
                                И така, ако допуснем, хипотетично че последния ден преди дивидента, цената е достигнала 3,40-3,50, то като извадим въпросния дивидент, и характерната покрай датата за дивидента волатилизация на бягащите спекуланти, смятащи че са прибрали дивидента, може да очакваме връщане до към 2,70 а не до 1,70.
                                А това означава, че ако фармата не поскъпне до 3 кинта, то атерата пак ще е по-добре оценената хартия
                                Не очаквам да спадне прекалено много, след дивидента, защото точно тогава отдолу ще я причакват част от парите на еларга, а знаеш, че става дума за кеш за милиони )))
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X