IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес последен ден с дивидент ,нали

    Коментар


    • Адванс Терафонд АДСИЦ-София уведомява за взети решения от СД относно одобрен дивидент за 2017 г.:
      На проведено на 29.06.2018 г. ОСА на Адванс Терафонд АДСИЦ-София (6A6) е взето решение за разпределяне на дивидент за 2017 г., както следва:
      - Брутен дивидент на една акция: 0.106 лв.;
      - Избрана търговска банка за изплащане на дивидента: Банка ДСК ЕАД;
      - Начална дата за изплащане на дивидент: 30.07.2018г.;
      - Крайна дата за изплащане на дивидента: 30.10.2018 г.;

      Коментар


      • Click image for larger version

Name:	6A6.jpg
Views:	1
Size:	26.8 КБ
ID:	3354553

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          За по-новите, които се облизват - на 11 юли трябва да ПРИТЕЖАВАТЕ акции, за да се нагувичите - отчетете 2 дни за сетълмент, т.е. на 9 юли трябва да си купите.


          Днес - гласувани четири чудесни годишни дивидента - Атерата, Жабокът, Привилегированата Жаба и Газпром. Аз - доволен.
          Поправи се да не подведеш неволно учениците.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            За по-новите, които се облизват - на 11 юли трябва да ПРИТЕЖАВАТЕ акции, за да се нагувичите - отчетете 2 дни за сетълмент, т.е. на 9 юли трябва да си купите.


            Днес - гласувани четири чудесни годишни дивидента - Атерата, Жабокът, Привилегированата Жаба и Газпром. Аз - доволен.
            За по старите - пак си в грешка Импе!
            Чети внимателно съобщението...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bocman Разгледай мнение
              На проведено на 29.06.2018 г. ОСА на Адванс Терафонд АДСИЦ-София (6A6) е взето решение за разпределяне на дивидент за 2017 г., както следва:
              - Брутен дивидент на една акция: 0.106 лв.; Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.1007 лв.
              Право на дивидент имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери на 14-ия ден след датата на ОСА, или към 13.07.2018 г.
              Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят има право на дивидент, е 11.07.2018 г.
              За по-новите, които се облизват - на 11 юли трябва да ПРИТЕЖАВАТЕ акции, за да се нагувичите - отчетете 2 дни за сетълмент, т.е. на 9 юли трябва да си купите.


              Днес - гласувани четири чудесни годишни дивидента - Атерата, Жабокът, Привилегированата Жаба и Газпром. Аз - доволен.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • На проведено на 29.06.2018 г. ОСА на Адванс Терафонд АДСИЦ-София (6A6) е взето решение за разпределяне на дивидент за 2017 г., както следва:
                - Брутен дивидент на една акция: 0.106 лв.; Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.1007 лв.
                Право на дивидент имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери на 14-ия ден след датата на ОСА, или към 13.07.2018 г.
                Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят има право на дивидент, е 11.07.2018 г.
                Last edited by bocman; 29.06.2018, 22:30.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                  До кога е срокът за покупка на акцията с дивидент?
                  Вероятно до към 10 Юли.... (ОС май беше планувано за 29 юни, така че оттам ще се броят 14-те дни)...

                  Коментар


                  • До кога е срокът за покупка на акцията с дивидент?
                    Мнението ми не е препоръка!!!

                    Коментар


                    • не знам какво не й харесвате на атерката преди дивидент?
                      Добавих малко тук днес!

                      Коментар


                      • Kurta, сцепи мрака с това включване !!!

                        Определено раздвижи иначе заспалата тема.... Досега имаше само 2-ма пичове (Прецакания и Билсончето), които съумяваха да провокират останалите форумци, но в сравнение с теб, тях ВЕЧЕ можем да броим за разбирачи по позицията.

                        Ще се радвам, ако можеш да споделиш малко повече за себе си и опита ти в инвестирането, защото определено агресивния ти подход в комуникацията към хора, които имат опит не само в Борсовата търговия, но и конкретно с "Адванс терафонд" (и най-вече, при положение че тези хора видимо се опитваха да ти ПОМОГНАТ със съвети и насоки), искрено ме озадачи.

                        Въпреки отношението ти, лично аз ще съм добронамерен и ще ти отговоря на въпроса, който зададе многократно откъде се виждало как формира дивидента компанията. В замяна, се надявам и ще те помоля, да бъдеш добър събеседник и съфорумец и да споделиш от какви инвестиции си успял да направиш тези 3000 %, с които предизивка интереса на всички ни !

                        ==========================
                        Започвам първи, като ето отговора на въпроса ти:

                        Свали си ГФО на фирмата за 2017 г. и погледни стр.1.
                        Както можеш да видиш, приходната част на компанията се формира от 2 основни компонента:
                        1.) Приходи от продажба на инвестиционни имоти
                        2.) Приходи от аренда и продажби на инвестиционни имоти

                        Сам можеш да сметнеш пропорцията между двете величини.

                        Втория важен фактор, които трябва да отчетеш е, че дружеството има едни сравнително постоянни разходи за управляващото дружество, които основно се формират от годишна такса в/у стойността на активите на фонда.За съжаление на акционерите, те се заплащат независимо от резултатите от дейността. Т.е. и никаква земя да не се продаде или отдаде под наем, те си вървят.

                        Тези разходи (макар че не са само те) се виждат като "Разходи за външни услуги" на същата тази стр.1 от ГФО на фирмата.

                        Ако съпоставиш размера им с приходите от аренда, ще видиш че те са доста близки. Поради тази причина до голяма степен акционерите тук сме приели, че приходите от аренда отиват за плащане на разходите на дружеството (вкл. въпросния разход за управляващото дружеството).

                        Т.е. ако няма продажби на земя, до голяма степен финансовия резултат би бил нула или леко положителен, което обаче би формирало съвсем незначителен дивидент за разпределение.

                        В тази връзка - печалбата на дружеството до голяма степен се формира именно от продажбата на земеделска земя (приходите от аренда както споменах отиват за покриване на годишните разходи за компанията) - това е причината всички тук да ти обясняват, че Дивидента от който ти се интересуваш (както и всички ние естествено) се формира от продажбата на земеделска земя.

                        Дано да съм бил полезен с отговора. А ако имаш други въпроси - питай.

                        А сега се надявам ти също да споделиш малко информация за инвестиционните си успехи и тези наистина супер добри 3000 %,


                        Коментар


                        • В Търговския регистър вече имаме Покана за ОС на 29.06.2018г., дивидент 0.106лв./акция.

                          Коментар


                          • Курта не беше ли от отборчето на биткойн маниаците? Мисля че го помня от времето, когато спорехме с Форексмастъра.
                            Защо пък да не е направил 3000% профит?
                            Примерно вкарал е 1000 долара в биткойни, купени на ниски цени още през 2014 година, декември 2017 е кеширал 30 хиляди в разгара на крипто-треската и готово.
                            Понеже безплатната софра при криптосите напоследък вече свърши, сега може би си търси профит от друго място.
                            Last edited by Frosty; 22.05.2018, 13:28.
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Тук темата стана като за бисери и вицове от появата на Куртю
                              Не бях влизал от три четири дена и искрено се посмях

                              Коментар


                              • Курта,
                                Ще ти подскажа една схема за 2500% доходност не за една година а за 6 месеца ............лавена увеличава капитала със собствени средства 25 пъти
                                купи си 100 акции там за 10 000 лева (пазарната май бе;е около 100лв/акц) .............. след увеличението на капитала ще имаш 2500 акции .......ако се запази пазарната цена на акциите ще имаш акции за 250 000 лв. успех...........

                                Горното не е препоръка за сделки и търговия на българска фондова борса.

                                Коментар

                                Working...
                                X