IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Впрочем: благодаря ти, Вълчане - че ми посочи очевидното

    Ще намаля делът си в Атерата и ще увелича - в Жабокът. 4.5-5% разлика в дивидентната доходност е твърде ного, за да се пренебрегне. С друга част от парите може да си взема Daimler напримерно - 3.65 еврака дивидент при цена на акция 57 еврака - е доста приятно - а и те си вдигат дивидента ако не всяка година, то през година... а и там ще се търси 25-30% капиталов ръст в средносрочен период.

    Почти решено вече за мен: жлът картон на Атерата тая година.
    Last edited by Императорът; 13.07.2018, 22:13. Причина: Благодаря ти, Вълчане.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

      курта май ти си пишман математик...... София Комерс привилигировани:
      цена на емисията 5 лв
      година 2006
      гарантиран дивидент 0.75 ст за 5г. До 2011г.

      ако през 2006 си вложил 1000лв в привилегировани 200бр. акции до сега е изплатен НЕТО дивидент за 6лв / акция или общо 1200лв.
      ако решиш да продадеш акциите си и да ликвидираш позицията по пазарни цени ще вземеш още 680 лв. Общо от 2006 г. Досега 1000 те лева са станали 1880 лв.......не виждам никъде минус за инвестиралите.......атера се е представила за периода доста по добре но това едва ли ще бъде така и за в бъдеще.....имам акции и на атера. И на София комерс
      Срокът на предните привилегии беше 10 години, драги - и аз гувичих дивидентченца от тях през цялото време Влизал съм на 5 лв, сега акцията струва около 3.4 лв (да видим докога), а съм изцоцал към 7.30 кинта дивидент досега - чисто - след данъците. Джънк - да.

      https://www.capital.bg/biznes/kompan..._kapital_prez/
      Last edited by Императорът; 13.07.2018, 21:58. Причина: Джънк-джънк-джънк - китайско разбрицано колелце, заложено в Жабешки обект от крадлив хъхрек.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

        Ето ти ги и тези 6SO https://www.investor.bg/companies/SOFCOM/chart/
        6.00 са били 2007 г ,последна цена 4.59 или -23.5% .Последната им година, юни 2015г 5.98 ,последна цена април 2016 4.59 или спад от 23.3% за 1г
        За сравнение Атерата е +66.4 %
        Кой говори глупости,аз или ти казвайки че двете били едно и също ? Отделно ти ми каза да купя акции в момента,а не някакви който ги е имало преди.И тези акции ,който ти така страстно ми препоръчваш са си точно -50% за 4г


        Уж сте много опитни и известни инвеститори (само според самите вас обаче) ,пък предлагате такъв джънк.Не говори добре за вас
        Хайде малко математика за трети клас. Добави към 4.59 лв 6.80 лв от получени дивиденти. И трябва да разбереш, че цената на една акция има значение само в два случая - когато купуваш и когато продаваш. АЗ нямам намерение да продавам тази акция, докато ми носи големи дивиденти ежегодно. И пак сравняваш накрая две различни акции. Щом за теб е джънк акция, носеща ти 8.5% дивидентна доходност, а се кефиш на друга - която, ако си запази резултатите, догодина ще ти донесе около например 3.5% - твоя си работа.

        Ние се опитваме да ти обясним това, че в тримесечният отчет на Атерата печалбата им пада с 39.41%. За същият период печалбата на Джънк-Жабокът расте с 9.5% - тоест при ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА дивидентна политика на Атерата и при обичайната - на Жабокът - догодина - и без това високият жабешки дивидент ще нарасне, а на Атерата - ще падне. Чети отчети, вместо да се караш с хората по форумите.

        Не че го ИСКАМ - да падне дивидентът на - защото имам акции и то не малко. Просто гледам цифрите, а не вярвам безрезервната в това, което ми се ще на мене да е действителност. Ако деветмесечният отчет не ме кефи, ще си намаля делът в Атерата. Има ного по-могъщи акции, които мога да си купя - и да ми носят по-сосна доходност.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Пак ти казвам, не гледаш каквото трябва. Аз съм имал основно и почти само привилегировани акции, които вече не са такива. Кодът им беше 6SO.

          И друго - хубаво е да имаш самочувствие, но само когато е с покритие. Тук има хора, които са се учили да инвестират, когато ти си се учил да щъпукаш.
          Ето ти ги и тези 6SO https://www.investor.bg/companies/SOFCOM/chart/
          6.00 са били 2007 г ,последна цена 4.59 или -23.5% .Последната им година, юни 2015г 5.98 ,последна цена април 2016 4.59 или спад от 23.3% за 1г
          За сравнение Атерата е +66.4 %
          Кой говори глупости,аз или ти казвайки че двете били едно и също ? Отделно ти ми каза да купя акции в момента,а не някакви който ги е имало преди.И тези акции ,който ти така страстно ми препоръчваш са си точно -50% за 4г


          Уж сте много опитни и известни инвеститори (само според самите вас обаче) ,пък предлагате такъв джънк.Не говори добре за вас

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

            На празни приказки се наслушах .Дайте някакви цифри,линкове и дата.Сученето и въртенето показва ,че работите не са такива, каквито ги приказвате.

            Аз виждам -50% за 4г http://www.infostock.bg/infostock/co...cs/SOFCOM2/max ,ти ми се хвалиш че взимаш 10% дивидент.Ами ти НЕТО си вътрешна гума за периода.Жив и Здрав.Никой не е застрахован.
            курта май ти си пишман математик...... София Комерс привилигировани:
            цена на емисията 5 лв
            година 2006
            гарантиран дивидент 0.75 ст за 5г. До 2011г.

            ако през 2006 си вложил 1000лв в привилегировани 200бр. акции до сега е изплатен НЕТО дивидент за 6лв / акция или общо 1200лв.
            ако решиш да продадеш акциите си и да ликвидираш позицията по пазарни цени ще вземеш още 680 лв. Общо от 2006 г. Досега 1000 те лева са станали 1880 лв.......не виждам никъде минус за инвестиралите.......атера се е представила за периода доста по добре но това едва ли ще бъде така и за в бъдеще.....имам акции и на атера. И на София комерс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Не виждам причина аз да ти издирвам информация, за да ти доказвам нещо
              Хич и не ме интересуват твоите сделки, и кое какво си купил и кога.Казвам ти да не приказваш празни приказки,а като твърдиш нещо, да го доказваш.
              Ти за 0.20% дивидент ще се чупиш да постваш,тука ако беше направил нещо, за 2 мин щеше да извадиш и графики и линкове.
              Вместо това въртиш и сучеш ,не били тея акции,сложно било .Атера била същата.Същата пък поскъпнала с 66.4% ,докато твоя джънк е -50%
              Опитни и големи инвеститори били

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                На празни приказки се наслушах .Дайте някакви цифри,линкове и дата.Сученето и въртенето показва ,че работите не са такива, каквито ги приказвате.

                Аз виждам -50% за 4г http://www.infostock.bg/infostock/co...cs/SOFCOM2/max ,ти ми се хвалиш че взимаш 10% дивидент.Ами ти НЕТО си вътрешна гума за периода.Жив и Здрав.Никой не е застрахован.
                Още малко ще поискаш разпечатка от Ефоксът ми - ти да не си данъчен, бе - Вълчане?

                Търси си сам инфо, щом не вярваш, пак ти казвам НЕ гледаш емисията, за която говоря. Тази, която имам предвид - със 0.75 лв гарантиран дивидент в продължение на 10 години вече е част от обикновената, която гледаш.

                Не виждам причина аз да ти издирвам информация, за да ти доказвам нещо, което всеки, която е тук поне от 6-7 години, го знае. Хем си тотален новобранец, хем се държиш с арогантство. Много ти здраве.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  И друго - хубаво е да имаш самочувствие, но само когато е с покритие. Тук има хора, които са се учили да инвестират, когато ти си се учил да щъпукаш.
                  На празни приказки се наслушах .Дайте някакви цифри,линкове и дата.Сученето и въртенето показва ,че работите не са такива, каквито ги приказвате.

                  Аз виждам -50% за 4г http://www.infostock.bg/infostock/co...cs/SOFCOM2/max ,ти ми се хвалиш че взимаш 10% дивидент.Ами ти НЕТО си вътрешна гума за периода.Жив и Здрав.Никой не е застрахован.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                    Чакай малко,и ти си някакъв пишман инвеститор като оня опитния.

                    http://www.infostock.bg/infostock/co...graphics/ATERA

                    Атера ,цена на акция 1.25 през 2007 ,днес 2.08 . + 66.4% .Дали са и средно за 9г дивидент около 10%/годишно

                    Тоя джънк където ми го показваш http://www.infostock.bg/infostock/co...cs/SOFCOM2/max

                    2007г цена 7.00 ,днес 3.44 ,спад -50.8% [SIZE=14px]Дивидента едва ли им е с много повече

                    Та,кое е същото ?

                    И давай някви линкове и показвай ,стига празни приказки
                    Пак ти казвам, не гледаш каквото трябва. Аз съм имал основно и почти само привилегировани акции, които вече не са такива. Кодът им беше 6SO.

                    Тия, дето ги гледаш, ако искаш тоже им издири дивидентът, който са давали - имаха една година и ДВА ЛЕВА на акция - и доста често по левче - не всяка година, но повечето. По мои спомени по тия акции е раздаден ПОНЕ 6 лв дивидент. Причините за спадът ти ги изброих, а щом не вярваш, Вълчане, търси си сам линкове. Туканка има достатъчно опитни инвеститори, които моите думи ще потвърдят.

                    И друго - хубаво е да имаш самочувствие, но само когато е с покритие. Тук има хора, които са се учили да инвестират, когато ти си се учил да щъпукаш.
                    Last edited by Императорът; 13.07.2018, 19:36. Причина: Ходи, щъпукай си.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Че то и с Атерата е същото, Вълчане.
                      Чакай малко,и ти си някакъв пишман инвеститор като оня опитния.

                      http://www.infostock.bg/infostock/co...graphics/ATERA

                      Атера ,цена на акция 1.25 през 2007 ,днес 2.08 . + 66.4% .Дали са и средно за 9г дивидент около 10%/годишно

                      Тоя джънк където ми го показваш http://www.infostock.bg/infostock/co...cs/SOFCOM2/max

                      2007г цена 7.00 ,днес 3.44 ,спад -50.8% Дивидента едва ли им е с много повече от на Атера средногодишно

                      Та,кое е същото ??? Аз виждам че е точно ОБРАТНОТО




                      И давай някви линкове и показвай ,стига празни приказки
                      имали вече не съществува, сложно е.
                      Last edited by kurta007; 13.07.2018, 19:35.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                        За тези където са паднали с 50% за 4г ли говорим ??? От 7 лв на 3.5 лв за 4г !!! Щото кел файда от такъв дивидент ,като съм -50% за 4г

                        https://www.investor.bg/companies/SOFCOM2/view/
                        Че то и с Атерата е същото, Вълчане. По тая логика и ти нищо не си взел. За Жабокът - не гледаш акциите, които трябва - впрочем емисията, която почти всички сме имали вече не съществува, сложно е. От предната привилегирована емисия, аз съм извадил по около 7 лв дивидент на акция, с който често съм си финансирал други, ценни инвестиции. Тия, дето ги гледаш на 3.50, дават по 30 стотинки дивидент, малко ли ти е? Според тебе след всеки дивидент ли ще падат със стойността му? Другата емисия е на 5 лв и има гарантиран дивидент 60 стотинки... ама може и те да паднат сега след дивидентът - защо не и на 4.40 - може да се намери някой балама да продаде.

                        И сега гледам - линкът ти - има някакъв да продава на 3.44 - след добро представне на компанията и завишен с 20% дивидент. Жабокът като компания в някакъв смисъл е олицетворение на глупостта, но по обратен на тИслата начин - нещо като анти-Tesla. Не само че доброто представяне и добрата доходност не променя нагласите на нозинството инвеститори, но и ги засилва - те си казват: "Щом дивидентът като доходност е 9%, значи има нещо гнило"... но по-далеч не стигат. Не ми пречат, де - аз моето си го прибирам... а е ясно, че няма как да върви надолулу до безкрайност - и акция, даваща 30-40 ст дивидент да струва... левче.
                        Last edited by Императорът; 13.07.2018, 19:19. Причина: Глупостта
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          в което съм се нагувичил сосно и пресосно, но щом 12% дивидентна доходност не те устройват, сам си решаваш. .
                          За тези където са паднали с 50% за 4г ли говорим ??? От 7 лв на 3.5 лв за 4г !!! Щото кел файда от такъв дивидент ,като съм -50% за 4г

                          https://www.investor.bg/companies/SOFCOM2/view/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                            Начи ти като постваш през 10 дена че си взел огромния 0.20% дивидент,било ОК.Аз обаче като постна 8.6% за 13 месеца, да съм бил внимавал с оптимизма и да съм бил ревал.

                            Тоя пък "опитния инвеститор" (между опитен и печеливш има бая голяма разлика ) ,само като му прочетеш 5 поста, и ти става ясно какъв пишман инвеститор е.Влиза и той и без доводи,без нищо ,големия "експерт" .

                            Иначе София комерс,за пръв път ги чувам,два клика в гугъл ,заложни къщи ,и веднага ми се изпарява всякакво доверие .Какво имат насреща ? Ако утре фалират ,или избяга собственика в ЮАР ,какво правим.По една студена вода ?
                            Атерата имат 220 000 декара земя и даже и при ликвидация по мои сметки ще вземем повече.Аз ако търся рискови инвестиции по 10% едва ли ще дойда на БФБ.Има къде- къде по изгодни неща.
                            Виж сега: щом с два клика на мишка вземаш инвестиционни решения, това аз го намирам малко несериозно. Жабокът е публична компания от 12 години и няма нито една година, в която да не е платила добър дивидент. Твоите съмнения ги слушам през цялото това време, в което съм се нагувичил сосно и пресосно, но щом 12% дивидентна доходност не те устройват, сам си решаваш. То и за облизвациите им така говореха през цялото време някои, други си взехме 36% лихва за 3 години - защото знаехме, че тия облизвации са обезпечени със злато. Собственици сме всички ние, затова е АД.

                            Ценето е добър инвеститор, не го подценявай.

                            0.20% дивиденти аз не вземам. Ако някъде съм взел 1.38% напримерно, това е тримесечен.

                            А щом си взел да кликаш с мишката, виж последният отчет на Атерата, може да разбереш защо ний с Тони гледаме негативистически. Разбира се - един отчет - хем за първо тримесечие, не може да дава база за категорическо становище. Ти си изпапкал едно дивидентченце и скачаш до небето - а ний тука сме вземали дивиденти по 0.48 или 0.38 кинта... при цена на акцията 25-30% по-високи само.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              .
                              Начи ти като постваш през 10 дена че си взел огромния 0.20% дивидент,било ОК.Аз обаче като постна 8.6% за 13 месеца, да съм бил внимавал с оптимизма и да съм бил ревал.

                              Тоя пък "опитния инвеститор" (между опитен и печеливш има бая голяма разлика ) ,само като му прочетеш 5 поста, и ти става ясно какъв пишман инвеститор е.Влиза и той и без доводи,без нищо ,големия "експерт" .

                              Иначе София комерс,за пръв път ги чувам,два клика в гугъл ,заложни къщи ,и веднага ми се изпарява всякакво доверие .Какво имат насреща ? Ако утре фалират ,или избяга собственика в ЮАР ,какво правим.По една студена вода ?
                              Гледам за 4г са паднали със скромните 50% хаха ,защо ми я тоя джънк ? Някви каратисти ,борци,в управителния,абе мани .И огромния 2000лв средно дневен оборот.

                              Атерата имат 220 000 декара земя и даже и при ликвидация по мои сметки ще вземем повече.Аз ако търся рискови инвестиции по 10% едва ли ще дойда на БФБ.Има къде- къде по изгодни неща.
                              Last edited by kurta007; 13.07.2018, 19:03.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                                Какви са тея Жаби ? нищо не ми говори това. И защо ми казваш Вълчан ? Нито това ми е името ,нито имам вълчи нрав.
                                Жабите са София комерс, прегледай ги.

                                По леко с оптимизъмът - защото нещата не винаги се нареждат както ни се иска на нас. Компанията е хубава, но не залагай винаги на най-благоприятният за теб вариант - приятелски съвет. И Ценето е опитен инвеститор - тоже имай това в предвид.

                                Казвам ти Вълчан, защото така си се кръстил. Курти по старобългарски означава: Вук. И това си е мъжко име, което се е разпространило по цял свят.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X