IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
    Излезе отчета, калкулирам около 4 ст. дивидент, някой с различно виждане?
    ти къде го гледаш?
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Излезе отчета, калкулирам около 4 ст. дивидент, някой с различно виждане?
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        на незагрелите още по тази позиция - на този етап компанията толкова си може
        след разходите за управление
        няма какво да гледате в управлението на Адванса, погледнете зърнените пазари и какво остава за фермерите и ще се светнете на къде отиват нещата
        Добре де, приемаме,че цената още ще пада.
        Ок, да пада, да пада .... е колкото и да пада все пак под 1,50 няма да отиде !!!

        Коментар


        • Точно такава ликвидация имах предвид, както при Елана ФЗЗ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
            Ликвидацията би била най-доброто за дребните акционери, но не и за обслужващото дружество.
            казвали са,че само при продажба анблок биха се съгласили да ликвидират.

            Коментар


            • На колко процента от акциите притежаваш....50,60 или 99%?! Как "подхвърляш" и определяш , че за дребните акционери ще е най-добра ликвидация?! Как в тоя УМРЯЛ пазар в България се продават 220 000 дкал...?! Стига опити за манипулации! Една от най-ликвидните позиции на БФБ и то със стабилна цена и дивидент, а само се появяват "специалисти" с опити да нагнетяват напрежение.
              Last edited by Slavi.13; 21.01.2019, 13:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                Ликвидацията би била най-доброто за дребните акционери, но не и за обслужващото дружество.
                Е и? Така или иначе те нямат контрол при евентуално решение за ликвидация.

                Коментар


                • Ликвидацията би била най-доброто за дребните акционери, но не и за обслужващото дружество.

                  Коментар


                  • Инвестирал съм в компанията, но от 1-2 години виждам, че нещата боксуват - какво мислите за алтернатива опция - ликвидиране на дружеството стил Еларг?

                    Коментар


                    • Някой разсъждавал ли е по темата за Адванс Терафонд погледната от този ъгъл: https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/01...home_mainStory

                      Коментар


                      • Цената в момента няма нищо общо нито с предишната, нито с бъдещата. Цената си е сега и веднага. В миналото е била и по-висока и доста по-ниска.
                        И ако сега започвам да правя портфейл - със сигурност щях да си взема малко. Определено ще ми доста по-изгодно тук, отколкото да са ми в банка или под дюшека парите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                          Сама за себе си - цената е добра. Но на фона на другите възможности и евентуални още спадове засега не влизам
                          цената е добра на базата на това на колко се е търгувала акцията преди .......... въпроса е дали цената сега е добра за това което седи зад нея (като количество е добро, но качеството не се знае какво е)

                          че ще поскъпва земята е ясно, но дали всичката земя ще поскъпва пропорционално не ми се вярва

                          земята е като акциите - има поскъпващи акции, а има и акции на които си седят на една цена с години ......... има поскъпващи земи, но има земи които си седят на една цена от години

                          ако се смята цената на земята ( над 1000 лв/дка) единствено на база на рентата която се получа и като се приспаднат таксите на обслужващото дружество не мисля, че "цената е добра"
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Земята си седи в и поскъпва. Добра стратегия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              Ако някой прави пакет или увеличава такъв явно намира цената за добра. Много хора и тук във форума, че цени от 2,20-2,30 са високи. Ето че сега има възможност да се пазарува по евтино и то не лоши пакети. Предполагам надеждите са все пак продажбите на земя да тръгнат в един момент.
                              Tака е, Здравко, и аз обмислям от 1 година да взема пакет, обаче вярата ми в мендижмънта е почти на нивото на тази в Евереста. Иначе активите ги има, ама то и в Синергоня има егати активите, а акцията се влачи, примерно. Засега се въздържам от покупки тук, видно е, че само чудо може да докара някакъв приличен дивидент, така че цената може да отиде и по-надолу. А може и да не отиде Успех!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Сама за себе си - цената е добра. Но на фона на другите възможности и евентуални още спадове засега не влизам

                                Коментар

                                Working...
                                X