IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
    От финансовия отчет -

    "... към 30 юни 2019 г Дружеството има подписани предварителни договори за продажба на 11065 дка земеделски земи. Към 31 декември 2018 г Дружеството няма подписани предварителни договори за продажба на имоти."

    10ст. дивидент май няма да са проблем тази година. Други мнения ?

    Коментар


    • От финансовия отчет -

      "... към 30 юни 2019 г Дружеството има подписани предварителни договори за продажба на 11065 дка земеделски земи. Към 31 декември 2018 г Дружеството няма подписани предварителни договори за продажба на имоти."

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение


        е тя ако ликвидацията продължава с години, на какво основание цената да расте, няма ли и тя да се влачи с години, както беше писано - "бавно и мъчително тъпчене на място с приклякакне след дивидент" ...
        без препоръка
        Определено не.мажо продава земя на 1650лв а купува акции на 1.95лв. За три години ако продаде всичко ще получи 3.50лв На акция защо да не купи и да не чака тази “мъка”!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
          За неразбралите продавачи на акции вдясно ще се продават големи парчета земя до края на годината и цената на акцията ще е 2.30мин декември месеч според мен мажоритарят тайничко купува около 1.90. 1.95. Като сигурна далаверка съмнявам се да стане бърза ликвидация...ще продължи с години

          е тя ако ликвидацията продължава с години, на какво основание цената да расте, няма ли и тя да се влачи с години, както беше писано - "бавно и мъчително тъпчене на място с приклякакне след дивидент" ...
          без препоръка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
            На мен ми е интересно като цяло как може да се разбере ако някой от инсайдери купува на БФБ? Дали се появява някъде публична информация за това предварително? Аз до колко разбрах съвет на директори може да търгува всеки месец за изключение в месец когато излиза финансов отчет или директно след негово излизане. Някой ли знае ли отговор на въпрос? Друго което е че, при ИП всички акции са безлични, ако се извършва сделка на борсата през ИП.
            Моето мнение е, че това е врата в полето и се спазва само и единствено от хората, които искат да го спазват. Има милион начина вътрещари да пазаруват постоянно и това да остава незабелязано.

            П.П. Мнението ми не касае Атерата специално, а като цяло за БФБ. Тук не мисля, че се правят такива неща.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
              На мен ми е интересно като цяло как може да се разбере ако някой от инсайдери купува на БФБ? Дали се появява някъде публична информация за това предварително? Аз до колко разбрах съвет на директори може да търгува всеки месец за изключение в месец когато излиза финансов отчет или директно след негово излизане. Някой ли знае ли отговор на въпрос? Друго което е че, при ИП всички акции са безлични, ако се извършва сделка на борсата през ИП.
              Аз всичко си купувам през ИП и името ми го има срещу всяка акция в Централния Депозитар. Защо реши така?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                За неразбралите продавачи на акции вдясно ще се продават големи парчета земя до края на годината и цената на акцията ще е 2.30мин декември месеч според мен мажоритарят тайничко купува около 1.90. 1.95. Като сигурна далаверка съмнявам се да стане бърза ликвидация...ще продължи с години
                А ами ако е обратното ????

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                  Сна а ми гюра!
                  Разпределение на акционерен капитал

                  International Finance Corporation 17.70%
                  Карол Финанс ЕООД 17.65%
                  Ен Ен Универсален Пенсионен Фонд 5.90%

                  Коментар


                  • На мен ми е интересно като цяло как може да се разбере ако някой от инсайдери купува на БФБ? Дали се появява някъде публична информация за това предварително? Аз до колко разбрах съвет на директори може да търгува всеки месец за изключение в месец когато излиза финансов отчет или директно след негово излизане. Някой ли знае ли отговор на въпрос? Друго което е че, при ИП всички акции са безлични, ако се извършва сделка на борсата през ИП.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                      И кой е "мажоритарят", ако не е тайна?
                      Сна а ми гюра!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                        За неразбралите продавачи на акции вдясно ще се продават големи парчета земя до края на годината и цената на акцията ще е 2.30мин декември месеч според мен мажоритарят тайничко купува около 1.90. 1.95. Като сигурна далаверка съмнявам се да стане бърза ликвидация...ще продължи с години
                        И кой е "мажоритарят", ако не е тайна?

                        Коментар


                        • За неразбралите продавачи на акции вдясно ще се продават големи парчета земя до края на годината и цената на акцията ще е 2.30мин декември месеч според мен мажоритарят тайничко купува около 1.90. 1.95. Като сигурна далаверка съмнявам се да стане бърза ликвидация...ще продължи с години

                          Коментар


                          • На всякъде цвъкът обяви за земеделска земя,- голяма атака, надушвам предстояща реакция!
                            То тука освен земя за продан -друго няма! Не е препоръка за покупки ,- споделям видими неща!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bocman Разгледай мнение
                              Айде.....дивидентчето пристигна!
                              Като гледам днес как върви търговията и поръчките отляво май никой не бърза да реинвестира дивидента...

                              Коментар


                              • Айде.....дивидентчето пристигна!
                                Last edited by bocman; 04.07.2019, 14:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X