IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

    Аз не разбрах 2.30 цена на акция или 2.30 дивидент на акция залагаш?
    “Адаш”. Ще почерпя в Рафи младост ако е дивидент...успяло да махнеш че за че там 240лв е тавана...пиши на лично “Искрено и лично”!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

      За всички не разбрали каква е идеята тук януари ще можем да пресметнем точно продадената земя за 2019. И с точност дивидента....лична прогноза минимум 2.30
      Аз не разбрах 2.30 цена на акция или 2.30 дивидент на акция залагаш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ALFA Разгледай мнение

        Само не обявявай годината на Атера, за да не стане като годината на Софарма
        За всички не разбрали каква е идеята тук януари ще можем да пресметнем точно продадената земя за 2019. И с точност дивидента....лична прогноза минимум 2.30

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

          за мен сега е момента
          Само не обявявай годината на Атера, за да не стане като годината на Софарма

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
            Зърнената реколта тази година е особено добра и като качество, и като количество и ce дoближaвa дo peĸopднaтa 2017 г., сочат анализите нa Koнcyлтaтивния cъвeт пo зъpнoтo. Oбщoтo ĸoличecтвo пшeницa ce oчaĸвa дa бъдe oĸoлo 5.8-5.9 млн. тона, което е ръст от 8.7%. Висок се очертава и да е износът, като от 1 юли до 10 август страната ни ще отчете износ на над 1 млн. т пшеница, над ⅘ от които са за ЕС, стана ясно на заседанието на съвета.
            Може би не случайно се раздвижиха продажбите и на Атерата.

            Коментар


            • Зърнената реколта тази година е особено добра и като качество, и като количество и ce дoближaвa дo peĸopднaтa 2017 г., сочат анализите нa Koнcyлтaтивния cъвeт пo зъpнoтo. Oбщoтo ĸoличecтвo пшeницa ce oчaĸвa дa бъдe oĸoлo 5.8-5.9 млн. тона, което е ръст от 8.7%. Висок се очертава и да е износът, като от 1 юли до 10 август страната ни ще отчете износ на над 1 млн. т пшеница, над ⅘ от които са за ЕС, стана ясно на заседанието на съвета.

              Коментар


              • Между 2002 и 2018 г. земята в света е поскъпвала средно с 12% на година

                https://www.investor.bg/po-sveta/453...godina-287021/


                И ще продължава да поскъпва...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                  Офицялно ликвидация няма за сега...бях на събранието мълчат и крият нещо това ми беше усещането...тези 11000декара потвърждават намеренията им. Дивидента определено няма да е 10ст при положение че беше 4 ст без да продадат и декар...щом до юни имат прозрачност да обевят 11000декара очаквам до края на годината да обевят нещо по голямо...лично предчувствие без ангажимент...колкото до кокошката всяка кокошка дори и златната има свой живот начало и край...а и в кокошката най вероятно има инвестирали собственици които си искат паричките след като видимо далаверата замря...модела се изчерпа и няма кои вече да продава много земя на дребно а купувачите на едро не са глупави задъхват се но. Ще ВЦ. Купят след извиване на ръце две години както Радо се изрази на събранието...чакаме малка консервативна игра с публиката интерес имам но малък 100 000 на 1.76. Но всичко е въпрос на време и цена. 2.30. До нова година после ще му мисля!
                  за мен сега е момента

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                    Аз всичко си купувам през ИП и името ми го има срещу всяка акция в Централния Депозитар. Защо реши така?
                    Щото когато отварях елана на всички моите сделки се показва само от кой към кой ИП отиват акции. Прав ли съм че може по всякакво време да се види кой колко акции притежава в ЦД. Демек да се направи справка. Как това става били ли споделил? Може и на лично.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Определено "да" ли "не" се вижда чрез теста "на времето". ))
                      Дотук обаче, 3-4 г. след изказаната хипотеза - все още е така. (съжалявам, ако не пасва в твой интерес, но такава е истината към момента. ) Не разбрах - има ли обявена ликвидация за след 3години, както си написал!??? Това ще е нещо ново (не следя това дружество от времето когато беше 2,80 и когато беше направена прогнозата) Просто ще се учудя, ако мажото е решил да си "махне" "златната кокошка". Все пак от всяка сделка имаше 10% комисиони в едната посока (ако няма промени оттогава) По-голяма цена - по-голяма комисионна, а те и двете цени скочиха на макс (покупната и продажната)... Всъщност нашият форумец "Геко" обобщи тогава най-лаконично ситуацията - "Партито свърши". Беше точен, а добавката която направихме за бъдещето ... все още се изпълнява... (за добро или лошо) (аргументирано и описано беше в темата, но преди 3-4 г., и не ми се връща назад)
                      Не е препоръка.
                      Офицялно ликвидация няма за сега...бях на събранието мълчат и крият нещо това ми беше усещането...тези 11000декара потвърждават намеренията им. Дивидента определено няма да е 10ст при положение че беше 4 ст без да продадат и декар...щом до юни имат прозрачност да обевят 11000декара очаквам до края на годината да обевят нещо по голямо...лично предчувствие без ангажимент...колкото до кокошката всяка кокошка дори и златната има свой живот начало и край...а и в кокошката най вероятно има инвестирали собственици които си искат паричките след като видимо далаверата замря...модела се изчерпа и няма кои вече да продава много земя на дребно а купувачите на едро не са глупави задъхват се но. Ще ВЦ. Купят след извиване на ръце две години както Радо се изрази на събранието...чакаме малка консервативна игра с публиката интерес имам но малък 100 000 на 1.76. Но всичко е въпрос на време и цена. 2.30. До нова година после ще му мисля!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        Значи мажо се радва на 10 процента от всяка сделка и то на високи вече цени,а колегата Здравко се радва ако има 10 ст. дивидент......не знам може и да греша ама според мен пак ми изгежда много малко.Обслужващото дружество си лапва лъвския пай ,а ние лапаме мухите.
                        Не виждам какво друго освен дивидента може да ни радва на нашия пазар, след като капиталови печалби няма. Я кажи кое обслужващо дружество няма такси, че да инвестираме там ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                          Има 2 тънки момента:
                          1. Какви са точно договорите за продажба - дали за окончателна продажба или за разсрочено изплащане. Защото съгласно последните промени, при тези за разсрочено плащане, в текущата година се разпределя грубо казано само 20 % от общата стойност на формираната печалба.
                          2. Ако все пак са за окончателна продажба, от значение дали срока за реализация е до края на 2019 г., защото в праткиката имаше и доста земи, които май се оказваха със срокове за 1 година от датата на договора. Защото ако тези 11 хил.дка се продадат сега, ще генерират печалба за тази година, но ако се финализират по една или друга причина за догодина, то тогава печалбата ще остане за следващата.

                          Извън тънките моменти обаче, определено е добре, че има договорени продажби, защото 0 дка. в края на 2018-а наистина не изглеждаше добре.

                          Подкрепям съжденията ти, и аз си губих времето да следя едни предходни предварителни договори, аджеба коги ще ги изповядат- що по принцип са до месец давност ама Не и тъдява;- прав си "не се знае знае ли се", но все са си с тежест некаква!
                          Дай Боже и повече за отпред!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                            От финансовия отчет -

                            "... към 30 юни 2019 г Дружеството има подписани предварителни договори за продажба на 11065 дка земеделски земи. Към 31 декември 2018 г Дружеството няма подписани предварителни договори за продажба на имоти."

                            Има 2 тънки момента:
                            1. Какви са точно договорите за продажба - дали за окончателна продажба или за разсрочено изплащане. Защото съгласно последните промени, при тези за разсрочено плащане, в текущата година се разпределя грубо казано само 20 % от общата стойност на формираната печалба.
                            2. Ако все пак са за окончателна продажба, от значение дали срока за реализация е до края на 2019 г., защото в праткиката имаше и доста земи, които май се оказваха със срокове за 1 година от датата на договора. Защото ако тези 11 хил.дка се продадат сега, ще генерират печалба за тази година, но ако се финализират по една или друга причина за догодина, то тогава печалбата ще остане за следващата.

                            Извън тънките моменти обаче, определено е добре, че има договорени продажби, защото 0 дка. в края на 2018-а наистина не изглеждаше добре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Определено "да" ли "не" се вижда чрез теста "на времето". ))
                              Дотук обаче, 3-4 г. след изказаната хипотеза - все още е така. (съжалявам, ако не пасва в твой интерес, но такава е истината към момента. ) Не разбрах - има ли обявена ликвидация за след 3години, както си написал!??? Това ще е нещо ново (не следя това дружество от времето когато беше 2,80 и когато беше направена прогнозата) Просто ще се учудя, ако мажото е решил да си "махне" "златната кокошка". Все пак от всяка сделка имаше 10% комисиони в едната посока (ако няма промени оттогава) По-голяма цена - по-голяма комисионна, а те и двете цени скочиха на макс (покупната и продажната)... Всъщност нашият форумец "Геко" обобщи тогава най-лаконично ситуацията - "Партито свърши". Беше точен, а добавката която направихме за бъдещето ... все още се изпълнява... (за добро или лошо) (аргументирано и описано беше в темата, но преди 3-4 г., и не ми се връща назад)
                              Не е препоръка.
                              Значи мажо се радва на 10 процента от всяка сделка и то на високи вече цени,а колегата Здравко се радва ако има 10 ст. дивидент......не знам може и да греша ама според мен пак ми изгежда много малко.Обслужващото дружество си лапва лъвския пай ,а ние лапаме мухите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                                Определено не.мажо продава земя на 1650лв а купува акции на 1.95лв. За три години ако продаде всичко ще получи 3.50лв На акция защо да не купи и да не чака тази “мъка”!
                                Определено "да" ли "не" се вижда чрез теста "на времето". ))
                                Дотук обаче, 3-4 г. след изказаната хипотеза - все още е така. (съжалявам, ако не пасва в твой интерес, но такава е истината към момента. ) Не разбрах - има ли обявена ликвидация за след 3години, както си написал!??? Това ще е нещо ново (не следя това дружество от времето когато беше 2,80 и когато беше направена прогнозата) Просто ще се учудя, ако мажото е решил да си "махне" "златната кокошка". Все пак от всяка сделка имаше 10% комисиони в едната посока (ако няма промени оттогава) По-голяма цена - по-голяма комисионна, а те и двете цени скочиха на макс (покупната и продажната)... Всъщност нашият форумец "Геко" обобщи тогава най-лаконично ситуацията - "Партито свърши". Беше точен, а добавката която направихме за бъдещето ... все още се изпълнява... (за добро или лошо) (аргументирано и описано беше в темата, но преди 3-4 г., и не ми се връща назад)
                                Не е препоръка.

                                Коментар

                                Working...
                                X