IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Никой няма да заколи златната кокошка с милиони годишни тракси и комисиони за еднократен ефект от ликвидация. Промените се правят с някаква цел, която не са оповестили официално, може да кажат нещо повече на събранието. Пазарът на земя ще продължава да бъде не лоша възможност и през следващите години, да, маржа пада, нормално е, свършиха се бабите и балъците, които продаваха за жълти стотинки.
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

      Да и аз не вярвам да има ликвидация. Тази година Би било голяма изненада. Колкото. До. Това бъдете сериозни акцията си има свой мажоритар не на книга но по принцип и всички знаем как се опитаха преди години да го превземат
      И аз така.
      Но със сигурност на хоризонта се задава диверсификация. И в други НИ и дейности вероятно. Може би усещат че вече маржините не са това което бяха...
      По принцип ( особено при кадърен мениджмънт) това си е булиш сигнал тъй като се намалява осезателно риска.
      Естествено за тези които са тук само заради зз и им харесва по тесния профил на адсица е обратното и вероятно ще продават.

      Остава и любопитния въпрос чия е инициативата ? Дали само на каролци или и IFC имат пръст и те подбутват нещата към...value creation.
      Може и кешова инжекция да е обещана за целта или сгоден заем....но всичко това са си само догадки разбира се. Времето ще каже.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        едва ли ще си изтърват комисионните с ликвидация
        Да и аз не вярвам да има ликвидация. Тази година Би било голяма изненада. Колкото. До. Това бъдете сериозни акцията си има свой мажоритар не на книга но по принцип и всички знаем как се опитаха преди години да го превземат

        Коментар


        • едва ли ще си изтърват комисионните с ликвидация

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            Не мога да разбера защо е тази тайнственост? Не е ли форума затова, да си помагаме и да споделяме очакванията и вижданията си. Какво биха научили нови участници примерно, които сега навлизат на капиталовите пазари, и са дошли във форума да обогатят знанията си? Мен лично не ме бърка. Позицията не ми е толкова интересна, и съм преценил че няма смисъл да "вентилирам" каквото и да било. Ако не разбирам нещо важно го научавам. Ако не ми е толкова важно, подминавам и търся други източници на информация. Не съдя никого, просто казвам какво мисля.
            Нали разбираш че ако утре обявят ликвидация цената ще е по 2 тук!? Именно затова са недомлъвките, чуденки и питанки... И бъди сигурен че на никой не му е съвсем ясно какво се пече.. Иначе щяхме още днес да видим рали по позицията. Ама страх лозе пази

            п.п. Не забравяйте че тук няма мажоритар...

            Коментар


            • Наистина, нека някой компетентен просветли... нищо не разбрах от съобщениетою

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Интов бе така добър да даде хубав линк малко по доле...иска се поне малко усилие за вентилиране. Щом и на мен дето нямам много време да отделям на бфб взеха малко да ми се подреждат нещата накъде вървят....и за теб , а и за който има желание ще е същото.
                Не мога да разбера защо е тази тайнственост? Не е ли форума затова, да си помагаме и да споделяме очакванията и вижданията си. Какво биха научили нови участници примерно, които сега навлизат на капиталовите пазари, и са дошли във форума да обогатят знанията си? Мен лично не ме бърка. Позицията не ми е толкова интересна, и съм преценил че няма смисъл да "вентилирам" каквото и да било. Ако не разбирам нещо важно го научавам. Ако не ми е толкова важно, подминавам и търся други източници на информация. Не съдя никого, просто казвам какво мисля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  И на мен нищо не ми стана ясно
                  Интов бе така добър да даде хубав линк малко по доле...иска се поне малко усилие за вентилиране. Щом и на мен дето нямам много време да отделям на бфб взеха малко да ми се подреждат нещата накъде вървят....и за теб , а и за който има желание ще е същото.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                    Това как да го тълкувам
                    И на мен нищо не ми стана ясно

                    Коментар


                    • Това как да го тълкувам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение





                        В тоя случай търгово мейби.... ?

                        Става все по интересно с+/-!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          Нов борсов играч ли ставаме?

                          -Адванс Терафонд АДСИЦ-София
                          Представяне на покана за свикване на общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите11:53

                          Адванс Терафонд АДСИЦ-София представи покана за свикване на Извънредно общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 09-10-2019г. от 12:00 часа в София 1164, ул.Златовръх 1, при следния дневен ред:

                          1. 1. Обсъждане на предложени от Съвета на директорите и одобрени от Комисията за финансов надзор промени в Устава на Дружеството; проект за решение - ОС приема предложените от Съвета на директорите и одобрени от КФН с Решение №843-ДСИЦ от 04.07.2019 година предложения за промени в Устава на Дружеството;


                          Чл. 16. (1) (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2018 г.) Комисията отнема издадения лиценз, ако дружеството със специална инвестиционна цел:

                          4. (нова - ДВ, бр. 65 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) изрично се откаже от издадения лиценз
                          В тоя случай търгово мейби.... ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                            Нов борсов играч ли ставаме?

                            -Адванс Терафонд АДСИЦ-София
                            Представяне на покана за свикване на общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите11:53

                            Адванс Терафонд АДСИЦ-София представи покана за свикване на Извънредно общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 09-10-2019г. от 12:00 часа в София 1164, ул.Златовръх 1, при следния дневен ред:

                            1. 1. Обсъждане на предложени от Съвета на директорите и одобрени от Комисията за финансов надзор промени в Устава на Дружеството; проект за решение - ОС приема предложените от Съвета на директорите и одобрени от КФН с Решение №843-ДСИЦ от 04.07.2019 година предложения за промени в Устава на Дружеството;
                            Хмм?

                            Коментар


                            • Нов борсов играч ли ставаме?

                              -Адванс Терафонд АДСИЦ-София
                              Представяне на покана за свикване на общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите11:53

                              Адванс Терафонд АДСИЦ-София представи покана за свикване на Извънредно общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 09-10-2019г. от 12:00 часа в София 1164, ул.Златовръх 1, при следния дневен ред:

                              1. 1. Обсъждане на предложени от Съвета на директорите и одобрени от Комисията за финансов надзор промени в Устава на Дружеството; проект за решение - ОС приема предложените от Съвета на директорите и одобрени от КФН с Решение №843-ДСИЦ от 04.07.2019 година предложения за промени в Устава на Дружеството;

                              Коментар


                              • Поздрави, Скоти!
                                Просто коментарът ти беше някак многозначителен и реших да попитам.

                                Коментар

                                Working...
                                X