IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение

    След годишния отчет очаквах 13.5ст. бруто дивидент, така че за мен 14ст. е леко подобрение.

    Абе друго си е 99/98% от печалбата, а сега ще получа 203лв. по малко, ще трябва да наваксвам през пазар и марж
    Last edited by inta53; 19.06.2020, 22:06.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Екстра си е ! Само да си пожелаем да е такъв и в следващите години !
      И за мен е екстра, 7% нето спрямо днешната цена 1.89лв./акция.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


        Кръгло значи, явно не вървят продажбите и са пестеливи в разпределяната сума, но си е ОКи ;- нето 0,133
        След годишния отчет очаквах 13.5ст. бруто дивидент, така че за мен 14ст. е леко подобрение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


          Кръгло значи, явно не вървят продажбите и са пестеливи в разпределяната сума, но си е ОКи ;- нето 0,133
          Екстра си е ! Само да си пожелаем да е такъв и в следващите години !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение

            Позна, на 3.8.2020г., ще гласуваме 14ст. дивидент :-)

            Кръгло значи, явно не вървят продажбите и са пестеливи в разпределяната сума, но си е ОКи ;- нето 0,133

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


              Скоро?- скоростно вървиме към август!
              Позна, на 3.8.2020г., ще гласуваме 14ст. дивидент :-)

              Коментар


              • Това дружество следите ли го... Преди няколко месеца го бяха натиснали доста и него покрай шоковото пропадане на индексите, пък аз реших, че има стойност зад него, а и с тази налагаща се напоследък европейска тенденция да се мисли вече за снабдяване не от другия край на света само, а да се мисли за повече диверсификация и за локално производство в много сфери, т.е. нашите масиви с жито да се окажат още по-важни, както и земите под тях, реших да му обърна повече внимание. Всъщност Атера винаги ми е било в топ 3 откъм коректни компании, бих се радвал да има повече такива компании, но винаги ми е било твърде консервативно откъм възможна доходност, затова не ми е било фаворит за покупка на акции. Както съм писал неведнъж, мен дивидентите не са ми най-важни, а се стремя да търся добра капиталова доходност. Стремя се да гоня компании, които в рамките на 1-2 г биха ми донесли поне 20-30%, а тайно се надявам на 50-60%, понякога ми се получава, дори повече (такова е най-тежкото ми дружество в момента, но няма да отварям въпрос за него сега, а и съм го споменавал неведнъж при редките си иначе включвания). Понякога изобщо не ми се получава това с доходността, но аз сравнително често сменям фаворитите си и не се притеснявам да продавам на загуба. Във форума почти всички продават всичко на печалба(така твърдят), но а съм от изключенията и съм имал и добри, но и непечеливши сделки. Въпреки всичко си взех Атера – първо защото тогава беше прекалено натисната цената (купувах на около 1.65лв преди около 3 месеца), а сега продължавам да имам, защото смятам, че има фундамент и ако има спадове на борсата, не очаквам тук да са най-тежки. Същевременно не изключвам и ръстове в един момент, зависи от много фактори. Не ми е най-тежкото дружество, но е важно за портфейла ми, а ако открия нещо друго, може още другата седмица да го продам. Всъщност смятам да си го държа поне няколко месеца, а продажби – частични или цялостна да правя само ако нещо друго много ме изкуши.
                Притежавам акции на БФБ, включително и Атера. Разсъжденията и очакванията ми може да са напълно погрешни, понже съм лаик и съм пристрастен. Нямам представа в каква посока ще се движи цената занапред. Просто ми е интересно да прочета повече мнения. Препоръки нямам никакви.
                Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение

                  Предполагам, че ограниченията за събиране на хора на закрито в текущата ситуация с коронавируса са причината да не бързат с обявяването на дата. За да не чакаме дълго дивидента се надявам ОСА да е скоро.

                  Скоро?- скоростно вървиме към август!

                  Коментар


                  • Някой да знае кога ще се проведе общото събрание тук? Други години по това време вече имаме преведени дивиденти, а сега дори покана още няма!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      Изтървал ли съм някаква покана за оса, или още няма?
                      Предполагам, че ограниченията за събиране на хора на закрито в текущата ситуация с коронавируса са причината да не бързат с обявяването на дата. За да не чакаме дълго дивидента се надявам ОСА да е скоро.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение
                        15-05-2020 12:42 Бюлетин за месец април 2020 г.

                        През месеца са купени 403 дка земеделски земи при средна цена 1083лв./дка.

                        През месец април са продадени окончателно 204 дка земеделски земи на цена 1500 лв./дка по договор за лизинг от 2015 г.
                        Изтървал ли съм някаква покана за оса, или още няма?

                        Коментар


                        • 15-05-2020 12:42 Бюлетин за месец април 2020 г.

                          През месеца са купени 403 дка земеделски земи при средна цена 1083лв./дка.

                          През месец април са продадени окончателно 204 дка земеделски земи на цена 1500 лв./дка по договор за лизинг от 2015 г.

                          Коментар


                          • Нашествие на скакалци в Африка и Близкия изток с библейски мащаби...
                            Vanitas vanitatum...

                            Коментар


                            • МЕЧТИТЕ СЕ ЗАВРЪЩАТ - така ми каза един фермер в четвъртък след обяд - след валежите тогава и тези, които чакаме тези дни

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Вчера в почти цяла Добруджа паднаха 15 – 40 л/квм. През следващите 3 дни се очакват нови валежи в цяла Северна България с количества до 70 л/квм.
                                Пшеницата на много места е доста пожълтяла и въпреки това ще има известно възстановяване. Ако през май и юни още вали и не е много горещо нещата може да се получат за някаква печалба от пшеницата. Отделно валежите силно ще подкрепят пролетниците.
                                Вчера IGC изнесе априлския си доклад. Най-важното е как те виждат потреблението през 2020/21. За пшеницата някакъв минимален спад от 5 млн. тона спрямо март и ръст от 7 млн. тона спрямо 2019/20. За царевицата няма промяна спрямо март и ръст от 28 млн. тона спрямо 2019/20. За соята спад от 2 млн. тона спрямо март и ръст от 7 млн. тона спрямо 2019/20. Докладът си е силно оптимистичен и ако е така и ако тук вали доста – МЕЧТИТЕ СЕ ЗАВРЪЩАТ !!!! Аз не смятам, че ще е така. Ще видим ниски реколти тук, не високи цени и много трудно продаване, което ще е отразено в цените.
                                Само да добавя, че е важно колко и кога ще вали в Украйна и Русия, защото състезанието е с тях. Ако пазарът прецени, че там реколтите са доста слаби, то цените на пшеницата ще се повишат достатъчно, за да може в БГ да спечелим. Стига само тук да е добре, а не както до сега. Подобна беше ситуацията през 2010 – който я помни !!! Русия спря износа, тук валя до към края на юни, пшеница имахме, макар и покълнала, но я продадохме на цени над 400 BGN/тон.
                                Браво, че е валяло, положението бе на ръба там. В Северозапада припръска малко, по - скоро да създаде условия за гъбни болести, до почва и корени нищо, чакаме утре и другиден основните количества. Огромни са предимствата на поливното земеделие, може да увеличи до 2х добивите и много земеделци тепърва развиват проекти, понеже разсипниците унищожиха наследството от всякакви тръби и наопителни системи и всичко се запова отначало, да не говорим, че от язовир "Огоста" е трябвало да се полива цяла "Златия", така че все сме зависими и се молим каквото падне отгоре. Да, за Черноморският басейн Русия и Украйна са ни важни, а не Канзас, ще следим и там как е. Да пожелаем успешна и доходна година на всички земеделци в БГ, важен отрасъл от икономиката на страната!
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X