IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

    Нямам предвид цената.
    Проучи, какви активи е имала през 2018 и сега, не като количетсво, а като качество
    Колега,дай малко повече информация.Като количество гледам имат приблизително същото.Като качество какво имаш предвид ? Иначе за -8% аз говорех за цена на акция.


    Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

    Прибави и 30 ст дивидент общо за 2018, 2019 и 2020 към днешната цена на акцията и картинката ще е малко по- дргуга
    Защо да гледам дивидент ? Той е едно на ръка. Аз гледам рекорден БВП на България за всички времена няколко години подред.По нормалните държави това рефлектира и на фондовите им борси.По същото време всякакви борси по света ,даже и на смешни държави,отчитат ръстове с над 100%.После гледам суровините , който се произвеждат от активите на Атерата,и те растат главоломно с +50% ,та и +80% .После гледам цена на акция и виждам едно голямо недоразумение -8% и се питам, къде е аджеба логиката ?
    Last edited by petrg5s; 02.03.2021, 12:02.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Да,да.Аз НСИ и подобни изобщо не ги гледам .... И при цялата тази картина, Атерата и в момента е -8% от 2018г, което е пълен парадокс, и е силно изкривена и нереална цена ! БФБ даже е и -30% хаха ....то направо е смешно
      Прибави и 30 ст дивидент общо за 2018, 2019 и 2020 към днешната цена на акцията и картинката ще е малко по- дргуга

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        От върха си е баш толкова --> https://invst.ly/t-wb5
        Нямам предвид цената.
        Проучи, какви активи е имала през 2018 и сега, не като количетсво, а като качество

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
          Не си прав!
          От върха си е баш толкова --> https://invst.ly/t-wb5

          Коментар


          • [QUOTE=petrg5s;n3725767]

            Да,да.Аз НСИ и подобни изобщо не ги гледам .... И при цялата тази картина, Атерата и в момента е -8% от 2018г, което е пълен парадокс, и е силно изкривена и нереална цена ! БФБ даже е и -30% хаха ....то направо е смешно [/QUOTE

            Не си прав!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

              Тя инфлацията отдавна си пори. Не гледай сайта на НСИ, а гледай в магазина, кръчмата, хотела, и най-вече цените на всички asset classes в световен мащаб.
              Да,да.Аз НСИ и подобни изобщо не ги гледам .... И при цялата тази картина, Атерата и в момента е -8% от 2018г, което е пълен парадокс, и е силно изкривена и нереална цена ! БФБ даже е и -30% хаха ....то направо е смешно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                Да,за Адванс питам.Мерси за отговора.Аз под 3 лв/акция не продавам ! Или поне това са ми плановете. 3лв/акция ,защото толкова са активите на Атерата към момента.Ако обаче в уравнението добавя ++50% покачване на основните суровини последните 7-8мес.(царевица,пшеница и т.н.). Безбожно евтината земя в БГ (особедно пък при тези +50% по скъпи суровини ) .Петрола +100% .Може да иде и доста повече.За всеки е ясно,че идва голяма инфлация.Защо да продавам сега, и то -30% под цена на активите ? Трябва да съм пълен балък.Отделно Атерата е даже към -8% от 2018 ,а оттогава какви ли не индекси по света направиха и по 100%.Имаме много да наваксваме тук.Адски много . А тръгне ли по-голямата инфлация,тези 60 млрд (не претендирам за точност) депозити ще се събудят мног бързо и ще почнат да купуват де що има,ако искат да не лапат мухи
                Тя инфлацията отдавна си пори. Не гледай сайта на НСИ, а гледай в магазина, кръчмата, хотела, и най-вече цените на всички asset classes в световен мащаб.

                Коментар


                • Да,за Адванс питам.Мерси за отговора.Аз под 3 лв/акция не продавам ! Или поне това са ми плановете. 3лв/акция ,защото толкова са активите на Атерата към момента.Ако обаче в уравнението добавя ++50% покачване на основните суровини последните 7-8мес.(царевица,пшеница и т.н.). Безбожно евтината земя в БГ (особедно пък при тези +50% по скъпи суровини ) .Петрола +100% .Може да иде и доста повече.За всеки е ясно,че идва голяма инфлация.Защо да продавам сега, и то -30% под цена на активите ? Трябва да съм пълен балък.Отделно Атерата е даже към -8% от 2018 ,а оттогава какви ли не индекси по света направиха и по 100%.Имаме много да наваксваме тук.Адски много . А тръгне ли по-голямата инфлация,тези 60 млрд (не претендирам за точност) депозити ще се събудят мног бързо и ще почнат да купуват де що има,ако искат да не лапат мухи
                  Last edited by petrg5s; 01.03.2021, 19:21.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                    Само че, ако компанията се отпише после от БФБ, става акционер в непублично дружество, което си е pain in the ass, или греша? До сега не съм имал private equity
                    Търговото е задължително, но не достатъчно условие за отписване. При огромния % търгови не се стига до отписване, а и мисля, че колегата пита за Адванс, където според мен това е невъзможно да се случи /отписването в обозримо бъдеще/.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Който не - продължава да си ги държи и по никакъв начин нищо не се променя за него.
                      Само че, ако компанията се отпише после от БФБ, става акционер в непублично дружество, което си е pain in the ass, или греша? До сега не съм имал private equity

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                        Може ли някой да осветли нас ,по незапознатите с БФБ.Ако има търгово,каква би била приблизително цената на изкупуване ? И 2,ако не се съглася ,какво става?
                        Не че съм специалист, но понеже никой друг не ти отговаря, реших да ти напиша най, най-базистните неща, че иначе е мнооооого дълго. Ако има търгово, то този, който го предлага подава цена на която би желал да купи останалите акции към КФН. Тъй като всеки иска да купи най-евтино, КФН хваща елката и гледа няколко фактора с идеята да не се ощетят останалите акционери чрез прекалено ниска цена на това търгово. Тези фактори са коефициенти на компанията /състоянието и в момента/, историческа цена на която са се търгували тези акции преди търговото, гледат и на какви цени е придобивал останалите си акции тези, които отправят търговото и т.н. На практика е почти невъзможно търговото да бъде на цена по-ниска отколкото се е търгувала самата акция последната година ли беше. Така обикновено се стига до някакъв приемлив вариант за двете страни и който реши си продава акциите на тази цена. Който не - продължава да си ги държи и по никакъв начин нищо не се променя за него.
                        Last edited by 15%; 01.03.2021, 18:05.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                          Може ли някой да осветли нас ,по незапознатите с БФБ.Ако има търгово,каква би била приблизително цената на изкупуване ? И 2,ако не се съглася ,какво става?
                          Пичове, кво търгово ви гони, успокойте се.

                          Коментар


                          • Може ли някой да осветли нас ,по незапознатите с БФБ.Ако има търгово,каква би била приблизително цената на изкупуване ? И 2,ако не се съглася ,какво става?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
                              Дали правило за задължително търгово действа в този случай ако това са свързани лица? Колега по долу е посочил че каролците заедно вече имат 67%, което е надвишаване на 2/3 от общ брой на акциите
                              Не, колегата сгреши и беше поправен. Карол остават с под 1/3 от гласовете и не възниква задължение за търгово.

                              Коментар


                              • Дали правило за задължително търгово действа в този случай ако това са свързани лица? Колега по долу е посочил че каролците заедно вече имат 67%, което е надвишаване на 2/3 от общ брой на акциите

                                Коментар

                                Working...
                                X