IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

    Не бе пиши си, не ми пречиш Но ако искаш да разбереш защо рентите са такива и други неща които те интересуват е добре да идеш на ОСА и да получиш информация от точните хора
    A ти знаеш ли и ходиш ли на ОС? Кажи, просветли ни нас, неуките, от това само полза ще имаш - и ние ще влезем и цената ще се качи, ерго, ще си напред с материала
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Цъкни си в гугъля какво е ад хоминем и в какви случаи се ползва. Аз например няма да кажа, че си случайно стъпил на борсичката ни скучаещ, пенсиониран моряк с 0 финансова култура, който разчита само на късмета си да е влязъл след голямото мяу и акциите му да са мега дирижаблите по хемуса. Но знаеш, че обичам да си хортувам с теб, макар не винаги да ти разбирам
      аз понеже съм полу-грамотен финансово - се задоволявам с +50% годишно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Че аз да не съм журналист? А и любимият ми лаф е - вие що биете негрите Ми хубаво де, няма да ви драскам, аз зор нямам - Кор кароли са супер, найи т.н. - те с такова мислене сме последни в евросъюза!
        Не бе пиши си, не ми пречиш Но ако искаш да разбереш защо рентите са такива и други неща които те интересуват е добре да идеш на ОСА и да получиш информация от точните хора

        Коментар


        • а защо няма средна цена на продадените?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
            ''През месец юни са продадени 8 343 дка земеделски земи. През месеца са получени окончателни плащания от купувачи по договори за продажба на разсрочено плащане от 2016 г. на 686 дка земеделски земи.''
            Вярно че някой вчера прочете предварително днешния бюлетин,Разбра ли Груец защо расте цената?
            Туй ясно ва, не е новина и е съвсем нормално да продават, новина ще е, ако някога КФН се напъне и успее да удари някой вътрешняр. Ма тогава пишещите тук никове рЕзко ще намалеят
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • ''През месец юни са продадени 8 343 дка земеделски земи. През месеца са получени окончателни плащания от купувачи по договори за продажба на разсрочено плащане от 2016 г. на 686 дка земеделски земи.''
              Вярно че някой вчера прочете предварително днешния бюлетин,Разбра ли Груец защо расте цената?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                Е не можем всички като теб да правим ексклузивни печалби за година и половина по 80%, ние сме доволни и на 70% на халф иърс
                Цъкни си в гугъля какво е ад хоминем и в какви случаи се ползва. Аз например няма да кажа, че си случайно стъпил на борсичката ни скучаещ, пенсиониран моряк с 0 финансова култура, който разчита само на късмета си да е влязъл след голямото мяу и акциите му да са мега дирижаблите по хемуса. Но знаеш, че обичам да си хортувам с теб, макар не винаги да ти разбирам
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                  Аз се чудя как пък ти толкова години не си купи една акция, за да идеш на ОСА и да си зададеш въпросите
                  Че аз да не съм журналист? А и любимият ми лаф е - вие що биете негрите Ми хубаво де, няма да ви драскам, аз зор нямам - Кор кароли са супер, найи т.н. - те с такова мислене сме последни в евросъюза!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Вярваш ли го, хеле пък това за доходността от рентите? В годините са се доказали, че всичките им ренти са под пазарните нива, а за връткането им на имоти, при което купуват включително 10-та категория, сигурно може да се напише роман (макар абеце да се пробва да отговори разумно на този въпрос и да има логика в думите му). Акция-касичка, но за мениджмънта
                    Е не можем всички като теб да правим ексклузивни печалби за година и половина по 80%, ние сме доволни и на 70% на халф иърс

                    Коментар


                    • Аз се чудя как пък ти толкова години не си купи една акция, за да идеш на ОСА и да си зададеш въпросите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        тази година се оказа изключително успешна за зърнарите в България (те са основните ползватели и купувачи на ЗЗ). Види ли се арендатор в добри пари започва много охотно да купува в землищата, в които работи. Това е добре за Атера-та защото могат да реализират земя на доста по-добри цени от тези в слаби години + да си пооправят доходността от ренти.
                        Вярваш ли го, хеле пък това за доходността от рентите? В годините са се доказали, че всичките им ренти са под пазарните нива, а за връткането им на имоти, при което купуват включително 10-та категория, сигурно може да се напише роман (макар абеце да се пробва да отговори разумно на този въпрос и да има логика в думите му). Акция-касичка, но за мениджмънта
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                          А когато земята се покачваше в последните -5-6 години с 10-15 % / год , а Атера спадна с 50% логично ли ти се струваше?
                          Дали не се приближава към логичните си нива сега?
                          А колко е ликвидационната?
                          Не се разбираме - не казвам, че е логично или не, казвал съм многократно, че цената тук ще си иде на 3-ка съвсем лесно. Но заслугата не е на мениджмънта, дори считам, че пречат, а само и единствено на отличния тайминг при първоначалната инвестиция. Имам много познати с микромозък (шото аз нали съм гений ), които купуваха земя по 200-250 кинта и някои още я държат - те какви са, мега умници ли, колко дипломи по финансов мениджмънт имат, според теб Просто тайминг - също като с летежа на магаретата през 2005-2007 на БФБ.

                          И затова ми е интересно какво отговарят от яхатата Кор Кароли, като ги запитат за ликвидация тук, щото без да пипат нищо, само с първоначалната инвестиция и без до цоцат толкова яко дружеството, цената щеше да е 5 кинта (имаха 300 000 декара в един момент и немалко от тях бяха в Добруджа) и само от рентите да идват поне 20 стотинки на акция. В момента е 2,50 и дивидентът е 10 стинки, като той е основно от врътките с имотите (които са абсолютно безсмислени за миноритарите), а почти цялата недосъбрана и под пазарните нива рента отива за мениджмънтската такса, която расте всяка година, шото от врътките с имотите печели само яхтата от покачването на средната с всеки един новозакупен декар!

                          И само и единствено тази мега нагла обирджийска политика на яхтата ме спира да вляза сериозно тук (но явно не спира други, така че мнението ми няма значение), а лафчетата, че акционерите захлебили здраво ще ги подмина с насмешка - в момента акционерите отпреди 10 години тук можеха да имат двойна цена на акцията и двойни дивиденти само от ренти, ако не бяха финансовите "гении", дето го играят мениджмънт.

                          отново - акцията е обречена да отиде на 3 лева, но с този мениджмънт няма кой знае какъв потенциал за нива над 3, щото от яхтата обират лъвския пай от приходите, които иначе трябва да са за акционерите. Нещо като ЕТФ с 30% такса от печалбата - яко, нали Освен ако не се ликвидира, ма кой ли си убива златната кокошка за кефа на някакви си миноритари...
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            тази година се оказа изключително успешна за зърнарите в България (те са основните ползватели и купувачи на ЗЗ). Види ли се арендатор в добри пари започва много охотно да купува в землищата, в които работи. Това е добре за Атера-та защото могат да реализират земя на доста по-добри цени от тези в слаби години + да си пооправят доходността от ренти.
                            За да си комасират земите съм сигурен, че доста ползватели са готови да плащат и над пазарните. Да си спомним и думите на Илчовски- Предупредиха ме да спра да купувам земя и да не вдигам рентите

                            Коментар


                            • тази година се оказа изключително успешна за зърнарите в България (те са основните ползватели и купувачи на ЗЗ). Види ли се арендатор в добри пари започва много охотно да купува в землищата, в които работи. Това е добре за Атера-та защото могат да реализират земя на доста по-добри цени от тези в слаби години + да си пооправят доходността от ренти.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                С кво се е доказала - питам, без да се заяждам? Елементарен бизнес за хора с основно образУвание (каквито са повечето земеделци, без да ги обиждам) - купена евтино земя (отличен тайминг) с чужди пари (на акционерите) и после само и единствено врътки, с които са ощетяват миноритарите, като им се подхвърлят дребни трохички, за да се радват. Ако само бяха държали закупената първоначално земя, без да "управляват професинално", ерго да продават и купуват, само и единствено, за да вдигнат средната покупна цена на земята, за да си вдигнат менидмънтската такса, тази акция щеше да е минимум на 5 кинта и да дава по поне 20 стинки дивидент бе зда се налага да се прави абсолютно нищо!!!

                                просто акцията е дойна крава на яхтата и толкова. Ако се ликвидира, ще е най-добре за миноритарарите, то затова и мажото не желае и дума да се издума за ликвидация, щото ще остане с пръЗ в г@с и ще секне далаверката от по 5-6 милки джобни годишно от нищоправене.

                                П.С. Отново да подчертая, че акцията в основата и замисъла си е супер и с много добър първоначален тайминг и спокойно може да си иде на 3+ лева (и ще си иде), но мениджмънта с нищо не спомага за развитието на самата акцията, напротив - дори не си събора и рентите, които са доста под пазара (дали защото и там няма нещо друго като причина, за да са подпазарни?)
                                Естествено, че им е дойна крава, затова са си я отгледали от малко теленце, за да могат да я доят. Но покрай тях пият мляко и доста други хора, повечето тук са дългосрочни инвеститори, които отдавна са си изплатили инвестицията с получените дивиденти, капиталовата не я броим.

                                Коментар

                                Working...
                                X