IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Упорит продавач бре

    Коментар


    • "Инфлацията" е чисто стъкмистически феномен, при това не само у нас. Пред стъкмистиката отдавна стои една основна задача - да обслужва политически цели. Да се правят анализи на база на числата на НСИ-то е абсолютно безсмислено. Ударното поскъпване на стоки, услуги и имоти обаче е съвсем реално явление. Ако това поскъпване се отразяваше стъкмистически, то тогава пенсионните системи щяха не да клекнат, ами не знам какво. Някои се притесняват, че "инфлацията" щяла да ни спъне за еврозоната. Ми то и това е просто до политика - Искат ли ни? - Влизаме и никой не ни пита дали ние искаме. Не ни ли искат? - ми тогава Шенген през крив макарон. А ако "инфлацията" пречи - ми смени формулата бе!
      Last edited by arbeitmachtfrei; 16.09.2021, 12:35.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        И още една графика.Природния газ поскъпва сериозно със "само" 120% през 2021 .Като последните 4-5 месеца над 45% !!! Природния газ ! А колко неща (стоки/услуги) стоят зад него, и ще се калкулират и те с новите цени.Нали някой не си мисли, че инфлацията ще е само 5% ,както ни успокояват?

        Инфлацията, според мен е около 10%. Вчера един познат,чужденец живеещ в България, ми каза, че е повече. И на децата е ясно, че данните от НСИ са меко казано подвеждащи. От тази гледна точка Атерата изглежда една добра инвестиция. Единственото което ме спира е, че цената тук твърде висока сега заради предполагаемия дивидент догодина. Ако се сещате за други активи за предпазване от инфлация ще съм благодарен да споделите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
          Защо ползваш графика на индексен фонд за анализ на Софикс и Атера? Не е ли по-добре да ползваш техните си графики?
          Ами то разлика между графиките на Софикс и Експат почти няма(и Атера съответно).А ги ползвам понеже нашата мощна борса не е много позната на Запад ,и съответно горните две ги няма в TradingView,а и никъде.Експат поне се търгува на няколко ЕУ борси и там имам достъп така да се каже

          Коментар


          • Защо ползваш графика на индексен фонд за анализ на Софикс и Атера? Не е ли по-добре да ползваш техните си графики?

            Коментар


            • И още една графика.Природния газ поскъпва сериозно със "само" 120% през 2021 .Като последните 4-5 месеца над 45% !!! Природния газ ! А колко неща (стоки/услуги) стоят зад него, и ще се калкулират и те с новите цени.Нали някой не си мисли, че инфлацията ще е само 5% ,както ни успокояват?

              Коментар


              • Доста страсти е имало вечерта гледам .... но да се върнем на темата.

                Тази микрокорекция най-вероятно завърши.Ако не сега, от другата седмица трябва да почне движение нагоре при Софикс,оттам и Атера.Просто чакат Dow Jones да завърши и той корекцията си

                Last edited by petrg5s; 16.09.2021, 07:14.

                Коментар


                • Ми горе-долу не си познал - средната ми там е около 2 лева. Ма нишо де - не се засягам, просто ми е интересно дали всички един кор ги е правил, или пък единствената им гънка е тази, дето разделя онова място под кръста, че могат да стигнат само до този лаф. Пък и ти не си ми в игнора, няма и как да си, обаче ми е весело как подскачаш на всеки лаф за Атера - а не е като да съм изрекъл някаква лъжа, само факти тук, извадени от отчетите им, в които основно се вижда много яко дране на миноритарите от управляващото дружество, което взема горе-долу толкова, колкото остава и за акционерите

                  П.С. Тъкмо ти отговорих, ти пък си го изтрил
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    нещо някой да каже пак за пазара - на два пъти вече днес е показно - някой изсипва, след което случайно някой друг качва цената с дребни бройки с 10-12 стинки. Убеден съм, че не е манипулация, а случаен участник. Евала на яхтата, отново да кажа!
                    Яд ли те е ?

                    Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    блокирал съм го
                    Как се блокира? къде е тази опция, знае ли някой ?
                    Last edited by RUBLA; 15.09.2021, 20:34. Причина: Отговор на изтрито мнение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                      Нямам бреф, но мога да се включа-
                      1:2
                      Атера към бреф
                      Здрасти,
                      мога ли да те помоля да не цитираш въпросния господин, когато е писал и към мен - блокирал съм го и не му гледам глупостите на Курта, освен в случаите, когато някой от уважаваните от мен форумци го цитира. Благодаря! И за виски съм готов, ако имаш път към наше село
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        Това щях да кажа на бай грую ху*в.....30 000 акции маркет селл и цената е пак +1.12% .Ми я си представи някой да продаде 30 000 артишки бреф ??? къде отиваме ? под 1лв ?

                        и тоя ахмак където излиза сега от Атерата,ще купи пак но малко по- нагоре ... но важното е да е в играта, и да има оборот.И посредниците и те са хора
                        Нямам бреф, но мога да се включа-
                        1:2
                        Атера към бреф

                        Коментар


                        • нещо някой да каже пак за пазара - на два пъти вече днес е показно - някой изсипва, след което случайно някой друг качва цената с дребни бройки с 10-12 стинки. Убеден съм, че не е манипулация, а случаен участник. Евала на яхтата, отново да кажа!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                            Голям спред се получи
                            Това щях да кажа на бай грую ху*в.....30 000 акции маркет селл и цената е пак +1.12% .Ми я си представи някой да продаде 30 000 артишки бреф ??? къде отиваме ? под 1лв ?

                            и тоя ахмак където излиза сега от Атерата,ще купи пак но малко по- нагоре ... но важното е да е в играта, и да има оборот.И посредниците и те са хора

                            Коментар


                            • Голям спред се получи

                              Коментар


                              • Благодарското ще да е за Експатци ..., тенкс

                                Коментар

                                Working...
                                X