IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога очаквате да се спука балона на пазара на недвижими имоти в България?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    То като влезнахме в Европейския съюз, се чакаше заплатите и стандарта да ни станат като в развитите страни от Западна Европа, НО????... Какво стана?? Последни по жизнен стандарт сме си again ??
    Накавръче то само с влизане в ЕС не става требе и да се понапънем малко бе човек.Трябва да се работи.Трябва да се борим за Родината си и да я направим по добро място за живот а не само да мрънкаме и да сме недоволни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

      Значи, държавата плаща на наемодателя, да настани ромеи в неговия имот.
      А тоталния ремонт на жилището после, държавата ли пак го плаща?
      Германия и Франция са големи. Не знам как е навсякъде, знам конкретни случаи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

        Не знам как ме разбра. Исках да кажа, че много бързо могат да се образуват гета, главно в кварталите. Знам, че нашите братя - ромите в Германия и Франция ги настаняват безплатно в жилища. Жилища от наемодатели, не социални.
        А коня къде ами прасето?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

          Не знам как ме разбра. Исках да кажа, че много бързо могат да се образуват гета, главно в кварталите. Знам, че нашите братя - ромите в Германия и Франция ги настаняват безплатно в жилища. Жилища от наемодатели, не социални.
          Значи, държавата плаща на наемодателя, да настани ромеи в неговия имот.
          А тоталния ремонт на жилището после, държавата ли пак го плаща?
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            То като влезнахме в Европейския съюз, се чакаше заплатите и стандарта да ни станат като в развитите страни от Западна Европа, НО????... Какво стана?? Последни по жизнен стандарт сме си again ??
            Не знам как ме разбра. Исках да кажа, че много бързо могат да се образуват гета, главно в кварталите. Знам, че нашите братя - ромите в Германия и Франция ги настаняват безплатно в жилища. Жилища от наемодатели, не социални.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              То като влезнахме в Европейския съюз, се чакаше заплатите и стандарта да ни станат като в развитите страни от Западна Европа, НО????... Какво стана?? Последни по жизнен стандарт сме си again ??
              Германия не може да се оправи 30 години с икономиката и изравняването на доходите в т.нар. "нови провинции" (старото ГДР), ти искаш ние да се оправим.
              За Германия, човек, говорим........ двигателя на европейската икономика. Те в къщи не могат да се оправят, ти искаш Европа да се оправела...... Ех, мечтииии....
              Last edited by Kildirim_Bei; 11.12.2018, 16:21.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                Няма да останат празни. Собствениците ще ги дават под наем на новодошлите европейци. Европа ще плаща. Гледай сега как натискат да ни приемат като пълноправни членове нас и Румъния. Махнем ли лева преселението започва.
                То като влезнахме в Европейския съюз, се чакаше заплатите и стандарта да ни станат като в развитите страни от Западна Европа, НО????... Какво стана?? Последни по жизнен стандарт сме си again ??

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                  А бо ли ми обяснил така с цифри за демогтафския срив в страната....как става това населението и тридоспособните да намалят, а цените да се увеличават. След 20г ще има не 10% празни жилища, а поне 30%
                  Няма да останат празни. Собствениците ще ги дават под наем на новодошлите европейци. Европа ще плаща. Гледай сега как натискат да ни приемат като пълноправни членове нас и Румъния. Махнем ли лева преселението започва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Не грешиш.Този апартамент и гаража се продаваха през 2012 стигна се до сделка за 92000 евро но сделката не стана продавачите се отказаха.Имота се свали от продажба сега пак решили да продават искат му 180000 евро.Ще се интересувам дали се е намерил такъв идиот.
                    Няма да се учудя, ако се намери. В днешно време е пълно с такива.

                    Коментар


                    • Как форумните специалисти и поддръжниците на спекулативните цени на жилищата ще коментират тази новина???


                      https://www.investor.bg/drugi/338/a/...nomika-273450/

                      МВФ: Облаците надвисват над световната икономика

                      Централните банки по всяка вероятност ще се окаже, че трябва да проучват все по-неконвенционални мерки, предупреди заместник-управляващият директор на МВФ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Ми бат Пешо, те от 6 години го продават, на двойно по ниска цена и не са го продали, та ти как смяташ дали ще го продадат. Едно е да искаш едни пари, друго е да ти ги дадат.
                        Не грешиш.Този апартамент и гаража се продаваха през 2012 стигна се до сделка за 92000 евро но сделката не стана продавачите се отказаха.Имота се свали от продажба сега пак решили да продават искат му 180000 евро.Ще се интересувам дали се е намерил такъв идиот.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Накавръче ми те се качват бе.Днеска научих че апартамент с гараж който през 2012 се продаваше за 92000 евро са пак се продава но за 180000 евро като вътре не е правено нищо само са пуснати наематели които предполагам са досъсипали соц обзавеждането.Много ми е интересно дали ще го купи някой за тия пари
                          Ми бат Пешо, те от 6 години го продават, на двойно по ниска цена и не са го продали, та ти как смяташ дали ще го продадат. Едно е да искаш едни пари, друго е да ти ги дадат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
                            Кавръков за да има надут балон някой от следните показатели трябва да е избил много айде да разсъждаваме кой?

                            - Възвръщаемостта от наеми в момента е около 18-20 години което ти дава доходност около 5% + Капиталова печалба - Тук проблеми имаш ли?

                            - Вноската по кредитите на повечето хора е под 50% от дохода тоест ако е семейство 25% - Тук проблеми имаш ли?

                            - Вноската по кредита е приблизително равна на наема който би плащал за същото жилище - Тук проблем имаш ли ?

                            Сега ако приемем че някои от тия показатели не е наред и е ибил на някъде, кажи ми според теб кое е?

                            - Мислиш че възвръщаемостта от наеми трябва да е 10-15% и имот да се изплаща за 6-10 години?
                            или
                            - Мислиш че семейство не трябва да отделя повече от 10% от дохидите си за ипотека?
                            - Мислиш че вноската за кредит трабвя да е 50% от наема ?

                            И на финала това дето тебе те мъчи - Ще си загубят ли много хора домовете си при криза - Да ще си ги загубят но не защото са купили в балон а защото са останали безработни и не могат да си плащат вноските
                            А бо ли ми обяснил така с цифри за демогтафския срив в страната....как става това населението и тридоспособните да намалят, а цените да се увеличават. След 20г ще има не 10% празни жилища, а поне 30%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Blueberry Разгледай мнение

                              Който плаща 360 000 лв. за апартамент от 100-120 кв.м. не заслужава тези 360к.
                              Още никой не е платил днеска решиха да продават.На мен лично ще ми е много интересно дали има чак такъв бунак

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Накавръче ми те се качват бе.Днеска научих че апартамент с гараж който през 2012 се продаваше за 92000 евро са пак се продава но за 180000 евро като вътре не е правено нищо само са пуснати наематели които предполагам са досъсипали соц обзавеждането.Много ми е интересно дали ще го купи някой за тия пари
                                Който плаща 360 000 лв. за апартамент от 100-120 кв.м. не заслужава тези 360к.

                                Коментар

                                Working...
                                X