Не ставайте смешни.Как няма да се мери цената на земята и тук и в европата-нали се произвеждат от нея стоки , които се явяват заедно на зърнената борса в Будапеща
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
ЕЛАРГ Фонд за земделска земя АДСИЦ (ELARG)
Collapse
X
-
Разбира се, че проблемите са много. Как иначе ще се търгува декар земя за 100-160 лв, а в Западна Европа десетки пъти по-скъпо? Само че точно там, където има проблеми, има и потенциал за растеж, при положение, че поне част от проблемите намерят поне частично решение. Никой обаче да не се надява, че това ще стане от раз като ни приемат в ЕС след няколко месеца и ще направим бързи и лесни пари.
Коментар
-
Абе май перспективите пред тези АДСИЦ не са толкова розови и поскъпнаха твърде много и незаслужено:
В-к Пари:
Разпокъсаността на земята създава пречки не само пред усвояването на европарите, но и за бързото приспособяване на българските производители към пазарните условия на ЕС. Хилядите дребни собственици, притежаващи по декар-два в различни краища на страната, нямат абсолютно никакъв интерес да обработват земята си.
В България цената на земята е ниска, предлагането превишава търсенето. Сделките за покупко-продажби и наеми на земеделска земя са нараснали с 20.6% през 2005 г. в сравнение с предходната, показват последните данни на земеделското ведомство. Сключени са 66 345 договора за близо 600 хил. дка земя.
Средният размер на продаваните парцели е 9.52 дка. Почти неограничено количество земя може да се наеме в Северозападния регион на страната. За целта обаче кандидат-купувачът трябва да се въоръжи с търпение и да обходи стотици собственици.
Едни от най-спешните задачи пред управляващите е създаването на кадастър на земята, да се изгради система за контрол и идентификация на площите и да се създаде разплащателната агенция, която ще разпределя европарите. С дребно и разпокъсано земеделие българските производители няма как да се конкурират с едрите и субсидирани европейски фермери, нито ще могат да завоюват нови пазари.
А какво остава за чужди инвеститори, които биха се наели да правят в България земеделие и да чакат печалба от него.
Коментар
-
Първоначално изпратено от abc1-Единствиния актив , който не се амортизира
2-Постоянно растящата численост на населението на земята , което трябва да се изхранва основно от зърнени храни
3-Използване на земята за производство на суровини за биогориво
4-Ограничен ресурс
Нека да видим дали цената ще намалява или обратното
Коментар
-
1-Единствиния актив , който не се амортизира
2-Постоянно растящата численост на населението на земята , което трябва да се изхранва основно от зърнени храни
3-Използване на земята за производство на суровини за биогориво
4-Ограничен ресурс
Нека да видим дали цената ще намалява или обратното
Коментар
-
Aз намерих нещичко:
Цените на качествените земеделски земи в новите страни-членки на Европейския съюз (Унгария, Полша, Чешка Република, Словакия) към септември 2005 г. са около два пъти по-високи от тези в България. Средната цена в Полша е над 600 лв. на декар, достигаща 900 лв. на декар. Цените в Унгария са между 500 лв. и 1 000 лв. на декар. Средните цени в Европейския Съюз са много по-високи - от 1 600 лв. до над 4 000 лв. на декар.
Коментар
-
и на мен ми се струва,че цените няма да са толкова високи
но има вероятност при тънък пазар,както е в момента и много ресурс за покупки,те изкуствено да се вдигнат,като в последствие или се зедържат или спаднат в известна степен
и цени от над 500 лв дек няма да се видят скоро н апазара
скоро имам предвид през близките 5-10 години
трябва да настъпят кардинални промени в енергийните баланси на света,за да стане земята търсен ресурс за производство на енергия
но все пак отчитам като възможност да си продам земята на тези фондове,като вложа парите в други активи
така бих спечелил максимално,като в последствие си кумя отново земя,но по-евтина
ве можете да очаквате космически цени на декар от порядъка на 300-500 лв,като рентата ви се движи в диапазона 10-12 лв
би било чудесно,но едва ли ще се случи
според мен най-добрия период за продажба ще бъде около края на 2006 и началото на 2007 г
Коментар
-
Първоначално изпратено от BetoМного ми е интересно тази година, като поскъпне земята (в село вече знаят) и хората искат по над 400 лв за декар. Как земеделските фондове ще купуват и дали си струва инвестицията ?!!!!!!!!!!!!!!!!!
Парите ги имат земята не е ясно !
Коментар
-
Благодаря , Спекулант!
Наистина няма как да не се вдигне средната покупна цена , при положение , че се обира всякакво предлагане и то без пазарене на 160-170 лв.Ако прибавим пазаренето , а и комисионните , то вече земя се придобива по над 200 лв/дка.Но така -и баба ти Пена вече знае за европата и и за това колко много ще вземе тя от земята си...Мисля си , че до края на годината ценовите равнища ще надхвърлят 250
Коментар
Коментар