IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жилищен имот - наследник и мащеха

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Leonardu Разгледай мнение

    Да му обясни вашите думи , той си мисли , че тя няма да право да получи нищо , ако стане нещо с него , защото имота е купен преди брака с нея. Имота е 200 квадрата къща в центъра на Пазарджик. Някаква идея по въпроса ми с договора , благодаря отново!


    Още един въпрос искам да му покажа , че тя е меркетилна. Има ли възможност да се направи някакъв договор за прехвърляне. Да се препише жилището на мен , но аз да нямам право да я изгоня , докато той е жив ? И тя да няма претенция за нищо , след неговата смърт?


    п.с Остават още 5 години , изплащане на имота.
    кой договор

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

      би ли изяснил какво е "запазен дял". такъв юридически термин според мене няма.
      Арахната се е допуснал лека грешка в терминологията. Точното словосъчетание е "запазена част", а не "запазен дял". Но, това всъщност е абсолютно едно и също.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Leonardu Разгледай мнение

        Да му обясни вашите думи , той си мисли , че тя няма да право да получи нищо , ако стане нещо с него , защото имота е купен преди брака с нея. Имота е 200 квадрата къща в центъра на Пазарджик. Някаква идея по въпроса ми с договора , благодаря отново!
        а за наследяване не ли чувал баща ти

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          на тоя етап не виждам адвоката с какво ще помогне
          Да му обясни вашите думи , той си мисли , че тя няма да право да получи нищо , ако стане нещо с него , защото имота е купен преди брака с нея. Имота е 200 квадрата къща в центъра на Пазарджик. Някаква идея по въпроса ми с договора , благодаря отново!


          Още един въпрос искам да му покажа , че тя е меркетилна. Има ли възможност да се направи някакъв договор за прехвърляне. Да се препише жилището на мен , но аз да нямам право да я изгоня , докато той е жив ? И тя да няма претенция за нищо , след неговата смърт?


          п.с Остават още 5 години , изплащане на имота.
          Last edited by Leonardu; 12.08.2018, 13:20.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Съдебна делба и адвокати означава много хиляди левове, може дори над 10-20, хвърлени на вятъра. По-важното са опропастените лични отношения и десетина години нерви. Говорете и се разберете, да се изнесеш и баща ти поеме оставащите вноски изглежда разумен компромис.
            мене ми искаха 800 лева адвокатски хонорар(което е минимума де) има и некви съдебни такси ама и те не са големи. ако е скъп имота може да си заслужава. аз затова питах къде се намира

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Leonardu Разгледай мнение
              Ясно , благодаря за информацията. Ще опитам да го заведа с мен при адвокат , да му обесни закона и вашите думи.
              на тоя етап не виждам адвоката с какво ще помогне

              Коментар


              • Ясно , благодаря за информацията. Ще опитам да го заведа с мен при адвокат , да му обесни закона и вашите думи.

                Странно ми е всичко , той постоянно повтаря как един ден , като той си замине , тя нямало да получи нищо по закон , нищо не искала и т.н. А отстрани като я гледам постоянно го човърка за нещо или да и дава пари да праща на децата и в украйна.И забравих да кажа , че е 10тина години по-млада.

                Още един въпрос искам да му покажа , че тя е меркетилна. Има ли възможност да се направи някакъв договор за прехвърляне. Да се препише жилището на мен , но аз да нямам право да я изгоня , докато той е жив ? И тя да няма претенция за нищо , след неговата смърт?


                п.с Остават още 5 години , изплащане на имота.
                Last edited by Leonardu; 12.08.2018, 12:57.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Съдебна делба и адвокати означава много хиляди левове, може дори над 10-20, хвърлени на вятъра. По-важното са опропастените лични отношения и десетина години нерви. Говорете и се разберете, да се изнесеш и баща ти поеме оставащите вноски изглежда разумен компромис.
                  имах предвид делба след като наследи баща си.тогава ще е съсобственик с мащехата ако е жива и не са се развели.сега няма интерес от делба

                  Коментар


                  • за какво да иска делба. той има интерес да го наследи.така ще вземе повече. освен това ако иска делба предполагам ще има конфликт с баща си което той не желае

                    Коментар


                    • ако няма деца съпругата придобива 1/2 ако брака е до 10 години. над 10 години придобива 2/3. останалото се наследява от родители ако са живи и от братя и сестри или техни наследници

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                        Имаш запазен дял от майка си. Въпросът е какво е състоянеето на кредита, заедно ли го изплащат и какъв дял от него. Имат ли предбрачно споразумение. Не могат да те изгонят от къщата, тъй като си съсобственик. Важно е дали тя е реално поделима. Наследник си на баща си със запазен дял, ако той не прехвърли приживе имуществото си на нея. Тя има право на значителен дял от наследството му, ако са живели в брак над 10 години. Тотава има право май на половината от незапазения дял. Но също е важно, ако са в съпружеска общност, какъв дял от къщата ще придобие до изплащане на кредита. Казусът е сложен и най-добре да делите имота отсега, за да защитиш собствеността си. Спешно бегай при адвокат.
                        толкоз глупости накуп не бях чел.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                          това с кредита много усложнява нещата . при евентуална съдебна делба ще му трябва добър адвокат.


                          коя година е взет кредита и за колко години е.

                          пп. за кой град става дума
                          Съдебна делба и адвокати означава много хиляди левове, може дори над 10-20, хвърлени на вятъра. По-важното са опропастените лични отношения и десетина години нерви. Говорете и се разберете, да се изнесеш и баща ти поеме оставащите вноски изглежда разумен компромис.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                            Имаш запазен дял от майка си. Въпросът е какво е състоянеето на кредита, заедно ли го изплащат и какъв дял от него. Имат ли предбрачно споразумение. Не могат да те изгонят от къщата, тъй като си съсобственик. Важно е дали тя е реално поделима. Наследник си на баща си със запазен дял, ако той не прехвърли приживе имуществото си на нея. Тя има право на значителен дял от наследството му, ако са живели в брак над 10 години. Тотава има право май на половината от незапазения дял. Но също е важно, ако са в съпружеска общност, какъв дял от къщата ще придобие до изплащане на кредита. Казусът е сложен и най-добре да делите имота отсега, за да защитиш собствеността си. Спешно бегай при адвокат.
                            това с брака над 10 години касае случая когато има съпруга а няма деца. при съпруга и деца , се наследява по равно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                              Имаш запазен дял от майка си. Въпросът е какво е състоянеето на кредита, заедно ли го изплащат и какъв дял от него. Имат ли предбрачно споразумение. Не могат да те изгонят от къщата, тъй като си съсобственик. Важно е дали тя е реално поделима. Наследник си на баща си със запазен дял, ако той не прехвърли приживе имуществото си на нея. Тя има право на значителен дял от наследството му, ако са живели в брак над 10 години. Тотава има право май на половината от незапазения дял. Но също е важно, ако са в съпружеска общност, какъв дял от къщата ще придобие до изплащане на кредита. Казусът е сложен и най-добре да делите имота отсега, за да защитиш собствеността си. Спешно бегай при адвокат.
                              би ли изяснил какво е "запазен дял". такъв юридически термин според мене няма.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                                Радев ти е отговорил на първите три въпроса възможно най-точно. Обаче какво да правиш? Опитай се да запазиш отношенията с баща си възможно най-добри, друг нямаш. Ако се изнесеш не обвинявай него, не поставяй имота на първо място. Помисли дали той се чувства добре с мащехата и ако да, приеми неговия избор. Най-вече говорете и споделяйте, останете близки, така ще можете да се подкрепяте в трудните житейски моменти. Ако украинката е меркантилна и манипулативна кучка (каква изненада) бъди обратното, нека той да проумее разликата в отношението.

                                пп като наследник на 25% от къщата си отговорен и за 25% от остатъка по кредита
                                това с кредита много усложнява нещата . при евентуална съдебна делба ще му трябва добър адвокат.


                                коя година е взет кредита и за колко години е.

                                пп. за кой град става дума

                                Коментар

                                Working...
                                X