IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестицията "ГАРАЖ"

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Понеже развивате темата, ето ви още 5 стотинки от мен в първо лице, единствено число:
    Живея в нова кооперация в "престижен" (както е модерно да се казва) жилищен район, който е меко казано пренаселен. Когато се продаваше кооперацията, не бяха изкупени нито паркоместата (не са гаражи, да направя уточнението, а покрити паркоместа) в подземната част, нито тези на надземната - едните бяха по 6К евро, другите - 3К евро. Наложи се да се закупуват от съседните коперации и пак не се изкупиха и останаха. Толкова за купуването, ето ви малко и за отдаването под наем - 50 кинта на паркомясто вървят, но е много трудно да ги отдадеш под наем. Не че чак толкова липсват желаещи (макар че и на 50 кинта се мръщят, а навън е ад и не може да паркираш, освен по тротоари и/или директно в парка, но на никой не му дреме), просто има самонастанили се наглеци.

    С такива е изключително трудно да се бориш - изгонил съм трима подобни, но ми отне много време и нерви (то и аз съм алтруист и го правя про боно, просто защото ме дразни някакви неплатули селяци да ми паркират). Единият дори ме плашеше със съд, нищо че няма никакъв "натурален" акт, ама си бил спирал там с години, та затова и трявало да продължи да си спира, щото някакъв професор така му бил казал!?!?! Един друг пък още го гоня и не мога да го изгоня, щото и той така си е решил че "имал нужда някъде да си спира колата, а тук било свободно". Освен да го пребия (или той да ме пребие), реално решение няма. А и най-готиното - паркоместата са с толкова неуреден статут в родното законодателство, че ум да ти зайде.

    Ами това е положението - всеки се спасява както може, защото е джунгла.
    П.С. А и за гаражи мога да говоря - 70-80 кинта вървят под наем, но и за там няма особено търсене, а да ти спрат пред гаража или да се налага да направиш 57 маневри, за да излезеш, тъй като поредният наглец е дошъл за малко, е ежедневие. Родна картинка просто...
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • 10 хил лв за гараж в София няма, освен ако е някъде, където няма нужда от гаражи. Аз инвестирах в няколко гаража по 20 хил лв, подземни, което е много добра цена, иначе са около 25-35 хил лв. Взимам 120 лв на месец, което е 7% доходност и съм доволен. Отделно цените продължават да качват.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
        Мисля, че всички квартали на София са невралгични.
        Мисля, че всяка инвестиция в гараж на цена около 10 К лв е добра.
        Мисля, че всеки инвеститор, който се реши да строи 10 етажни гаражи ще е на печалба дълги - дълги години.

        Бих инвестирал във всяко АД, което започва такова строителство...
        Де да можех да намеря какъв ще да е гараж за 10К ЛЕВА. На зелено (преди договор още) ми искат 10 К евра за подземен без врата и с възможност за подемник, 15 К евра за наземен(свалено от 20 К първоначална оферта), 5 К евра за парко място....
        За подемник обаче поне още 4 К евра трябват , та пак не излиза на 10 К лева. Освен това за сега никой не иска да копае достатъчно дълбоко за да може да се монтира подемник на 3 нива, позволяващ изваждането на горният автомобил без да се маха долният. т.е. предлаганите в момента "високи" гаражи позволяват само подемник на 2 нива и ако искаш да караш горната кола то първо вадиш долната а после я връщаш.
        При 10 К евро и наем 60 евра трябват 13.5 години за изплащане.
        При 10 К евро за гараж трябват 120 евра месечен наем за да изплати за 7 години.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Буахахаха, да ме прощавате, ама живеете в някакви розови мечти - в държава (и столицата ѝ), където колата е свещено животно, за което се грижи всеки тротоар или "зелена" (по-скоро кафява) площ, ще ми отдавате гаражи под наем. Ще ме спукате от смях Гаражът има смисъл единствено, ако е в центъра и се обърне на ателие - както го направиха всички собственици на гаражи. После си паркираш в тревата или на тротоара - баси скапаните пешеходци, ще ми драскат колата - само да ги спипам, селяци! и си жик-так. Аз данък от 23 лева на тази държава държава плащам ли - плащам, значи мога да си паркирам където си искам, изедници

          Та така че това е кауза пердута - българинът иска гаражи и паркинги, но да са безплатни, иначе - йок. Който не вярва - да се разходи по буферните паркинЗи на метрото и да видим колко коли има вътре. После да погледне около тях в тревата колко са спрели. Манталитет. Селяндурски манталитет - пробвай да отдаваш под наем на такива...
          За манталитета си прав, ама не изцяло, има пазар за наем на гаражи. Ако щеш само за мотори можеш да го даваш и пак ще си 100% пълен, особено по това време на годината. Имай и предвид, че има много места, където вече и по тротоари и зелени/кални площи няма място и на много хора им писва да търсят всеки ден място. Въпросът е по-скоро в цената на гаражите, строителите ги продават по-скъпо от жилищните площи.

          Коментар


          • Буахахаха, да ме прощавате, ама живеете в някакви розови мечти - в държава (и столицата ѝ), където колата е свещено животно, за което се грижи всеки тротоар или "зелена" (по-скоро кафява) площ, ще ми отдавате гаражи под наем. Ще ме спукате от смях Гаражът има смисъл единствено, ако е в центъра и се обърне на ателие - както го направиха всички собственици на гаражи. После си паркираш в тревата или на тротоара - баси скапаните пешеходци, ще ми драскат колата - само да ги спипам, селяци! и си жик-так. Аз данък от 23 лева на тази държава държава плащам ли - плащам, значи мога да си паркирам където си искам, изедници

            Та така че това е кауза пердута - българинът иска гаражи и паркинги, но да са безплатни, иначе - йок. Който не вярва - да се разходи по буферните паркинЗи на метрото и да видим колко коли има вътре. После да погледне около тях в тревата колко са спрели. Манталитет. Селяндурски манталитет - пробвай да отдаваш под наем на такива...
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Където и да избереш в София все има хляб, най-много синя и зелена зона, следвани от южните квартали. Проблем е, че там оферти продава няма, а ако има са на такива цени, че няма идея за инвестиция. В повечето нови сгради паркоместа вървят по около 10к евро, самостоятелни гаражи, ако изобщо се намират са от 15 нагоре. Наемите я повечето райони са в диапазона 100-150 лв. на месец. За самостоятелен гараж може и повече. Доходността можете да си я сметнете. Няма нужда от поддръжка, така че е по-лесно и доходно от апартамент.
              Трикът е, че в малко, да не кажа в никой нов обект няма да ти продадат само гаражи, освен ако не са останали свободни, а сградата е изкупена . Ама тогава и много наем няма да върви. Имай предвид и че в много сгради с общ подземен гараж може да имаш проблеми с останалите собственици, ако даваш под наем на хора, които не живеят в сградата.

              Коментар


              • Мисля, че всички квартали на София са невралгични.
                Мисля, че всяка инвестиция в гараж на цена около 10 К лв е добра.
                Мисля, че всеки инвеститор, който се реши да строи 10 етажни гаражи ще е на печалба дълги - дълги години.

                Бих инвестирал във всяко АД, което започва такова строителство...

                Коментар


                • Инвестицията "ГАРАЖ"

                  Какво мислите за инвестицията "гараж" в невралгичен софийски квартал? Реална и оправдана дохосност? Особенности при отдаване и "успешни" квартали?
                  Last edited by klara2009; 15.10.2017, 20:35.
                Working...
                X